Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Blaster mı? Wii Zapper mı?

Gönderen rejjim 
Wii Blaster mı? Wii Zapper mı?
06 August 2010 12:04
Yeni aldığım hala çözmekte uğraştığım wii için silah almak istiyorum.

İkisi arasında kaldım. Zapper daha sık kullanılan bir aparat ama Blaster daha kullanışlı gibi. Çünkü blaster da üstteki tuşlara ulaşım daha kolay.

Kullananlar var ise yorumları yardımcı olacaktır.

Blaster ___________________________________________________________Zapper

Blaster ___________________________________________________________Zapper

Re: Wii Blaster mı? Wii Zapper mı?
06 August 2010 12:32
Ben zapper kullandım fena değil ama alışımak gerekiyor, lightgun'da kullandım ondan hiç memnun değilim. tetik mekanizması yavaş biraz. (Lightgun'da zapper'da orjinal)
06 August 2010 13:36
Bence zapper çünkü herkes zapper diyor ve blasterın sanki çok karmaşık,tuşları falan,ancak çok güzel görünüyor.
Yine de zapper dan yanayımthumbs up
06 August 2010 14:58
İyice karıştım kafam şimdi. Blaster daha iyi gibi geliyordu zapper'a doğru kaymaya başladım. Du bakalım.
tym
07 August 2010 20:21
bende zapper var gayet ergonomik
07 August 2010 22:06
bencede zapper daha ii hem kablo ortada görünmüyo alt kapakta saklı durdugu için daha orjinal bence yinede sen bilirsin tabii..
07 August 2010 23:02
kafani karistirmak istemem ama farkli seylerde var.

[www.nyko.com]

bunun zapperdan daha ergonomik daha az yorucu oldugunuda soyluyorlar.Zapper destekleyen butun oyunlarda kullaniliyormus , nunchuk takilabiliyor ama sanirim m+ destegi yok.

buna benzer bir aparat bimekste de vardi bir ara onda m+ destegide vardi.

seceneklerden haberin olsun smileys with beer
09 August 2010 09:30
Tupbas,

Bu bahsettiğine lightgun deniyor. Bende Hama marka lightgun var, tetik mekanizması çok iyi değil.

Resmi de:

09 August 2010 11:55
Şimdi de kafama motion plus uyumlu silah kafamı kurcalıyor.

Blaster motion+ için uyumlu gibi görünüyor ama emin olamadım. Motion plus uyumlu çıkana kadar almama karar verdim.
09 August 2010 12:12
Abi bana M+ değil, M+ ve jacket bir arada uyumlu birşey lazım. Böyle şeyler için zırt pırt Jacket'i çıkartmak istemiyorum.

Kağıt havlu rulosundan yaptım bir tane prototip. Bunu biraz daha geliştirip piyasaya süreceğim yakında grinning smiley
10 August 2010 05:50
Prototipini yap seri üretime geçelim. Her evde hammadesi vardır diye tahmin ediyorum smiling smiley
10 August 2010 07:46
rejjim
Prototipini yap seri üretime geçelim. Her evde hammadesi vardır diye tahmin ediyorum smiling smiley

Vardır olmaz mı? grinning smiley
Hatta tutma yerini de tuvalet kağıdı rulosundan yaptım the finger smiley
10 August 2010 16:20
@tuzruhu evet sanirim oyle bir adi var , bana zapperdan daha hos gozuktu daha bir havaya sokuyor sanki ama kullanabilirlik acisindan bilemiyorum.nette gormustum hama yi siyah olmasi hosuma gitmisti ama anlasilan pek kullanisli degil.

