Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

System update hakkında ? yardım

Gönderen Wonek 
System update hakkında ? yardım
24 April 2010 18:36
Arkadaşlar makinem wiikey2 li pal bazı oyunlarda cdyi taktığımda system update istio makinmin versynu şu ayarlarda yazansa 3.4 update yapmalımıyım yapmamalımıyım az oyundamı gerekir yoksa varmı bayaa riskleri ve faydaları nelerdir?

Bide eğer tavsiye edebileceğiniz güzel oyunlar varsa onlarıda duymak isterim şimdiden saolun...

Re: System update hakkında ? yardım
24 April 2010 18:42
diskten update yapman sakıncalıdır. Wiikey2 nin conf. diski varsa ordan update sormasını engelleyen bir ayar var onu yapabilirsin. Bu arada homebrew channel yüklü ise gecko os la da açarsan benim bildiğim update sormadan açabiliyorsun....

1 kez düzenlendi. En son 24/04/2010 18:46 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
Re: System update hakkında ? yardım
24 April 2010 19:30
İnce meseleler, tekrarlayalım.

1. Oyunlar aslında menü update'lerine değil, oyunun kullandığı ios'un yüklenmesine ihtiyaç duyarlar.
2. Sistemde yüklü olmayan bir IOS kullanan bir oyun için o IOS'u yüklemek gerekir. (Ya update yolu ile ya manuel olarak ya da Gecko OS'un ilgili özelliği ile)
3. Yanlış bölgeden yapılan update şartlar müsaitse (oyundaki update mevcut versiyondan yüksekse) semi-brick'e sebep olur.

PAL makinem var diyorsun, makinende NTSC-J / NTSC-U oyunları oynamak gibi bir ihtiyacın yoksa update yapmanda bir sakınca yok, oyunlar bazen yeni IOS'larla gelir, bunları oynayabilmek için de o IOS'un yüklenmesi gerekir. Bu bağlamda kendi bölgen için update'leri kapaman bir işe yaramaz. Gecko OS'ta oyunun gerektirdiği IOS'u yükleme gibi bir özellik var, bunu kullanarak oyunlardan update yapmadan da oynayabilirsin. Eğer oyunun gerektirdiği yeni bir IOS yoksa update'leri bloke ederek de oyunu eski menü versiyonlarında oynayabilirsin.

Bana soracak olursan, region free olayına ihtiyacın yoksa online olarak 4.2'ye update edersin, sonra da update soran oyunlarda güvenle update edebilirsin. 4.2'ye geçtikten sonra update soran oyunların ios update'i yapacağına emin olabilirsin.

Hali hazırda 3.2 ya da 3.3'te olan bir sistemin varsa tahminim bootmii'nin boot2 olarak desteklendiği bir wii bu. Henüz kurmadıysan bootmii kurmanı tavsiye ederim.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!