Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Yeni Oyun Fikirleri

Gönderen DiABOLiCAL 
Yeni Oyun Fikirleri
17 June 2010 08:16
Abartmıyorum değil mi? Oyun da yapılabilir sonuçta (gerçi zaten Çivi oyunu konusunda bir fikir vardı). Wiimote'un kullanımını biliyoruz, ekrana birşeyler çizmeyi biliyoruz. Gerçi ufak bir sorun var, C bilmiyorum grinning smiley

Şu an için oyun yapamasakta en azından fikir olarak ortaya birşeyler atalım diyorum, siz de aklınıza gelenleri yazın. Gerçi bende kutunun içinden çıkan standart oyunlar dışında oyun da olmadığı için belkide aklıma gelen şeyler zaten vardır. Yazalım bakalım;

1- Top sektirme : EA Active'deki gibi bir çorapla Wiimote'u üst baldırımıza koyarız, nunchuk'ı da ayağımıza giydiğimiz patik çorap tarzı birşey ile üstüne sıkıştırırız. İstenirse tek wiimote ile tek bacak veya iki bacağa da takılarak sağ ve sol ayak ile sektirilebilir. Diz üzerinde ve ayakta sektirme sağlanır böylece.

2- Penaltı atmaca : EA Active'deki gibi bir çorapla Wiimote'u üst baldırımıza koyarız, nunchuk'ı da ayağımıza giydiğimiz patik çorap tarzı birşey ile üstüne sıkıştırırız. Bacağımızın ve ayağımızın açısına göre penaltıyı atacağımız yönü algılar, karşıda bir kaleci de kafasına göre tutmaya çalışır.

3- Mario tarzı shot em right oyunlar : Wiimote yine baldırımıza konulabilir. Karakter biz zıpladıkça zıplar ve biz eğildikçe eğilir. Zelda gibi oyunlarda ise bir wiimote bacakta, ikincisi elde kılıç şeklinde kullanılabilir.

4- Misket : Tamam belki fiske atamayız ama yapılabilitesi var bunun da. Gerçi sonuç Bowling'den çokta farklı olmayacaktır.

5- Bıçak Fırlatma : Dart benzeri birşey olur, gerçi dart oyunu da kesin vardır smiling smiley elimizde bir bıçak, karşıdaki bir hedefe fırlatırız.

6- Araba Parçalama : Herhalde en eğlencelilerinden biri bu olur. Elimizde bir balyoz (yani wiimote smiling smiley ) paldır küldür sallarız. Belkide 1. oyun fikrindeki gibi bir aparatla ayağımıza bağladığımız 2. wiimote ile tekme atarak veya arabanın üstüne çıkıp tepinerekte yamultabiliriz.

7- Jonklörlük : 2 Wiimote ile yapılabilir, ekrandaki karakter elinde 3 labut (ya da adı neyse) falan tutar havaya fırlatır ve senkronize bir şekilde çevirmeye çalışırız. Elimizin açısına göre abuk subuk yerlere fırlayabilir.

8- Helikopter pilotluğu : Helikopter Wiimote dik tutularak hareket ettirilebilir, döndürülebilir. Helikopter yerine buldozer'de olabilirdi ama helikopter daha anlamlı geldi bi an tongue sticking out smiley

1 kez düzenlendi. En son 17/06/2010 08:17 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.

Re: Yeni Oyun Fikirleri
17 June 2010 08:34
Ah keşke fikirleri hayata geçirecek paramız ve/veya zamanımız olsaydı smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 June 2010 09:02
WiiCrazy
Ah keşke fikirleri hayata geçirecek paramız ve/veya zamanımız olsaydı smiling smiley

Bu fikirleri bir yerde toplasak ve büyük yabancı forumlarda dile getirsek. Veyahut oyun firmalarına göndersek. Çok mu iyimserim ne eye rolling smiley

Balyozla araba parçalama falan olsun isterdim cidden grinning smiley
17 June 2010 09:20
DiABOLiCAL
WiiCrazy

Bu fikirleri bir yerde toplasak ve büyük yabancı forumlarda dile getirsek. Veyahut oyun firmalarına göndersek. Çok mu iyimserim ne eye rolling smiley

