Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Guitar Hero ve benzeri Müzik oyunları

Gönderen WiiCrazy 
Guitar Hero ve benzeri Müzik oyunları
25 July 2010 21:55
Asistanla softmod kurulumu yaptıysanız bu oyunların kullanacağı IOS'u 222 olarak seçin. Bunu yapmak için

1. Oyun üstüne gelip A tuşuna basın.
2. 1 tuşuna basıp oyun ayarlarına girin.
3. Oyun ayarlarında IOS kısmında IOS222-mload'ı seçin
4. 2 tuşuna basarak ayarları kaydedin.

Asistanla değil de başka bir şekilde softmod kurulumu yaptıysanız, aşağıdaki linkteki zip içerisindeki wad dosyalarını sd kartınızda wad klasörüne açın ve bunları wad manager ya da wad install edebildiğiniz başka bir programla yükleyin ve üstte anlattıklarımı yapın.

Hermes CiosV4 (dosya şifresi : wiidewii)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: Guitar Hero ve benzeri Müzik oyunları
04 August 2010 19:52
Edit : Pardon yanlış yer

1 kez düzenlendi. En son 05/08/2010 09:23 tarihinde Z-Gear tarafından düzenlenmiştir.
22 August 2010 21:31
peki neogammada
23 August 2010 16:25
Neogamma'da çalıştırmak için de ciosX rev19 (ya da rev20 ya da daha sonra yayınlanacaklar ile) kurulum programıyla 249 slotuna IOS 37 bazlı yükleme yapılması lazım diye tahmin ediyorum. Denemediğim için sadece tahmin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
08 October 2010 16:06
WiiCrazy ustam,Monster Hunter Tri oyununu indirdim,DVD'ye bi güzel yazdım,verify de ettim. Oyun NTSC olduğu için NeoGamma'dan PAL480i yaptım,oyunu açtım. Begin Game yaptığım zaman siyah ekranda takılıyor,arkadan da tiz bir ses geliyor. Alt-Dol'u Disc seçerek de açmayı denedim,sonuç yok. En son Ocarina Hook mudur nedir onu Yes(IOS36) yapıp denedim,bu sefer hiç açılmadı,wii reset attı grinning smiley
Hocam şimdi neyi ne yapıcaz,napıcaz bir anlatsan?
Asistanla değil de başka bir şekilde softmod kurulumu yaptıysanız, aşağıdaki linkteki zip içerisindeki wad dosyalarını sd kartınızda wad klasörüne açın ve bunları wad manager ya da wad install edebildiğiniz başka bir programla yükleyin ve üstte anlattıklarımı yapın.
Bunu mu yapacağız yoksa;
Neogamma'da çalıştırmak için de ciosX rev19 (ya da rev20 ya da daha sonra yayınlanacaklar ile) kurulum programıyla 249 slotuna IOS 37 bazlı yükleme yapılması lazım diye tahmin ediyorum. Denemediğim için sadece tahmin.
Bunu mu?
2.yazdığın ciosXrev20 installerini açıp kullanılacak ios'u 249 seçmek fakat baz aldığı ios'u 37 seçmek oluyor değil mi? Yanlış iş yapmayalım da smiling smiley
08 October 2010 20:49
@djbaha : Ben usb loader ile hermes cios kullanarak oynadım, bunu tavsiye ederim. Dvd'den nasıl çalışıyor bilmiyorum.

08 October 2010 20:58
@WiiCrazy,üstad usb hdd olsa disk yazmakla kim uğraşır grinning smiley Bi el atsan hocam,RedSteel'i 249 olarak patchlayıp tekrar yazdım çalıştı sayende çok teşekkürler,buna da bi el al ustam grinning smiley

09 October 2010 08:25
El ata ata elim nasır bağladı valla... Dvd'den oyun yükleme devri kapandı, devir hdd devri smiling smiley

09 October 2010 08:35
Bizim zamanımızda HDD falan mı vardı,oyunları kartuşlardan çalıştırırdık biz.... grinning smiley
Akşam yukarıda verdiğin wadları söylediğin gibi yükleyeceğim,inşallah bir sorun çıkmaz
Edit: Yukarıda dediğinden bir zarar çıkmaz değil mi hocam,IOS249 slotuna IOS37 bazlı olarak bahsi geçen wadları kurmak yani? Peki wadları kurduktan sonra oyunun kullanacağı IOS'u nasıl seçeceğiz NeoGamma'da?
Ne garip adamım yahu,nerde problem oyun varsa onu indirdim.

1 kez düzenlendi. En son 09/10/2010 08:49 tarihinde djbaha tarafından düzenlenmiştir.
09 October 2010 09:10
Harddisk kullansaydın böyle sorunların olmazdı.

