Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Ne için Kullanılabilir ?

Gönderen menes 
Wii Ne için Kullanılabilir ?
03 November 2011 16:05
Merhabalar ,
Ben 6 yaşındaki kızım için şu an vatanda kampanyası olan wii (http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=54834) yi almak istiyorum. Birkaç sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum ;
1- Mediamarkt a götürdüm oynattım, daha önce bir yakınımızın evindede oynamıştı, fakat bowling vs oyunları pek sevmedi, ben kız oyunları isterim diyor. Bu yaştaki bir kıza uygun oyunlar var mı ?
2- Bu alacağım wii ile softmode veya ek uygulama ihtiyacı duymadan youtubedan rahatça çizgifilm vs izleyebilir miyiz? Diğer sitelerden izleyebilir miyiz ?
3- Harici hdd mi takıp direk olarak istediğim filmi izleyebilir miyim ? Hepsini izleyemezsem hangilerini izlerim ? Bu işlem için softmode gerekiyor mu ? Hdd ye özel bir format atmak vs gerekiyor mu ?
4- Bu kampanyadaki ürünü daha ucuz temin edebileceğim bir yer var mı ?

Şimdiden cevap verenlere teşekkürler.

Re: Wii Ne için Kullanılabilir ?
03 November 2011 16:25
Fiyat bence çok iyi.Daha ucuzu olacağını sanmıyorum

Hoşuna gidecek oyunlar muhakkak vardır ama tek tek orjinal oyun alıp denemeniz zor ve pahalı olacaktır.Bu da sizin için softmodun iyi bir seçenek olduğunu gösteriyor. Softmod olunca filmlerinizide harddiskinizden izleyebilirsiniz.NTFS formatlı olması gerekiyor

***Wii konsolu ellerinde ölen adam... RIP Wii...***
03 November 2011 16:44
Cevabınız için teşekkürler s-co .
Ek olarak youtube ve diğer sitelerden video izleyebiliyor muyuz ?
Teşekkürler.
03 November 2011 17:02
benim makinem softmodlu idi WMC programıda yüklüydü ben onun üzerinden youtube vdeolarını izliyordum.ayrıca filmde izliyordum

03 November 2011 18:46
kızın için bence pek uygun değil psp daha ii olabilir 5 dk bir işlem ile istediğin oyunları kolay oynayabiliyorsun vede film ve bunu gibi şeyleri hafıza kartına atarak izleyebiliyorsun internete girebiliyor ama yavaş wii softmod biraz zor hdd wii formatlaman lazım fln biraz karışık vede oyunların bağzıları çalışmıyor olabiliyor sen psp belki alınca 6.60 yaparsın son version sonra pro-b yaparız sorunsuz oynarsın vede oyunlar için sürekli oyuncuya gitmeye gerek yok internette dolu oyun var bende tabii her türlü konuda yardımcı olurum smiling smiley

şstersen 2. el temiz bi tane alabilirsin koruma kabıyla kullanırsan 4-5 yıl gider psp bende 3 yıldır sorun yok

BRK_

1 kez düzenlendi. En son 03/11/2011 18:47 tarihinde brk_ tarafından düzenlenmiştir.
04 November 2011 09:54
s-co cevabınız için yine teşekkürler.
brk film vs yi lcd de izliyorlar yani wii yi oynayamazsa ayrıca tuşlara tıklayarak psp yi hiç oynayamaz diye düşünüyorum. Yardımlar için teşekkürler.
04 November 2011 10:48
Wii&psp kıyaslamasına gerek bile oldugunu düşünmüyorum

Ayrıca softmod karisik gelirse oyun satin almaktan daha ucuza yaptirilabilen bir is

Yalniz en önemli nokta şu!
Ben dün bu msjdan sonra heryerde wii baktim gözume carpanlari yazayim ona gore karar verin

Teknosada wii resort black+wii fit balance board olan buyuk paket 399 tl.balance boardun fiyatina bakinca bu bana daha cazip geliyor.tabi kaldiysa

Birde D&R var.ordada sports resort packler 399 tl ve 200 tl gift kart hediyeli.siz ben 400 verdikten sonra gift karti napiyim diyo olabilirsiniz tabi ama bence buda super bi olay.2. Remote alinabilir ,classic controller alinabilir vs.bence bu pakette iyi yani

