Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii'ler Arası Fark ?!

Gönderen BluesBender 
Wii'ler Arası Fark ?!
24 March 2010 03:55
Arkadaşlar merhabalar...

Forumda aradım ama bulamadım o yüzden sorma ihtiyacı hissediyorum. Kafama takılan soru şu. Şimdi bu sıralar bir wii alacağım ama hangi rengi almam gerektiğine karar veremedim. Mesela beyaz wii ile siyah wii arasında 100 tl fark var ki bu donanımsal bir fark mı yoksa sadece kozmetik olarak bir fark mı ?

Yani işin açıcası siyah wii beyaz wii den farklı mı ? Tek farkı içinde motion plus olması mı ?

Teşekkür ederim şimdiden...

Re: Wii'ler Arası Fark ?!
24 March 2010 06:51
Aynen senin de yazdığın gibi tamamen wii ile beraber verilen aksesuar ve oyun gibi farklar var. Ayrıca siyah olanlar limited edition diye çıktı, sırf bu açıdan bile biraz daha pahalı olması normaldir.

Ha bir de siyah wii'lerin D3-2 yahut daha yeni bir sürücü ile gelme ihtimali %100'dür, beyaz olan için ise bir şey söylenemez. Ama şöyle diyeyim stoklarını çabuk tüketen bir mağazadan aldığın beyaz wii'de de D3-2 sürücü olacaktır.

ps: D3-2 wii sürücüye sahip wii'lerde kopya dvd okuma özelliği yok lakin usb loader kullanabiliyorsun.
24 March 2010 10:39
Wiicrazy cevap için çok teşekkür ederim smiling smiley

bu soruyu sormam da ki temel amaç şuydu aslında. 2007 den beri wii istiyorum neredeyse. Bu sırada takip ettiğim kadarı ile boardlar değişti modkeyler değişti versiyonlar güncellendi bi sürü değişiklikler oldu. Bende Nintendo'nun Sony'nin ps3 slimlerde yaptığı gibi bir değişiklik yapıp yapmadığını merak ettim açıkcası. Şimdilik tek fark motion plus görünüyor ki oda büyük bir fark smiling smiley

O zaman şunu yapsam daha mantıklı olacak. İnternette garantili bir şekilde 500 liraya beyaz wii buldum. Onu alayım yanıa bir wii remote ve nunchunk alayım iki tane de motion plus alayım birde soft mod yapayım ve wii hasretime son vereyim. Siyah ilede uğraşmayayım.

Bide bu brick muhabeti korkutuo beni açıkcasıda onuda sanırım nandın yedeğini alarak halledebilirim değil mi ? Bu konuyla ilgilide bir şeyler araştırdım. Umarım brick olmaz da wii bende bu soruyu sormak zorunda kalmam.

Teşekkürler cevap için smiling smiley
24 March 2010 11:47
Yedek almak tek başına brick için koruma sağlamaz. Alacağın wii bootmii'nin boot2'ye yüklenemediği bir wii olur ise full brick durumunda tedavi etmek için donanımsal müdahale gerekir. Yalnız pek tabii yedek almak/wii'nin key'lerine sahip olmak bu donanımsal müdahaleyi mümkün kılar.

İçindeki brick korkusu çok fazla ise 2008 ortalarından önce üretilmiş bir wii alırsan bootmii'yi boot2'ye yüklemen mümkün olur. Ha işin tezat tarafı o wii'nin de eski olmasından dolayı garantisi olmayacaktır smiling smiley

Bu arada içimizde bootmii'nin boot2'ye yüklenemediği wii'ye sahip, brick etmeden kullanan da bir sürü arkadaş var. Zaten belli temel bilgilere sahipsen ve bunlara da uyarsan full brick falan etmezsin. Yani buradaki rehberleri düzgün bir şekilde okuyup düzgün bir şekilde takip edersen wii'ni full brick etmezsin.

Aşağıdaki linkte asla yapılmaması gerekenler ile ilgili bir liste var, şu an wii'ye yabancı olduğun için terimler yabancı gelecek ama en azından anladıklarını şimdiden özümseyebilirsin.

3.5 Asla, asla, asla...
24 March 2010 19:14
Cevaplar için teşekkür ederim WiiCrazy dediğin asla rehberini inceledim ve sandığım kadar zor olmadığını fark ettim. Eğer yakınlarda alırsam bi tane wii (ki bu ay sonu muhtemelen elimde olacak) verdiğin bilgileride dikkate alarak bu işe girişeceğim.

Teşekkürler tekrardan smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!