Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

hack sonrası dvd ile kopya oyun?

Gönderen beterbocek 
hack sonrası dvd ile kopya oyun?
03 January 2010 17:57
henüz denemesemde wii hack ile ilgili forumu epey okuyup inceledim ama benim sormak istediğim şey bu işlemleri yaptıktan sonra yani softmod la hack işleminden sonra çipsiz bir wii de internetten yüklediğim kopya oyunları dvd ye burn edip oynayabilir miyim? usb hdd falan deniyor ama dvd den olmuyor mu?

1 kez düzenlendi. En son 03/01/2010 17:58 tarihinde beterbocek tarafından düzenlenmiştir.

Re: hack sonrası dvd ile kopya oyun?
03 January 2010 18:05
Oluyor, neogamma yahut envai backup launcher'lardan birini kullanabilirsin... şu an trend usb loader'lar olduğu için pek fazla kimse uğraşmıyor artık dvd'lerle...
03 January 2010 18:12
sağol hocam wii kendimin değil bir arkadaşımın olduğu için bu sayede arada sırada oyun burn edip verebilirim oda takar oynar ozaman herşey tamamdı ama bunu öğrendiğim çok iyi oldu yoksa çip zorunlu sanıyordum çok teşekkürler inşallah bu bahsettiğin neogamma nın işlemleri vs.. si zor değildir
03 January 2010 18:45
4. nolu cios kurulumunu yaptıktan sonra usb loader kullanmak yerine neogamma'yı kullanıyorsun fark burada sadece...
03 January 2010 19:44
yardımlarınız için teşekkürler wiicrazy alakasız bir yer ama konu kirliliği yapmamak için burdan sorayım peki bu softmod işlemi garantiyi bozmuyor mu? internette bozmuyor diye okudum ama siz daha iyi bilirsiniz diye umuyorum tekrar tekrar teşekkürler
04 January 2010 07:55
Softmod garantiyi bozmaz. Bir ton işlem yaptın, garantiye göndermen gerekti ama o da ne? Softmod yapmışsın. Gerçi adamlar buna bakmayabilir ama bakarlarsa diye format atabilirsin. Format seçeneği var.

Ama sorun çıkaracaklarını zannetmem.

Ben olsam garantisi devam ediyorsa brick ederim makinayı... "Elektrikler arada bir gidip geliyordu (Eğer DVD sürücüsü arızalı ise) DVD çalışmamaya başladı, en son update edeyim dedim yine elektrikler gitti geldi Wii açılmamaya başladı" derim.
04 January 2010 08:00
Nintendonun şartları içerisinde böyle bir hüküm var, konsolu modifiye edersen garanti süresi içerisindeki ücretsiz servis imkanından yararlanamayabilirsin şeklinde.

Türkiyedeki servisin işleyişi nasıldır bilemiyorum. Yurtdışında millet softmod'dan arındırıp öyle gönderiyor ve bir problem yaşamıyor. Türkiyede'de duyduğum çip takan yerlerin çipi söküp servise gönderebildiği (gönderdiği) şeklinde idi.

Sonuç : Modifikasyonu (soft/hard) kaldırıp servise gönderirsen muhtemelen anlamayacaklardır.

Ha geçmişte (bundan 7-8 ay öncesine kadar) yurtdışındakilerin çip üzerinde gönderip servis aldıklarını da çok okudum. Daha sonra Nintendo'nun bu konuda katı davranmaya başladığı ile ilgili duyumlar dolaştı ortalıkta.

Neyse softmod'un izlerini kaldırıp gönderdiğiniz wii için Nintendo'nun bir şey diyebileceğini sanmıyorum, en kötü ihtimalle ikinci el aldım, sanırım aldığım kişi yüklemiş derseniz ispatlayabilecekleri pek bir şey yok.

ps: @tuzruhu : cık cık, hiç yakışmadı... en sevmediğim davranış şekli, sağlam aleti niye bozuyorsun yahu, hiç etik değil. Her brick olan wii'yi nintendo kurtarabilecek diye de bir şey yok.

2 kez düzenlendi. En son 04/01/2010 08:02 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
04 January 2010 08:01
@tuzruhu aga senin senaristligin falan varmi iyi senaryolar yaziyon bakiyorum da smiling smiley
ben basimdan geceni anlatayim wii yi aldim eve geldim o zaman zelda uzerinden yapildigi icin 59 euro verip onuda aldim ama pal yerine u yuklemisim ana bi baktim makinadaki ulkeler kostarika venezuella falan olmus dogal olarak pal dvd leri de okumadi ertesi gun goturdum bu calismiyor dedim magazadaki vatandas yeni bir wii yi bana paket yapip verdi.
turkiyeyi bilmem ama avrupada format atip gonderirseniz kimse dur bakalim buna softmod yapmislarmi diye bakmaz yani garanti si olmez

2 kez düzenlendi. En son 04/01/2010 08:10 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
04 January 2010 21:42
drinking smiley

Vallahi birkaç deneme kitap yazmışlığım var.