Vatanda son 131 cihaz diyor smiling smiley Alirsaniz simdiden hayirli olsun.Elimizden gelen bir yardim olursa seve seve yardim ederiz

04 November 2011 12:12
s-co yardımlarınız için çok teşekkürler.

Gift kartın kullanımında bir sınırlama yoksa yani 400 tl alışverişte 200 tl kullanabilirsiniz gibi bu daha mantıklı geliyor.
Çünkü karşılıklı tenis vs oyunları oynamak için sanırım bir tane daha remote plus a ihtiyacım olacak. Onunda gg de bile giyatı en düşük 80-90 tl.
Ayrıca mariodansa sport pack çok daha iyi diye düşnüüyorum videolardan öyle görünüyor içinde en azından 12 oyun var.

Bunu alırsam 200 tl yi ne alarak kullanmamı tavsiye edersiniz ?
Örneğin 1 remote plus + 1 nunchuk tam 200 tl civarı yapıyor bunları mı alayim ?
teşekkürler.
04 November 2011 14:00
bence 2.remote ve nunchuk mantıklı. zaten birinci remote dahili motion plus olacaktır.sizde aynısından 2. bir çift alabilirsiniz. hem renk seçeneğide daha geniş olacaktır. zaten gördüğünüz gibi vatanda ucuz olan tek seçenek beyaz mario kart paket.

şahsen ben olsam siyah sports resort pack alırım.o 200 tl yide çok uğraşmak istemezsem 2. remote ve nunchuk için kullanırım.

uğraşacak olursamda 2. remote u sahibinden üzerinden falan bakar alırım...

kesin olan şey şu ki bu gift kartı bende kullanmadım ama anladığımız gibi 200 tl lik bir alışveriş şansıysa gayet güzel kullanılabilir

2. remote almayan biri classic controller pro alabilir üzerine orjinal oyun kullanacaksa oyun alabilir

guitar hero veya dj hero budle larından alabilir vs vs seçenek o konuda çok yeterki o kartın kullanımı bizim anladığımız gibi olsun...

En kısa şekli ile şunu kıyaslarsak.300 tl ye mario pack alıp ilerde 2. remote falan almak daha pahalı olacaktır....

bence sizin durumunuz için D&R ve o gift kart ile kutudan çıkan remote ve nunchukların ikinci eşini almak daha mantıklı görünüyor.tabi yinede tercih sizin... oyun kısmına fazla takılmanızı önermem şu an hepimiz için konsolun aksesuarları oyunlarından daha problemli bir durum.çünkü aksesuarlar pahalı herşeyden önce winking smiley

04 November 2011 18:45
sen bilirsin neticede ama biraz pahalıya patlıyor wii+ hdd+ softmod+ oyunlar fln o yüzden dedim vede psp 2 hafta oynasa o tuşlar bakmadan isimlerini yerlerini biler grinning smiley ama genede sen bilirsin wii çok güzel bir konsol

BRK_
05 November 2011 17:28
Hocam bende Hiç gift kartla falan uğraşma,vatandan 200 liraya al sonra 20 liraya softmod yüklet,sonra 120 gb hdd al 50 -60 tl civari (kızına 120 gb yeticektir) sonra www.dealextreme.com gir bu siteye wii acsesuars var orda turkiyede 100 lira olan ürün 20 lira (çin malı tabi ama ben aldım 4 aydır kullanıyorum sorun yok smiling smiley ) remoteydi nunchuktu ve m+ tı 50 liraya kapatırsın winking smiley
hdd 50
nunchuk-remote-m+ taş çatlasa 50 liradır.
softmod 20
bence vatandan alın

wii online oyun oynamak isteyen iletişime geçsin (her türlü online oyun oynanır smiling smiley )
05 November 2011 17:29
cedik
Hocam bende Hiç gift kartla falan uğraşma,vatandan 200 liraya al sonra 20 liraya softmod yüklet,sonra 120 gb hdd al 50 -60 tl civari (kızına 120 gb yeticektir) sonra www.dealextreme.com gir bu siteye wii acsesuars var orda turkiyede 100 lira olan ürün 20 lira (çin malı tabi ama ben aldım 4 aydır kullanıyorum sorun yok smiling smiley ) remoteydi nunchuktu ve m+ tı 50 liraya kapatırsın winking smiley
hdd 50
nunchuk-remote-m+ taş çatlasa 50 liradır.
softmod 20
bence vatandan alın

200 tlye nerde satılıyor?

