Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Nintendo 3DS Hakkında Her Şey

Gönderen DjarumBlack 
Nintendo 3DS Hakkında Her Şey
09 July 2010 11:41
Arkadaşlar bu başlık altına tüm gelişmeleri ekleyeceğim zamanla ...

Edit 1 : Çıkış tarihi açıklandı. Burdan buyrun : [www.wiidewii.com]

Nintendo 3DS duyuruldu !

İlk üç DS modeline göre çok fazla yol alındı. Dünyanın en çok satan el konsolu, artık 3DS ile bir dönem daha lider olmayı garantiledi.

Harika özellikler var. Biraz tanıtmak istedim sizlere.

+ Gözlüksüz 3D imkanı var.
+ 3 tane kamerası var. 3 boyutlu resim çekebiliyor.
+ Warner Bros, Dreamworks gibi firmalarla anlaşıldı. 3D film kartuşları ile 3D film izleyebileceğiz.
+ Üst ekran büyüdü ve 16:9 görüntü verebiliyor.
+ D-Pad'in üstüne Analog Controller da eklendi.
+ Grafik gücü o kadar artırıldı ki Wii kadar iyi görüntü verebiliyor ( yani haliyle PS2'den çok daha iyi )
+ Nintendo ve diğer 3th Party firmalar yüzlerce oyun duyurmaya hazırlanıyor. Şu an için Capcom, Konami ve tonla firma oyun duyurularını yaptı. Listelerde birinci partiden Kid Icarus, Mario Kart 3DS, Star Fox 64 gibi oyunlar varken üçüncü partiden Resident Evil, Metal Gear Solid, Super Street Fighter 4, Kingdom Hearts 3D gibi oyunlar bulunuyor. Yüzlerce harika oyun yolda !..

MGS duyuruldu bu gün ve E3 konferansında tanıtımı da yapıldı ordaki insanlara bizzat oynatılarak. Grafikler inanılmaz güzel duruyor.

MGS 3D

Dead or Alive 3D

ve diğer açıklanan oyunlardan bir kaç screenshot gelsin :

RESIDENT EVIL® REVELATION : [e3src.nintendo.com]

Kid Icarus™: Uprising : [e3src.nintendo.com]

Tüm liste :

Evet millet, tarihin en iyi taşınabilir oyun konsolu geliyor !..

2 kez düzenlendi. En son 29/09/2010 23:39 tarihinde DjarumBlack tarafından düzenlenmiştir.

Re: Nintendo 3DS Hakkında Her Şey
09 July 2010 11:46
Sırf MGS için bu konsolu alırım.
09 July 2010 11:49
Çıkar çıkmaz almak istiyorum, umarım yine bir tanıdık Amerika'ya gider (:
09 July 2010 12:40
@Djarum : Hocam nerelerdesin Dönüşüm muhteşem olsun dedin galiba direkt 3DS konusu açmışsın smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
09 July 2010 12:45
Eheh, abicim tonla iş ve problem vardı ama artık sürekli burdayım (:
09 July 2010 16:02
DjarumBlack
Eheh, abicim tonla iş ve problem vardı ama artık sürekli burdayım (:

Bakalım bekliyoruz smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
11 July 2010 09:46
3g desteği olsa süper olur önde kamerası bile var , hatta arka taraftan 3 boyutlu görüntü transferi olursa devrim gibi olur .
11 July 2010 11:33
Z-Gear
3g desteği olsa süper olur önde kamerası bile var , hatta arka taraftan 3 boyutlu görüntü transferi olursa devrim gibi olur .

3D boyutlu görüntü transferini ne yapıcaksın avatar filmini mi çekeceksin smiling smiley (onlar için çok özel tuzlu dev gibi kameralar var) ama 3D flmleri aynen oyunlardaki gibi gözlüksüz oynatması daha makul bir istek olur.
11 July 2010 11:52
wiiZoneVoyager
Z-Gear

3D boyutlu görüntü transferini ne yapıcaksın avatar filmini mi çekeceksin smiling smiley (onlar için çok özel tuzlu dev gibi kameralar var) ama 3D flmleri aynen oyunlardaki gibi gözlüksüz oynatması daha makul bir istek olur.

Film olayı olacak muhtemelen, bundan bahsedildi.

11 July 2010 12:59
wiiZoneVoyager
Z-Gear

Dreamworks, Warnerbros gibi firmalarla anlaşma sağlandı. 3D filmler olacak ama Türkçe desteği olmayacak.
03 August 2010 09:07
Benim ufaklıklara el konsolu duyurusunu yaptıktan sonra farkettim sad smiley
3DS'in çıkacağını, ve hakkatten wii kadar alınası bir cihaz olduğunu şimdi bu bana yapılır mı?

ilk önce DS Lite almayı düşüüyordum ama aklıma takılanlar var idi, DS lite mı almalı uygun fiyata yurt dışından getirterek, soft mode uyumlumüdür? tüm cihazlar da çaresi varmıdır backup oyunları çalıştırmanın? diye düşünmekte araştırmakta idim

3DS'i mi beklemeli li li nerdeyse 1 sene zamanı var daha çıkmasına yaygınlaşmasına ve backup oyun çalıştırmasına en iyi ihtimal
03 August 2010 09:19
Ben ikinci el bir ds lite aldım bu arada ama pil süresi tam bir felaket. O yüzden elime alıp oyun oynamaya üşeniyorum. Muhtemelen ikinci el olduğu için ve bataryası afalladığı için böyle ama dikkat et derim.

