Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Soft-Mod Kurulumu Yapılır

Gönderen khalkedon 
Wii Soft-Mod Kurulumu Yapılır
15 February 2010 22:31

Wii Soft-Mod Kurulumu

Wii’ye kuracağımız soft-mod sayesinde internetten indirdiğiniz bütün oyunları USB HDD, USB Flash bellek ve DVD disk üzerinden oynayabileceksiniz. Son üretim Wii’ler DVD disk ile oynamaya şimdilik destek vermiyor, bu yüzden USB HDD veya USB Flash bellek yolunu tercih etmek durumundayız. Makinenizin seri numarası ile son üretim olup olmadığını anlayabiliyoruz. En son çıkan makinelerin driveboard'u D3-2'dir. İsterseniz kendiniz de şu linkten kontrol edebilirsiniz: YouTube - Wii Driver Öğrenme (Khalkedon)

khalkedon

Bu uygulama için makinenin içi açılmayacaktır. İşlem sonrasında makineniz garanti dışı kalmayacaktır.
khalkedon
Soft-Mod kurulumunda oyunları oynayabilmeniz için farklı iki seçenek sunuyoruz. USB Loader CFG ve Neogamma kanalı.İncelemek için lütfen aşağıdaki videolara göz atın. khalkedon
khalkedon
USB Loader CFG kurulumu için ayrıca bir SD karta ihtiyacınız vardır. USB Loader CFG tam anlamıyla sizlere büyük rahatlık ve görsel bir şölen sunuyor.khalkedon

USB Loader CFG:

Neogamma için SD kart zorunluluğu yoktur. Oldukça sade bir arayüze sahiptir. Bu da oldukça kullanışlıdır. Kullanımına dair aşağıdaki video'yu izleyin.khalkedon

Neogamma:

khalkedon

Bu uygulama için sadece Wii'yi getirmeniz yeterlidir. USB HDD sistemi kurdurmak istiyorsanız USB HDD'nizi de getirmenizi tavsiye ediyoruz.
khalkedon
Yine aynı şekilde İstanbul dışından gönderi yapacak kişiler sadece Wii'yi ve HDD'sini göndermeleri yeterlidir. Önemli olan güzelce bir paket yapmalarıdır. İyi bir paketleme yaptığınızda kargoda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Kargo ile göndermek isteyenler için adres bilgilerimiz aşağıdadır.khalkedon
khalkedon
Kargo ile göndermek isteyenler lütfen bu video'yu izlesin:

khalkedon

Soft-Mod Kurulum İşlem Ücreti:

khalkedon
Ulaşım Bilgileri:
Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No: 1/D Bakırköy-İSTANBUL
Tel: (0212) 571 30 71
GSM: 0536 480 55 03

Tarif1: Carousel ve CapaCity alışveriş merkezi (bilindik merkezlerdir) sağ tarafınızda kalacak şekilde ana cadde üzerinde trafiğin akış yönüne doğru ilerleyin. 300 metre kadar ilerde sağ tarafınızda İskele Caddesini göreceksiniz. İskele Caddesine girin, 40 metre kadar ilerde ilk sağ köşedeki dükkandır.

Tarif2: İstanbul Caddesi üzerindeki Ender Alışveriş Mağazasının karşısından İskele Caddesine gireceksiniz. 40 metre kadar ilerde ilk sağ köşedeki dükkandır.

Tarif3: Bakırköy Vergi Dairesi yanı. (Herhangi bir esnafa sorsanız tarif eder).

Toplu taşıma yolunu tercih edenler için ulaşım yolları:

Ulaşım1 (Deniz Otobüsü): Kadıköy ve Bostancı’dan Bakırköy’e deniz otobüsü seferleri vardır. Deniz otobüsünden indikten sonra 7-8 dakikalık bir yürüme mesafesi uzaklığındayız. Deniz otobüsünden indikten sonra üst geçitten geçin. Sağ taraftaki merdivenlerden inin ve doğruca devam edip 3. soldan İskele Caddesine girin. İskele Caddesinin sonuna kadar yürüyün. Sondan 1.sokağın köşe başındayız (sol taraftaki köşe başındayız).

Ulaşım2 (Tren): Eminönü’nden trenle direkt olarak Bakırköy’e ulaşım vardır. 10. istasyon Bakırköy durağıdır. İstasyondan 7-8 dakikalık bir yürüme mesafesi uzaklığındayız. Trenden indikten sonra hemen sola dönün ve ilerdeki merdivenlerden dışarı çıkın. Çıktıktan hemen sonra Carousel ve CapaCity alışveriş merkezini birilerine sorun, kime sorsanız tarif eder. Bu alışveriş merkezlerinin önüne geldikten sonra yukarda yazmış olduğum Tarif1’i okuyun. Tarif2 ve Tarif3’de çok yardımcı olacaktır.