Balyozla araba parçalama falan olsun isterdim cidden grinning smiley

Hocam aç Street fighter II turboyu snes emülatöründe, bonus stage'de parçala arabanı nedir smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
17 June 2010 10:55
WiiCrazy
Hocam aç Street fighter II turboyu snes emülatöründe, bonus stage'de parçala arabanı nedir smiling smiley

Hocam SF'de çok araba parçaladık, Mortal Combat ile de taş, demir, elmas falan kırdık zamanında grinning smiley

Belki biliyorsunuzdur yurt dışında böyle aktiviteler var, hafta sonu stres atmak için adamlar araba parçalamaya gidiyor. Ne güzel işte, elimizi nasır yapmadan araba parçalayabileceğiz, güzel olmaz mı? smiling smiley
20 June 2010 12:14
valla bu isteklerini nintendo nun sitesinden ingilizce olarak atarsan belki gorurler ve baska bi sports oyunu v.b bi oyun ile cikartabilirler smiling smiley üstüne sütlük oyunun orjinalini veya %0.001 lik gelirini fln. sitersin tongue sticking out smileytongue sticking out smiley e-mail bomb gibi bi programla bu yaziyi yaz nintendoya bi 100-200 tane gonder grinning smiley 5000 tane fln fgonderme dava acarlar fln tongue sticking out smiley grinning smiley
28 June 2010 18:34
Ayağa bağlanacak şeyler pek yapılmaz, malum Wii Mote parçalanır, dökülür, ayağımız kırılır diye smiling smiley Bu arada jonglörlük Wii Fit Plus'da var bilgin olsun smiling smiley

29 June 2010 07:56
Hyperkin
Ayağa bağlanacak şeyler pek yapılmaz, malum Wii Mote parçalanır, dökülür, ayağımız kırılır diye smiling smiley Bu arada jonglörlük Wii Fit Plus'da var bilgin olsun smiling smiley
Doğru söylüyorsun, böyle abuk fikirler geliyor aklıma ama akşam balance board'ı koyacak düzgün bir yer bile bulamadım odada.

Balance board'ım daha dün akşam geldi BMI ölçmek, denge testi yapmaktan falan giremedim oyunlara. Jonklör'lük (ya da jonglör'mü acaba?) deneyelim bakalım bi smiling smiley
29 June 2010 08:16
Daha önce anet news'miydi yoksa forumlar mıydı bilmiyorum bir elemanın oyun fikri vardı, bence yapılsa yılın oyunu olur.

Oyun,
Minibüs simülasyonu : Maksat duraktan durağa mümkün oldukça fazla yolcu taşıyıp karı maximize etmek. Beri yandan ilerleyebilmek için tamamlamak gereken belli görevler var, mesela ön koltuka kız oturtma, tespih kullanma vesaire... ilerledikçe daha karlı hatlara geçiş yapmak mümkün.

Oyunun zorluğu şurada,
1. Klasik araba oyunlarında olduğu gibi maksat hız yapmak değil, yeri geldiğinde kaplumbağa gibi yavaş yeri geldiğinde de yarış arabası kadar hızlı olmak gerekiyor.

2. Yolcu ile interaksiyon söz konusu, misal bir durakta çok beklerseniz yolcular ağız dalaşına girebiliyor ya da kavga edebiliyor sizinle...

3. Pek tabii tek hasmınız yolcularınız değil, levye modu her zaman için trafikteki diğer sürücüler söz konusu olduğunda açılmayı bekliyor.

4. Çeşitli hatların yolcu davranış şekli ve zamanlamasını bilmeniz gerekiyor.. Zamanlamaya uygun olacak şekilde sürdüğünüzde ancak yolcu sayısınız maksimize edebiliyorsunuz.

gibi gibi...

O değil de bundan simülasyondan ziyade rpg daha iyi olur gibi. Hatta mmorpg'u bile süper olur.

29 June 2010 09:08
Oyun süpermiş ya, daha dün akşam eve giderken minibüse binmiştim, trafik ışıklarından geçerken taksicinin teki minibüsü sıkıştırmaya çalıştı, minibüsçü öyle uzun kornaya bastı ki artık sağır sultan bile ne demek istediğini anlamıştı. drinking smiley

Buna birde balık istifi modu eklense süper olur. Bir minibüse en fazla kaç kişi sığdırılabilir diye?

