Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

New Super Mario Bros Wii (Oha)

Gönderen WiiCrazy 
Re: New Super Mario Bros Wii (Oha)
30 December 2009 21:17
Olmuyor walla bütün şekilleri denedim olmuyor belki de oyunda problem vardır...
wiiscrubber ilk load işleminde bile hata veriyor ki main.dol u nasıl koyiyim...

30 December 2009 23:35
M_r_T : bakayım dedim belki crap'ın 1.52 sürümü yanına koyduğum wiiscrubber gerçekten nsmbw iso'sunu açarken hata veriyor mu diye ama gayet de güzel açtı... belki de sendeki iso problemli. Değişik alternatifleri deneyebilirsin, conf. usb loader mesela bu oyun bildiğim kadarıyla yamalı ya da yamasız destek veriyor... Hazır yamanmışını indirebilirsin... Neogamma ile yahut diğer usb loader'lar ile cheat dosyası ile oynayabilirsin, vesaire vesaire....
04 January 2010 14:24
wiiZoneVoyager
wiikey 2 kullanıcılarına müjdee ... Yeni update yayınlandı. Artık NSMB ve Resident Evil darkside chronicles bu update ten sonra oynanabilecek.

Buradan indirebilirsiniz... v1.3 - 'Odyssey' Wiikey 2 U1.3

Peki hangi tip oyunu indireceğiz çipli mod için ? Yani internette bir ton NSMB var. Bu oyunu neogamma veya usb loader kullanmadan sadece çipli wii ile oynayabilen var mı aranızda smiling smiley
04 January 2010 15:24
@mrt aynı sorunu bende yaşadım, Gecko os ile sorunu çözdüm . gecko os programını indir. Sende Homebrew channel kurulumu?? kuruluysa 2. sayfanın başında wiicrazy nin yazısı var oradakileri birebir yaparsan sorunun çözülecektir.
06 January 2010 07:40
Dün akşam wasabi için 1.3 update i internetten indirdim, dvd'ye yazdım ve cihaza takarak çipi update ettim.Demek oluyor ki cihazdaki çip Wasabi imiş. Eee şimdi nasıl oynayabileceğim NSMB' yi smiling smiley 400 mb lık bir NSMB yi denedim ama, sonuç yine siyah ekran ve okumama hatası...
06 January 2010 08:01
Disk kanalı, disk kanalı demek istiyorum... disk kanalından oynayacağınız oyunlar yamasız (truchasız) olmalı... Bunu sağlamanın en kolay yolu da scene release'lerini kullanmak, oyun arşivinde haberlerini yayınladığımız release'ler scene release'leri...

Ayrıca çipine ve oyununa göre gerekiyorsa (wasabi gerektiriyor) çipin BCA tool'unu kullanıp iso'ya oyunun BCA kodunu gömmeniz gerekiyor.

Wasabi için tool'un linki yandaki gibi : [www.wasabi.net.cn]

GUI olarak da birileri bir şeyler yapmış, şöyle : [wiinewz.com]

PAL için kullanabileceğiniz release'lerden biri : New_Super_Mario_Bros_Wii_PAL_Wii-BAHAMUT
Ha bu arada üzgünüm, scene release'leri full size oluyor, 4 küsür GB yani...

ps: Iso'ya yapılan BCA yaması ile trucha aynı şey değil bu arada olur da hem yamalı olsun hem yamasız olsun diyorsun derseniz...

