Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Bu Saatten Sonra DS?

Gönderen 12henry14 
Bu Saatten Sonra DS?
07 October 2010 17:53
Şu nesilde tam randmanıyla tanışamadığım tek konsol bu ds
Tanışmam sadece kuzenlerin ds'i ile nintendogs'da olduğu için pek bir zevkini alamadım.
İnternette de gezinirken tesadüf dslite'ın ikinci ellerinin 120-160 tl arası olduğunu görünce acaba demeye başladım
Sizce bu saatten sonra ds alsam vereceğim parayı boşa m atmış olurum, malum 3ds çıkacak ve ben bu aleti psp'yi bekeldiğim gibi büyük heyecanla bekliyorum(Allah sonunu benzetmesin smiling smiley )
Psp'de adam akıllı bulamadğım strateji, rpg tarzı oyunlar ve trauma center denilen bağımlılık yapıcı oyun ds almaya zorluyor beni smiling smiley

Bir diğer sorumda modeller ile ilgili. İlk başta DsLite almaya karar evrdim fakat Dsi'da da çift kamera özelliği var yanılmıyorsam ama fiyatı 100 lira daha pahalı. Kamera için dsi almaya değermi sizce, yoksa sadece lite beni idare eder mi?

Re: Bu Saatten Sonra DS?
07 October 2010 17:56
DSi'ın 2.kameradan ziyade daha birçok özelliği var,DSLite'da yapamayacağınız birçok işi DSi'da yapabilirsiniz. En iyisi 3DS'i beklemektir tabii ama çok istiyorsanız 100TL'ye kıyıp DSi almanız sizin için daha hayırlıdır smiling smiley Her 2 konsolu kullanmış birisi olarak bu yorumu yapıyorum smiling smiley
07 October 2010 17:58
daha farklı ne özelliği var dsi'ın
bir de söylemeyi unutmuşum wifi özelliği var mı lite'da yoksa bu özellik ve browser dsi'da mı eklendi

yani şimdi 200-250 arası vermek bana pek akıllıca gelmiyor ki dsi'ın 2. elleri bu fiyatlarda
ama lite 120-130 lira civarında
yanlış mı biliyorum smiling smiley
07 October 2010 18:11
DSi'da wifi var fakat DSLite hakkında bilgim yok,olması lazım smiling smiley
Benim dikkatimi çeken: DSLite'da adam gibi bir menü yok. Oyun,pictopic chat midir nedir o,bir de GBA slotu var menüsünde. DSi'ın menüsüne bakarsanız çok kalabalık + yeni uygulamalar için boş slotlar var,yani geliştirilebilir. DSi'da müzik dinlemek için R4'a da gerek yok smiling smiley
07 October 2010 18:13
DSi'ye özel çok fazla oyun çıkmadı, o yüzden bu alet fazla tutmadı. Şubat ayında 3DS çıkacakken DSi almak şu anda mantıklı bir hareket olmaz. Ben de sıfır DSi XL alma kararıyla yola çıkmıştım ama şimdi iyki almamışım diyorum. Gerçi geçen mediamarkt'ta bir adet DSi XL'e çalışırken şöyle bir göz gezdirdim, oldukça tatlı bir alet...

DSLite'ta da wifi var bu arada...

Evdeki DSlite'ı benden çok eşim kullanıyor, pil probleminden dolayı ben çok fazla sağda solda gezdiremiyorum. Yakında My Japanese Coach'a başladım japonca pratik yapmak için sadece, şu anda aramızdaki ilişki bundan ibaret...

Ama beni kıstas alma sen, zira PSP'yi de sadece işe gidip gelirken arkadaşla adhoc wifi ile PES oynamakta kullanıyorum ben smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
07 October 2010 18:33
12henry14
Şu nesilde tam randmanıyla tanışamadığım tek konsol bu ds
Tanışmam sadece kuzenlerin ds'i ile nintendogs'da olduğu için pek bir zevkini alamadım.
İnternette de gezinirken tesadüf dslite'ın ikinci ellerinin 120-160 tl arası olduğunu görünce acaba demeye başladım
Sizce bu saatten sonra ds alsam vereceğim parayı boşa m atmış olurum, malum 3ds çıkacak ve ben bu aleti psp'yi bekeldiğim gibi büyük heyecanla bekliyorum(Allah sonunu benzetmesin smiling smiley )
Psp'de adam akıllı bulamadğım strateji, rpg tarzı oyunlar ve trauma center denilen bağımlılık yapıcı oyun ds almaya zorluyor beni smiling smiley

Bir diğer sorumda modeller ile ilgili. İlk başta DsLite almaya karar evrdim fakat Dsi'da da çift kamera özelliği var yanılmıyorsam ama fiyatı 100 lira daha pahalı. Kamera için dsi almaya değermi sizce, yoksa sadece lite beni idare eder mi?

