Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

acem(w)ii

Gönderen Alicilik 
acem(w)ii
20 December 2011 22:08
Arkadaşlar merhaba,

Wii diye arayınca site çıktı karşıma. Geçen hafta vodafon kampanyası ile bir tane wii de ben aldım. En son PS1 slim vardı ondan bu yana okul-ders fln nasip olmadı üniversiteye geçince rahatladım ve uygun kampanyadan aldık bakalım.

Şimdi ilk defa kullancam wii yi hep mağazalarda fln görürdüm çoluk çocuk oynardı ama hiç kumandasına bile elimi sürmedim kendiiminkine kadar.

Elimde Mario kart packli beyaz wii var
Motion plus lı kumandası, nun-chuck ve kumanda için direksiyon simidi var.
Mario kart açıkçası PS1 deki crashteam ile aynı çok zevkli gelmedi bana.

dvd vcd fln da açamadım.

Biraz bu konularda yardımını almak istiyorum.

-Öncelikli olarak cihazı hackleyip bütün özelliklerini kullanmak istiyorum. dvd vcd izleme v.s .
-Daha fazla oyun oynamak. Elimde 2.5" 3.5" harici hdd - Sd kart wifi bağlantı v.s ne arasanız var. Bunlarla neler yapabilirm? Oyunları HDD ye atmak nasıl oluyor. Oyun formatları nasıldır ISo kalıbı fln mı ? Ayrıca İçinden çıkan mario kart cd sanırsam normal cdlerden farklı pc fln okumadı. Buna oyun yazdırsam dvd ye hacklemeden okur mu ?
-Elimde motion plus kumanda ve nun-chuck var sadece. Bu nun-chuck ın motion plus lısı oluyor mu ? Nun-chuck ın özelliği aslen nedir?
-Yurt dışındaki çin sitelerinden parçalar almak ne kadar iyidir ? fiyatları çok uygun çünkü.
birde bu kumanda daki motion plus tam olarak nedir ? eski kumandalarda yer çekim sensörü varmıydı onu kast ediyor?

Sabırla cevap verecek arkadaşlara şimideden çok teşekkür ederim.

Re: acem(w)ii
21 December 2011 10:40
Merhabalar,

Bildiğim kadarıyla cevaplayayım... Muhtemelen sizdeki Wii de yenilerden. Sistem de 4.3E olmalı.

1-) Bu yüzden VCD, DVD gibi bir şey okutma mümkün görünmüyor. Yeni Wii'lerin cd sürücüsü sadece orijinal oyun oynamaya yarıyor. [www.wiidrives.com] adresinden Wii'nizin altındaki seri numarasını girerseniz hangi optik sürücü çipini bulundurduğunu anlayabilirsiniz. GC2-D3-2 ise okuyamıyordu doğru hatırlıyorsam. Ben de WiiCrazy'nin yazdığı bir mesajdan okumuştum; umarım yanlış hatırlamıyorumdur. Forumda bir başlıkta tartışılmıştı.

2-) Kopya DVD okumuyor Wii'nin optik sürücüleri maalesef. Bu yüzden kopya oyunları bir USB cihazına bağlıyoruz. Tam olarak detayları bilemesem de USB aygıtınızı WBFS olarak formatlayıp wbfs uzantılı oyun dosyalarını atıp sadece oyun amaçlı kullanabilirsiniz. Ama ben NTFS formatlı HDD'imde wbfs formatlı oyunlarımı doğrudan wbfs isimli bir klasöre aktarıp orada kullanıyorum(Bilgisayardaki Wii Backup Manager aracılığıyla). Sanırım ISO'yu da doğrudan okuyabiliyor ama ben hiç denemedim.
Tabi bu iş için önce softmod lazım. Bunu da Letterbomb aracılığıyla hiçbir orijinal oyun gerektirmeden, sadece bir SD(Forumlarda ve tutoriallarda ısrarla SDHC olmaz diyor ama ben hiç sorun yaşamadım) kartla yapabiliyorsunuz. Softmod sonrası yükleyeceğiniz USB Loader GX (benim kullandığım) veya forumda sıklıkla bahsi geçen CFG USB Loader'ı açıp HDD'nize yüklediğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Bu işle ilgili detayları buraya yazmam çok doğru olmaz sanırım; forumda birçok başlıkta bulunuyor ilgili detaylar. smiling smiley

