Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Nintendo 3DS satış fiyatı?

Gönderen deliprofesor 
Nintendo 3DS satış fiyatı?
19 June 2010 10:42
Nintendo politika olarak genelde ucuz konsol çıkarıp oyunlardan gelir etmeyi seviyor benim anladığım kadarıyla. Yeni teknolojisi oyun oynanış alışkanlıklarını tekrardan değiştirmek üzere olsa da ben çok yüklü bir fiyat olacağını sanmıyorum. Google'dan uzmanların yaptığı tahminler de bu yönde. 299 dolar, 180 euro gibi fiyatlar görüyorum. Buna yakın fiyatlarla piyasaya sürülürse çıkar çıkmaz elimi cebime atar alırım herhalde, tabii ne mutlu ki çıkış tarihi "Coming soon". Bu sayede para biriktirmeye zamanım olacak smiling smiley Sizce Nintendo 3DS satış fiyatı ne kadar olacak?

Re: Nintendo 3DS satış fiyatı?
19 June 2010 11:07
Şu an DSiXL avrupada 160-170€ civarında, ABD'de ise çok daha ucuz 190$ civarına...DSi 180$ bir fiyatla piyasaya çıkmış... Buradan hareketle 200 doların altında olacağını söylemek mümkün. Ama şöyle bir durum da var, karşısında handheld piyasasında neredeyse havlu atmış bir psp varken biraz daha yüksek bir fiyattan piyasaya çıkarsa da şaşırmam... 180-250 dolar arası bir fiyatı olacaktır... pek tabii Amerikada... Biz avucumuzu yalayalım, DSiXL şu anda Türkiyede en ucuz 500 TL (333$ / 250€)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 June 2010 11:26
Ben şu an 500 liraya razı vaziyette hazırladım psikolojimi. Bunun da üzerinde fiyat çekerlerse Türkiye'de muhtemelen Amerika'dan getirtirim. Hatta buradan aramızda alacaklar olacaktır birlikte karar veririz çıktığı zaman.
19 June 2010 12:37
Yurtdışından almak daha mantıklı. Buradaki fiyata 2 adet DS alırsın. Fiyat makul olursa bende 3Ds alıcam.
19 June 2010 12:51
Ben şu an da DSiXL almak istiyorum aslında, Almanyadan getirtecek arkadaş uygun fiyata bulamamış. Herhalde oralarda perakendeciler online mağazalara göre kazık fiyat çekiyorlar. Bakayım belki de 500tl'ye buradan alırım ya da Affliction'ın yaptığı gibi 200-250 tl arasına bir NDS lite'a takılırım.

Ama çıktığında bir 3DS şart gibi smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
19 June 2010 14:39
yav Dedezade hollanda'dan bize kargolasa olmaz mı? Biz burdan havaleyi çekelim (eğer online satış pek cazip gelmiyorsa) dedezade için de uygunsa hollanda'dan bize karşı ödemeli kargolasa olmaz mı?
19 June 2010 15:34
Vallahi süper olur dedezade bize böyle bir güzellik yaparsa smiling smiley Hollanda'da düşük oluyor mu fiyatlar Amerika'daki gibi?
19 June 2010 16:24
Online bir mağazadan direkt sipariş verilebilir, paypal'di, western union'dı swift'ti falan bunlar masraflı şeyler. Yalnız postada gümrüğe takılabilir yine. Paketin içine "Arkadaşım Nintendo DSi'ni burada unutmuşun, gönderiyorum, öptüm" falan yazarsa paket postadaki gümrük kontrolünden geçer mi onu bilemedim ama.

