Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PS3 SDK'larından biri leak olmuş

Gönderen WiiCrazy 
PS3 SDK'larından biri leak olmuş
14 September 2010 19:45
Daha doğrusu çoktan leak olduğu söylenen sdk torrent ortamlarına düşmüş. Bu sdk'ların homebrew program geliştirmekte doğrudan kullanılmadığını ama programcıların kullanacağı toolchain'leri yazan vatandaşların inanılmaz işine yaradığını söylemeliyim. Zira wii'de kullanılan libogc büyük oranda kılıfına uydurulmuş bir şekilde ilk leak olan Nintendo'nun revolution sdk'sından apartılmıştır desek yalan söylemiş olmayız.

PS3_SDK_v1.92-FuxSony

DATE: 2010-09-14
RARS: 15*47
SIZE: 668MB compressed / 1.71GB uncompressed

Greets to ********, fuck the haters especially those SCENECLEANERS homos

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: PS3 SDK'larından biri leak olmuş
14 September 2010 20:26
Ben fazla anlamadığımdan soruyorum bu Soruyu.Yani bunun 3.42 update kırılmasına bir etkisi olur mu ?
14 September 2010 20:31
Ya sony cilerde konsol satmak için yapmadığını bırakmıyor, insan ister istemez soruyor bende mi alsam acaba?

14 September 2010 20:38
Murattt
Ben fazla anlamadığımdan soruyorum bu Soruyu.Yani bunun 3.42 update kırılmasına bir etkisi olur mu ?

Olmaz büyük ihtimalle, zira exploit edilen bölgenin sdk ile pek alakası yok. Sdk'yı oyun geliştiricileri kullanıyor, onlar ps3'ün daha huzurlu bir bölgesi için kod yazıyorlardır muhtemelen smiling smiley

Dolaylı yoldan faydası dokunur, sdk'yı görüp inceleyen programcıların bilgi seviyesi artar, bunların içinden çıkan hacker ruhlu olanlar motive olabilir, bu bilgilerden faydalanabilir falan filan... Yani ineğin ot yemesi gibi bir yerde, hemen süt vermezler, şöyle bir geviş getirmeleri lazım :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!