Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Sports Resort

Gönderen WiiCrazy 
Wii Sports Resort
18 July 2010 20:49
Wii Sports Resort
1. Configurable Usb Loader (cfg) açılır.
2. Oyunun üstüne gelinir
3. 1 tuşuna basılıp, oyun ayarlarına girilir...
4. Alt dol yazan kısımdan player.dol seçilir
5. Oyun başlatılır
6. Gelen Motion plus tanıtım videosu, bitene kadar seyredilir (ihtiyaç falan giderilir, uzun sürüyor meret smiling smiley ).. Bitince wii kapanıp açılır.
7. Tekrar cfg açılır, 1 tuşuna basılıp oyun ayarlarından alt-dol kısmından seçilmiş alt-dol iptal edilir
8. Bundan sonra herhangi bir ayar yapmadan Wii Sports Resort yahut Red Steel 2 gibi bu tanıtım videosu içeren oyunlar oynanabilir.

ps1:Cfg usb loader değil de başka bir loader kullanıyorsanız o loader'ın alt-dol ayarlarını kullanacaksınız.
ps2:Alternatif olarak bu ve bunun gibi alt-dol üçkağıdı isteyen oyunlar cIOSX rev21d2X cios'u 249 slotuna yüklenerek loader'da ekstra ayar yapmadan da oynanabilir.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

4 kez düzenlendi. En son 06/07/2011 22:03 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Wii Sports Resort
19 July 2010 08:59
Bu player.dol için ekstra bişey yapmak gerekli midir? Yoksa direk seçilebiliyor mu?
19 July 2010 13:04
Cowboys
Bu player.dol için ekstra bişey yapmak gerekli midir? Yoksa direk seçilebiliyor mu?

Ekstra bir şey yapmaya gerek yok, doğrudan seçilebilir...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
23 August 2010 16:48
Çalıştı Çok Tşk smiling smiley
03 December 2010 01:38
teşekkürler oldukça yaralı olduk''red steel 2 '' ..
03 January 2011 16:16
Bende oyun bozuk diye yeniden indirecektim.Bunu görünce hallettim.Sağol.
26 February 2011 13:31
bende hala aynı sorun devam ediyor, herhangi bir değişiklik olmadı Acaba başka bir yolu var mıdır?
23 March 2011 11:51
teşekkürler.
13 April 2011 20:39
Öncelikle Merhaba Herkese;
Arkadaşlar bende Loader GX yüklü bu sports Resort oyununu açmaya çalıştığımda loadergx ekranına geri dönüyor.
Sizin anlattığınız gibi bir yöntem varmı GX için?confused smiley
13 April 2011 20:50
Ben hiç kullanmadım açıkçası.

Yanlız Sports Resorts çalıştırmak için öncelikle bir defaya mahsus 3 dakikalıl M+ tanıtım videosunu izlemeniz gerekiyor.

Şuan ingilizcesini yazıyorum vaktim yok:

After making changes, you must click the save button for them to take effect!

Videomode --- see [6b] Game load
vidTV patch --- see [6b] Game load
Game language --- see [6b] Game load
Ocarina --- see [6b] Game load
Ios --- see [6b] Game load
Parental control --- see [6b] Game load
Error002 fix --- see [6b] Game load
Patch country strings --- see [6b] Game load

Alternate dol --- This is for advanced users only. There are certain games that do not run because they reload IOS and this causes the USB to be dropped.
Select a dol: Use the next option to browse for an alt dol on the WBFS partition
Dol from SD/USB: Extract the proper dol from the ISO (using wiiscrubber) and name it with the 6 character game ID and put in the dolpath.

Selected dol --- If you put Alternate dol on 'Select a dol', this function can be used to do so. (Even if the box is empty, you can click it)

Save --- Writes the settings that are on the screen right now to the GXGameSettings file, behind the current game ID.

