Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Cod Black Ops ve Hawx 2 sorunları çözümü

Gönderen tyler 
Cod Black Ops ve Hawx 2 sorunları çözümü
12 November 2010 13:36
Merhabalar

Dün hawx 2 ve Call of Duty black ops oyunlarında sorun yaşıyordum, forumdan bir arkadaşımız sağolsun msn üzerinden yardımcı oldu ve sorunu çözdüm. Şimdi önümüz bayram, boş vakit bulupta oynamak isteyen ama sorun yaşayan arkadaşlar olacaktır. Yardımcı olmak adına adım adım neler yapıldığını izah edeyim.

Öncelikle belirtmemde yarar var bu işlem WiideWii softmod asistanı ile softmod yapılan wiiler için geçerlidir. Başka türlü kurulum yapan arkadaşlarda çalışır mı bilmiyorum.

Yapmamız gereken cios güncellemesi yapmak.

Bu adresten ciosx rev 20 installer ı indiriyoruz.

İndirdiğimiz dosyayı winrardan çıkartıp, SD kartımızın apps klasörünün içine atıyoruz.

Homebrew channel ile çalıştırıyoruz.

İlk sorulan ios'u 249 , sonraki base ios'u 57 olarak seçiyoruz. Network install'ı seçip devam ediyoruz. Yaklaşık 1 dk boyunca internet üzerinden yükleme ve patch işlemi yapıyor.

Tamamlandıktan sonra çıkıyoruz.

Cios güncellememiz tamamlanıyor. Keyifli oyunlar smiling smiley

Re: Cod Black Ops ve Hawx 2 sorunları çözümü
12 November 2010 17:42
Bende ciosxrev20 37 bazlı kuruluydu (monster hunter tri için böyle kurmuştum),cod black ops açılmayınca 57 bazlı tekrar yükledim. Henüz denemedim ama sanırım bu sefer monster hunter tri açılmayacak,ne yapıcam ben şimdi? Her dakika cios mu yükleyeceğim tekrardan grinning smiley

12 November 2010 18:34
250'yi de 37 bazlı yükleyip Monster Hunter için onu seçeceksin usb loader ayarlarından. smiling smiley
12 November 2010 18:35
djbaha
Bende ciosxrev20 37 bazlı kuruluydu (monster hunter tri için böyle kurmuştum),cod black ops açılmayınca 57 bazlı tekrar yükledim. Henüz denemedim ama sanırım bu sefer monster hunter tri açılmayacak,ne yapıcam ben şimdi? Her dakika cios mu yükleyeceğim tekrardan grinning smiley

Şimdi siz söyleyince bende denedim monster hunter'ı ve bende de açılmıyor artık . Başka bir çözümü heralde vardır smiling smiley
12 November 2010 21:10
ozayturay
250'yi de 37 bazlı yükleyip Monster Hunter için onu seçeceksin usb loader ayarlarından. smiling smiley
Ben neogamma kullanıyorum hocam,dvd için özel cios seçme olayı var mı ki?

13 November 2010 18:58
beyler bildigim kadariyla Monster Hunter hermes cios 222 veya 223 ve 37 base ile calisiyor,cios rev 20 ile de calisiyor olabilir tabiki.sisteminiz de hermes cios v4 yuklu degil ise yukleyin boyle ce degisik cioslar ile calisan oyunlar icin cfg usbloader ayarlarindan ios atamasi yapip kaydedersiniz.
mesela benim sistem de su an :
cios 249 rev 20
hermes cios v4(202,222,223)
hermes cios v5(224) bu da uloader ile wiiware oyunlarini calistirmak icin.
yani demem o ki eski oyunlardan bu gune kadarki tum oyunlar da su yukarida yazdigim cioslar ile acilmayan oyun yok

13 November 2010 20:21
dedezade hocam neogamma kullananlar için bi çözüm yolu yok mu? tamam anladık cfg kullananlar için bütün kapılar açık fakat,ya neogamma?

13 November 2010 20:26
cios 249 rev 20 kurup neogammayi denedinmi?

13 November 2010 21:28
Hocam yukarıda söylediğim gibi,base 57 seçince monster hunter açılmıyor,37 seçince black ops açılmıyor smiling smiley

14 November 2010 00:54
o zaman uloader kullanacaksin,dvd ye tikladinmi ios secenegi var ordan ios secip monster icin 223 sec mesela onun ile oyna, cios 249 u da ios 57 base kalsin.uloader da tahminim her iki oyunda calisir ama elimde dvd ye yazilmis oyun olmadigi icin deneme imkanim olmadi ama monster kesin calisiyor onu biliyorum.ve gene yukarida yazdigim gibi sisteminde cios 249 rev 20
hermes cios v4(202,222,223)
hermes cios v5(224) bu da uloader ile wiiware oyunlarini calistirmak icin.
bunlar varsa ,yoksa hemen yukle, her oyunu ister sd den ister dvd den ister hdd den calistirirsin.sen her iki oyunu da uloader ile dene monster kesin calisir, diger oyunlar calismazsa onlari da neogamma ile oynarsinsmiling smiley aga bizde her yol varyav kafani takma
ha bu arada unutmadan dvd ile oyun oynayanlar icin uloader oneririm,herturlu ayar yapilabiliyor alt-dol, ios vs.vs...wiiware oyunlari calistirmasi da artisi,
edit:uloader calismasi icin sisteminde hermes v4 cios (222.223) ayrica hermes v5 den de 224 kurulu olmali

2 kez düzenlendi. En son 14/11/2010 00:59 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
14 November 2010 09:08
Tamam hocam ben uLoader'ın dvd açabildiğini bilmiyordum,hemen yüklüyorum smiling smiley Bu hermes cios zımbırtılarını nereye yükleyeceğim onu anlamadım? MMM ile indirip direk kursam olur mu? Yoksa ciosXrev20 installer mı kullanmam gerek slot seçmek için?