1 kez düzenlendi. En son 06/01/2010 08:02 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
06 January 2010 08:34
Yani anladığım şu: Wasabi çip için, BAHAMUT un oyununu indirip, linkini verdiğin tool ile BCA kodunu gömmemiz gerekiyor?
06 January 2010 09:35
İlle o release olacak diye bir şart yok, orjinalinin birebir kopyası olması lazım sadece... scrubbed olup olmaması farketmiyordu eskiden bununla ilgili bir koruma ekledi mi nintendo bilmiyorum... %99.9 eklememiştir ama garanti çalışsın istiyorsan full release'i kullan...
06 January 2010 09:37
Ok, çok teşekkürler. Bir de wasabi tool sayfasına erişemedim, link kırık olabilir mi?
06 January 2010 10:05
Verdiğim iki link de erişilebilir, olmadı dosyalara doğrudan erişmek yerine sayfalara gidip manuel de indirebilirsin.
07 January 2010 20:38
Gerçekten çok teşekkürler. Nihayet oyunu açabildim. Çok uzun süre oynamadım oyunu, yakında oynayıp cevap yazarım. Ama 1 ay sonunda 5-6 dvd harcadıktan sonra oyunu açıp oynamak bile güzeldi smiling smiley Konsolunda çip olup da bu oyunu çalıştırmak isteyen arkadaşlar, wiicrazy nin aynen söyledikleri gibi:
1. işlem: Çipi güncellemek (wasabi çip için dosyayı çekip, dvd ye yazdım,1 dk da güncelledi çipi)
2. işlem: Full iso olan oyunu çekin, ben Bahamut u çektim.
3. işlem: BCA fix programını çekin, yukarıda link var.
4. işlem: İso dosyasını BCA fix programı ile patch leyin.
5. işlem: İso dosyasını imgburn ile yazıp(x1 ile - verbatim'e yazıyorum her zaman) oyunu çalıştırın smiling smiley
Benim makina 4.2 e versiyonu ve softmode adına herhangi bir şey yok. Wasabi çipli.
Bu arada wiicrazy, sana son bir sorum olacak smiling smiley Super smash brawl oyununu da bir türlü çalıştıramadım. Önce 8.4 gb lık versiyonu çektim, 2 kere çift katmana yazmaya çalıştım (imgburn ayarlarını değiştirerek) okumadı makina. Bu gece de 4.3 gb lık versiyonu çekip 2 kere yazdım yine okumadı. İlk yazımda dosyayı aynen yazdım.İkinci denemede ise BCA fix ile patchleyip yazdım. Sonuç yine olumsuz. Sebep ne olabilir?
07 January 2010 20:57
SSBB oyunu BCA koruması içermiyor, BCA olayına girmen gereksiz olmuş, gerçi sıkıntı da yaratmaz muhtemelen...

Senin problemin trucha... SSBB'nin nette bulacağın tek dvd'lik versiyonları hep trucha yamalıdır... trucha yamalı oyunlar menü ios'u ve oyunun kullandığı ios trucha bug'lı değilse disk kanalından çalışmazlar (çipli konfigürasyon)

SSBB IOS 36'yı kullanır, 4.2'deysen menünün IOS'u da 70'tir... Yani IOS 36 ve IOS 70 sende trucha bug'ı içermiyorsa ki içermiyor herhangi bir softmod işlemi yapmamışsın oyunun tek dvd'lik cutscene'lerin çıkarıldığı versiyonunu disk kanalından oynayamazsın...

Wiinde ekstra bir modifikasyon yapmayacaksan yapman gereken oyunun dual layer dokanılmamış versiyonunu dual layer dvd'ye yazdırmak... bazı pc sürücülerinde layer break set etmen gerekiyormuş dual layer dvd'leri yazarken, paraya kıyıp bir tane bile almadığım için denemedim, bilmiyorum.... Bu şekilde birebir kopyasını dual layer dvd'ye yazdırırsan wii'ni softmod yapmadan oynayabilirsin...

Ara çözüm olarak DVD5 olan oyunu Homebrew Channel + Gecko OS ve IOS 36'ya trucha yaması yaparak da oynayabilirsin...

Kesin çözüm cios yükleyip backup launcherlar ile ya da usb loader'lar ile oynamak...

Ah ulen sene geçti birine karşı da oynayamadık şu SSBB'yi, waiting room'da öyle bekletir adamı garip garip bu oyun rakip gelsin diye... Wii'nin en popüler oyunu bizde zerre prim yapmadı anlayacağın...

Birisi çabuk SSBB turnuvası düzenlesin, dayağımızı yiyelim temiz temiz :p
07 January 2010 21:06
@Coskuonbas,

Yazdığın o listeyi uygulamak ne kadar vaktini aldı?

Bir ton külfetle uğraşmışsın.