DVD'ye verdiğin paraları biriktirsen 100 TL'ye 500 gbyte'lık canavar gibi harddisk alabilirdin.
09 October 2010 09:35
tuzruhu
Harddisk kullansaydın böyle sorunların olmazdı.

DVD'ye verdiğin paraları biriktirsen 100 TL'ye 500 gbyte'lık canavar gibi harddisk alabilirdin.
Hocam naptın ya? Daha Wii geleli 5 hafta,softmod kuralı 4 hafta,oyun yazmaya başlayalı 3 hafta oldu grinning smiley Toplam 10-12 oyun falan yazdım henüz grinning smiley
Ama uzun vadede süpersonik bir tespit yaptığın tartışılamaz bile,çok haklısın. Napalım biz kısa vadelerin insanlarıyız grinning smiley

18 November 2010 04:53
Sizin asistanınız ile softmode yaptım.Cfg loader ile 222-mload yapıp ayarları kaydetip oyunu başlatınca Wii oyunu yükleniyor,lütfen bekleyiniz... Yükleniyor ... diyor ve donuyor.Bi' çözüm lütfen :'(
Ayarlara v.s girmeden direk cfg loaderdan oyuna tıklayınca Wii oyunu yükleniyor felan hiç birşey yazmadan öylece kalıyor ve hdd'den 2 snde 1 tık tık diye ses geliyor.

1 kez düzenlendi. En son 18/11/2010 05:18 tarihinde CanQ tarafından düzenlenmiştir.
18 November 2010 10:09
Tüm cios'ları yüklerken hatasız yüklediğine emin misin? Hata almış falan olmayasın? Asistanın cios yükleme adımını tekrar yapmayı dene... (sd kartının bir yere yedeğini al önce)

18 November 2010 10:43
Tamam.Şimdi başlıyorum asistan ile yüklemeye.
18 November 2010 10:51
Videodakileri harfiyen yaptım fakat böyle bir hata verdi.

ustune tıklarsan cıkıyor resim bir sorun var galiba.Ayrıca silmeye calısırkende error diyor.

2 kez düzenlendi. En son 18/11/2010 10:53 tarihinde CanQ tarafından düzenlenmiştir.
18 November 2010 10:59
IOS 36 yamama adımı olmamış yahut mmm programında IOS 36'dan farklı bir ios kullanılıyor..

Soru : En son homebrew channel'i yükledin mi?
Cevap evet ise MMM programında cios'ları yüklemeden önce Load another Ios menüsüne gidip IOS 36'yı seçmen gerekiyor...
Cevap hayır ise asistan içindeki IOS 36 yamama adımına geri dönüp bir daha uygula, hata alıp almadığını kontrol et.

18 November 2010 11:20
IOS36 yaptım load'ı.
Hata Bu:

Yanlız 202 ve 222 IOSlarıyla biraz ugrastım hermes v4 ve v5.1 ile yukledim. cxIOS'ile yukledim epey uğraştım o yüzdendir sanırım.
18 November 2010 11:22
202 ve 222'nin yüklenmemesinin sebebi daha önce yüksek versiyonlu olanlarının yüklü olması. En son cfg usb loader sanıyorum hermes 5.1 ile de uyumlu.. Şimdi tekrar deneyebilirsin oyunları...

18 November 2010 11:47
Aynı şekilde sorun devam ediyor.Acaba wiiyi formatlayıp baştan mı yapsam yada iosları mı silsem.(bilmiyorum ios silmeyi grinning smiley )

1 kez düzenlendi. En son 18/11/2010 11:54 tarihinde CanQ tarafından düzenlenmiştir.
18 November 2010 13:16
Öncelikle format falan atma hiç bir işine yaramaz, homebrew channel'in ve forwarder kanalların yok yere uçar...

hermes cios installer ile ya da waninkoko'nun rev20 installer'ı ile 37 bazlı istediğin slota bir cios kurulumu yap....cfg'de bunu seç... MHTri'de bir problem yaşayacağını sanmıyorum....

standart bir kurulumda olayım istiyorsan, mmm programı ile 202,249,250,222 ve 223 nolu ios'ları silip (title manager içinden yapabilirsin) cios yükleme adımından tekrar yükleyebilirsin...

asistanla yapılan kurulumda benim denemelerimde 222 nolu slota yüklenenin MH3'yi çalıştırdığını gördüm. çalıştırmazsa ilk söylediğim gibi cios installer programları ile 37 bazlı bir cios yükleyip bunu loader'dan seçmen işini görecektir.

