Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Çip problemi

Gönderen samcobambo 
Çip problemi
18 January 2010 20:31
Merhaba arkadaşlar. Siteye yeni üye oldum ve sorunum için nerdeyse bütün siteyi araştırdım ama kafam iyice karıştı. Benim problemim şu. Wii'yi çipli olarak yeni aldım. Aldığım yer 2 tane istediğim oyunu kopyalayıp verdi. Bu oyunlar sorunsuz çalışıyor.Daha sonra evde 3 tane oyun indirdim. Avatar, Zelda ve Residen evil. DVD'ye çektim ama hiçbiri çalışmadı. Sİyah bir ekran çıkıyor. DVD'yi çıkar wii'yi kapatıp aç diyor. Acaba nerde hata yapıyorum? Yardımcı olursanız sevinirim.

Re: Çip problemi
18 January 2010 20:41
Avatar'ın başka sıkıntıları olabilir ama... diğer oyunlar için şunlardan biri problemin muhtemelen

1. Kullandığın dvd writer uyumsuz (sıkça notebook sürücülerinde kaynaklanan bir problem)
2. Kullandığın medya çipinle uyumsuz yahut optimum yazma hızı ile yazılmamış... tavsiyem verbatim ve hız olarak da 4-16x arası bir hız.
3. Wii'nin sürücüsüsünün optik okuyucusu yani lensi kirlenmiş yahut gerçekten okuma hatasına sebep olacak bir ayar problemi var.
18 January 2010 20:55
Notebook ile yazıyorum DVD'leri. Bide masaüstü ile yazmayı deneyeceğim. Diğer iki seçeneğin sorun olacağını düşünmüyorum çünkü Verbatim DVD'ye 4x hızında yazdım ayrıca wii yeni ve adamdan aldığım kopya DVD'leri sıkıntısız oynuyorum.
18 January 2010 21:01
O zaman %99 ihtimalle notebook sürücüsünden kaynaklanıyordur.
19 January 2010 01:32
WiiCrazy nin 3. maddeki yazdığı aynen başıma gelmişti lensi silmeyi akıl edene kadar kaç dvd eskittim sayıyı ben bile hatırlamıyorum eye popping smiley ama sonra 40 a yakın oyun yazmışımdır laptop ta. Başka bir şık olarak Wiikey2 kullanıyorsan bu chipin configuration ekranın da yanlış hatırlamıyorsam okuma hızı olarak iki seçenek vardı en uygunu en düşüğünü seçmekti. Son olarakta bir tavsiyem DVD leri IMGBURN de yazman(1x) ve sonrasında "verified" ettirmen bu sayede en azından dvd lerin sorunsuz yazılıp yazılmadığını kontrol etmiş olursun. Benim favorim verbatim dvd-r ama princo da bile çalışıyor. DVD+R formatları wii için tavsiye edilmiyor. Lensi çok yoruyormuş.
21 January 2010 13:37
Aynı sorun banada oldu sonra imgburn diye free bir programla 3x le dvd -r ye yazdırınca sorunlarım düzeldi
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!