Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Çinden DSi?

Gönderen WiiCrazy 
Çinden DSi?
27 April 2010 19:06
Arkadaş Mayıs başında Çin'den geliyor. Ne dersiniz oradan Dsi getirtmek mantıklı olur mu?

Bu arada nintendo'nun iQue isminde bir markası varmış, çinde bunlar hep iQue diye geçiyor...

Amazon Çin'de var mesela
[www.amazon.cn]

Google'da fiyatı sorguladığımızda şöyle durum

1295 RMB in USD?

1295 Chinese yuan = 189.721385 U.S. dollars

283 tl'ye geliyor, buradaki 600TL fiyata göre oldukça iyi.

Ne dersiniz?

ps: ha bu arada bilenlere ekstra soru, Nintendo niye Çin'de Nintendo markasını kullanmıyor acaba?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 27/04/2010 19:07 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Çinden DSi?
27 April 2010 19:59
Kopyasını/Çakmasını yapıp piyasaya sürdün mü nokianın NOKLA olması gibi ortalığı kasıp kavurursun. Pazarlama stratejisi veya markayı koruma içgüdüsü olabilir.
30 April 2010 21:56
Bu arada çinde arkadaş ingilizce menülü iQue olmayan bir DSiXL bulamaz ise Almanyaya giden bir arkadaşa aşağıdakini aldırıyorum...

NDSi@Amazon.de

177€

Orada piyasada da herhalde 160€'ya falan da bulunur.

Bunu almanyadan alıyoruz diye menü dilini ingilizce yapamama gibi bir durum olmaz herhalde değil mi? Ya da DsiWare'ler için shop olarak ne bileyim bir Almanya Shop'una kilitlenme falan. Twiizers'gillerin gerçi eli kulağında yakında DSi'ye de homebrew getirirler ama ben yine sağlama alayım kendimi :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
01 May 2010 07:16
@Wiicrazy,

DSi'ın desteklediği diller official sitesinde ingilizce, Fransızca ve İspanyolca yazıyor.

Ahanda sitesi buradan

Buradan da sistem menüsünü görebilirsin.

Almanlarda ingilizce kullanıyordur.
01 May 2010 08:10
İyiymiş, herhalde shop bölgesi de tüm avrupadır.

23 May 2010 11:04
Ben de haziran ayı gibi almayı düşünüyordum konsol kolleksiyonum için ama kararsız kaldım diyebilirim. DS almak için sebebim yok sadece merak ediyorum DS'i. Oyunlarını PC'de emulatör ile oynamaya çalıştım yüksek fps değerleride aldım ama konsolun kendisi gibi çekici gelmiyor asla.

DS almak için bana belli başlı nedenler sayabilirmisiniz ?

Wii oyunlarını seven biri olarak DS'ten memnun kalabilirmiyim sizce ?

Bu arada DS'i evde oynayacağım. Dışarıda oynamicam PSP gibi. Çünkü DS oyuncak gibi duruyor elde. PSP gibi çekici değil. grinning smiley
23 May 2010 11:20
Çinden DSi'yi iptal ettim, orada iQue markasıyla satıldığı için ve online özelliklerinin beklediğim gibi olmayacağı için. Şimdi de 3d olayı gelene kadar alıp almamakta kararsızım. Yakın zaman içinde PSP aldım bu arada, bir yandan da eşimi ikna etmem gerekiyor smiling smiley Vazgeçtim denilebilir şimdilik.

Almak istememdeki en büyük etmenler şunlardı,

1. Türkiyede olmasa da dünya çapında çok büyük community'si var.
2. Hiç oynamadım ama oyunlarının daha eğlenceli olduğu söyleniyor.
3. Kamerası var ve oyunlarda kullanılabiliyor.. Misal bir dövüş oyunu görmüştüm, kendi fotoğraflarını çekip oyundaki dövüşçünün suratını kendin gibi yapabiliyorsun.
4. Çift ekranlı olması ve ekranlarından birinin dokunmatik olması da enteresan bir özellik.
5. İçerik sistemi wii'ye çok benziyor, kırıldığında buna homebrew yazabilirim diye düşündüm. Ki bu aleti hack etme çalışmalarını da wii'den tanıdığımız team twiizers yürütüyor. DS homebrew yazmak zaten mümkün bu arada.

En önemlisi de müzikle uğraşmayı seven biri olarak aşağıdaki gibi programları her an kullanabilecek olmak bana cazip geliyor.

[nitrotracker.tobw.net]

23 May 2010 11:46
Valla ben alıp almama arası gidip geliyorum. Ama merakım var bu konsola. Büyük ihtimal alıcam gibi. R4 kart DSi'da bazı son çıkan oyunları açmıyormuş galiba. Acekart falan derken baya masraf çıkartacak gibi görünüyor bu konsol.
23 May 2010 11:58
Yeri değil ama konsol ve eş olayını nasıl hallediyorsunuz?