DS lite hele de çocuğunu düşünüyorsan kesinlikle alınabilecek bir alet. Yukarıda bahsettiğim batarya problemi olmamalı ama. DS'lerde flash cart'lar sayesinde kopya olayı gırla... Softmod yok zira softmod yapılabilir bir tarafı yok. (sd kart yuvası veya benzeri bir şeye desteği yok zira) Flash cart'lar oldukça ucuz bu arada, kullanımları da oldukça kolay.

DS lite alınıp 3DS çıkmaya yakın biraz fiyatında düşme ile satılabilir ve 3DS'ye geçilir. 3DS için çıkacak oyunları kopya olarak oynamak ise uzun vadede ancak olabilir, daha DSi bile kırılmadı bu anlamda düşün. Ha kopya DS oyunları muhtemelen kolayca oynanabilecektir 3DS yayınlandıktan kısa bir süre sonra.

03 August 2010 11:03
3DS alınası bir el konsolu olacak ama sanırım yaygınlaşması ve kırılması biraz zaman alacak bu arada lite iyi bir alternatif olur hem alışırlar,

2. El almayı düşünmüyorum ama 1. elde uygun alternatif nerede uygun bulunur ona bakınıyorum bu forumlardan 1-2 post atan çinden postalayacağını söyleyen arkadaş var birde
Deal extreme

ikisi ilede deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim, piyasada 380 civarı yurt dışından 150tl civarı mal olacak bi cihaz gümrükte sorun çıkarmaz umarım, DSi ve Ds XL a gerek yok 3DS çıkacağı duyrulmuşken
03 August 2010 13:32
100-150 Euro'dan fazla ise sorun çıkar. Ayrıca hediye paketi olursa ve belli bir miktarın altında olursa sorun çıkmaz.
03 August 2010 14:16
Deal extremede 96,50 usd,

@wiicrazy Pil sorunundan bahsetmiştin Senin aldığın lite özel seri midir acep, deal extremde bakınırken aynı fiyata satılan naruto vs vs gibi bi ton özel seri gördüm onların pili 850mAh, standart ürünlerin 1600mAh gözüküyor sorunun bundan kaynaklanıyor olabilir mi? ekstradan pil sorunundan şikayet edene rastlamadım henüz

16 saat kesintisiz oyun oynanabiliyormuş orjinal sitenin yalancısıyımspinning smiley sticking its tongue out

Sabah beri çakmasına bakıyormuşum tongue sticking out smiley hay bu sıcakları ve gözümü

2 kez düzenlendi. En son 03/08/2010 14:29 tarihinde Cowboys tarafından düzenlenmiştir.
03 August 2010 16:46
Valla pil yuvasını açıp bakmadım ama orjinaldir herhalde. Kullanımdan kapasitesi düştü herhalde, gerçi satan kişi de fazla kullanmadığını söylüyordu. Tam da denemedim ama full oynayarak en fazla 1 saat falan gidiyor herhalde. 16 saat muhtemelen standby süresi falandır, sanmıyorum orjinalinin bile o kadar saat oynatacağını bu arada. Bununla ilgili en iyi cevabı bize Djarumblack verir.

Gerçi çok da sorun değil o 850mah'dan alınıp kullanılabilir, yedek pil olarak kullanılabiliyormuş kapağı da değiştirdiği için.

03 August 2010 20:10
Bu meşhur dealextreme elden geçirilmiş ds liteleri satıyormuş, orda sattıkları 96 usd olan ürünlerdene kısmetine ne cıkarsa artık, aklımda demek lazım valla piyasada çakal ve çakar çok kampanya takip edip bakmalı büyük alışveriş merkezlerine yurt dışı olayından e 2. el olayından tırstım ben
08 August 2010 23:41
DS Lite'lar en kısık ekran parlaklığında 10 saati rahat full oyun oynayarak geçirebiliyor. Standby 16 saat. 1 saat çok saçma. Abi istersen pil yuvasını aç bak bi. Dealextrem'den zamanında eski DS'im için batarya almıştım. 3 saat zor dayanıyodu. Orjinalleri iyi ama çakmaları felaket kötü bataryaların.

Bu arada DX'den alacağınız DS'ler refurbished yani teşhir ürünü. Yani onlarca, yüzlerce insanın denediği mağazalarda 7 / 24 açık bekleyen ürünler. Uzak durun derim (:
09 August 2010 10:07
@Dj : Teşhir ürünü tabiri yanlış oldu yahu, normalde garanti kapsamında birisinin ürünü bozulduğunda gönderiyor üreticiye. Bu amcama arızayın detayına inilmeden yeni mal gönderiliyor. İşte bu arızalı olup toplanan mallar da üretici tarafından bir refurbisher'a veriliyor toptan olarak... O da alıp kısmi arızalı ürünlerden tamamen çalışan ürünler oluşturup daha uygun bir fiyata satıyor.