14 November 2010 10:33
hermes in installer programini kullanacaksin,her bir cios kurulumu icin calistiricaksin.[filetrip.net] kurulumunu burdan indirebilirsin

1 kez düzenlendi. En son 14/11/2010 10:34 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
14 November 2010 11:26
Teşekkür ederim hocam,indirdim birazdan denerim smiling smiley Bana hangi cios'u yüklemek istediğimi soracak değil mi,222,223,202 bunların hepsini 249'u kullanarak sırasıyla 222,223,202 slotlarına yükleyeceğim,hangi ios'u baz alacağımı soracak mı peki?
Bir de preloader konusuna bakarsan sevinirim hocam,orayı unuttun smiling smiley

14 November 2010 11:41
evet sorucak ios37 baz alarak kurarsin

14 November 2010 12:02
Hocam başta selected ios for install 249 yazıyor,ilk yüklemede onu değiştirememiştim 249 olarak kalmıştı,ikinci yüklemede değiştirebildiğimi farkettim. Orayı öyle 249 mu bırakacağım?

14 November 2010 12:09
249 kalsin diger secenkeler gelince sira ile 202,222,223 kur (dun bi vatandasa kurdum 249 da hata verdi bende ios 36 ile kurulumu yaptim olurda hata verirse sende ilk ekran da ios36 sec)

14 November 2010 12:12
Son soru: Base ios olarak ios 38 merged with ios 37 kullanıyorum,bunu kullanmalıyım değil mi? Yoksa default olarak ios38 mi bırakmalıyım?

14 November 2010 12:12
ha bu arada unutmadan uloaderen calismasi icin hermes v5 cioslardan 224 u de kurman lazim onun installeri farkli sana verdigim linkde sol tarafta listelemisler ordan onu da indirip kur, bu kurulumlar da wii net baglantin olmali,

14 November 2010 12:13
defult olan da hata verir tumunu 38 merged with ios 37 ile kur

14 November 2010 12:15
249 hata verdi hocam 36 kullanıyorum. Her şey için çok teşekkür ederim smiling smiley Yeni sorularla karşınızda olacağım grinning smiley

17 November 2010 17:12
ozayturay

Bunu yaparak tekrar çalıştırabildim, teşekkür ederim :]

27 November 2010 19:45
Yani şimdi hem Monster Hunter 3'ü hemde Call Of Duty Black Ops'u aynı anda devamlı IOS kurulumu yapmadan oynayabiliyormuyuz ?

Aklım çok karıştı konuyu okurken size sormadan birşey yapmak istemiyorum çünkü.

Şimdi benim sistemimde aşağıdaki linkte yazan ''**** 4.2 İÇİN **** (Evet D3-2 sürücüsüne sahip yeni siyah/beyaz wii'lerde kullanılabilir)'' işlemi yapılı

[www.wiidewii.com]

Daha sonra ise Monster Hunter 3 için sisteme HERMES CIOS'ları kurmuştum. IOS 222 ile Monster Hunter 3'ü sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum yani.

------------------------------------------

Şimdi sormak istediğim; Call Of Duty Black Ops'u da sorunsuz oynamak için bu işlemlerin yapıldığı Wii'de tam olarak sırasıyla hangi işlemleri yapmam gerekiyor ?

Yardımcı olabilirmisiniz lütfen ?
27 November 2010 20:34
ciosxrev20'yi 249 slotuna 57 bazlı yüklediysen sorun yok. Sorun MH3 oyununda,illaki hermes cios istiyor. Açılmıyorsa oyuna girerken ayarlardan iosu 249 seçersin işte smiling smiley

27 November 2010 22:33
cfg usbloader da her oyun icin ios atamasi yapabiliyorsun,su an ki oyunlari djbaha nin dedigi cios kurulumu ile oynarsin.

30 November 2010 19:17
şimdi ben network inst. diorum ve initializing network... diip kalıyor arka plan müzik devam yani herhangi bir takılma yok . ve wii nin dvd sürücüsünün mavi ışığı sürekli yanıyor böyleyken sizce prob nedir
30 November 2010 21:02
wii de internet baglantisi varmi,eger varsa sd karta yazamiyor da olabilir.

03 December 2010 18:53
h.b.c güncellemesine otomatik olarak izin verdim ( çıkan guncelleme uyarısına oncelerı cekındıgım ıcın hayır dıyordum ) hbc guncelledıkten sonra prob kalmadı şimdi takır takır oynuorum maşallah smiling smiley herkese teşekkürler
09 December 2010 08:18
Benim enteresan oldu yau , rev20 249-57 olarak yuklu, monster hunter falan calısıyordu,dun cod denedım takıldı. hermes ile deniyorum onda da takılıyor.ne yapıcam bılmıyorum valla :/
26 January 2011 01:18
Çok enteresan bi şekilde hiçbir cios yüklemeden vs. bende black ops çalışıyor. Sadece softmode asistanı ile soft mode yaptım 1 hafta önce falan wii ye o kadar.
26 January 2011 11:16
waveform
Çok enteresan bi şekilde hiçbir cios yüklemeden vs. bende black ops çalışıyor. Sadece softmode asistanı ile soft mode yaptım 1 hafta önce falan wii ye o kadar.

Problem online modunda sanıyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!