@Wiicrazy,

SSMB bende var ama açıkçası bir tarafım yemiyor. Bir ton tuş kombinasyonu var. Açıkçası madara olurum diye tırsıyorum grinning smiley... Ondan bir kere açtım bir daha açmadım oyunu...

1 kez düzenlendi. En son 07/01/2010 21:08 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
07 January 2010 21:16
"bazı pc sürücülerinde layer break set etmen gerekiyormuş" bu cümleyi araştırayım yarın. 2 kere denedim dual layer'a yazmayı ama olmadı.
Aslında göründüğü gibi uğraşmadım. Bir kaç gün önce wii crazy in çiplerin update lerinin yayınlandığını söylediği mesajı görünce önce wiikey2 yi çektim dvd'ye olmadı. Ardından wasabiyi çektim oldu. İnternetten de full iso oyunu 1 saatte indirdim ve dvd ye yazdım. En uzun işlem oyunu dvd'ye yazmak tabi smiling smiley (x1 hızla yazdığım için) Oyun çalışsın da, önemli olan o. İyi geceler.
07 January 2010 21:26
Layer break değeri bu : 2084960
Az buçuk standart sanırım wii oyunları için.... Meraktan soruyorum bu arada kaç papel bayılıyoruz dual layer dvd'lere?
Bir ara 5tl'den görmüştüm tanesini...

ps: Ben dvd5'i çipimle sorunsuz oynuyorum diyecek olan olursa bilin ki 3.2 ya da altı bir menü versiyonu kullanıyordur... Zira 3.2'de tüm ios'lar trucha bug'lı... bundan 1.5 sene önce böyle problemler yoktu :p
08 January 2010 06:02
Doğubanktan 3 tl'ye aldım tanesini. Deneme amaçlı 3 adet almıştım zaten, ikisi çöpe gitti smiling smiley Layer break değerine birşey yazdım ama hatırlamıyorum. Eve gidince bakarım.
12 January 2010 21:06
WiiCrazy
SSBB oyunu BCA koruması içermiyor, BCA olayına girmen gereksiz olmuş, gerçi sıkıntı da yaratmaz muhtemelen...

Senin problemin trucha... SSBB'nin nette bulacağın tek dvd'lik versiyonları hep trucha yamalıdır... trucha yamalı oyunlar menü ios'u ve oyunun kullandığı ios trucha bug'lı değilse disk kanalından çalışmazlar (çipli konfigürasyon)

SSBB IOS 36'yı kullanır, 4.2'deysen menünün IOS'u da 70'tir... Yani IOS 36 ve IOS 70 sende trucha bug'ı içermiyorsa ki içermiyor herhangi bir softmod işlemi yapmamışsın oyunun tek dvd'lik cutscene'lerin çıkarıldığı versiyonunu disk kanalından oynayamazsın...

Wiinde ekstra bir modifikasyon yapmayacaksan yapman gereken oyunun dual layer dokanılmamış versiyonunu dual layer dvd'ye yazdırmak... bazı pc sürücülerinde layer break set etmen gerekiyormuş dual layer dvd'leri yazarken, paraya kıyıp bir tane bile almadığım için denemedim, bilmiyorum.... Bu şekilde birebir kopyasını dual layer dvd'ye yazdırırsan wii'ni softmod yapmadan oynayabilirsin...

Ara çözüm olarak DVD5 olan oyunu Homebrew Channel + Gecko OS ve IOS 36'ya trucha yaması yaparak da oynayabilirsin...

Kesin çözüm cios yükleyip backup launcherlar ile ya da usb loader'lar ile oynamak...

Ah ulen sene geçti birine karşı da oynayamadık şu SSBB'yi, waiting room'da öyle bekletir adamı garip garip bu oyun rakip gelsin diye... Wii'nin en popüler oyunu bizde zerre prim yapmadı anlayacağın...