05 November 2011 18:15
Gift kartı sordurdum istediğiniz gibi kullanılabiliyormuş arkadaşlar.Hatta parça parça bile kullanılabiliyormuş.
Bu sebeple büyük ihtimalle d&r dan alacağım.
bir kez daha teşekkürler s-co
05 November 2011 18:28
benim makinem brick oldu.ben bile gidip D&R dan bir makine daha almayı düşünüyorum...
Şahsen ben o parayı toparlıyana kadar kampanya biterse üzülürüm...

o 200 tl yede 1 alana 1 bedava, 3 al 2 öde gibi ürünlerde çok güzel şeyler çıkartılabilir diye düşünnmekteyim.
Kendi nacizane fikrimde yukardaki arkadaşın belirttiği çin malı ürünleri kullanmamanız,özelliklede küçük kızınıza kullandırmamanız...

Alırsanız şimdiden hayırlı olsun...Gift kartı kullanınca bizide bilgilendirirseniz bizimle paylaşırsanız mutlu olurum kendi adıma...Mantığını halen kavrıyamadım çünkü...

Gift kart adı üstünde sanırım birine kullanması adına hediye etmemiz için bu sistemi çıkardılar şimdi büyük her mağazada var...

kafamın takıldığı nokta 400 tlye wii alınca 200 tl gift kart veriyolar...Ben bunu birine hediye ettim diyelim...o üzerini 400e tamamlayıp kendine wii alabilirmi? alırsa onada 200 tl gift kart verirlermi acaba smiling smiley

05 November 2011 18:47
Evet kendi çalışanlarının söylediklerine göre tamamen özgürmüşsünüz gift kart kullanmakta örneğin 2 tane bu kampanyalıdan aldık 800 tl ödedik 400 tl de gift kartımız oluyor bununlada bedavaya bir tane alabiliyoruz.
Ama şu var gift kartla alınan son ürüne gift kart verirler mi onu bilmiyorum vermezlerse ;
800/3 = 267 tl ye geliyor.
Eğer son ürünede gift kart veriyorlarsa onuda nakit kabul ederseniz çok cazip geliyor.
05 November 2011 19:14
Bence gayet yararlı bir kampanya...aksesuarlarada baktım orjinal WRIG remote + nunchukta 210 tl tutuyor zaten. üzerini tamamlıyarak alınabiliyorsa sizin için 410 tl nakit ödeyerek çok güzel bir set olacaktır...

Udraw tablette alınabilir kızınız için severmi bilmiyorum tabi.Ben denedim bana ve çoğumuza göre olduğunu düşünmüyorum ama o sevebilir belki...

bu arada en cazibi 800/3 ile yapılan hesaptı aslında... 3 kişinin aynı anda wii alması gerekli tabi ama.rakam çok iyi yinede smiling smiley

o gift kartın süreside yoksa bekletilip daha sonrada değerlendirilebilir...en azından önce bir bakarsınız wii ye...
bilmiyorum kampanya bana bile cazip geliyor...bide eski makineden remote ve nunchukların kaldığını hesab edince gift kart iyi gelirdi bana grinning smiley

25 November 2011 15:21
Okumadan yazıyorum.

Wii oyunlarını yaş gruplarına ayırarak [www.nintendo.co.uk] sitesinden bakabilirsiniz. Sol tarafta yaş ayarı, tür vs vs yapan menü var. Oradan istediğiniz gibi seçim yapabiliyorsunuz.
17 June 2012 18:09
1-evet
2-bildiğim kadarıyla sadece youtubedan izleniyor sorunsuz bir şekilde
3-WiiMC adlı bi uygulama ile nfts formatlı hdd den filmleri izleyebilirsin
4-link açılmadı onun için kesin bir cevap veremyiorum

[www.facebook.com]
STEAM-ID:wiismash
Wii Friend Code:0861-5073-7086-9230
Wii Brawl:3182-2383-4750
Wii BlackOps:0104-9659-1761
PES 12:0261-7492-9473
GoldenEye 007:yakında yazıcam
Conduit2:
Mario Kart Wii:
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 59
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!