Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

lütfen yardım

Gönderen songunaydin 
lütfen yardım
05 January 2012 17:14
Arkadaşlar ben cok yeniyim sitenizde.. Wİİ ver.4.20 kullanıyorum..gecen hafta USB Loader GX ve BAckup Disc channel attırdım. HDD deki oyunları oynayabiliyorum.. Ama yeni indirdiğim THE LEGEND OF ZELDA SKYWARD SWORD adındaki oyunu bir türlü başlatmıyor.. WII nin menüsüne atıyor. sad smiley( Acaba oyunmu problemli dedim CD ye yazdım ve gördümkü kopya CDleri oynatacak olan bu Backup Disc Channel zaten hiç bir kopya CD yi açmıyor.. oyunu alıp baska arkadaşın WII sinde denedik CD okudu ve çalıştı... Bana yardımcı olacak var mı? Homebrew channele girince IOS61 v21.29 diye yazıyor..

Re: lütfen yardım
05 January 2012 19:47
Problemin kullanmakta olduğun Loader GX programında.

CFG USB Loader programını denemelisin birde.
05 January 2012 20:29
peki yüklesem ikisini bir kullanabilir miyim ? yoksa kaldırmam mı gerekiyor Loader gx i?? bir de kopya CD neden çalıştırmıyor olabilir ki?
05 January 2012 20:43
İkisini Birlikte Kullanabilirsin Sorun Olmaz smiling smiley
05 January 2012 20:50
Site içinde anlatımlı yükleme olanağı var mıdır??
05 January 2012 20:54
sanırım buldum ve umarım düzelir.. çok teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara..
05 January 2012 21:04
Yeni wii'ler kopya dvd veya cd çalıştırmaz. Donanım olarak mümkün değil. Ancak modifiye edilmesi gerekiyor.
05 January 2012 21:29
benim wii yeni değil.. 3-4 yıllık.. GREENDAY ROCKBAND in orjinal CD si güncelleme yaptı gecen yıl ve kopya cd okuyan NEOGAMMA çalışmaz oldu.. O zaman Dogubayazıtta görev yapıyordum ilgilenemedim.. bu sene istanbulda tamire götürdüm ve dediğim gibi bu programları attılar.. O oyunu bir tğrlü çalıştırmıyor.. Neogamma calışsa okuyacak ama oda calışmıyor.. cok anlamıyorum ama homebrew versiyonu IOS61 diyor.. IOS 249 mu olması lazım acaba anlamadım.. CFG USB Loader programıda çalıştırmadı.. aynısı oldu..
05 January 2012 21:59
Bu oyun M+ (motion Plus) destekli bir oyun. Eğer daha önce M+ gerektien bir oyun oynamadı isen M+ ile ilgili izlenmesi gereken bir video var onu izlemen gerekiyor.

Kullanmış olduğun USB Loader'da Alt-Dol seçeneği var mı ona bakman lazım. Yok ise CFG USB Loader'dan bunu yapabilirsin. Alt-Dol seçeneğine geldiğinde video.dol diye birşey olması gerekiyor (video'yu yanlış hatırlıyor olabilirim). Bu .dol çalıştırıldığında M+ içeren bir video izliyorsun. İzledikten sonra Wii ana menüye dönüyor ve tekrar USB Loader'a girerek Alt-DOl ayarını eski haline getiriyorsun.

Eğer daha önce M+ içeren bir oyun oynadı isen büyük ihtimal CIOS yüzünden problem yaşıyorsun.

CIOSx Rev21 yüklendi ise bu oyunu çalıştırması gerekiyor.

Aşağıda çevirmeye vaktim olmadığı bir yazı ekliyorum:

CIOS seçerek çalıştırma CIOSxRev 21 yüklüyse tabii ki):

Configurable USB Loader -> Select The Game-> Press 1 to go into Options-> IOS = Select which cIOS you want to use for the game -- Press 2 to save
WiiFlow -> Use a different boot ios .dol or Select a Game -> Go into Settings-> Page 2-> IOS = Select which cIOS you want to use
USB Loader GX -> Select The Game -> Settings -> Game Load -> IOS = Select which cIOS you want to use for the game-- Select "Save" to save.

Şayet DVD'den oynamak istersen:

How To Load The Game

Use Neogamma R9 Beta52 + cIOS 249 [56] d2x v7

Download Neogamma R9 Beta52 from HERE
Install the cIOS needed with this- d2x cIOS v7 Installer v3.1

Instructions

- Load Neogamma from HBC
- Go to options
- Set "Block IOS Reload"
- Save and you're Done
05 January 2012 22:12
teşekkür ederim tuzruhu kardeşim.. ben bi inceliyim sonucu buraya yazacagım..
05 January 2012 22:33
video.dol çözdü smiling smiley)))) Harikasın tuzruhu smiling smiley)) büyüksün... Binlerce kez teşekkürler smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 45
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!