Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

OYUNLARDA DONMA SORUNU

Gönderen tio75 
OYUNLARDA DONMA SORUNU
22 January 2012 16:54
Herkese Slm. Yaklaşık 2 ay önce wii aldım. Khalkedon arkadaşımızada soft mod yaptırdım ve 100 adet oyun yüklettim. Oyunları çalıştırmaya başladığımda 100 oyunun 80 ninde oyun esnasında kilitlenmeler oluyor. Şöyleki oyunların kiminde başladıktan 1 dk sonra kiminde 10 dk sonra dııııııııııttttt diye makinadan ses gelip oyunlar donuyor. bundan ancak makinanın düğmesine uzunca bir basma sonucunda wii yi kapatarak kurtuluyorum. Khalkedon arkadaşla görüşmelerim sonucunda böyle bir problemle daha önce karşılaşmamış olması sebebiyle de problemi çözemedim. cfg loaderi v70 sürümüne yükselttim gene olmadı. internetten 5 oyun indirdim 4 ünde bu problem oldu. Lütfen derdime bir çare.

Re: OYUNLARDA DONMA SORUNU
22 January 2012 17:56
Bendede Monster hunter tri de dııııııııııııııt diye tiz bir ses geliyor ve kalıyor ben fişi çekiyorum grinning smiley

Friend Code'ler
Cod MW R.:4327-8871-9997
Mario KART:0261-4794-4287
07 April 2012 12:21
aynı sorun bende de var arkadaşlar. bir tane wiiyi brick ettikten sonra grinning smiley sadece wii kasa satan bi arkadaştan ikinci el aldım. cd oyunlarında da usb oyunlarında da donma yapıyor ve ses çıkarıyor. eğer bilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsun. donanımsal mı yazılımsal mı ona göre makineyi geri göndercem yoksa.
yazmayı unutmuşum versiyon 4.1U.

1 kez düzenlendi. En son 07/04/2012 12:23 tarihinde scorpionslair tarafından düzenlenmiştir.
08 April 2012 00:50
Yazılımsal. CIOS güncellemesi ile giderebilirsin.
08 April 2012 09:10
Tuzruhu
Yazılımsal. CIOS güncellemesi ile giderebilirsin.

hocam onu denicem de makine oyun dışında da donuyor. acaba içinin bi temizlemesini yapsam bi değişme olur mu? bi de makineyi yeniden softmod yapayım diyorum. önce formatlayıp da yapmam doğru olur mu? şimdiden çok sağol.
08 April 2012 17:36
Yanlış anlaşılmasın ama bir eleşti yapmak istiyorum. Soru sorulduğunda alınan cevaplar genellikle tam olmuyor ve adamın iyice kafasını karıştırabiliyor. Ve üstelik bir şey söylendikten sonra adam "onu nasıl yapacam??" diye sorduğunda cevap genellikle gelmiyor.
24 May 2012 20:04
aynı sorun bende de var arkadaşlar ve khalkedondan softmod yapıldı , sürekli oyunlarda donma var , oyunu oynarker öylece kala kalıyor makına , ve ne yazıkki çözümü yokmuş khalkedn daki arkadaşlar sorunun board dan kaynaklandığını söylediler ve şimdilik bişey yapamıyoruz dediler.... eğer çaresini bulan varsa minnettar kalırım , aksi halde orginal oyunlara gebe kalacağım ve malum onlarda çok çok pahalı...
20 July 2012 00:12
" Dııııttt" olayını CIOS güncellemesiyle çözersin de oyunlarda anlık kasmalar harddiskinizden olabilir, okuma hızı düşük ise şayet
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 54
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!