Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii'de eski nintendo konsol oyunları oynamak mümkün mü?

Gönderen neo 
neo
Wii'de eski nintendo konsol oyunları oynamak mümkün mü?
05 March 2013 02:15
selam arkadaşlar,

wii'de bir şekilde nintendo'nun eski konsollarına ait (mesela SNES) oyunları oynamamızın bir yolu var mıdır?

Re: Wii'de eski nintendo konsol oyunları oynamak mümkün mü?
05 March 2013 10:21
forumu kurcalarsan bulabilirsin.
gamecube - ps1 - n64 vs vs emulatörler mevcut.
neo
05 March 2013 10:54
inan soruyu sormadan önce çeşitli aramalar yaptım ama bulamadım bilgi. "snes" diye arattım, "emulatör" diye arattım. yormak gibi olmayacaksam başlık verebilirseniz bakabilirim.
05 March 2013 20:19
kardeşim bu sitede türkçe açıklamalısı/rehberi varmı bilmiyorum ama emulatoru geliştirenlerden birinin sitesinde yayınlamışlar.
[www.wiihacks.com] Linki budur.

Bu linkten emulatorün son versiyonunu indirebilirsin [code.google.com] Channel'ıda indirmeyi unutma.

Eğer Wii'nde ios 58 eksikse yada bilmiyorsan önce bunu indir ve yükle, sonra emulatorü yükle.

ROMs & saves files should be stored in the snes9xgx folder on the root of your SD card or USB flash drive. You can copy the snes9xgx directory from the archive to your support drive. Your SNES rom images must be in SMC, SFC, SWC, or FIG format. To be clear, there will be 2 "snes9xgx" folders. One in your apps folder, and one on the SD root.

kısaca usb sürücüde yada sd kartta "snes9xgx" adlı klasör oluştur. oyunların formatlarınında SMC, SFC, SWC, FIG olmasına dikkat et.

Bunu önceden yüklemiş olsam adım adım rehber yapardım ama buda inşallah işini görür.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!