Tabi kimse makinasını bozmak istemez. Buna bende cesaret edemem. Türkiye'de işler gayet güzel işliyor. Servis maceram oldu. Geçi softmod falan yoktu. DVD'si bozuldu kayınçoya verdim aleti, gönderdim Nortech'e. Tabii önceden servis müdürü ile görüştüm böle böle diye. Kayınço götürdü biraz bekledi ve geri getirdi makinayı.

Herneyse, çaresiz insanın aklına herşey gelebilir ama kimse yapmasın. Sonuçta kendi hatamızın telafisini başkasının hakkını yiyerek gasp etmeyelim.

Yukarıdaki mesajımı da dikkate almayın.
04 January 2010 22:07
Valla benim çok maceram oldu ama servisle olmadı bunlar :p
05 January 2010 08:49
Peki Türkiye'de brick olmuş bi wii'yi kurtarabilecek müdahaleyi yapan yerler var mı?
Kimse uğraşmıyodur gibime geliyor. Servis işi olmayınca ya da garantisi bitince ne yapıyor insanlar?
05 January 2010 09:33
Çip takan yerler yapıyorlar genelde bu tip işleri ama wii konusunda genelde çoğu çok yeterli değil, bir sene önce benim wii brick olduğunda şöyle bir dolanmıştım o zaman edindiğim bilgi bu. Zamanla kendini geliştiren olmuştur ama.

Brick'ler çeşit çeşit, hangisi hangi şartlarda nasıl kurtarılır için ancak üç boyutlu bir küp falan yapmak lazım...

1. boyutu brick çeşidi, alet nasıl brick edildi... (başka bölgenin oyunundan update, menü teması yükleme, bozuk banner'lı wad yükleme, menü ios'unu uçurma, vesaire vesaire...)
2. brick için önlem alınmış mı (preloader, bootmii gibi uygulamalar yüklü müydü, menü recovery menüden oyun boot edecek şekilde yamanmış mı, wii'nin hafızasının yedeği ve/veya key'leri elde var mı)
3. çip var mı (var, yok, farketmez)

belli durumlarda resmi olmayan servisin hiç bir faydası dokunmaz ama garantisi devam ediyorsa nintendo değiştirir...

misal (1= menü ios'unu uçurma, 2= wii'nin hafızasının yedeği ve/veya key'leri elde yok, 3=farketmez), wii'ye güle güle... garantisi devam ediyorsa Nintendo'da anlamaz ise ücretsiz değiştirirsin wii'yi.

buradan tekrar bootmii'nin çekim gücüne vurgu yapmış olayım... bootmii ile wii'nin keylerini ve hafızasının yedeğini elde etmen ve en zor zamanlarda kullanmak üzere saklaman mümkün.
09 January 2010 15:22
Merhaba,

4 adim olan CIOS kurulumuna kadar her adimi yaptim. Oncelikle detayli aciklamalar icin emegi gecen herkese tesekkurlerimi sunarim. Daha sonra da neogamma R8 beta 15'i kurdum ama elimde DVD-R olan kopya DVD oyunlarini oynamaya calistigimda hep "DVD read error 1048" hatasi aliyorum.

Bu konuda bir tecrübesi olan varsa, paylasirsa memnun olurum.

CIOS'u dogru kurup kurmadigimi test etmenin de bir yolunu var midir? Ya da elimdeki kopya DVD'leri HDD'ye kopyalayip oynatma sansim?

Elimdeki Wii: 4.2E
09 January 2010 15:26
@titan2006: Wii'nin sürücüsü D3-2 ise olabilir... D3-2 olmadığından eminsen başka bir Neogamma versiyonunu dene.
09 January 2010 15:31
D3-2 ise ne olabilir? DVD'leri HDD'ye kopyalama sansim mi? Yoksa CIOS'u test etme şansım mı?

Bir de D3-2 olduğunu nasıl anlarım?
09 January 2010 17:20
@titan2006 : Wii'yi son bir iki ay içerisinde sıfır olarak aldıysan %90 D3-2 sürücülüdür... D3-2 sürücülerde kopya dvd okuma olayı çalışmaz ama usb loader'lar kullanılabilir... usb loader'lar içindeki oyun dump etme özelliği de çalışmaz...

Cios'u düzgün yüklediğinden eminsen ki öyle gözüküyor aldığın hata dvd okuma hatası büyük ihtimalle sürücünün D3-2 olmasından kaynaklanıyor...