Ben yarım saat konsolu açsam dizi dizi diye başlıyor da.
23 May 2010 12:16
Ben evli olsam söylerdim ama bekar hayatı yaşıyorum şimdilik. Yaş 23. 2 ay sonra 24. smiling smiley

Evlenmeyi uzun süre düşünmüyorum ama evden baskı oluyor arada. Zorla evlendirecekler. tongue sticking out smiley

30'a kadar yolu var valla. Şimdilik single takılma iyi gidiyor. Bide valide oyun oynarken şu oyunu kapat artık demese. grinning smiley
23 May 2010 13:18
Konsol ve eş olayı mayınlı bölge smiling smiley
Deli gibi wii oynayan hatun ben wii ile çok ilgiliyim diye şimdi wii oynamayı bıraktı smiling smiley
Olay pek tabii sadece konsol olayı değil, bizim de bu zımbırtılara harcadığımız zamandan ciddi anlamda kısmamız gerekiyor.

23 May 2010 15:56
Valla ilerde çoluk çocuğa bile karışacak olsam bu oyun zevkimden ödün vermem açıkcası. Bi kafayı oyunlarla dağıtıyorum. Eş adayımda sevsin bi zahmet oyunlarımı ama bu çok zor bir ihtimal görünüyor. Oyun manyağı bi eş bulması imkansız gibi bişey. grinning smiley

@WiiCrazy PSP almakla iyi etmişsin ama benim gibi kesin DS'i de merak ediyorsundur. Biraz gaz vereyimde gel beraber haziran gibi alalım DS'leri. hehe.
02 June 2010 13:01
2.el temiz bir Siyah DS Lite aldım demin. Geldiği gibi inceleyeceğim ve merakımı gidermeye çalışacağım. grinning smiley

R4 kartlı 2 GB hafıza ile beraber aldım DS'i.

Oyunları çok önceden çekmiştim zaten.

Darısı başına @WiiCrazy. smiling smiley
02 June 2010 19:27
Hayırlı olsun! Darısı başımıza artık, Almanya'dan getirme ihtimali olan bir arkadaş vardı ama hala temas kurmadık, getirdi mi getirmedi mi bilemiyorum.

03 June 2010 07:29
Sağol @WiiCrazy.

Bugüne bekliyorum DS Lite'ı. İnşallah bugüne elimde olacak.

Birkaç resim çekip paylaşıcam zaten. İnşallah memnun kalırım. (gerçi acayip merak ediyorum, memnun kalıcağım kesin) tongue sticking out smiley
03 June 2010 18:14
Evet, siyah DS Lite konsolum bugün geldi. (gidip kendim aldım aslında fazla dayanamayıp) grinning smiley

İlk izlenimim boyutu hakkında oldu. Çok ufak bir konsolmuş. (birebir görmemiştim önceden) Şaşırdım diyebilirim.

R4 kartı ile almıştım. Bi dumurda burada yaşadım. DS'i aldığım satıcı güya sistem dosyalarını DVD'ye çekip beraber yollamış ama bu sistem dosyalarını DS'te açmak istediğimde DS menüde donuyordu. Satıcının denemeden mal satması işte. Neyse dedim geçtim.

Kendim netten fix olaylarına baktım ve olumlu sonuç aldım. Fixlenmiş veya düzgün sistem dosyalarını edinince DS'te herhangi bir problem yaşamadım. Tak diye oyunlara girebildim.

Alet çok ufak valla. Ele tam oturuyor. PSP'nin yanına iyi kardeş oldular cidden. İyiki almışım. grinning smiley

Ekran parlaklığı güzel. Oyunlardan UMK3 ve Mario Kart DS denedim baya eğlendim diyebilirim.

Darısı almayı düşünenlerin başına. (Özellikle @WiiCrazy) tongue sticking out smiley
tym
03 June 2010 19:11
hemen oyun önereyim smiling smiley

Grand Theft Auto: China Town Wars (psp'de oynamadıysan ilk oynaman gereken oyun olmalı DS'in özelliklerini çok iyi kullanıyor, Zaten PSP'ye sonradan port oldu)
New Super Mario Bros. (wii'dekinden çok farklı hatta benzer bile sayılmazlar)
Mario Kart (zaten keşfetmişsin smiling smiley )
Mario & Luigi RPG (2 tane var sanırım, ben ilkini oynadım çok iyi oyun)
Legen of Zelda (2 tane var, ben birinin sonuna doğru takıldım,birinde de başlarda smiling smiley ingilizce yetersiz olunca olmuyor pek)
Pokemon Platinum
Pokemon HF & SS (bunu oynamadım ama güzel olduğundan eminim)
Kingdom Hearts (PSP'dende biliyosundur bu seriyi)
Picross ve Picross 3D (3d oyunu yeni çıktı, bildiğimiz kare karamaca oyunu ama iyi zaman öldürüyo ve eğlenceli)
Scribblenauts (yanında türkçe ingilizce sözlük olmalı smiling smiley
The World Ends with You (müzikleri dahil çok iyi bir action-RPG)
Rhythm Paradise (zor ama eğlenceli)
Maestro! Jump in Music (ismi duyulmamış bir oyun ama süper)
03 June 2010 19:46
Dediğin oyunları en kısa zamanda denicem. Teşekkürler.