19 June 2010 16:49
burda tr den daha uygun olacagindan eminim.gerci hic ilgilenmedigim bir sey dsi ler ama sizin icin bakarim fiyatlara, burda bir seyler alirken magzalarin indirim gunlerini bekliyoruz , eve reklamlar geliyor. geldiginde fiyatlari size yazarim burdan,kargo kismina gelince ben hic gonderim yapmadim bu sekilde, mesela daha dun yegenime aldigim wii yi paketleyip tanidiga verdim tr den kargoya vericek.tum sorumlulugu ustlenirseniz kargoya vermek bir sey degil.
19 June 2010 16:58
su an son cikani xl olan galiba, bir kac yere baktimda 168 euro ile 180 arasinda geziniyor magzalarda,bir yerde reklama girerse 10-15 euro asagi alinabilir.tr de kac paradir simdi?
19 June 2010 17:34
nintendo fiyatın 200$'ın altında olacağını söyledi
şu anda dsi 169$ olduğu varsayılırsa 189$ gibi bir civarda olacağını tahmine diliyor
tabi bu amerika fiyatıdır muhtemelen. avrupa'da 189€ olur fiyatı. keşek ülkemizde de 189tl olsa smiling smiley
19 June 2010 17:39
@dedezade : Türkiyede şu anda en ucuz 250€ yani 500 TL... arada 75€ gibi bir rakam oynuyor... gerçi bu kadar bir rakam için gümrük riski alınır mı bilemedim.

19 June 2010 19:56
75 euro iyi para ama dedigin gibi risk de var.dun hp dizustu aldim birine 399 euro ya ,baya guzel makina tr de 550 civarinda galiba,tanidigi haftaya tr ye giderken eline alip goturucek kendi mali gibi ,bu sene izinim yok olsaydi cocuklarin eline birer tane dsi verir getirirdimsmiling smiley
19 July 2010 20:30
Merhabalar arkadaşlar. Ben de 3ds yi merakla bekliyorum. Yalnız merka ettiğimi bi konu var. acaba normal ds oyunlarını bu cihazda oynayabilecek miyiz? Yoksa sadece 3ds ye çıkan oyunlara mı bağlı kalacağz? Ne dersiniz? bilgisi olan var mısmiling smiley

2 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 20:32 tarihinde haxmax tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 21:02
haxmax
Merhabalar arkadaşlar. Ben de 3ds yi merakla bekliyorum. Yalnız merka ettiğimi bi konu var. acaba normal ds oyunlarını bu cihazda oynayabilecek miyiz? Yoksa sadece 3ds ye çıkan oyunlara mı bağlı kalacağz? Ne dersiniz? bilgisi olan var mısmiling smiley

DS oyunları desteklenecek çok büyük ihtimalle, DSi oyunları zaten fazla değil, sadece ona geri uyumluluk vermek Nintendo'ya bir şey kazandırmaz.

20 July 2010 06:18
WiiCrazy
@dedezade : Türkiyede şu anda en ucuz 250€ yani 500 TL... arada 75€ gibi bir rakam oynuyor... gerçi bu kadar bir rakam için gümrük riski alınır mı bilemedim.

Hocam DSI dediğin meret şu mu?;

[www.technomarket.bg]

Eğer buysa orada gördüğün fiyat tam olarak TL'ye eşdeğer. Bir leva = 1 TL imiş. Arkadaşa mini stick aldım, alırken 12 Leva'lık kısmı kredi kartı ile ödedim, ekstreye 12,03 TL yansımış. Yani eğer senin dediğin alet buysa Bulgaristan'da 370 TL'den satıldığını söyleyebiliriz aletin. Bizdeki fiyat 500 ise fiyat süper değil mi?

Edit : bir de şöyle birşey var ; [www.technomarket.bg] 280 TL'ye falan geliyormuş.
bir de böyle birşey var ; [www.technomarket.bg] 340 TL
Bir de böyle ; [www.technomarket.bg] 300 TL

Baktıkça çıkıyor grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 06:23 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 06:58
@Diabolical : Evet ilk linkteki DSi, buraya göre pek tabii 130 tl ucuz. Lakin amerikada 250 tl civarına, Almanyada da 290 tl civarında fiyatı. Yine de bir 80 tl pahalıymış Bg'de. Aslında orada da korsan almış başını gidiyordur muhtemelen o yüzden normal smiling smiley

Bu arada altta verdiğin diğer linkler hep DS lite... Şu an DS lite'ın ikinci elini de bakınıyorum zaten, onun sıfırını bakmaya gerek yok bence.