Wii'nin seri numarasını aşağıdaki sitede girip kontrol edebilirsin hangi sürücü tipine sahip olduğunu

[www.wiidrives.com]

D3-2 değilse medya / dvd writer kaynaklı bir problem yaşıyor olabilirsin (sanmam)
09 January 2010 20:16
@WiiCrazy : Evet DVD'im D3-2 imiş malesef.

Peki elimdeki kopya DVD'leri çöpe mi atayım yoksa bir şekilde HDD'ye atıp HDD'den oyunları çalıştırma şansım olabilir mi?
09 January 2010 20:43
imajini alip hdd ye atabilirsin
10 January 2010 14:07
Imaj alma işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi verir misiniz? Windows bu DVD'lerin içeriğini görmüyor. Bu işlemi nasıl yapacağımı anlamadım.
10 January 2010 14:40
ImgBurn programını indir, programı çalıştırdığında ilk çıkan ekrandan "Create Image from Disc" idi sanırım onu seç... bu şekilde imajını alabilirsin dvd'nin
11 January 2010 15:21
imgburn ile 10 kadar cd imajı almayı denedim. bunların sanırım 5-6 tanesini sorunsuz usb diske aktarıp kullandım kalanı imaj alma ve validate işlemlerinde sorun suz görünmesine rağmen çalıştıramadım. sanırım o cdler sorunluydu. bilgi olarak yazayım dedim. farklı cdleri de denemek lazım sanırım....
12 January 2011 17:59
arkadaşlar merhaba,

yepyeni bir wii kullanıcısıyım. çok şey okudum ama insan öğrendikçe aklına yeni sorular geliyor. her neyse. basit bir soru olacak ama, bu sayfada format atılıp garantiye bu şekilde gönderilirse değişim garanti dahilinde yapılır gibi şeyler okudum. cihaza format atıldığında sen niye format attın demezler mi? olası bir brick durumunda en mantıklı açıklama nedir sizce?
12 January 2011 21:19
Format yetmez, servis merkezlerinde (Türkiyede uyguluyorlar mı bilemem) wii üzerinde daha detaylı inceleme yapıp homebrew program kullanılmış mı diye anlamaları mümkün. Tabii wii disk çalıştırabilecek halde gönderildiyse servise smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
01 February 2013 12:21
merhaba, konu eski biliyorum ama çaresiz kaldım.

Şimdi wii almak istiyorum 3 sene önce satmıştım wii konsolumu çocuklar için tekrar alacağım. Ancak sorduğum cihazların LEH ile başlayan seri nolarından hep d3-2 olduğu yani yeni üretim wii olduğunu öğrendim. Sadece bir tane LEF1179 seri numaralı buldum çip ve softmod yok. Bu cihazın gc2-dms veya gc2-d2e blackglue olabileceğini wiidrives.com'dan yaptığım sorgulamada öğrendim.

Çip düşünüyorum wasabi gibi. Ayrıca softmod ile takacağım dvd leride oynatsın istiyorum. Softmodu sadece bu özellik için kullanmayı düşünüyorum. Yani hdd ile çalıştırmak istemiyorum. Bazı oyunlarda malum sorunlar yaşanıyor. Cihazı riske atmak istemiyorum. Ne model dvd bordlu almamı önerirsiniz.

2 kez düzenlendi. En son 01/02/2013 13:10 tarihinde hidden tarafından düzenlenmiştir.
02 February 2013 11:39
USB Disk kullansan daha az uğraşırsın. İlla çip kullanacağım diyorsan senin bileceğin iş. En iyisi mi Khalkedon'a donanım için sor. Khalkedon'a ulaşamazsan Oscar var dükkan bölümünde.
02 February 2013 14:32
Tuzruhu
USB Disk kullansan daha az uğraşırsın. İlla çip kullanacağım diyorsan senin bileceğin iş. En iyisi mi Khalkedon'a donanım için sor. Khalkedon'a ulaşamazsan Oscar var dükkan bölümünde.

Teşekkürler, mesajınız üzerine görüştüm çip işini bitirmiş khalkedon benim sattığım wii ye bana cihazı satan kişi khalkedon elektronikte çip taktırmıştı wiikeydi. Şimdi çip işi tamamen bitmiş. Yani her oyun usb loader ile oynanabiliyor anladığım kadarı ile. Ben bazı oyunlar oynanabiliyor sanıyordum sadece. O zamanlar öyleydi. Demekki bu işler bayağı ilerlemiş smiling smiley
08 February 2013 14:26
Hayir cip taktirinca neogamma ile oynuyabilirsin
08 February 2013 19:23
ben şuan hem chip hem neogamma hem usb loader gx hemde cfg usb loader kullanıyom.Fatality gibi oldu biraz demi ?

Wii Number : 7274-6016-7644-2435
---------------------------------------------------
Mario Kart : 2709-6889-0462
Tatsunoko vs Capcom : 4599-6158-7718
Conduit 1 : 3694-6752-9249
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!