Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii yi bilenler yardım edebilir mi?

Gönderen bilal47 
wii yi bilenler yardım edebilir mi?
15 January 2010 20:30
1-Arkadaşlar ikinci kumanda nasıl tanıtılıyor?(EA Grand slam 2 kişilik oynanır mı?
2-Wii fit cihazı olmadan sadece nunchuk ve kumanda ile oynanabilecek spor-egzersiz-fitness oyunları hangileri acaba?
3-Wii orijinal ve chipsiz ve de hiçbir yazılımı yok,bu husuta yapmam gereken öncelikli iş nedir?(chip taktırma hariç -bulundugum yer itibariyle imkansız)
4-250tl ye wii fit almaya değer mi hakkını veiryor mu paranın?
5-Oyun dışında cihazın usb girişlerinden sd kart kısmından ne amaçlarla kullanabilirim?zaten orijinal dışında oyun çalıştırmıyor bu kısımlardan hangi amaçlarla yararlanabilrim?
6-Pop Star Guitar ,EA Sports Active: More Workouts,My fitness coach hakkında görüşleriniz

tavsiye ,öneri vs.......

Re: wii yi bilenler yardım edebilir mi?
15 January 2010 20:45
2. kumandayı tanıtmak için Wii açıkkenMenüde A tuşuna basman yeterli. Olmazsa Remote üzerindeki Home tuşuna bas.

EA Games'in böyle oyunu vardı ama ismini hatırlamıyorum. Ancak kendi ek aparatları falan var lastik gibi bişi.

Rehberler konusunu okuyarak işe başlayabilirsin. Önce bütün ilgili konulaı okumalı daha sonra icraate başlamalısıın.

WiiFit kampanyalı almıştım 200 TL'ye. Ulan napıcam ben şimdibu aletle? derken Aha!! o ne biçim aletmiş deyip 3 tane daha egzersiz oyunu indirdim. Çok zevkli bişi.

SD kart yuvasına SD kart takıyorsun. Bu SD karta homebrew uygulamalarını kaydedebilirsin. (Softmod'dan sonra)... Oyun save'lerini atabilirsin, kanal yükleyebilirsin. Resim koyabilirsin. Ne yapmak istiyorsan artık. USB girişlerine ise Softmod yapıldıktan sonra USB Harddisk takabilir, internetten indirdiğin oyunları kopyalayabilir, homebrew uygulamalardan olan meia oynatıcılar ile Divx izleyebilir, bazı oyunların istediği USB bağlantılı cihazları takabilirsin.

Egzersiz oyunlarını indirdim ama daha şuan sadece WiiFit'in oyununu oynayabildim. Süper bir deneyim....

Edit: İkinci kumandayı ilk kez tanıtıyorsanız SD kart yuvasındaki kırmızı tuşa birkez, remote'un pil yuvasında bulunan kırmızı tuşa ise tanıma onayı alınıncaya kadar basılı tutun. yazmayı unutmuşum. Tanıma onayı ise remote'dan gelen sestir.

1 kez düzenlendi. En son 15/01/2010 20:48 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
15 January 2010 20:49
wii fit plus oyunu tatminkar mı hocam şimdi carnival wii music ve de grand slam tennis var bende bunlardan sıkıldım açıkçası ve de orijinal oyunlar malum wii fit gerçekten spor yaptırıyor mu yoksa yine basit ayak hareketleri felan mı var
15 January 2010 20:50
1.kumandanin arkasinda pil takilan yerde kirmizi dugme ile sd kart takilan yerdeki dugmeye basili tutacaksin
grand slam 4kiside oynanir
2.EA Sports Active: More Workouts,My fitness bunlar oynaniyor
3.
1.hbc kurulumu
2.bootmii kurulumu
3.cios kurulumu
4.usb loader calistirma

4.bence deger evde iyi vakit gecirmek spor yapmak ailece oyun oynamak icin guzel
5.soft mode yaparsan cok amacli kullanirsin
ama orjinal de sd karti wiishop kanalindan indirdigin oyunlari atabilirsin
6. EA Sports Active: More Workouts,My fitness coach eglenceli ve kilo atici oyunlar
bence sen biran once softmode hakkinda forumu bi incele
15 January 2010 20:53
Basit hareketler yaptırmıyor. İlk oynadığım oyunlardan biri olan sağa sola kıç hoplatmaca ile acayip yorulmuştum (ilk kez oynayınca) ondan sonra birde bisiklete bineyim dedim... ve bindi. Sanki gerçekten bisiklete biniyordum. Sonra hulahop (yeni nesil bunu bilmez, yuvarlak bir boruyu belinde çeviriyorsun) oynadım. Wiifit bir balanceboard'dır. Yani senin ağırlık merkezini sürekli takip eder, sensörleri ile kilonu ölçer falan fistan. Oyunun sonunda 25 kalori vermişim. (gerçi az ama olsun, ben 2 haftada bir oynayabiliyorum dizi terörü yüzünden grinning smiley)

Yoga yapmak istersen önce nefes hareketlerinden falan başlıyor.
15 January 2010 20:56
balanc board ile oynanan oyunlar bence tecrube edilmesi gereken oyunlar
tabiki her kisiye gore degisiyor ama ben aldigima pisman degilim bazan cok iyi zaman gecirmeye yariyor
maro sonic winter game gibi oyunlari balanc board ile oynamak oldukca zor ve yorucu
ayrica karsidan atilan toplara kafa atmak da bizi oynarken gulmekten kiriyorsmiling smiley
15 January 2010 20:58
masallah cevaplarida ayni anda vermisiz
15 January 2010 21:05
Kaykay oynarken Ha.ktir! kendi kendime noluyoruz dedim. Önce istemedim ama sonra iyiki almışıma döndü ibre.

Eğer kız/erkek arkadaşın varsa (sevgili olarak) daha önce eğlenmediğiniz kadar eğlenirsiniz.
16 January 2010 13:17
peki softmode yapılan cihazda wii fit yine çalışır mı ve de soft modlu cihazla internetten oyun oynanırmı multiplayer
16 January 2010 13:27
her ikisi de olur
18 January 2010 08:08
Bilal47 Merhaba,

Bu sitede daha çok yeniyim ama biraz mesajlarımı incelersen Wii oyunlarını oynamak için neredeyse başıma gelmeyen kalmadı. Halada vazgeçmiş değilim. Oyunlar çok çok çok zevklidir. Herşeyden önce oyunlar koltuk oyunları değildir. (playstation vb gibi) Tabi tercihler değişir ama bence oyun oynamanın keyfini oyunun içinde olarak alacaksın. WiiFit zaten başlıbaşına üsütnde konuşulması gereken bir konu ve bu konuları konuşmak tartışmak için çok doğru yerdesin. Tuzruhu ile dün gece 2,5'a kadar bir sorunu çözmeye çalıştık. Bence wii çok doğru bir seçim ve tam yerindesin.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 56
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!