Ulaşım3 (Tramvay): Eminönü’nden tramvaya binin. Zeytinburnu istasyonundan Bakırköy'e aktarma yapın (Havaalanı istikameti). Bakırköy istasyonunda inin. İstasyonun önündeki minibüslerle Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’na gelin. Geldikten sonra Carousel ve CapaCity alışveriş merkezini birilerine sorun, kime sorsanız tarif eder. Bu alışveriş merkezlerinin önüne geldikten sonra yukarda yazmış olduğum Tarif1’i okuyun. Tarif2 ve Tarif3’de çok yardımcı olacaktır.

Ulaşım4 (Sarı Dolmuş): Taksim’den gelmek isteyenler; Taksim Meydanı’ndaki çiçekçilerin aşağısından sarı dolmuşlarla direkt olarak Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’na gelebilirsiniz. Geldikten sonra Carousel ve CapaCity alışveriş merkezini birilerine sorun, kime sorsanız tarif eder. Bu alışveriş merkezlerinin önüne geldikten sonra yukarda yazmış olduğum Tarif1’i okuyun. Tarif2 ve Tarif3’de çok yardımcı olacaktır.

Ulaşım5 (Metrobüs): Metrobüs’le gelmek isteyenler; İncirli durağında inin. İncirli Caddesi üzerine gelip Bakırköy’e giden otobüslerden birisine binin ve Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’na gelin. Geldikten sonra Carousel ve CapaCity alışveriş merkezini birilerine sorun, kime sorsanız tarif eder. Bu alışveriş merkezlerinin önüne geldikten sonra yukarda yazmış olduğum Tarif1’i okuyun. Tarif2 ve Tarif3’de çok yardımcı olacaktır.

8 kez düzenlendi. En son 19/08/2011 10:35 tarihinde khalkedon tarafından düzenlenmiştir.
Re: Wii Soft-Mod Kurulumu Yapılır
06 June 2010 17:29
Bluetooth kartım 2. kere yandı elinizde varmı
11 August 2010 04:43
4.3E versiyona sahip yeni siyah renk wii'lere de soft-mod kurulum yapıyor musunuz.
06 September 2010 06:25
soft mod kurulumu için size göndersek , wii hacking başlığı altındaki tüm adımları yapıyorsunuz değil mi ? yani wii'miz geri geldiğinde tek yapmamız gereken DVD takıp ya da HDD'den oyun oynamak doğru mu acaba?
15 December 2010 20:21
göndericem yakında telefon ederim önce

chipide size taktırmıstım zaten
15 January 2011 10:40
4.3E versiyona sahip yeni siyah renk wii'lere de soft-mod kurulum yapıyor musunuz.
18 January 2011 19:25
arkadaslar sorularinizi telefon ile sorsaniz daha cabuk cevap alirsiniz.

15 April 2011 15:20
merhaba. 2 hafta önce falan Rize'den wii göndermiştim. Softmod yapmıştınız. Bir kaç sorum olacak. İndirdiğim bazı oyunları açamıyorum siyah ekran veriyor.Call of Duty Modern Warfare reflex, Black ops, Wii music, Guitar Hero 6, EA sports grand slam bunlardan bazıları. Forumu baya araştırdım ama bu işte acemi olduğum için pek bişey beceremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim...
19 April 2011 09:43
Sakın cios rev20 yükleme, khalkedon cios rev14 kuruyor şuanda ve en iyisini yapıyor, çünkü rev 20 yükleyince wii hdd yi görmemeye başladı sad smiley
19 April 2011 17:09
Hermes CIOS yükleyin, problem çıkarmaz.
19 April 2011 19:02
Hermes cios dediğin v4 ( 202 222 223) olan mıydı?
19 April 2011 19:13
Buradaki dosyaları kullanırsan sorun olmaz. WAD Klasörünün içerisinde IOS 202, 222, 223, 224, 249, 250 var. Onları yüklemen yetiyor. O zaman NTFS biçimli diskleri de kullanabiliyorsun.

Edit: Dosya linkini eklememişim.