Birisi çabuk SSBB turnuvası düzenlesin, dayağımızı yiyelim temiz temiz :p

Selamlar. Kesin çözüm için cios yüklemek demişsin. Bende cios yüklü backup launcher 0.3 gamma var. Ama calıstıramıyorum. Daha onceki denediğim tüm oyunlar calısıyordu bu ise calısmadı. Ekran kapkara kaldı. Neden'i ne olabilir sizce???
12 January 2010 22:27
backup launcher'lar ile (gamma, neogamma vesaire) denemedim maalesef ama neogamma ile çalıştıranlar oldu. cios r14 ve neogamma ile çalıştırabilirsiniz yani.
13 January 2010 08:12
WiiCrazy
backup launcher'lar ile (gamma, neogamma vesaire) denemedim maalesef ama neogamma ile çalıştıranlar oldu. cios r14 ve neogamma ile çalıştırabilirsiniz yani.
Teşekkürler cevap için, şu an iş yerindeyim de aksam a eve gecince denerim tekrardan. Neogamma ile dun epey ugrastım ama hatalar aldım, akşam a o hatalarıda yazarım olmadı. Tekrar teşekkürler...
16 January 2010 08:28
Selamlar tekrardan. Akşam a denerim yazarım dedim ama anca fırsat oldu. smiling smiley

Bende ki Wii versiyonu 3.1E
IOS249 (Rev14) var ve NeoGamma R8 beta 15 var.
New Super Mario Bros u (sanırsam fix li olanını indirdim) denedim tekrar ve yine calısmadı. Launch Game on DVD diyorum, Launching Game diyor ardından Game ID : SMNE01 yazıyor sonrada DVD Read Error 1136 diyor. Arada da Game ID yazmıyor o zaman da DVD Read Error 1048 veriyor.

Nedendir sizce arkadaslar...

Düzenleme : Arkadaşlar IOS249 (Rev15) i kurdum netten. yine aynı oluyor. değişiklik yok. Game ID : SMNE01 yazıyor sonrada DVD Read Error 1136 diyor.

sad smiley

1 kez düzenlendi. En son 16/01/2010 08:58 tarihinde tomruq tarafından düzenlenmiştir.
16 January 2010 11:31
Güzel bilgiler WiiCrazy. winking smiley

Haftaya oynuyor olacağım inşallah SMBW'i. smiling smiley
16 January 2010 14:22
ULoader ile usb den calıstırdım smiling smiley Teşekkürler WiiCrayz.
18 January 2010 16:30
Arkadaşlar merhaba.Aranıza yeni katıldım.Benim wii de chip var ama modelini bilmiyorum.Dün gece 4.2 güncellemesini sorunsuz yaptım.İnternetten indirdiğim nsmb oyununu dvd ye kopyaladım.Oyun açılıyor 5-10 dk oynadıktan sonra okunamadı diye hata verip oyundan atıyor.Ne yazık ki bsayardan iso dosyasını sildim ve elimde sadece dvd deki oyun var.Acaba nasıl oynayabiliri.Yardımcı olur iseniz çoooook sevinirim.Herkese şimdiden teşekkürler
18 January 2010 16:34
Daha önce yazdığım yazıyı ekledim:

"Gerçekten çok teşekkürler. Nihayet oyunu açabildim. Çok uzun süre oynamadım oyunu, yakında oynayıp cevap yazarım. Ama 1 ay sonunda 5-6 dvd harcadıktan sonra oyunu açıp oynamak bile güzeldi Konsolunda çip olup da bu oyunu çalıştırmak isteyen arkadaşlar, wiicrazy nin aynen söyledikleri gibi:
1. işlem: Çipi güncellemek (wasabi çip için dosyayı çekip, dvd ye yazdım,1 dk da güncelledi çipi)
2. işlem: Full iso olan oyunu çekin, ben Bahamut u çektim.
3. işlem: BCA fix programını çekin, yukarıda link var.
4. işlem: İso dosyasını BCA fix programı ile patch leyin.
5. işlem: İso dosyasını imgburn ile yazıp(x1 ile - verbatim'e yazıyorum her zaman) oyunu çalıştırın
Benim makina 4.2 e versiyonu ve softmode adına herhangi bir şey yok. Wasabi çipli"

