Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii'ye Türkçe oyun

Gönderen gsever 
Wii'ye Türkçe oyun
08 June 2010 19:29
Evet arkadaslar,

Var midir bildiginiz Turkce bir oyun Wii icin? Yani kendim icin sormuyorum acikcasi. Wii'de oyun/eglence cok harika oluyormus onu gordum. EA'nin more workouts diye bir olayina baktim o da sahane fakat bunlara Turkce dil destegi ya da en azindan altyazi saglanabilir mi hariciden?

Re: Wii'ye Türkçe oyun
09 June 2010 14:50
ne gerek war ki =?
13 June 2010 09:19
n64Mari0
ne gerek war ki =?

Arkadaş kendi için sormadığını söylemiş, benim de ihtiyacım yok ama eşim İngilizce bilmiyor. Türkiye'de yaşıyoruz ve kimse işi ile ilgili değilse İngilizce bilmek zorunda da değil açıkçası. Artık Türkçe'de bile "W" kullanabildiğinize göre siz kendinizi zaten aşmışsınız da herkesten sizinle aynı olmasını bekleyemezsiniz.
13 June 2010 15:00
Ben yurtdisinda okuyorum. Tatil icin geldim gelirkende wii aldim. Simdi oyle hep beraber oynuyoruz. Ben gosteriyorum evdekilere soyle boyle yapilcak diye. Yani aslinda cok oyun sozluklu cozulecek nitelikte. Ileri geri, kaydet cik basla vs ama, bazi oyunlarda diyaloglar oluyor. Sonra mesela jimnastik oyunlarinda hoca tempo tutuyor, bazen altyazi olur bazen oyle soyluyor. Hani diyalogu okumazsan cok bir sey kaybedilmiyor ama bazen kisayolu gormek gerekiyor orada bir diyalog ya da hikayeyi anlatiyor arada oyunlarda.

Turkce dublaj film gibi ya da en olmadi altyazili film gibi. Hic boyle bir olay baslamamis sanirim daha Turkiye'de.
13 June 2010 15:12
Türkçe destekli oyun var, Crysis bir oyna bakalım, adamla güzelde yapmışlar. Herşey türkçe süper bişi ya türkçe oyun oynamak. Öyle bazı yerlerde mal mal ekrana bakmıyoruz hiç değilse. Ekrana mı bakalım alt yazıya mı bakalım.
13 June 2010 18:08
daha menüden Türkiye'yi seçerek wiiconnect'e bağlanamıyoruz siz Türkçe oyun diyorsunuz
nortec sağolsun baya destek veriyor ülkemizde konsola
26 June 2010 15:47
tym
26 June 2010 18:05
ya türkçe alt yazı olsun şu oyunlarda seslendirmeye gerek yok. Yazılar türkçe olsun hepsini orjinal alırım ciddiyim. Aslında çok kolay yapılabilir Türkçe altyazı desteği. bunun için Nortec'in ÇALIŞMASI gerekli. Çalışmayan bir ülkede yaşadığımız için bunların hepsi günümüzde hayal.
26 June 2010 18:23
Böyle geldi böyle gider malesef.

3. dünya ülkesiyiz. Bu saatten sonra değişen pek birşey olmaz.
27 June 2010 00:11
Maalesef yukarıda yazdıklarınıza katılmayacağım.

Bizler burada softmod süperdir harika birşeydir diyoruz, başkaları çip mükemmel birşeymiş yahu diyor ama orjinal ürün almaya gelince herkesten "fıssss" sesleri yükseliyor. Buna bende dahil. Orjinal ürün almadığımız ve alsakta yeterli seviyeye getirmediğimiz sürece bu dil seçeneği asla ve asla olmayacak....

Gerçi orjinal alalım diyoruz ama orjinaline tonla para verecek babayiğit ben birtek Sabancı ve Koç ailesini biliyorum.
27 June 2010 01:45
ne orjinali yav, yeni cikan bir oyun 59 euro ile giris yapiyor,su an wii ler 159 ile 169 euro arasi,vatandas ugrasmis yapmis helali hos olsun 269 euro da verilmeye deger bir alet ,2 bucuk oyun ile esdeger fiyat,olacak seymi bu ,tamam oyun yazmak bir oyunu meydana cikarmak da alin teri, emek,bilgi,birikim ama cok fazla ,
bir cocuk harcligini toplayip bir oyun alabilmeli ,su an hangi cocuk bu paralari toplar ,belki bayramdan bayrama.kendi adima soyliyim 10-15 euro olsa her oyunu orjinal alirim ama usbloader dan vazgecmemsmoking smiley
27 June 2010 06:57
tym
ya türkçe alt yazı olsun şu oyunlarda seslendirmeye gerek yok. Yazılar türkçe olsun hepsini orjinal alırım ciddiyim. Aslında çok kolay yapılabilir Türkçe altyazı desteği. bunun için Nortec'in ÇALIŞMASI gerekli. Çalışmayan bir ülkede yaşadığımız için bunların hepsi günümüzde hayal.

Altyazi cevirileri kolay olabilir is aslinda. Nasil ki youtube bazi videolarda otomatik altyazi olusturuyor. Yani gerci servis sadece ingilizce olsa da robot ceviriciler gittikce hizlaniyor. Bana gore kolayca dil secenegi eklenebilir altyazilara.
tym
27 June 2010 07:11
Ben elimden geldiğince Orjinal almaya çalışıyorum. Senede 2-3 tane alıyorum. Bence oyunlara emek veriyorlar onun için alınmalı.
Ama almamak için kendimce 3 sebep var:
1. Oyunlarda Türkçe desteği en azından alt yazı desteği yok. Ben bir oyun için sözlükle boğuşmak istemiyorum.
2. Bir oyuna 100 lira veripte beğenmeme ihtimali var. Bir demo sistemi ya da beğenmezseniz değiştirin sistemi yok. O para çöp olacak.
3. Alım gücü bu ülkede ve oyun fiyatlarının Türkiye'de pahalı olması.
20 January 2017 10:50
Konuyu araştırırken Türkçe çevirme konusunda bazı verilere ulaştım. Ola ki buralara gelecekte bakan olursa şunu inceleyip buradan yürüyebilir:
video: [www.youtube.com]
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!