Linki buradan 4.3-step4.zip

1 kez düzenlendi. En son 19/04/2011 19:30 tarihinde DarkenZeuss tarafından düzenlenmiştir.
19 April 2011 19:18
Üstat şimdi ds karta hangi dosyalrı atacağım, bir yerden bu dediklerimi yüklemeye çalışmıştım olmamıştı. Nasıl yapacağım tam olarak? Şuan cihazda 249 ios rev14 var sadece.
19 April 2011 19:35
Üstat şifre?
19 April 2011 19:35
Yukarıda linki vermeyi unutmuşum içeriği editledim.

SD kartın yedeğini al (içeriğindeki dosyalar nedir bilmiyorum hepsini bir yere kopyala ne olur ne olmaz diye), Sonra SD kartı biçimlendir.

Zip dosyasının içeriğini olduğu gibi SD karta çıkar.

Wii'yi çalıştır Homebrew channel'a girdiğinde MMM (Multi Mode Manager) programını çalıştır. Çalıştırdığında aşağıda Load Another IOS kısmına gel ve IOS 36'yı seç. (IOS 36 switchlendikten sonra) Ondan sonra Wad installation bölümüne gel. Çalıştırdığında SD Karttaki WAD klasöründeki dosyaları burada da göreceksin. Sırasıyla 202, 222, 223, 249, 250 wad'larını kur.

Kurulum bittikten sonra Wii'yi kapatıp SD kartını tekrar sıfırlayıp eski dosyalarını geri yükleyebilirsin.

Bu arada CFG kullanıyorsan ve NTFS disk üzerinden oyun oynuyorsan CFG sorun çıkartır. CFG'nin global ayarlar bölümüne gelip güncellemeleri seçtiğinde CFG V68 222 M-load versiyonuna güncellersen problemsiz oyunları oynarsın.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, daha detaylı yazardım ama iş yerindeyim hala.
19 April 2011 19:36
Şifre isterse:

wiidewii
19 April 2011 19:41
Soruna diğer başlıklarda devam ederseniz, burası ile alakası yok çünkü. Konu kirliliği olmasın.
19 April 2011 19:42
Deneyip sonucu yazacağım, büyüksün üstad.

Son bir şey daha, cios rev20 sorunlu değil mi,yani hiç yaklaşmayayım ona?

1 kez düzenlendi. En son 19/04/2011 19:43 tarihinde omerarcik tarafından düzenlenmiştir.
19 April 2011 20:50
Hermes Cios daha stabil. Cios Rev20 çıktıktan kısa süre sonra (wii güncesi için kısa bir süre) Rev21 çıktı.
21 April 2011 12:45
ya sorum saçma gelebilir ama dediğim gibi çok başındayım bu işin kavramları falan yeni yeni öğreniyorum. Bu hermes cios'u yüklerken aleti brick yapma ihtimalim yok değil mi...
21 April 2011 18:19
Öyle bir ihtimal yok.
25 June 2011 16:40
arkadaşlar bugun Khalkedon a gittim ve yarım saat içinde soft modu kurdular istanbulda oturanlara şiddetle tavsiye ederim gidip yaptırsınlar. Evde yapıpda bi hata cıkacagına ücretini verip halledersiniz hemen. Ayrıca hediye olarak da harddiske bir kaç oyun attılar onun için de ayrıca teşekkür ediyorum.
23 July 2011 07:57
asd

1 kez düzenlendi. En son 24/07/2011 15:26 tarihinde raufsekerci tarafından düzenlenmiştir.
26 July 2011 21:16
ücret ne kadar?
30 July 2011 09:38
Telefonlarınıza ulaşamıyorum. Halen softmod kurulumu yapılıyor mu? Adres bilgileriniz aynı mı? Başka bir ilden geleceğim siyah wii sahibiyim. Sadece kutuyu ve HD yi getirmem yeterli mi ?
13 August 2011 09:44
2 haftalık bir tatile çıkmıştık ve buraya belirtemedim. Şu anda açığız ve ramazan ayı dolayısıyla saat 10:00 - 19:00 arasında bizi ziyaret edebilirsiniz smiling smiley
14 August 2011 18:13
Makiman amerikadan aldım. Aldığım oyun 4.3 gerektiriyor. 4.3 softmode yapıyor musunuz acaba?
14 August 2011 21:41
gokalpfırat bnmkıde 4.3 bn kndm yaptım letterbomb sayesinde sanada tavsiye ederim thumbs upsmiling smiley
15 August 2011 07:06
Bana öğretir misin veya anlatım koyar mısın foruma.
21 November 2011 10:03
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!