İşlemlerden hangisini yapmadın? Bilgisayardaki sildim diye üzülmene gerek yok. Imgburn ile dvd deki iso dosyasını tekrar bilgisayara aktarabilirsin.
18 January 2010 16:38
tavsiye olarak softmod yapmadiysan yap derim
yaptiktan sonra oyunlari hdd deye atar oynarsin dvd ile ugrasmazsin
dvd den oynamak icinde neogamma adli programini kullanabilirsin.
ayrica dvd olan oyunlari da iso yapip hdd ye atman mumkun.
yani en guzeli usbloaderlar ile hdd ye atarak oynamak
softmode yapmak icinde
1.hbc
2.bootmii ve yedek alma
3.cios yukleme
4.usb loader kurma
adimlarini yaparsin. hepsi icin rehberler mevcut takildigin yerler de de sorabilirsin.
18 January 2010 16:41
Öncelikle şuna karar vermen lazım : softmode mu chipmode mu?
18 January 2010 17:05
Hepinize teşekkürler.Sayın coşku onbas yazdıklarınızdan hiçbirisini yapmadım açıkçası.Daha bu işlere yeni bulaşıyorum.Hepsi ile ilgili dökümanları okumam lazım.Ama sırası ile yaparım.Yorumlarınız için sağolun.
İkinci olarak makinada çip var zaten.Ama siz hangisini tavsiye edersiniz.Çip mode mi yoksa soft mode mi.Ona göre devam edeyim.
Dedezade teşekkürler.Tavsiyeniz üzerine soft mod olayına bakacağım.Ama önce tüm bu işlemleri iyice öğrenmem lazım.Herkese teşekkürler.
18 January 2010 17:13
@nasty
arkadasim anlattigim gibi softmode olayini bi kere yapiyorsun ve hdd ye attigin yuzlerce oyunu oynayabiliyorsun tabi ayrica player programlarla film muzik dvd izleme olanagida sagliyor
yani karar senin bence softmode olayi iyi anlasildigi takdirde yapmasi bir oyunu indirip dvd ye yazdirmak kadar kolay ve kisa suren bir islem
isin gorselliginden tut kolaylik ve rahatligi da artilari
ben cip hic kullanmadim ama her oyun icin dvd ye yazma ve her oyunda wii ye dvd takip cikarma bile kullanmamam icin yeterli sebepler
18 January 2010 17:17
Buradaki çoğu arkadaş softmode u önermiş. Ama ben zaten çip taktırdığım için chipmode dan devam etmek istedim. Tabiki oyunları harddiskten oynamak çok pratik ama ben şuna bakarım "istediğim oyunu oynayabiliyor muyum?". Şimdiye kadar da chipmode ile istediğim oyunu oynayabildim (super smash brawl hariç. Çift katmana yazdıramadım bir türlü smiling smiley ) Belki 1 sene sonra softmode a dönerim ama şimdilik dönen tekerleğe çomak sokmak istemiyorumsmiling smiley
Gelelim sorununa.
1. Öncelikle indirdiğin oyun 4.3 gb lık değil mi? Full olması lazım.
2. Bu konuda ilk mesajda çip güncellemeleri var. Deneme yanılma yaparak çipini güncellemen gerekiyor. Mesela wasabi ile başla. Dosyayı ilgili adresten indir ve oyun yazar gibi dvd ye yaz. Daha sonra makinaya koy, oyun açar gibi üstüne bastığında çipi arayacaktır. Eğer gerçekten makinan wasabi çipli ise 1 dk içinde güncellenecektir. Yok eğer wasabi değilse "uygun çip bulunamadı" uyarısı verecektir. İkinci deneme için başka çipi indirip denersin. Örnek wiikey 2.

Öncelikle bu 2 işlemi tamamla, sonrası kolay zaten smiling smiley
18 January 2010 17:24
Coskun bey ve dedezade çook teşekkür ederim.Gerçekten hiç bilmediğim bir olaya el attım ve ikinizin dediklerinide iyice araştırıcam.(yarına kadar her ikisinide bitiririm grinning smiley)
indirdiğim oyun 4,3 gb.Şimdi updateleri yapmaya başlıyorum.
İkinizede sonsuz teşekkürler.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!