Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Remote (Sürekli bağlantı kopuyor)

Gönderen mastercallisto 
Wii Remote (Sürekli bağlantı kopuyor)
30 May 2010 23:48
Arkadaşlar merhaba,

Softmod yapılmış bir wii sahibiyim. Bluetooth modülündeki problem nedeniyle cihaz hiç açılmıyordu. Bir arkadaşım japonyadan gelirken bluetooth modülü getirdi. Bende değiştirdim ve cihaz şu anda açılıyor.

Ancak bu seferde remote controller çalışmıyor. Remote üzerindeki 4 mavi ışık sürekli yanıp sönüyor. Tekrar senkronizasyon için wii'nin ön panelindeki ve remote'un pil yuvasındaki sync butonlarını kullanıyorum. Remote 1 olarak tanıyor. Neogamma, homebrew, Photo, Mii, News Channel gibi yerlere girmek için remote üzerinden seçim yaptığımda remote control'un bağlantısı kopuyor bir daha bağlanmıyor. Cihazı resetlemeden hiçbirşey yapamıyorum sad smiley

Sizce sorun ne olabilir? Bluetooth modülü uyumsuz olabilir mi? Benim cihazım Amerika'dan gelmişti. Japonya'dan gelen modül farklı olabilir mi?

Ps: Elimde 2 tane remote control var. 2 si ile de denedim aynı sorun yaşanıyor.

Cihazı satacak noktaya geldim. PS2 de fln hiç böyle sorunlarım olmuyordu. 6 yıl tık demeden kullandım cihazı, keşke satmasaydım diyorum =(

Re: Wii Remote (Sürekli bağlantı kopuyor)
31 May 2010 02:10
Hmm, belki de sistemde hala eski bluetooth controller'ın bilgileri tutuluyor olabilir mi acaba diye sesli düşünüyorum.

şurada benzer bir problemden bahsedilmiş : [gbatemp.net]

nintendo prosedürüne göre menü açılırken wii üstündeki kırmızı tuşa 15 sn. gibi uzunca bir süre basmak gerekiyormuş falan... bir dene istersen.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
31 May 2010 11:27
Evet okumuştum bende wii prosedürünü. 15 sn basılı tutunca mevcut bilgilerin silineceği ve tekrar sync yapmak gerektiği yazıyordu.

O şekilde de yaptım. Resetledikten sonra sync yapıyorum, 1.kontrol olarak tanıyor. Ancak channel olan birşeye (Neogamma, homebrew, Photo, Mii, News, Shop channel vb.) girmek istediğimde gidiyor bağlantı.

Olmadı bi khalkedon ile görüşeyim, belki benzer birşey gelmiştir onlara.

Cihazı satmak istemiyorum =(
07 June 2010 17:31
Wii nin ayarlar menüsünde wiimote un uzaklık ayarı gibi bir şey vardı o çok düşükse düşük bir ihtimal ondan belki kopma oluyor olabilir...
07 June 2010 22:55
WiiZone merhaba,

RemoteControl' u yaklaşık 50cm ile 1mt aralığında denedim. Bundan daha kısa bir mesafe de olacağını düşünmüyorum. Menülerde hiç dikkatimi çekmemişti uzaklık ile ilgili özellik. Tam olarak nerede olduğunu biliyor musun?
18 June 2010 19:16
pek bir bilgim yok yanlış yönlendirmekte istemem ama sanırım yurtdışında birçok şey farklı.... nasıl dersen benim de sıfır aldığım wii de fiş farklıydı ve ülkeler arası böyle malzemeler oradaki düzene yada üretime bağlı değişiyor olabilir ama senin probleminle ilgili olduğunu pek sanmıyorum ... yinede bir kurcala istersen ama yanlış bilgi olmasın çünkü bnde çok acemiyim smiling smiley

haa bide en başta wii de bütün olayları hallettikten sonra normal bir şekilde yapacağın bir işi bilen birinden yardım alarak yaptıktan sonra wii sağlam bir alet arkadaşımın wii 2 senelik fln tam hatırlamıyorum kumandanın ipini fln bağlamadık bi kere fırladı hiç tık yokmuş grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 18/06/2010 19:20 tarihinde SivriSinek tarafından düzenlenmiştir.
12 October 2010 17:04
Tekrar selamlar arkadaşlar,

Sorunu çözdüm. Gelen bluetooth modülü problemliymiş. Yenisini sipariş edip getirttim yurtdışından.
Biraz önce değiştirdim. Şimdi sorunsuz olarak çalışıyor.
Ama homebrew ve diğer channelları baştan yüklemem gerekecek.

Neyse buna da şükür =)
12 October 2010 20:22
Hocam geçmiş olsun,göz var sende göz. Bi nasip olmadı doya doya Wii oynamak,neyse sorununuz çözülmüş,iyi oyunlar smiling smiley

15 October 2010 01:07
Vallaha billaha, Hep bu PS3 sahibi kişilerin çekememesi smiling smiley

Kurşun döktürüp nazar boncuğu takıcam cihazın üstüne tongue sticking out smiley
15 September 2012 08:46
thnks wii crazy
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!