@diabolical 2 tuvalet kagidi rulosundan soyle tak cikarli bir sey yapilabilir. takinca zapper gibi cikarinca nunchuk bi elde diger elde lightgun seklinde.

bende bir sitede gordum boyle bir urunu.ister zapper gibi kullaniyosun ister bir elde lightgun diger elde nunchuk.
11 August 2010 07:09
tupbas
@diabolical 2 tuvalet kagidi rulosundan soyle tak cikarli bir sey yapilabilir. takinca zapper gibi cikarinca nunchuk bi elde diger elde lightgun seklinde.
Kartonla tak çıkar olayı ne kadar başarılı olur bilmiyorum smiling smiley
Ancak tak çıkar olmasa bile Lightgun tadını vermek baya zor olur. Neden dersen benim yaptığım şey Blaster tarzı birşey oldu, yani ön tarafta tuttuğun el ile direkt olarak B butonuna basıyorsun arkadaki boşluktan. Lightgun'da gördüğüm kadarıyla bu butona kadar uzanan bir aparat var ve ona basınca B butonunu tetikliyor. Zor, eldeki teknoloji ile çok zor grinning smiley

Zaten ben bu kartonu kısa bir süre kullanırım herhalde. Eşim Wii aksesuarlarına para harcadığım için sorun çıkartıyor, ben de 5-10 liralık şey için boşa tartışmayayım diyorum. Elimde karton ile birşeyler yapmaya çalıştığımı gördüğünde, 1-2 kere de "hay senin karton gibi, düzgün dursana" dedimmi acıyıp git düzgün birşeyler al diyebilir sanıyorum tongue sticking out smiley

1 kez düzenlendi. En son 11/08/2010 07:13 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
12 August 2010 12:49
tabiki blaster. yukarıdaki tuşlara erişmek ve pompalı gibi tutup ateşlemek çok zevkli. üstelik call of duty de bütün tuşlara erişeceksin zapper yanlış tasarlanmış. taramalı silah tutuşu şeklinde olması bütün tuşlara erişimi engellio. pişman olmayacaksın.
12 August 2010 13:25
@diabolical iste fikir var ama imkan yok uygulamaya gecicek.devlet destek vermeli grinning smiley.

umarim esin haline acirda senin dusundugun gibi der.yada ters tepip birak su wii yi artik kepaze ettin kendini demesin grinning smiley
12 August 2010 13:33
Konuyla alakası yok ama zapper'ları ikileyip House of the dead overkill'de ikinci player'ın zapper'ını da diğer ele alıp double takılmak enteresan olabilirdi :p (Recep İvedik'in paintball sahnesindeki gibi :p )

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
12 August 2010 13:49
bu ciftleme mevzuunu ben kilic oyunlarinda sag ve sol ele remote alarak oynayabilsek diye dusunuyodum.hele bide m+ destegi olsa.cift kilic grinning smiley

su cift zapper olayini denemek lazim , trafikte piskopatlasmayi engelleyebilir grinning smiley
13 August 2010 11:58
kaulaflent
tabiki blaster. yukarıdaki tuşlara erişmek ve pompalı gibi tutup ateşlemek çok zevkli. üstelik call of duty de bütün tuşlara erişeceksin zapper yanlış tasarlanmış. taramalı silah tutuşu şeklinde olması bütün tuşlara erişimi engellio. pişman olmayacaksın.

Kesinlikle aynı şekilde düşünüyorum. Ama bu kez de motion plus kafama takılıyor. Ama tuş erişim durumu beni de blaster'a itiyor.

WiiCrazy
Konuyla alakası yok ama zapper'ları ikileyip House of the dead overkill'de ikinci player'ın zapper'ını da diğer ele alıp double takılmak enteresan olabilirdi :p (Recep İvedik'in paintball sahnesindeki gibi :p )

Bu konuyu bende çok merak ediyorum. Aslında ben wii reklamlarında davul çalan bir adam görmüştüm 2 adet remote kullanıyordu. Bir türlü bulamadım onu. O şekilde kullanılıyorsa aslında 2 adet remote ile oyunlar kullanılabilir gibi. Özellikle kılıç oyunları harika olur gibi geliyor. Veya nanchuck kullanan bir ninja grinning smiley
15 August 2010 21:37
Fotoğraflarını da çekeyim dedim, işte Rulopper