20 July 2010 07:12
WiiCrazy
@Diabolical : Evet ilk linkteki DSi, buraya göre pek tabii 130 tl ucuz. Lakin amerikada 250 tl civarına, Almanyada da 290 tl civarında fiyatı. Yine de bir 80 tl pahalıymış Bg'de. Aslında orada da korsan almış başını gidiyordur muhtemelen o yüzden normal smiling smiley

Bu arada altta verdiğin diğer linkler hep DS lite... Şu an DS lite'ın ikinci elini de bakınıyorum zaten, onun sıfırını bakmaya gerek yok bence.

Bu konuyu görünce merakımdan girip baktım technomarket'in sitesine çünkü orada gördüğüm birçok ürün nortec imzalıydı. Mesela wii fit plus balance board ile 200 TL orada, kampanya fiyatı falan da değil bu normal satış fiyatı. Bundan kıyasla daha ucuz olacağına inandım ve baktım. Yoksa dediğin gibi Amerika fiyatını yakalayamaz doğrudur. Yine de adamların fiyatları bize göre iyi ve sanıyorum ki oradan alınan ürünlerin garantisi burada da geçerlidir (geçen gün geçen ürünlerde nortec.gr etiketi olması, Türkiye Nortec'in de Yunanistan'a bağlı olması mevzundan yola çıkarak söylüyorum)

Sıfır garantili ürün lazım olursa Bulgaristan'a tekrar giderken buraya bir konu açarım, isteyen arkadaşlara oradan ürün alıp getirebilirim hayrına. Buradan Cenk'e mini stick aldım mesela, eşimi kafalayabilmiş olsaydım bize de alacaktım ama wii'ye çok masraf yaptın deyip duruyor 9TL'lik ürün için tartışma çıkmasın dedim. Yoksa fiyat o ürün için çok iyiydi. En azından Türkiye'ye kıyasla.
20 July 2010 10:09
başlığı taşıdım arkadaşlar.
20 July 2010 10:43
Bende noluyoruz dedim grinning smiley

Dejavu yaşıyorum falan okuduklarımı tekrar görünce the finger smiley
19 August 2010 04:34
Arkadaşlar ben tr ye göndersem fiya da 290 300 lira gibi olsa nası olur pazar bulabilirmiyim, şu anda hongkongta satışa çıktı!!!
19 August 2010 08:29
Hadi bismillah biz DSL yi kullanmaya başlayamadık 3DS çıktı deniyor, Hani 2011'de çıkacaktı oyunları vs daha yok ortada
19 August 2010 14:53
Maket Imis Hongkongta gordugum hehehe kusura bakmayin oda 5500 hongkong dolari imis 3ds ben bu gun sordum tekrar kusura bakman arkadaslar sad smiley
21 August 2010 17:48
Hala tam fiyat ve çıkış tarihi belirsiz. Umarım yakında Tokyo'da bir Gameshow var bildiğim kadarı ile orda açıklanır.
21 August 2010 17:52
Belki giderim grinning smiley yakin bana grinning smiley
19 January 2011 17:30
Tahminim kabaca tutmuş, Amerika satış fiyatı 250$, 27 mart 2011'de launch olacakmış. Avrupada ise perakendecilerin insafına bırakmışlar fiyatı, 25 mart 2011'de de burada çıkacakmış...

Buyrun bu da Türkiye fiyatı tahminim : 650 tl

19 January 2011 20:14
Wii ile aynı fiyattan çıkıyor satışa. Wii burada 800 liradan falan girmişti piyasaya. Bu da sanırım 700'den başlar en az sad smiley

20 January 2011 10:50
ABD'de tanıdığı olan var mı grinning smiley
26 February 2011 21:24
vall bu alet 650 filan olursa hayatta almam sony psp 2 (npg) alirim daha iyi smiling smiley

27 February 2011 16:45
Nintendo Türkiye'nin açıklamalarına göre avrupa ile aynı fiyattan olacakmış. Bu ay sonu çıkıyor. Hazır DSi'ımı kaybetmişken gidip alayım bunu.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 61
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!