Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Region Free

Gönderen coskuonbas 
Region Free
17 November 2009 11:10
Region çevirici bir program var. Bu program ile NTSC olan bir oyunu, pal e çevirip sorunsuzca oynayabilir miyim? Benim makina çipli, 4.2e versiyonuna sahip. Regionı değiştirilmiş oyun ile upgrade yapasam bozulur mu cihaz?

Re: Region Free
17 November 2009 11:56
Yapma.

Zaten sistemin 4.2. Güncellemeye ihtiyacın yok. Bazı oyunlar kendi istedikleri IOS'u bazen çalışmak için sisteme yüklemek isteyebilirler ama seninki zaten 4.2 imiş.
17 November 2009 12:53
yapma derken neyi yapmayayım anlamadım. NTSC den PAL e çevrilmiş oyunları oynamayayım mı?
17 November 2009 13:28
NTSC olan bir oyundan PAL sistemde update yapma demek istedim. Brick edersin makineyi. İlla update etmek istiyorum diyorsan kendi region'u olan oyunlardan update etmen gerekiyor.
17 November 2009 13:43
Regionfrii programından bahsediyorsun. O programların devri kapandı artık, 1-2 sene önce bazen işe yarıyorlardı ama artık işe yaramıyorlar pek. Hele de 4.2'de region free istiyorsan softmod'a dalman lazım. Çipi olanlar için softmod'a da dalmaya gerek yok, sadece homebrew channel içerisinden gecko os gibi bir programla bu işi halledebilirsin.
17 November 2009 14:34
Kafam çok karıştı. Ben aslında softmode filan yapmak istemiyorum sadece rapidshare ile oyun indirmek istiyorum.(Torrent değil) Ama doğru düzgün bir site bulamadım. Mesela warez-bb ye baktım. Dosyaların neredeyse hemen hepsi scrubbed edilmiş!
17 November 2009 14:36
www.wiiso.com

bu siteye bak. Genelde rapidshare, Megashare, , Mediafire gibi sitelere upload ediyorlar ve uploadlarını sürekli takip ediyorlar, patlak oyun çıkmıyor burada.
17 November 2009 14:57
Hımmm, bak bu siteye ilk defa duymuştum. Şimdi girip üye oldum.
Download games/Pal bölümüne girdim. (Altında scrubed vardı, ona girmiyorum)
Alttaki yazı yazıyor ve 45 parça filan var. Sanırım aradığım scrub olmamış dvd ye yazılan oyun bu? Ne dersin?

Super Mario Bros Wii [PAL][FullISO][RAPIDSHARE][MEGAUPLOAD]

New Super Mario Bros Wii [PAL] [FullISO] [RAPIDSHARE] [MEGAUPLOAD]

Descripción: Este nuevo Super Mario Bros es un retroceso al estilo del original Super Mario Bros y permite a cuatro jugadores para jugar el juego juntos. Los jugadores pueden navegar por el desplazamiento lateral solos como antes, o invitar hasta a tres personas para jugar en el mismo nivel, en cualquier momento del juego para la diversión multijugador en el modo “Free for All” y cooperativo.
Sistema: PAL
Lenguajes: MULTi5
Tamaño: 4.7 Gb

Game Play!
17 November 2009 15:03
"Descripción" yazan yer oyun ile ilgili açıklama. Denemeden birşey diyemem ama çok iyi bir sitedir. Bütün oyunlarımı ordan indiriyorum.
17 November 2009 15:37
Ah şunu bir de yazsalar paylaşırken... Scrab mi değil mi diye.
17 November 2009 15:47
Bir şey daha soracağım. Bazı oyunların açıklamalarında wiiErd yazıyor. Nedir bu?
17 November 2009 15:52
Peki bişiey sorucam? Scrubbed oyunlara neden bir antipati besliyorsun?
17 November 2009 15:55
Onu ripleyen (internette korsan yayına hazır hale getiren) grubun adı olmasın sakın?
17 November 2009 16:39
Çünkü makineyi daha yeni aldım. Henüz doğru düzgün oyun oynayamadım bile. Softmode yapıp tehlikeye atmak istemiyorum makineyi.
17 November 2009 17:05
Zaten makinende çip varmış. Bu çipin amacı DVD'ye kaydedilen bir oyunun oynanması. Update yapmaya kalkarsa onun engellenmesi gibi tırı vırı işlemler...