3DS'in çıkışı Türkiye'ye gelişi ve korsan çalıştırıp çalıştırmayacağı belirsiz olduğundan ve DS / DS Lite / DSi'da oynanacak 5000 civarı oyun olması ( içinden emin ol 500 tanesi sonuna kadar soluksuzca oynamaya değecek oyunlar ) alabileceğini düşündürdü bana.

DSi alırsn hem kamera, gelişmiş wifi ve opera browser falan derken emin ol elinden düşüremeyeceğin bi cihaz haline geliyo (:

DS Lite ve DSi arasındaki fark dahili mp3 player, ses kaydedici, opera browser ( ram yüksek olduğundan daha hızlı ve ekstra ram paketi gerektirmiyor DS Lite gibi ), kamera ( ki her gün onlarca foto çekip facebooka tek tıkla atmak çok güzel bir özellik ), DSi Ware kanalı falan filan.
07 October 2010 19:06
browser hızları nasıl peki lite ve dsi'ın
pspdeki gibi yerlerde mi sürünüyor smiling smiley
acekart, r4 kart vs gibi kartlarla kullanacağım ondan böyle çok yasal ware kanalları falan ilgilendirmiyor beni smiling smiley

bu arada djbaha dediğin doğru, aleti açıyorum içinde hiçbirşey yok
ama r4 kart kullanacağım için sorun teşkil eder mi bu
dsi'a yüklediğim şeyler aynı şekilde lite'a yüklenmiyıotmu

yani basitce lite'a ortalama 120-140 lira vermek varken dsi'a 200-250 vermek için değecek neler var
kamera dışında
07 October 2010 19:09
Kamera dışında çok bir şey yok. Adamlar DSi özel oyun yapcaz dediler yalan oldu. Opera Browser çok daha hızlı. PSP'den iyi. Ama hala flash desteği yok. Mp3 player güzel ve kullanışlı. Direk SD / SDHC kartını takıyosun ( SD kart slotu var ) ve kullanıyosun. O yönden pratik olmuş. Yoksa amacım oyun diyosan DS Lite al kesinlikle.
07 October 2010 19:22
evet amacım oyun direk hatta ds'in exclusive'leri sadece smiling smiley
tonlarca var zira
zamanında gameboy'da oynadığım pokemon vardı
ondan beri oynamadım hiçbir pokemen oyunu
o oyun gibi beni saran oyunlar varsa tamamdır ki o kadar rpg'den olacağını varsayıyorum smiling smiley

bu aralar yurtdışından bir telefon gelecek o telefonun mp3 ve wi-fi olup olmamasına göre de seçim yapacağım aslında

bu arada tam fiyatlarını biliyormusun ikinci el için
ve alacağım yerleri?
sadece sahibinden veya gittigidiyor'dan mı edinebilirim
08 October 2010 11:18
Malesef bilmiyorum ikinci el için başka bir yer. Sahibinden ve GG iyidir araştırmak için bence. Pokemon oyunlarına bulaşırsan hayatın kayar haberin olsun (:
09 October 2010 23:58
kaysın kaysın
başında tutsun yeter beni smiling smiley

ikinci el alıcağım için alırken nelere dikkat edeyim peki?
var mı bu aletin kronik bir sorunu?
dokunmatik ekranında falan kolay bozulmalar oluyor mu?
benim tanıdığın kardeşi konsolun stylus kalemini bulamayınca tükenmez kalemle onyamıştı
tabi bundan sonra oyun oynarken dokunmatik ekrana basmak için basıcağımız yerin yaklaşık yarım cm sağ tarafına abanmak zorunda kalıyorduk smiling smiley
böyle bir şeyi kakalamasınalr şimdi bize
10 October 2010 08:10
12henry14
kaysın kaysın
başında tutsun yeter beni smiling smiley

ikinci el alıcağım için alırken nelere dikkat edeyim peki?
var mı bu aletin kronik bir sorunu?
dokunmatik ekranında falan kolay bozulmalar oluyor mu?
benim tanıdığın kardeşi konsolun stylus kalemini bulamayınca tükenmez kalemle onyamıştı
tabi bundan sonra oyun oynarken dokunmatik ekrana basmak için basıcağımız yerin yaklaşık yarım cm sağ tarafına abanmak zorunda kalıyorduk smiling smiley
böyle bir şeyi kakalamasınalr şimdi bize
Stylus yerine tükenmez kalem kullanırsa olacağı budur,normal grinning smiley

10 October 2010 17:35
Djarumblack Usta , affina siginarak düzeltme yapmak isterim

DSi yi destekliyen müzik formati aac , Mp4 olmazi lazim .