Bold olan yerlere dikkat et.
13 April 2011 21:26
Teşekkür ederim Tuzruhu.
deneyip bakacağım buraya deneyimleri yazarım tekrar.
Aslında buna benzer bir şey denedim fakat Save dediğimde bana sd kart sormakta.
Sd kartım yok ve HDD yi seçiyorum olmuyorsad smiley

1 kez düzenlendi. En son 13/04/2011 21:36 tarihinde deliler tarafından düzenlenmiştir.
13 April 2011 21:37
Şu an itibarı ile istatistiklerde okudum en yeni üye benmişim Gururluyum tongue sticking out smiley
14 April 2011 07:39
TUZRUHU kardeş denedim yazılanları ama nafile ya makineyi kitliyor ya da GXloader ekranına dönüyor.
Yahu ne illet oyunmuş bu Wii Sports Resort !!!
GX loader kullanıp bu oyunu oynayabilen birisi varsa çok rica ediyorum yardımını esirgemesin.
Evde Kıyamet Kopuyor Bu oyun yüzünden.hot smiley
14 April 2011 07:56
CFG USB Loader kullanmayı denedin mi? Daha kolay kullanımı, ayrıca Türkçeleştirildi.
14 April 2011 09:45
Deneyemiyorum çünkü burada evham ötesi zatı muhterem arkadaşlar var smiling smiley
Şimdi GX yerine CFGloader yuklerken bir problem olur diye 3,5 durumdayım.
ikisini birden yuklemek mumkunmudur?
yani mevcut GX dururken bir de cfg atabilirmiyim yeni kanal olarak?
14 April 2011 11:38
tuzruhu
CFG USB Loader kullanmayı denedin mi? Daha kolay kullanımı, ayrıca Türkçeleştirildi.

Kardeş benim ingilizceyle pek bir sorunum yok zaten.
14 April 2011 16:35
O zaman seni buraya davet ediyorum. Buradan devam edersen GX gibi bir geyik ile de uğraşmamış olursun.

HomeBrew Channel içerisinden çalışan, wii'ye hiçbir şekilde uygulama kurmak zorunda olmadığın bir yöntem bu. Yanlız SD kart şart.
19 May 2011 17:53
Herkese selam, bu wii resort oyununu ben de bir türlü çalıştıramadım. Yukarıda yazılanları harfiyen yapıyorum ama sport yada resort seçtiğimiz kısımlardan birine bastığımda tekrar wii ana menuye dönüyor. Başka nasıl bir yöntem uygulayabilirim?

CFG Loader V68
IOS 249
21 May 2011 22:28
@joey : alt-dol seçip videoyu izledikten sonra loader'da alt-dol ayarını kapatıp öyle açman lazım oyunu...

21 May 2011 23:35
WiiCrazy
@joey : alt-dol seçip videoyu izledikten sonra loader'da alt-dol ayarını kapatıp öyle açman lazım oyunu...

Ben de öyle yapıyordum da yine de çalışmıyordu. Sorun bendeki oyunun sürümüymüş. Bende konsolla gelen Sports+Sports Resort vardı. Bu versiyon da bu yöntem çalışmıyor. Ben de internetten sadece Resort olanını indirdim. Sorun yok şimdi, gayet güzel çalışıyor.
22 May 2011 11:03
Hmm, bahsettiğin versiyon hakkında bilgim yok, pek tabii yukarıda yazılanlar tek başına olan wii sports resort oyunu için.

04 July 2011 15:55
ya bende motion plus var ama altindaki sey yok nasil oynayacagim
04 July 2011 16:43
??????

Altındaki şey???
07 July 2011 07:55
Cfg usb loader ve usb loader gx her ikiside kurulu ios 249 da resort sport ve call of duty balck ops bu iki oyun siyah beyaz oldu nasil duzeltiriz makina pal 4.2 soft modlu bu oyunlari ntsc indirdim herhalde ama daha once renkli oynadim simdi siyah beyaz
07 July 2011 09:56
USB Loader ayarlarından Force Pal 50'yi seçersen düzelir. NTSC versiyonlu oyunlar galiba.
07 July 2011 16:09
Tum oyunlari dedinizi yaparak hallettim sport resort sadece olmadi siyah beyaz oluyor ama renkli olmuyor ios 249 dada makina siyah ekran oldu video dol isiylede olmadi ne yaptiysam olmadi
24 July 2011 16:04
bende wii sports + sports resort oyunu var alt.dol ayarından player.dol yapıp açınca motion plus nasıl takılır çıkarılır abuk subuk şeyler geliyor sports resorttaki adaya paraşütle inme videosu gelmiyo sizde hangisi geldi?
25 July 2011 07:00
Vİdeoyu izledikten sonra Alt-Dol olayını iptal ettin mi?
25 July 2011 08:58
4 tane video var hepsini izleyip daha sonra alt.dol u kapatirsam mi acilir.
25 July 2011 09:11
Sadece player.dol yazanı izle, sonra ALT-DOL'u kapat yeter.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 45
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!