Biraz gidip Mario Kart DS kasayım bari grinning smiley
26 June 2010 21:57
Eğer r4ünüz varsa sakın orjinal firmware kullanmayın yeni oyunları açmaz artık , woodr4 kullanın , gbatemp.net de her hafta güncelleniyor nerdeyse miss en güzel oyunları oynayın smiling smiley
14 July 2010 22:02
Affliction
Ben de haziran ayı gibi almayı düşünüyordum konsol kolleksiyonum için ama kararsız kaldım diyebilirim. DS almak için sebebim yok sadece merak ediyorum DS'i. Oyunlarını PC'de emulatör ile oynamaya çalıştım yüksek fps değerleride aldım ama konsolun kendisi gibi çekici gelmiyor asla.

DS almak için bana belli başlı nedenler sayabilirmisiniz ?

Wii oyunlarını seven biri olarak DS'ten memnun kalabilirmiyim sizce ?

Bu arada DS'i evde oynayacağım. Dışarıda oynamicam PSP gibi. Çünkü DS oyuncak gibi duruyor elde. PSP gibi çekici değil. grinning smiley

Valla dışarda DSi her çıkardığımda başıma toplanan insanlardan sıkılır oldum. PSP'den daha ilgi çekici olabiliyor çünkü insanlar bilmiyor (: Merak ediyorlar.

Bu arada kamerası çok kullanışlı gerçekten. Yüzlerce resim çektim. Arkadaşlarımla bir yerlere gittik diyelim hatıra resimleri çekiliyor, 2dk sonra hemen tek tıkla resimleri Facebook'a koyabiliyosun. Çok güzel bir özellik.

Bir de wifi olan yerlerde DS'i telefon gibi kullanıyorum arkadaşımla beraber. Pokemon Platinum oyunu Wifi üzerinden sesli görüşme imkanı sunmakta. Aramak yerine Pokemon açıp arkadaşımı arıyorum ordan konuşuyoruz grinning smiley

edit : bir de söylemeyi unuttum, şarj olarak çok iyi. DS'ler 16 saate kadar, DSi da 12 saate kadar canavar gibi şarj imkanı sunuyor.

1 kez düzenlendi. En son 14/07/2010 22:04 tarihinde DjarumBlack tarafından düzenlenmiştir.
31 July 2010 15:25
Arkadaslar Ben Kemalettin SARI, Cin den Nintend DS Lite Gonderebilirim sifir kutusunda su anda elimde 100 adet var birim fiyati 82.90 usd (kargo haric) referans olarakta Turkiye den Ican elektronigi gosterebilirim istanbul telefon numarasi 0212 654 49 76

Urunun tr ye girisinde herhangi bir gumruk odemesi soz konusu degil (keza 100 euro nun altindaki gift box urunlere gumruk yok)

Urunun dagitimini ptt kargo yapiyor, ama isteyen olursa diger kargo firmalari ilede gonderebilirim urunu ptt nin sitesinden online tracking no ile takip edebilirsiniz. (ptt kargo ile maksimum 12 gun turkiyenin heryerine)

lutfen bana asagidaki numaradan veya skype adresinden ulasin...

0086 135 443 442 24 (mesaj ile beraber bir sabit hat numarasi verirseniz size ulasabilirim)

kemalettinsari
31 July 2010 15:45
Hocam çindeki Ique değil mi? Çine de ithal gelmiş bir üründen mi bahsediyorsunuz yoksa?

İkinci el almamış olsaydım ilgilenebilirdim bu arada.

31 July 2010 16:03
Urun avrupaha ihrac edilmek icin uretilen urunlerden hongkongtan almistim (500 adet), avrupa NDSL (ingiltere icin) istersen sana resimlerini de yollayabilirim.
31 July 2010 16:12
Birde be Cin halk cumhuriyetinde yasiyorum mallar Cinde Turkiyede degil yanlis anlasilma olmasin smiling smiley
31 July 2010 19:33
Baya çok varmış elinde valla (: Orda satış mı yapıyorsunuz firmalara ?
01 August 2010 05:04
Evet satisimiz var, aslinda 100grinning smiley az kaldi elimde yeni mal isteyecegim nintendo HK dan bunlar bitince...

Almak isteyen olursa ya istenbul daki ican elektronikle yada direk benle irtibat kuran olursa yardimci olurum, kargo masrafida 1 kg 36 usd 500 gr 22 usd fazla bisey degil her NDSL 425 gr geliyor Kutusu ile ...
01 August 2010 15:07
I Que Cince ondan kullanmiyor...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!