Ufak bir bilgi notu: Çip takılmış daha sıfır bir Wii garanti kapsamında olmaz. Nintendo'nun Türkiye Distribütörü olan ve servis hizmeti sunan Nortec'e gönderdiğin zaman sana söyleyecekleri tek şey biz bunun servisini veremeyiz. Ha şu olabilir, çip'i takan yer/adam her kimse şahsi garanti verebilir ama nereye kadar? 6 ay sonra "eeee sen kimsin be yeter kardeşim zırt pırt aırzalanıyor, kurcalama be" diyebilir. Bunun garantisini veriyor mu?

Softmod'da ise durumlar yukarıdaki gibi karamsar değil. Wii'ye format atarsın, gönderirsin servise "kardeşim bir uyarı geldi shop kanalına gir dedi bende girdim sonra bu hale geldi" dediğin an servisin bütün imkanları seferber olur senin için. Bizzat yaşanmışlığı var. Wii'nin Garantisinin bitmesine 3 ay kala DVD okuyucusu arızalandı. 50-60 $ arası Çinden alıp başka yerde yaptırabilirdim ama gönderdim Nortec'e aynı gün yeni DVD okuyucusu ile geri geldi (kayınço ile göndermiştim)...

Bende çip taktırmak istiyordum ama kıldır tüydür, yok wasabi, yok wiikey2 zartı zurtu derken hoooop softmod geldi hoş geldi. Hem bir sürü ortada dolaşan DVD yok, tek bir USB harddisk ile paşa paşa yaşayıp gidiyorum.

Haa bu değildir ki "çip kötüdür tüüü kaka çiiip", çipin de artıları var eksileri var. Tamamen tercih meselesi. Paşa gönlün neyi istiyorsa yani...
17 November 2009 17:13
Tabi doğru söylüyorsun. Garantisi yok şu an. Ama daha önce de bu forumda yazdığım gibi eniştem çip taktırmıştı kendi cihazına. Benim de önümde böyle bir örnek olunca, o da yol gösterince çip taktırdım. Eğer o softmode yapsaydı belki ben de öyle yapacaktım. Şimdi softmode yapmak için zamanımı harcamak istemiyorum zaten zamanım yok da smiling smiley Amacım 1 ay rapidshare üyeliği açmak, 10-15 oyun indirmek ve 6-8 ay onlarla idare etmek smiling smiley
17 November 2009 18:05
Bu arada rapidshare üyeliği açsanda bir limiti var aylık 25 gbyte'mıydı neydi, rapid'de belli kotalarda ticketlar satılıyor. 100 gbyte'lık 200 Gbyte'lık gibi. Onlardan da alırsan o zaman faydası olur rapid'in.
17 November 2009 18:05
Scrub edilmiş oyunları kullanabilirsin, oyun içinde bunun için ekstra koruma yoksa bir problem olmaz.. şimdiye kadar scrubbed olup da çalışmadığı söylenen oyun duymadım.

Ha şöyle bir durum var, wiiscrubber programında iki tip scrub etme özelliği var trucha kullanan ile scrub edilmişse problem çıkar...

İndirirken anlayamazsın... dahası full sürüm bile olsa trucha imzalı mı değil mi diye bile anlayamazsın, ancak eleman notlarda yazmışsa.

Şu da var, oyun özel muamele gerektirmiyorsa trucha imzalı olma ihtimali çok düşük. Hele de bizim oyun arşivi bölümündeki sunum isimlerinden takip edersen onlar scene gruplarının yayınladıkları sunumlar. Trucha imzalı / Scrubbed olan sunumlara genelde numara verilmiyor... Ama amatör ufak grupların yayınlarında bu tip şeyler her zaman olabilir...
17 November 2009 18:09
Teşekkürler. Şimdi liste hazırlıyorum indireceğim oyunlarla ilgili. Haftaya indirmeye başlayacağım. Umarım boşuna uğraşmam.
19 November 2009 06:08
Walla ben warez-bb'den bir sürü oyun indirdim hepsi de çatır çatır çalışıyor, bir sorun yaşamadım.
19 November 2009 06:14
Ben de şu an bir oyun indiriyorum, new super mario brosu, akşam deneyeceğim.Umarım çalışır.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 46
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!