1 kez düzenlendi. En son 18/11/2010 13:20 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
18 November 2010 19:53
Sorunu hallettik. 223 ve 222-mload ile diger oyunları acıyorum.Monster Hunter Tri açılmıyor.Büyük ihtimalle bi sorun vardı oyunda.wiisos.com dan çektim şimdi umarim çalısır.
04 December 2010 02:53
Biraz fransız olacam ama Guitar hero vs. de problem nedir ki acaba ? ben indirdim rock band , guitar hero 5-6- van halen açıldı oyun ama gitarı tanımadı ne yazık kı , gitarı tanımama olayı ıle ılgılı mı bır problem mı var bu baslıkta yoksa oyunun acılmaması ıle ılgılı mı , kusura bakmayın anlayamadım :/
04 December 2010 09:58
Oyunun çalıştırılması ile ilgili...
04 December 2010 10:03
teşekkürler smiling smiley
06 January 2011 21:49
Guitar Hero Warriors of Rock ve Rock Band 2 oyunları kontorlan gitar ile tarafımdan denenmiş ve 223 ile çalıştığı tespit edilmiştir. İyi eğlenceler...
09 August 2011 15:56
wii crazy bilmem hatırlar mısın 1 ay kadar falan önce wii ye orj oyun taktım ve update yapmıştı. sende bana bi wad klasörü vermiş ve içindeki iosları MMM ile yüklememi sölemiştin. işlemi sorunsuz halletmiş bulunduydum. burdaki GH için verdiğin ioslar da daha önce vermiş olduğun iosların içinde de zaten mevcut yüklenmiş durumda. ama ben yine de GH: World Tour dışında diğer oyunları hala açamamaktayım. ve burda konuşulmuş olan diğer işlemler konusunda hiç bir bilgim bulunmamakta sad smiley

Not : Makine Asistansız softmod
06 November 2011 07:03
shadowman'in [www.wiidewii.com] linkli rehberi ile wii'mi baştan kırdım. cfg usb loader yükledim. GH : Warriors of rock yine çalıştıramadım. ayarlardan 222m-load seçiyorum. kaydedip tamam diyorum öylece kalıveriyor usb loader ekranında. oyunlarımı hdd den wbfs formatında kullanıyorum bi farkı var mıdır bilmiyorum.hatta ekranda şöyle yazmakta :

IOS(222) mload ..
Base : IOS38 mload v4 ..

bu cios yüklemelerine vb. işlemleri hala ve hala çözemedim. evet hakaretleri hakediyorum şuan smiling smiley ama sorun nedir ? belki şimdi hermes midir cios mudur rev midir onu yükle bunu ona yama yap denilecek ama o işlemleri ne ile yapıyorum smiling smiley

buradan alınacak ders : bişiyi anlayarak değil ezbere yaparsan sonu bu olur grinning smiley

Ayrıca Edit : Hayırlı bayramlar dilerim..

2 kez düzenlendi. En son 06/11/2011 07:26 tarihinde cliwe tarafından düzenlenmiştir.
07 November 2011 00:19
@cliwe kardesim sana da hayirli bayramlar ve evet yanlis bir seyler yapiyorsun oda su hdd ni wbfs formatta kullanirken hermes v4 surumlu cioslari kullanamazsin o cioslar fat32 destekler. yani hdd ni fat32 yaparsan baska bir sey yuklemene gerek kalmaz.hermes v5 wbfs destekler ama bu tur oyunlari calistiriyormu hic bilmiyorum,o yuzden v5 yukleme konusun da bir sey diyemiyicem, hayatta bildigim bir sey en dogru yol en kisa yoldur ama simdi oyunlari ne yapicam hdd yi fat32 yaparsam oyunlar kaybolur gibi meseleler de yok degil. onun da kisa yolu su pc de ki hdd bolumunden birine wbfs adinda bir klasor olustur, wii backup manager adli programi indirip calistir, wbfs formatli hdd ni pc ye bagla seceneklerden hdd yi goster wbfs klasorunun bulundugu bolumu de 2. surucu olarak goster, hdd ki oyunlari 2. surucuye gonder de hepsi gittikten sonra hdd ni fat32 format yap ve wbfs klasorunu kes yapistir ile hdd ye tasi, ha yok hdd me karismiyim diyorsan bi usb al fat32 format at ayni sekilde oynamak istedigin oyunu atip onun ile calistir.bayram bayram cok mu uzattim nesmiling smileywii hakkin daki bilgi seviyeni bilmedigim icin biraz uzun yazdim kusura bakmasmiling smiley

09 November 2011 13:02
öncelikle dedezade kardeşim bilgim 0 bu wii konusunda evet. o yüzden ne kadar detaylı o kadar iyi benim için smiling smiley ben zaten hdd derken flash bellekden bahsetmiştim küçük 16lık bi flash bellek kullanıyorum sadece. o yüzden oyunları tekrar pc ye atıp fat32 yapabilirim o sıkıntı değil. ayrıca bu çalışma sorunu yaşadığım bazı oyunlara da etki eder sanırım, yani fayda sağlar smiling smiley bu dediklerini uygulayayım ben bir an önce. Çok teşekkür ederim kardeş
20 November 2011 07:53
guitar hero remote'la oynanabiliyor mu?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!