Kağıt havlu rulosu ve tuvalet kağıdı rulosundan, aşırı çevreci zapper grinning smiley
Eklentiler:
| indir - 1.JPG (68.9 KB)
| indir - 2.JPG (74.7 KB)
| indir - 3.JPG (105.8 KB)
15 August 2010 21:58
Hocam wiimote'un altına gelen kısmı kesmesen aslında wiimote daha sabit durmaz mıydı orada? Bu arada bunu yapmak için hangi marka havlu ve tuvalet kağıdı rulosu alalım :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
15 August 2010 22:48
guzel ve pratik bir cozum olmus.

bende iki konuyu gizliden birlestirreyim grinning smiley

aslinda yaptiktan sonra onu birde sprey boya ile boyadin mi , cok daha kaliteli ve neden yapildigi anlasilmayan bir goruntusu olusur.

koyu renk boya cok daha ii olur dusuncesindeyim.

bide soyle bir sey daha var gercekci bir silah hissi verecegi kesin. [www.focalprice.com]

ustelik wiimote ozelligide varmis yani bir sey takmaya gerek yok.nunchuk icin altta baglanti yeri var fiyati biraz tuzlu tabiki.

1 kez düzenlendi. En son 16/08/2010 01:05 tarihinde tupbas tarafından düzenlenmiştir.
16 August 2010 06:16
WiiCrazy
Hocam wiimote'un altına gelen kısmı kesmesen aslında wiimote daha sabit durmaz mıydı orada? Bu arada bunu yapmak için hangi marka havlu ve tuvalet kağıdı rulosu alalım :p
Hocam orayı kesmedim, B butonu için delik açmak biraz zor olacaktı çünkü çok içeride kalıyor. Eğer onun için bir delik açsaydım alttan çok fazla kesmem gerekeceği için ve üst tarafı da açık olduğu için fazla birşey ifade etmeyecekti. Zaten WiiMote silikon ceket ile birlikte kullanıldığında kafa kısmı kocaman biliyorsun, kağıt havlu rulosuna sığması mümkün değil. Bu yüzden ben de ruloyu direkt olarak B butonunun gerisine koyarak oradan başlattım.

Kağıt havlu rulosunda Papia kullandım. Tuvalet kağıdı ise selpak. Ama sanıyorum ki hemen hemen bütün markalar iş görecektir grinning smiley Yine de dikkatli olmak lazım, dandik markaların ruloları ince ve dayanıksız olabilir tongue sticking out smiley

tupbas
aslinda yaptiktan sonra onu birde sprey boya ile boyadin mi , cok daha kaliteli ve neden yapildigi anlasilmayan bir goruntusu olusur.

bide soyle bir sey daha var gercekci bir silah hissi verecegi kesin. [www.focalprice.com]
Abi boyanabilir tabii ki, aslında ben bunu yaparken amacım çok uğraşmadan en basit nasıl yapılabilir diye bakmaktı, zaten dikkat ederseniz WiiMote'u dümdüz tuttuğumda nunchuk biraz yamuk duruyor, öyle çok dikkat etmeden kesmiştim. Şu anda işyerinde eski bir norton antivirüs kutusu var, nasıl güzel bir kartonu var anlatamam grinning smiley İncecik ama kaya gibi sert. Buna güzelce şekil verip bunu projede kullanabilirim mesela. Güzelce boyadımmı dediğin gibi belli bile olmayabilir. Ya da boyamayabilirim de, ben kullanıcam nasıl olsa. En uyuz olduğum şey zapper gibi meretlerde Silikon ceket'i çıkartma ihtiyacının olması ve bunu gerektirmeyen birşeyler yapıcam.