Mp3 desteklemiyor ancak Flashkarti olur ise Moonshell üzeri Mp3 destekler.

Dokunma ekranda temizlerken yas bezle silme ve benim yaptigim bir islem
kenardaki tozlar biriktigi zaman Dis fircazi ile temizliyorum (Kuru) smiling smiley

DS ve DSi olan oyunlar baya cikmaya basladi Hybrid oyunlar.

DSi icin bildigim kadariyla 5 -6 oyun olmazi lazim.

Cogu zaman ben kendim DS lite kulaniyorum ve bütün oyunlarda sIkInti cekmedim.

Mühim olan Flashkart kulanimi en iyilerden birisini al derim

Acecard 2i cok sahane bir modül. M3 i Zero da öyle.
10 October 2010 20:32
r4 galiba eskidi biraz
ben eskide kalmışım heralde alırsam acekart alıcam
ne kadardır bunun fiyatı?

bir de yukarıda sorduğum soru hala geçerli
11 October 2010 20:42
12henry14
r4 galiba eskidi biraz
ben eskide kalmışım heralde alırsam acekart alıcam
ne kadardır bunun fiyatı?

bir de yukarıda sorduğum soru hala geçerli

Eski bir R4 sd micro kart ile calisan var ise yeterli DS Lite icin.

Rahatlikla Wood Firmware ile calisir bütün oyunlar ayriyten bir Flashkart almana gerek kalmaz.

DSi icin R4 karti olmaz bilgine.
12 October 2010 00:18
o zaman ben dsi ile karıştırdım
lite'a da r4 olmaz diye biliyordum çünkü
10 November 2010 18:58
Merhabalar

Ben az önce DX'de 100 dolara DS Lite gördüm.

Ürün refurbished fakat bu benim için çok problem değil. Eğer bunu alsam, wii soft mod tarzı bir uygulama ile hafıza kartına yada herhangi bir karta attığım oyunları çalıştırabilir miyim? Hack olayı ne şekilde olmaktadır bunların acaba?

Teşekkürler.
10 November 2010 19:25
DS de oyunlari calistirmak icin sana lazim
olan Flashkartir burda aciklama vardir .
Adım adım Acekard Update | NDSi 1.4 İçin

Birde burda (Anlatım) M3 i Zero nasil DS/DSI 1.4 de calistirilir.

Bunlar iki tanesi daha cok var hepsini saymak biraz sürer smiling smiley

Burda ise bir iki acilkama var yardimci olur NDS Lite Ve gerekli Donanımlar
DS diyip gecmemek lazim bende her ikisi var
DS ve DSi den cok memnunum.
Twilight

4 kez düzenlendi. En son 10/11/2010 19:31 tarihinde Twilight tarafından düzenlenmiştir.
13 November 2010 11:59
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda ebay dan açık artrıma ile nintendo ds lite aldım henüz elime ulaşmadı fakat ben şimdiden illegal yoldan oyunları oynamak için kartları araştırdım biraz ve kafam çok karıştı.
Benim tam olarak istediğim oyunları online oynamak video izlemek ve sadece maillerimi okumak istiyorum.Fakat bunları tam olarak hangi kart sağlıyor veyahut sorunsuz olarak hangisi sağlıyor.
piyasada bir çok kart var sanırım bunlardan en iyisi Supercard DSTWO ve yine buradan baktığımda Supercard DSTWO iPlayer Plugin ile bir çok video formatını dönüştürmeden destekliyor sanırım.Fakat bu kart bana göre çokk pahalı.
Şimdi sormak istediklerim şöyle
1.Online oyun oynamak ve film izleme için hangi kartı tavsiye ediyorsunuz ve filmleri convert etmek zorundamıyız ?

2.Birde opera browser(illegal) kullanmak için ram gerekir denmiş bu ram nerde bulunur.Bu kartlarda bulunan internet tarayıcıları çok yetersz denmiş ben sadece gmail hesabıma girip maillerime baksam yeterli benim için bunu karşılar mı acaba?

3.Acekard 2.1 ve Acekard 2i arasında ne fark var.Hangisini tavsiye edersiniz.?