Bizzat yapılan deneyde (değnekçiler tarafından) denek olduğum için kendimden utanıyorum, bildiğimiz Magirus minibüse tam 46 kişi sığdırdılar, eve gidene kadar ellerimi bırakmıştım artık the finger smiley
29 June 2010 09:22
WiiCrazy
Daha önce anet news'miydi yoksa forumlar mıydı bilmiyorum bir elemanın oyun fikri vardı, bence yapılsa yılın oyunu olur.
Sanki böyle bir konu hatırlıyorum ben de, büyük ihtimalle anew news'teydi. Hatta levye modu falan gibi 1-2 fikirde ben atmıştım o vakit.

Oyun müziklerini de Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses'e yaptırırız artık grinning smiley
29 June 2010 10:14
Bazı kısımlarını şimdi ben kattım bu arada zira olayı sadece minibüs simülasyonu ana başlığı altında hatırlıyorum smiling smiley

Çok daha geliştirilebilir, misal oyunda minibüsün iç dizaynı yapılırken kullanılan özlü sözler, liselim yazıları falan ancak belli kriterler tutturulduktan sonra minibüse eklenebilir...

Misal oyunu şoför olarak ya da muavin olarak oynama modları olabilir...

Rastgele polis koyulabilir hatlara belli yerlerde, çök çök dedirtilir şoföre ya da muavine smiling smiley

Ne bileyim Çiçek Abbas'taki gibi ara bölümler olabilir atışma yapılan..

29 June 2010 22:09
gta gibi bir oyunun tam turkiye versiyonu olur du herhalde,levyeler, kavgalar, minubusten atmalar, yankesiciler,on koltuga kiz atmalargrinning smiley
08 July 2010 15:59
Ben lightsaber tadını mp de alabileceğim sağlam bir oyun istiyorum, mp den sonra piyasada bir çok böyle oyun olacağını umuyordum ama halen tatmin edici bir tane çıkmadı yeni çıkacak ta daha duymadım... Şu star wars oyunlarının yapımcılarından bekliyorum artıkıın...
08 July 2010 16:17
Dur hele bir oyun öyle esneme süresinde çıkmıyor, en az 1 sene geçmesi gerekiyor.
08 July 2010 23:50
Duyurulmuş bir oyun olsa içim rahat edicek bekleyecem ama lucasArts tan böyle bir resmi duyuru gelmedi.

Yani şu youtube da dönen videodaki namı diğer star wars kid drunken jedi olmak herkesin hakkı değilmiiii hehehe grinning smiley grinning smiley grinning smiley

Buda lazersiz hali içler acısı sad smiley ben bu durumu şu andaki kılıç oyunları ile beklediğimiz oyunlar arasındaki farka benzetiyorum...

EDIT : Bunu da eklemeden geçmiyim buda gördüğüm en iyi yapımlardan başlangıcı çok uzun sürüyor

3 kez düzenlendi. En son 08/07/2010 23:59 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
12 July 2010 09:20
Aslında bu tam olarak yeni bir oyun fikri olmayabilir ama programlamayı ilgilendiriyor.

Olay şu;

bildiğim kadarıyla guitar heroes / rockband vb... tarzı oyunlarda mikrofon kullanılabiliyor. Tamam gitarlar tuşla çalışıyor ve davulda vurduğumuz pad'in hangisi olduğuna bakıyor sanıyorum ama mikrofon gelen sesi işliyor ve sesin başlangıç bitiş noktalarına göre davranıyor anladığım kadarıyla.

Peki şöyle birşey yapsak. Elektro gitarlarda her telin verdiği ses belli bir Hz aralığındadır. Hatta bilgisayarlarda çeşitli tune programları var akor ayarlamak için, gitarın verdiği sesi analiz edip doğru noktayı vurduğunuzda yeşil yanıyor, aksi taktirde kırmızı yanıyor gibi.

