Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Pinpon

Gönderen davinci 
Wii Pinpon
27 May 2010 06:54
1-2 aylık wii kullanıcısıyım ve ailecek çok severek oynuyoruz. size bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

en sevdiğim oyın masa tenisi baya bi geliştirdim kendimi (bazen kolların açıyor ama önemli değil çok zevkli) ilk başlarlarda hiç sorun olmadan gayet güzel oynuyordum 1490 küsür puana geldiğimde herzaman güzel çalışan remote salakça şeyler yapmaya başladı yüksek puanlı rakipler karşısında.
raketin yönünü algılayamıyor.
sert yuruş fırsatı geçiyor vuramıyor veya çok yavaş vuruyor.
önce sensörde bi durum mu var dedim. hassasiyeti arttırdım, yerini değiştirip yükseğe koydum olamdı
pil bitti ondan yapıyor dedim. duracell pil aldım gene olmadı
ayarlarını bozdum dedim reset attım makinaya gene olmadı.
dün remotu sinirden parçalayacaktım .
varsa bi bilen bu benim hareketlerimi niye algılamıyor. senserü düşürdüm ondan mı açaba.
bilgi verirseniz sevinirim.
bir de lucia yı yenen var mı aranızda ve nasıl yendiniz.

teşekkürler

1 kez düzenlendi. En son 27/05/2010 07:26 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Wii Pinpon
27 May 2010 07:29
Hesaplamaları yaparken motion plus'ın yanı sıra sensor bar'dan gelen kızıl ötesi ışık ile de ayarlama yapılıyor... o yüzden çok güneşli bir ortam, başka bir ışık kaynağı falan etkileyebiliyor..

Çözüm, her serviste tekrar hızlı kalibrasyon yapmak... Servis kullanırken ya da karşısı kullanırken ya da oyun içinde boş bir anda wiimote'u tv'ye doğru tutup wiimote üstündeki aşağı yön tuşuna basarsan bir daha bu problemi yaşamazsın.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 May 2010 11:52
teşekkürler akşam eve gidince deneyeceğim

WiiCrazy
Hesaplamaları yaparken motion plus'ın yanı sıra sensor bar'dan gelen kızıl ötesi ışık ile de ayarlama yapılıyor... o yüzden çok güneşli bir ortam, başka bir ışık kaynağı falan etkileyebiliyor..

Çözüm, her serviste tekrar hızlı kalibrasyon yapmak... Servis kullanırken ya da karşısı kullanırken ya da oyun içinde boş bir anda wiimote'u tv'ye doğru tutup wiimote üstündeki aşağı yön tuşuna basarsan bir daha bu problemi yaşamazsın.
27 May 2010 15:50
Sensör bar'ı yere düşürsende ona bişi olmaz. Ben her hafta evde yapılan temizlik sonucu birkaç kez yere düşürüyorum, 2 sene oldu hala çalışıyor.
01 June 2010 18:36
lucia'yı ben de yenemedim. üstelik birçok defasında sıfıra karşı yenildim. grinning smiley

onun attığı gibi top atamıyorum sanırım tongue sticking out smiley

Çok sık oynamıyorum ama yenersem buraya yazacağım.
01 June 2010 19:19
davinci'nin bahsettiği sorunun aynısını ben de yaşadım. O sorun yüzünden oyundan soğudum diyebilirim. En son şampiyon ile kapışıyordum, dediği gibi ayarı kaçtı, doğru dürüst tepki vermiyor. Her oyuna girişinde kalibre ettiğini söylüyor ama faydasız.
01 June 2010 19:21
Ayrıca ben bunu Wii Remote'tan kaynaklanan bir sorun sandım ve Bestbuy servisine verdim, yerine yeni kol verdiler ve hala aynı problem var.
02 June 2010 10:55
glitch olabilir belki.

02 June 2010 11:05
Motion plus'ın doğasında olan bir problem sanıyorum... Oyun zaten hatırlatıyor aralarda aşağı yön tuşuna basarak kalibrasyon yapılabildiği ile ilgili... Güneş ışığı da gerçekten ciddi bir etmen... wiimote'u hava aydınlıkken pencereye tutun misal güzel güzel gezebilirsiniz menü üstünde... Oyun oynarken de doğal olarak etkiliyor zira her zaman tv'ye tutmuyorsunuz bazen pencereye doğru ya da pencereden diğer tarafa doğru savuruyorsunuz wiimote'u.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
03 June 2010 14:30
hatirlattigi dogru ama ben onun ne oldugunu anlamam bile zmn almisti baya grinning smileygrinning smiley bide ben lucia yi yendim taktigim suydu topu hep bir tarafa atip onu koseye cekiyordum hergangi bir firsatta ters koseye atinca yetisemiyor bide fasol atmayi bilmeyenler icinde bileginizi topa vururken yukarı(sola dogru fasol) yada asagı(saga dogru fasol) oynatin fasol alir top
03 June 2010 14:37
129912994
hatirlattigi dogru ama ben onun ne oldugunu anlamam bile zmn almisti baya grinning smileygrinning smiley bide ben lucia yi yendim taktigim suydu topu hep bir tarafa atip onu koseye cekiyordum hergangi bir firsatta ters koseye atinca yetisemiyor bide fasol atmayi bilmeyenler icinde bileginizi topa vururken yukarı(sola dogru fasol) yada asagı(saga dogru fasol) oynatin fasol alir top

@129912994 : fasol okey de, doremi'yi nasıl yapçaz oyunda? grinning smiley

14 June 2010 16:55
15 June 2010 17:17
Ya bende ne diyolar diyordum, fasol ne ya dedim. Meğerse notaymış ya yeni anladım spinning smiley sticking its tongue out
28 June 2010 06:58
sonunda lucia karşısında 4 sayı aldım ama yine yenildim
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!