3.shoptemp.com daha önce alışveriş yaptınız mı?

4.Yine bu sitede bulunan R4i3D Revolution kartın diğerlerinden ne farkı var bu kartı tavsiye edermisiniz.(bu siteden daha önce alışveriş yaptım bu arada)

yardımınızı rica ediyorum hangi kartı almalayım ?
15 November 2010 12:56
1.Online oyun oynamak ve film izleme için hangi kartı tavsiye ediyorsunuz ve filmleri convert etmek zorundamıyız ?

Herhangi bir kart işinizi görecektir. Filmleri moonshell ile açacağınız için convert şart. *.dpg uzantısına çevirmeniz gerekli. Ama zor bir işlem değil.

2.Birde opera browser(illegal) kullanmak için ram gerekir denmiş bu ram nerde bulunur.Bu kartlarda bulunan internet tarayıcıları çok yetersz denmiş ben sadece gmail hesabıma girip maillerime baksam yeterli benim için bunu karşılar mı acaba?

Mail için problem yaşamazsınız bence. DS Organise isimli programın içinde browser var. Yetersiz evet, ama mail için idare edecekir.

3.Acekard 2.1 ve Acekard 2i arasında ne fark var.Hangisini tavsiye edersiniz.?

2i modeli DSi içindir.
15 November 2010 14:52
cvp için çok teşekkürederim
Acekard 2 alacağım sanırım
hem fiyatı uygun
15 November 2010 17:59
DSTWO pahalı bir alternatif, son olarak 480p videoları (avi,divx.mpeg) rahatlıkla altyazılı olarak converte gerek kalmadan oynatabilmekte hatta 720p de oynatıyor diyorlarda pek performanslı ve mantıklı değil 256x192 ekranda 1280x720 video film seyretmek :=)

Günahı biraz pahalı olması,
shoptemp ten almıştım ben karlarımı güvenilir/uygun fiyatlı alış veriş yapabileceğin fazlada bir alternatif yok gibi

16 November 2010 10:31
Dun istinyepark'a gittim orada D&R varmis daldim iceri, baktim ps3 guitar herolar, wii icin dj hero (fiyati 500 tl) gordum, Dsi Xl'de gordum fiyatiji gorunce heralde saka yaiyorlar sandim (550 TL) yuh dedim, sonra 25.yil anisina kirmizi wii'leri gordum mario oyunu ve resort ve sports hediyesi vardi icinde (650 tl idi sanirim) 2 tane wii kurmuslar cocuklar mario oynuyordu, bende sirtlan gibi wii'lerin etrafinda bosalmasini bekledim o sirada 1 tane m+ aldim 59 tl iyimi yaptim bilmiyorum ama uzun zamandir alacaktim. Goldeneye kit gordum hemen resmini cektim altin renkli controller ve oyun tam 179 TL :@ herneyse wiiler bosalibca gectim birinin basina 20 dk mario oynadim, millet apisik gozlerle bakiyordu bu adam nasil boyle oynuyor diye (dip not; yaz tatili boyunca benim patronun torunlari ile cuma, cymartesi ve pazar gunde 8-10 saat arasi sadece ve sadece mario oynarsan kralina gider yaparsin smiling smiley )
28 May 2011 15:32
soyle bir duzeltme yapalim dsi ciktiktan 2hafta sonra ilk m3 olmak uzere r4 ... Kart cikardi dsi ye ben r4 kullaniyordum arkadasim m3 karsilastirinca r4 te kernel 1.2updati ile gameengine diye bisey cikti oyunlari wifiden hemen indiriyor pcye cikarttim taktim derdi olmuyor birde dsida menuden seciyorsunuz r4u ama m3 kendi hicbisey sectirmeden baslatiyor dsiya ozel oyunlar cikti ama ozaman cogu kart desteklemiyordu ve update yapmiyanlar vardi oyle olunca oyunun sonundaki .ndi turu bir uzantiyi .nds ye cevirince olay cozuldu sahte olarak oyuzden bulmak zordu turkiyede magazalara gelmedi
3ds almani tavsiye ederim ama dsi yada dslite diyorsan dsi ilk olarak wepten wpa ya butun guvenlik sifrelerine baglaniyor dslite sadece wep e baglaniyor menusu kisitli dslitedan internete girmek icin nintendo wifi connecter kullanman gerekir eger wep deilseki wep cok kolay kirilir tavsiye etmem vinn tibi bisey nintendo wifi connecter
Hepsini telefondan yazdim bas parmagim agriyor smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!