09 August 2010 17:32
Refurbiş fena bi olaymış, ben olayı avrupa üzerinden bir yakınım sayesinden az zararla halletmeye karar verdim cuma elimde olacak cihaz, ama 0 ek donanım, softmoft olmayacak
üzerine neler alalım ki cocuklar ve ben daha fazla eğlenelim smiling smiley olmazsa olmazları neler bi deyi verin de 3ds çıkana kadar huzur bulayım
10 August 2010 20:56
WiiCrazy
@Dj : Teşhir ürünü tabiri yanlış oldu yahu, normalde garanti kapsamında birisinin ürünü bozulduğunda gönderiyor üreticiye. Bu amcama arızayın detayına inilmeden yeni mal gönderiliyor. İşte bu arızalı olup toplanan mallar da üretici tarafından bir refurbisher'a veriliyor toptan olarak... O da alıp kısmi arızalı ürünlerden tamamen çalışan ürünler oluşturup daha uygun bir fiyata satıyor.

Abi düzeltme için çok sağol. Zamanında sözcüğün anlamını bir sözlükten bakıp teşhir gibi algılayınca böyle bir kanıya varmıştım (:
10 August 2010 21:10
Ha bu arada benim olayı "bozuk olup geri gönderilen" ürünlere indirgemem de yanlış olmuş... Refurbished kapsamına girmesi için herhangi bir sebepten geri dönmesi yetebiliyormuş... Yani adam rengini beğenmedi geri gönderdi ürünü, bunu üreticisi tekrar ancak refurbished diye belirterek satabiliyor...

Şurada detaylı bilgi var : [hometheater.about.com]

10 August 2010 21:48
Refurbişi bırakın yahu gene elimi attım kuruttum, konsol yola cıkacak dealextreme ve güvenilir ve uygun fiyatlı1-2 site daha flashcard satmayı bırakmış tongue sticking out smiley
nds L'ı bu gidişler organiser olarak kullanacak bebişler
27 August 2010 00:51
Mutlaka alıcam 3DS. Benden kurtulamaz. grinning smiley

Konu için teşekkürler dostum. winking smiley
27 August 2010 10:01
Ben teşekkür ederim. Ah bi çıksa da alsak gerçekten (:
27 August 2010 13:25
Bu arada benim NDS L için aldığım Super cart DSTWO lar maceralı bir şekilde elime ulaştı, 8 gb kingston micro sdhc class4 kartla pek hoş ikili oldular maşallahı var, diğer kartları bilmem ama bu kartın önü açık firmware felan uğraşmadan son güncellemeyi sd karta atıyorsun direk çalışıyor, tüm çıkmış olan DS çeşitleri ile de uyumlu muhtemelen N3DS ile de uyumlu olacak,
eksikleri var (need more dark force) ama potansiyelide var 300 küsür mhz işlemci varmış nası bişi ise bu kart DSTWO
27 August 2010 14:05
Ee hocam o 300mhz işlemci pili yiyip bitirmiyor mu yahu?

28 August 2010 11:43
benimde ilk aklıma o takılmıştı Muhtemelen tam güç cpu kullanmıyor, gbatemp te zaten test etmişler dsi leri aşağıdaki gibi bizim durumda bundan farklı değil, aralıklarlarla 2 gündür en az benim 2 saat elimdeydi çocuklar çizgi film seyretti, oyun vs henüz şarj ihtiyacı hasıl oldu

gbatemp
Linki
Test Conditions....

> DSi fully charged
> Highest Brightness level
> Sound on Lowest Level (NOT 'Muted')
> Wifi turned OFF on all test unless stated otherwise
> Game is started and left 'idling' (i.e. letting it show it's 'DEMO gameplay' intros)

Note: Time/Stopwatch is started the moment the DSi is switched on (not when game is started) & stopped when DSi/DSL switches itself off

Results:
Note: Nintendo states that DSi Battery life on Highest Light Level = 3-4hrs

DSi [NDS-GBA Emulator] 'Metroid - Zero Mission' Intro: 3hrs 20mins
DSi [NDS-GBA Emulator + WiFi turned on 'Metroid - Zero Mission' Intro: 3hrs 18mins
DSi [Retail game] 'Sonic Rush' Intro: 4hrs 06mins
DSi [DSTwo+ROM] 'Sonic Rush' Intro: 3hrs 18mins
DSi [NO game card inserted] 'Health Screen'/Channels: 3hrs 59mins
DSi [NO game card + WiFi turned on 'Health Screen'/Channels: 3hrs 37mins
28 August 2010 12:02
Eh, 3 saat de yeterli bir süre be... Benim NDS'deki pil problemimi çözmem lazım, elime alasım gelmiyor sırf bu yüzden.

29 August 2010 01:59
Orjinal batarya satan bir yerden al abi. Yoksa emin ol 2 gün sonra yine 1 saat bile şarjı dayanmamaya başlıyor yan sanayi bataryaların.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!