3-) Önce Wii Remote Plus'tan anlatayım. Önceden Nintendo'nun ayrı ayrı piyasaya sürdüğü Wii Remote ve motion plus'ın birleşimi olan bir kumanda ve bazı oyunlarda başka bir şeye ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bir cihaz. Nunchuk ise remote kumandaya bağlanan bir uzantı. Her oyunda ihtiyacınız olmasa da bazı oyunları nunchuksız oynayamazsınız. Örneğin Wii Sports'da okçuluk oyunu açtıysanız remotunuz yay oluyor; nunchukınız aracılığıyla da yay germe hareketi yapıyorsunuz. Veya NBA Jam'de oyun kontrolleri büyük ölçüde nunchukla sağlanıyor. Silent Hill, envai çeşit FPS oyunları... Say say bitmez aslında. grinning smiley
Hayatınızın en ilginç(ve başlarda karışık) oyun deneyimlerinden biri için ise PES oynamanızı tavsiye ediyorum. Burada da nunchuk ve remote ile oynuyorsunuz. Nunchuk'ın motion plusa ihtiyacı yok, zaten gönderdiği sinyal remote tarafından işleniyor.

4-) Çin sitelerinden parça almak baya avantajlı oluyor. Genelde orijinal parça olmuyor, yan sanayi ürünlerini satıyorlar. Orijinalleri de bulunuyor tabi ama fiyatlar o kadar uygun olmuyor. Tabi alırken dikkat etmek lazım tüm yazanlara. Dealextreme'i tavsiye ederim ama puan ve yorumlara bakmak lazım almadan önce.

5-) 3. cevapta şöyle bir çıtlattım aslında smiling smiley Motion plus, wii remote'un hassasiyetini arttıran ve sınıf atlatan aparattı. Wii Remote Plus ise motion plusı dahili olarak bulanan bir Wii Remote işte. Şöyle görürseniz daha güzel olur sanırım:

Önce:

Sonra:

Güle güle kullanın grinning smiley
21 December 2011 21:52
Hocam öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

%75 sizin belirttiğiniz chip gözüküyor. Galiba DVD okuyamayacağız.

130tl ye;
-Wii fit balance (yan sanayi) ve özel silikon kılıf,
-İkili 2800Mah kumanda pil kutusu ve şarj slotu,
-Component kablo,
-Tenis raketi, golf sopası, uzay mekiği direksiyonu, Silah uçları

Almayı planlıyorum birde 50tl ye motion plus ve nun-chuchk lı kumanda var. Hepsi sıfır

Bu hack olayını yapabilirim. Sizin önereceğiniz başlıklar hangileri acaba ? Ntfs ya da fat sistemi kullanan bir diskten oyun oynayabiliyor muyuz ?

Wii nin kendi hafıza kartı almak gerekir mi ? Onun yerine SD kart kullanılabilir mi?

Birde bu sonradan eklenen chipler ne işe yaıyor acaba bir bilginiz var mı?
23 December 2011 09:32
Çipe gerek yok artık. Yeni Wii'ler kopya dvd okumuyor.

Softmod rehberlerini kullanarak wii'yi hackleyebilirsin. Oyunlu ve oyunsuz iki rehber var.

Wii'de film izleyebilirsin. Evinde kablosuz ağ var ise kablosuz ağ üzerinden bilgisayarında yüklü olan avi, jpeg, mp3 vs. vs. dinleyip izleyebiliyorsun. Çok şey bekleme ama. 720p izliyorum diyen var ama ben daha beceremedim 720p. Tamamen codec'le ilgili birşey.

Onun dışında önce wii'ye alış ondan sonra yatırım yap. Hoşuna gidecek mi gitmeyecek mi? Sonradan pişman olma.

Oyunları USB Disk üzerinden oynamak herzaman paradan ve zamandan tasarruf sağlar. Oyunun yüklenmesi, oynama sırasında takılma olmaması, dvd çizilmemesi gibi ek dertlerin olmaz.
24 December 2011 10:30
@Tuzruhu,

[www.wiidewii.com]
burdaki işlmeleri uyguladım. Sorunsuz hallettim. Ekranımda USBloader conf. ve disk seçeneği çıktı.

Ama usb ye oyun atıp oynama kısmında bir türlü başarılı olamdım nedense.