Oyunda gerçek elektro gitar kullanılsa, gitarın çıkışı mikrofona bağlansa, mikrofondan gelen frekans hesaplanıp hangi tele vurulduğu ortaya çıkartılsa ve oyunlar böyle oynansa. Hem adam gibi gerçekten gitar çalmayı öğreniriz. Hem de WiiCrazy'nin başka bir başlıkta bahsettiği dandrikten bir plastik parçasına 150-200 TL para vermektense adam gibi bir gitar almış olabiliriz grinning smiley
12 July 2010 09:45
Gitar çalmışlığım yok ama akor yapılırken gerilen veya gevşetilen telin verdiği sesin inceldiğini veya kalınlaştığını biliyorum, gerçek bir gitar kullanılacaksa bu bir dezavantaj olmaz mı?

Her gitarın ayarı onu kullanana göre yapılmıyor mu?
12 July 2010 10:12
tuzruhu
Gitar çalmışlığım yok ama akor yapılırken gerilen veya gevşetilen telin verdiği sesin inceldiğini veya kalınlaştığını biliyorum, gerçek bir gitar kullanılacaksa bu bir dezavantaj olmaz mı?

Her gitarın ayarı onu kullanana göre yapılmıyor mu?

E oyun frekans algılaması yapacağı için akordu da zor olmaz, oyun içinden akord edilebilir.

12 July 2010 11:11
Bence çok güzel fikir. Sesleri belli bir hata payına kadar doğru algılar alet, onun dışında hatalı algılar mesela.
19 July 2010 08:07
2003 yılında kankim ile birikte yaptığımız ufak bir video vardı, gerisini çekmek kısmet olmadı bir türlü. Demoyu aşağıda görebilirsiniz, sağdaki tip benim grinning smiley

20 July 2010 17:57
c64 teki gibi bir menejerlik oyunu.oyun turkceydi hemde. adi derby.

wii de niye menejerlik yok grinning smiley

bak şimdi family jokey deki mesajları okurken geldi aklıma ;

maç spikerliği oyunu grinning smiley.hiç oynamadım mantığınıda pek bilmiyom ama wii de karaoke tarzı oyunlar var galiba ona benzer şekilde olabilir sanırım.

yada at yarışı sunuculuğu tongue sticking out smiley. aslında guzel bi at yarışı oyunu ingilizce olmak koşuluyla güzel olur.

1 kez düzenlendi. En son 21/07/2010 07:26 tarihinde tupbas tarafından düzenlenmiştir.
18 August 2010 20:54
jonklörlük wiifit plusta var diye biliyorum yanılmıyorsam bu arada
19 August 2010 06:29
Evet jonklörlük varmış, bende o zaman wii fit plus yoktu görmemiştim.

Şimdiye kadar hiç 3 tane çeviremedim o da ayrı konu grinning smiley
31 August 2010 21:41
saz çalma oyun falan olsa düşünsenize tongue sticking out smiley . beyaz bir saz. adı da Wii-Sazz olsa hoş olmaz mıcool smiley
01 September 2010 13:34
Bence en temizi gerçek gitarlarla çalabileceğimiz bir karaoke oyunudur. Bir ucu gitarda bir ucu da USB ile Wii'ye girecek. Oyun içindeki şarkılardan açıcak ve kişi üstüne gitar çalack. Gerçek gitar. Hatta online konser falan verilcek üç beş kişi toplanıp.
21 September 2010 16:07
Aslında yeni oyun düşünürken wii speak'i de düşünürsek daha güzel oyunlar bulabiliriz. Mesela; simon diyorki nin oyunu yapılabilir. Wii bir hareket der yapıp yapmadığını da wii speak sayesinde algılanır.
22 October 2010 19:55
iphoneda fruit ninja diye bir oyun var. uyarlanması ilginç olabilir ...
baya satmış bir oyun iphone için
22 October 2010 22:18
maliace
iphoneda fruit ninja diye bir oyun var. uyarlanması ilginç olabilir ...
baya satmış bir oyun iphone için

wii sports resort'un içindeki ıvır zıvır kesilen oyun benziyor aslında ona biraz.

26 February 2011 16:14
rock bande bi yama yapilip baglama calinsaydi cok gozel olurdu grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!