Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Oyun Programlamaya Başlamak

Gönderen alchemistake 
Oyun Programlamaya Başlamak
21 November 2010 12:29
C bilgim 0
3D bilgim 1.25 Falan grinning smiley

Peki Nerden Başlamalayım C Programlama Dilini Öğrenmekte İstiyorum Ama Hangi Programı İndirmem Gerekiyor Yazmak İçin Zaten Biraz Programlama Dil Bilgim Olduğundan Öğrenmekte Zorluk Fazla Çekmeyeceğimi Düşünüyorum Ama Napmam Gerekiyor WiiCrazynin Yazı Dizisindeki Programers Notepad ile C Yazmaya Başlasam Bir Problem Çıkarmı

3D Olarak Hangi Programı Kullanam Gerekiyor Oyun Programlarken Herhangi Bir Program İşimi Görürmü?

Teşekkürler

Re: Oyun Programlamaya Başlamak
21 November 2010 13:04
1. C ile ilgili bir sürü kaynak var internette
2. Programmers notepad işini görür
3. Wiibrew.org'da 3D kütüphaneleri var onlara bakabilirsin
4. Her kelimenin ilk harfini büyük yazmak C öğrenmenin önündeki en büyük engelmiş, bunu biliyor muydun?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
21 November 2010 13:45
Teşekkürler el alışkanlığı o napabilirim grinning smiley
03 December 2010 19:08
WiiCrazy
4. Her kelimenin ilk harfini büyük yazmak C öğrenmenin önündeki en büyük engelmiş, bunu biliyor muydun?

Çok abartıyorsun bence dostum relax olmalısın biraz takma böyle basit şeyleri Türkçe yi sen kurtaramazsın.

03 December 2010 19:48
zero2900
WiiCrazy

Çok abartıyorsun bence dostum relax olmalısın biraz takma böyle basit şeyleri Türkçe yi sen kurtaramazsın.
Herkes birbirini uyarsa bu yozlaşmanın bir nebze de olsa önüne geçeriz. Bizler Türkçe'yi böyle kullanmaya devam ettikçe internet kullanımına yeni yeni alışan yavrucaklar bunları görüyor ve alışıyor. Küçük bir çocuk birşeye alıştımmı düzeltmekte çok zor oluyor.
03 December 2010 20:11
DiABOLiCAL
zero2900
WiiCrazy

Herkes birbirini uyarsa bu yozlaşmanın bir nebze de olsa önüne geçeriz. Bizler Türkçe'yi böyle kullanmaya devam ettikçe internet kullanımına yeni yeni alışan yavrucaklar bunları görüyor ve alışıyor. Küçük bir çocuk birşeye alıştımmı düzeltmekte çok zor oluyor.

Ancak bu konuda insanı gücendirici tepkiler gösteriyorsunuz ve unutmayın ki küçük bir çocuğu böyle bir tepkiyle inada bindirirsiniz veya dilinden nefret ettirirsiniz ben küçük yaşta olsam ve internet dünyasına yeni alışmaya başlıyor olsam yaptığım bir Türkçe hatası nedeniyle birinin bana ani tepki göstermesi beni gücendirir

mesela bu insanı salak yerine koyan küçük gören (sen böyle algılamıyor olabilirsin belki) bir tepki ben bu tepkiye alınmam cevabını veririm vermem o bana kalmış ama değer verdiğini anladığım o küçük çocuklar bu tepki karşısında inat edecek ve Türkçesini kötü kullanmaya devam edecektir.

03 December 2010 21:10
zero2900
Ancak bu konuda insanı gücendirici tepkiler gösteriyorsunuz ve unutmayın ki küçük bir çocuğu böyle bir tepkiyle inada bindirirsiniz veya dilinden nefret ettirirsiniz ben küçük yaşta olsam ve internet dünyasına yeni alışmaya başlıyor olsam yaptığım bir Türkçe hatası nedeniyle birinin bana ani tepki göstermesi beni gücendirir

mesela bu insanı salak yerine koyan küçük gören (sen böyle algılamıyor olabilirsin belki) bir tepki ben bu tepkiye alınmam cevabını veririm vermem o bana kalmış ama değer verdiğini anladığım o küçük çocuklar bu tepki karşısında inat edecek ve Türkçesini kötü kullanmaya devam edecektir.

Güzel demişsin ama burası da öyle olsa da benim sitem demek istemiyorum ama hepimizin sitesi. Ben bu tip olağanüstü mesajları (ilk mesajdan bahsediyorum) gördüğümde buranın kirletildiğini düşünüyorum. Bu şekilde mesajların artışını önlemek de site admini/moderatörü olarak da benim görevim. Bu yetkimi de arkadaşı esprili bir dille uyararak kullanmayı tercih ettim, banlayabilirdim de.

Bu tip mesajlar yazmanın Türkçe eksikliği ile uzaktan yakından alakası yok. Bunu yapan genç ilkokulda sayısız yazılı sınava girmiş ve mecburen türkçe nasıl yazılması gerekiyorsa bir şekilde düzgün yazmıştır herhalde.

Özetle, burası bir sohbet odası değil ve kullanıcıların bunu dikkate alarak buraya katılım sağlamasını bekliyoruz. İster 40 yaşında isterse de kucakta bebe olsun.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
03 December 2010 21:24
WiiCrazy
zero2900

Güzel demişsin ama burası da öyle olsa da benim sitem demek istemiyorum ama hepimizin sitesi. Ben bu tip olağanüstü mesajları (ilk mesajdan bahsediyorum) gördüğümde buranın kirletildiğini düşünüyorum. Bu şekilde mesajların artışını önlemek de site admini/moderatörü olarak da benim görevim. Bu yetkimi de arkadaşı esprili bir dille uyararak kullanmayı tercih ettim, banlayabilirdim de.

Bu tip mesajlar yazmanın Türkçe eksikliği ile uzaktan yakından alakası yok. Bunu yapan genç ilkokulda sayısız yazılı sınava girmiş ve mecburen türkçe nasıl yazılması gerekiyorsa bir şekilde düzgün yazmıştır herhalde.

Özetle, burası bir sohbet odası değil ve kullanıcıların bunu dikkate alarak buraya katılım sağlamasını bekliyoruz. İster 40 yaşında isterse de kucakta bebe olsun.

Tartışmayı alakasız bir konuda sürdürmeyi istemesemde son birşey eklemek istiyorum. Ben kesnlikle Türkçe nin kötü kullanılmasından yana değilim bunu sizde anlamışsınızdır zaten. Neyse arkadaş uarıdan rahatsız olmamışsa sorun yok aslında ben sadece genel olarak uyarıların daha sıradan yani manidar olmamalarından yanaydım smiling smiley

13 September 2011 22:49
WiiCrazy

Yıllar evvel fakültede C++ öğrenmiştik kullanmadım hiç ve %99unu unuttum.Kalan %1ide kodların ilk harfi büyük olunca hatamı veriyordu diye düşünmeye harcadım.Çok güldüm kendime gece gece smiling smiley

***Wii konsolu ellerinde ölen adam... RIP Wii...***
09 November 2011 20:39
C# bilgisi kıyıda köşede bir işe yarar mı ki, C#'tan başka bir şey bilmiyorum da drinking smiley

23 January 2012 20:02
C# ne yazık ki işe yaramaz. Official SDK'yı kullansaydın işe yarayabilirdi zira Mono'nun wii'ye port'unu bizzat nintendo kendisi oyunlardaki yan işlerde kullanıyor (AI yazma falan gibi)

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 17
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!