[www.wiidewii.com]
burdaki yazılımı indirip açtım.(flash diskimin modelini destekliyor)

Denemelerim;

Disk biçimi - Oyunun biçimi
Fat32 - ISO
Fat32 - Wbfs
Wbfs - ISO
Wbfs - Wbfs

4 denemede başarısız oldu. Acaba eksik bişi mi yapıyorum ?
25 December 2011 13:12
usbloader i calistirdiginda aciliyormu?oyunlar gorunuyormu?, oyunlari goruyorsun acarken donuyor, siyah ekran mi veriyor?usbloader acilirken hata aliyormusun, acildiginda 1.2.3.... diye sayiyormu?kullandigin hdd nedir?biraz bilgi vermen lazim

26 December 2011 20:31
dedezade
usbloader i calistirdiginda aciliyormu?oyunlar gorunuyormu?, oyunlari goruyorsun acarken donuyor, siyah ekran mi veriyor?usbloader acilirken hata aliyormusun, acildiginda 1.2.3.... diye sayiyormu?kullandigin hdd nedir?biraz bilgi vermen lazim

Hocam loader ı hallettim. wiiflow yükledim. Iso oyunları wbfs formatına ayarladığım Sandisk cruise 8gb ye atıyorum çalışıyor artık. NFS the RUN - water sports- family games(ona benzer bişi 20 oyunlu mu ne ) onları oynadım. Ama wii sport resortu açamadım bir türlü. Oyunu wiiflow menüsünde görüyorum play diyorum ekran kararıyor sonra wii yeniden başlıyor. 2-3 kere indirdim ama yine aynı.

İnternet bağlantım olmasına rağmen oyunların kapakları çıkmıyor onu da çözemedim.

*oyunların hepsi PAL

Birde $18 motion plus entegreli kol aldım bakalım nasıl olacak. ocağın ortasında gelir.
27 December 2011 17:23
Wii Sports Resort'u çalıştırmak için Alt-Dol üçkağıdını yapman lazım. Problem oyunlar bölümünde sabit konusu var.
28 December 2011 17:13
Alicilik
Hocam öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

%75 sizin belirttiğiniz chip gözüküyor. Galiba DVD okuyamayacağız.

130tl ye;
-Wii fit balance (yan sanayi) ve özel silikon kılıf,
-İkili 2800Mah kumanda pil kutusu ve şarj slotu,
-Component kablo,
-Tenis raketi, golf sopası, uzay mekiği direksiyonu, Silah uçları

Almayı planlıyorum birde 50tl ye motion plus ve nun-chuchk lı kumanda var. Hepsi sıfır

Bu hack olayını yapabilirim. Sizin önereceğiniz başlıklar hangileri acaba ? Ntfs ya da fat sistemi kullanan bir diskten oyun oynayabiliyor muyuz ?

Wii nin kendi hafıza kartı almak gerekir mi ? Onun yerine SD kart kullanılabilir mi?

Birde bu sonradan eklenen chipler ne işe yaıyor acaba bir bilginiz var mı?

hocam hackten anlamam 20 tl ye bakırkoyde yaptırdım fakat motion plus yada nunchuka gelince www.dealextreme.com burası çin sitesi burdan paypal ile ödeme yapıyorsun bi kaç kez alışveriş yaptım güvenilir site 12$ a nuncuk + remote var 4$ a m+ var ben aldım gayet sağlıklı alalı 6 ay oldu hala kullanıyorum şayet aldığınzda kol bozuk cıkarsa ss alarak yeni video çekerek siteye gönderirseniz size +hediyeler ve o eşyanın aynısını yollayacaklardır bi bakmanızı tavsiye ederim oldukça uygun 50$a 2 m+ 2m+remote 2 de nunchuk almıştım hala kullanıyorum..

wii online oyun oynamak isteyen iletişime geçsin (her türlü online oyun oynanır smiling smiley )
29 December 2011 22:21
dealexterem i 3 yıldır kullanıyorum. Bir ara ürünlerin temin konusunda sorun vardı ama onu düzeltmişler. Oradan daha uygun isteler var. ben $17a motion pluslı kol $4a nunchuchk ve $7 a 2 adet 2800mah lık şarj edilebilir batarya aldım slotlu.
13 January 2012 12:41
Arkadaşlar wiiflow ile oyunları çok güzel açıyorum yalnız bazıları hata veriyor:

wii sports + sport resorts olan oyun var . Oyunu wii flow ile açıyorum benim önüme iki seçenek getiriyor sports ve sports resort ben her hangi birine tıklayınca wii reset atıyor.

driver san fransisco açılıyor menuye giriyorum herhangi bir oyunu açıyorum tam oyun açılacağı zaman loading ekranında donuyor ve hiç bişi olmuyor.

Birde iki kişilik önerebileceğiniz box oynu ne var wii sports daki pek hoş değildi.

birde bilardo oynu var mı?
14 January 2012 05:57
dedezade

skaylandersi portal olmadan nasıl oynanabiliyor mu imzanızdaki
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!