Bu arada linkini verdiğin aparat cidden güzelmiş ama fiyatı çok uçuk. Dur bakalım böyle birşeyler yapabilir miyiz tongue sticking out smiley
16 August 2010 08:50
yahu linkini verdigim aparata kendim yine bakiyim dedim ama urun ucmus , siteyede girdim baktim bulamadim.gercek silah mi satiyolardi yoksa tongue sticking out smiley

sponsorun ben olayim sana karton kutular gonderiyim , sende urunun bir yerine adimi yazarsin artik grinning smiley
17 August 2010 13:45
süper çalışma eline sağlık the finger smiley
18 August 2010 08:41
3 gün girmedik siteye neler yapılmış smiling smiley Eline koluna sağlık. Bir prototype de ben yapıcam. Gözümü kararttım smiling smiley
Yaa aslında bu aksesuarların tamamı yapılabilir gibi geldi şimdi nedense smiling smiley

Önce blaster, ardında da bir direksiyon yapmaya karar verdim. Bende paylaşıcam buradan. ÇOK PİS HIRS YAPTIM smiling smiley
18 August 2010 09:03
rejjim
3 gün girmedik siteye neler yapılmış smiling smiley Eline koluna sağlık. Bir prototype de ben yapıcam. Gözümü kararttım smiling smiley
Yaa aslında bu aksesuarların tamamı yapılabilir gibi geldi şimdi nedense smiling smiley

Önce blaster, ardında da bir direksiyon yapmaya karar verdim. Bende paylaşıcam buradan. ÇOK PİS HIRS YAPTIM smiling smiley
Direksiyon benim de aklıma geldi de uygun bir karton bulamadım tongue sticking out smiley

Aksesuar'ların yapılamayacak bir yanı yok gerçekten ama geçen gün bir video görmüştüm adam tenis mi ne oynuyordu, alet elinden fırladı (wiimote elinde kaldı, aparat fırladı) kalıplar ile yapılmış aparatlar bile bu şekilde çıkabiliyorsa birşeyler yaparken dikkatli olmak lazım. Caanım plazmaya zarar vermeyelim (gerçi kartonla ne yapabiliriz ki tv'ye? grinning smiley )
18 August 2010 12:57
Direksiyon için en idealı beyaz eşya kenarlarına konulan beyaz köpük. Harika olur diye düşünüyorum. Güzel şekilde kesiceksin. İçine de remote'u yerleştireceksin. Oldu sana direksiyon. Hem senin istediğin gibi silikon kılıfı da çıkarmak zorunda kalmadan ayaralanabilir böyle birşey.

Çalışmalarımızı birleştirelim herkesin kullanabildiği bir rehber olsun smiling smiley
18 August 2010 14:01
rejjim
Direksiyon için en idealı beyaz eşya kenarlarına konulan beyaz köpük. Harika olur diye düşünüyorum. Güzel şekilde kesiceksin. İçine de remote'u yerleştireceksin. Oldu sana direksiyon. Hem senin istediğin gibi silikon kılıfı da çıkarmak zorunda kalmadan ayaralanabilir böyle birşey.

Çalışmalarımızı birleştirelim herkesin kullanabildiği bir rehber olsun smiling smiley
Köpük olabilir, şekil vermek biraz uğraştırabilir sadece. Bu arada şöyle birşey de var, bu köpük yanınca kaya gibi oluyor biliyorsundur belki. Güzelce şekil verilip hafifçe yakılabilir. Yada belki japon yapıştırıcısı falan da olabilir sanırım çünkü üzerine japon yapıştırıcısı değdiğinde de sertleşiyor olması lazım.
18 August 2010 16:42
Japon direkt eritir.

Sağlam kaya gibi birşey yapmak istiyorsanız epoksiye benzer bir şey var, yapımı acayip ilginç.

Eğer sigara içiyorsan sünger kısmını çıkarıyorsun güzelce uygulayacağın yere ot tıkar gibi tıkıyorsun ve üzerine japon döküyorsun (502 isimli japon tercihimdir) fazla yakın olmayın duman çıkartıyor grinning smiley japon kuruduktan sonra kaya gibi sağlam oluyor bizim sigara süngerleri. grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!