Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PS3 PSjailbreak Geldi (khalkedon)

Gönderen khalkedon 
PS3 PSjailbreak Geldi (khalkedon)
06 September 2010 09:20

PS Jailbreak sayesinde yedeklenmiş PS3 oyunlarınızı ve internetten indirdiğiniz PS3 oyunlarını oynayabileceksiniz.

PS Jailbreak ile online kullanım sağlayamazsınız. Online oynama düşüncesi olanlar için şu anda ideal olmayan bir durum.
PS Jailbreak en son güncellemede çalışmaz, desteklediği version 3.41'dir.

Eğer bu version'un aşağısındaysanız şanslısınız demektir.

Eğer 3.41'i yüklemediyseniz size bu konuda ücretsiz olarak yardımcı olabiliyoruz. Sadece yapmanız gereken şey PS3'ünüzü bize getirmek olacak.

Eğer doğru bölgeye ait güncellemeyi yüklemezseniz PS Jailbreak çalışmaz.

Fiyat: 100 tl.

PS Jailbreak Çalıştırma Rehberi

Rehber 3 adımdan oluşmakta.

1) USB HDD'ye FAT32 Format Atma
2) 3.41 Güncelleme Yapma
3 )Oyun Yükleme ve Başlatma
4) FTP Server ile PS3'ün HDD'sine oyun aktarımı yakında anlatılacak.

Şu anda PS3 FAT32 formatındaki USB HDD'leri tanıyabilmekte. Bu yüzden USB HDD'nizin formatını FAT32'ye dönüştürmeniz gerekmekte.
HDD'nizin formatı FAT32 ise bu adımı geçin.
FAT32 format atma programı, indirin: Format Atma Programı.zip
HDD'nizin hangi formatta olduğunu bilmiyorsanız lütfen hemen aşağıdaki video'yu izleyin.
Format atma işlemi video'da anlatılmıştır:[www.youtube.com]

2) 3.41'e Güncelleme Yapma

Bu bölümde dikkat etmeniz gereken şey hangi bölgeye ait PS3 kullanıyor olmanız.
Eğer PAL bir makineye NTSC-U güncellemesi yüklerseniz PS Jailbreak çalışmaz. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekiyor.

PAL PS3 sahipleri şu güncelleme dosyasını indirsin: [www.mediafire.com]

NTSC-U PS3 sahipleri şu güncelleme dosyasını indirsin: Geliyor...

NTSC-J PS3 sahipleri şu güncelleme dosyasını indirin: Geliyor...

İndirdiğiniz gerekli update dosyasını RAR'dan çıkartıp PS3 isimli klasörü USB HDD ana dizinine atın.

Güncellemeyi nasıl yapılacağını anlatan video: [www.youtube.com]

3) Oyun Yükleme ve Başlatma

GAMEZ ve manager.pkg dosyalarını indirin: [www.mediafire.com]

Gerekli açıklama video'dadır. Lütfen izleyin: [www.youtube.com]

16 kez düzenlendi. En son 19/09/2010 15:08 tarihinde khalkedon tarafından düzenlenmiştir.

Re: PS3 Jailbreak Geliyor (khalkedon)
06 September 2010 11:32
Hadi hayırlı olsun. smiling smiley

Benim asıl merak ettiğim olay; bu olayı yaparken online olabilecekmiyiz ve ban riski ne olacak vb...
06 September 2010 11:45
Affliction

Benim asıl merak ettiğim olay; bu olayı yaparken online olabilecekmiyiz ve ban riski ne olacak vb...

Affliction selamlar,

Bu konu hakkında ki tüm düşünceleri yok etmek için ilk olarak kendi makinemde online oynayıp kendi makinemi ban'latmaya çalışacağım. Sonucu da burada sizlerle paylaşacağım. Net'te bununla ilgili bir çok konu var, kesnlikle ban'lanma durumu olduğuna ilişkin. PSjailbreak'in kendi resmi sitesinde de bunla ilgili bir açıklama göremedim. Muhtemelen banlanma durumu yaşanacak online oyunlarda.

1 kez düzenlendi. En son 06/09/2010 11:46 tarihinde khalkedon tarafından düzenlenmiştir.
06 September 2010 13:16
khalkedon
kendi makinemi ban'latmaya çalışacağım.

Bu iyiydi,

hayırlısı ile çalışsında offline oynayı versin insanlar, ps3 alıpta sadece pes oynayan arkadaşlar vardı onlara iyi gelir.
06 September 2010 15:43
khalkedon
Affliction

Affliction selamlar,

Bu konu hakkında ki tüm düşünceleri yok etmek için ilk olarak kendi makinemde online oynayıp kendi makinemi ban'latmaya çalışacağım. Sonucu da burada sizlerle paylaşacağım. Net'te bununla ilgili bir çok konu var, kesnlikle ban'lanma durumu olduğuna ilişkin. PSjailbreak'in kendi resmi sitesinde de bunla ilgili bir açıklama göremedim. Muhtemelen banlanma durumu yaşanacak online oyunlarda.

Hmmm anladım dostum. Hayırlısı bakalım. Sonucu merak ediyorum. smiling smiley
07 September 2010 14:29
bi yerde okudum psjailbreakta 2-3 haftaya update gelecekmis update ide pc ye takip apicakmissiniz ve cok iddiali seyler yapcaklarini soyluyolar grinning smiley mesela
*her filmware da calisacak
*sorun cekmeden oyunlari online oynayabilicez
*nfts formatini destekleyecek
*mkv formatli filmlerini oynatacak
*kopya blu-ray disc
*psx ve ps2 oyunlari oynama

heralde psjailbreak i alel alece cikarttiklari icin bazi seylrei koyamamislar grinning smiley
10 September 2010 22:54
Dilimin döndüğünce sizlere PS Jailbreak’in resmi sitesi www.psjailbreak.com ‘dan çeviri yaptım. Yazıdan da anlayacağınız gibi PS Jailbreak bu konuda kendine çok güveniyor.

Bir çok kişinin merak ettiklerine cevap olabilecek nitelikte bir yazı.

PS Jailbreak’in Satışına Başlandı ve Bir Çok Önemli Yeni Haberimiz Var
[2010.09.08]

Öncelikle gönderimde yaşanan gecikme için sizlerden özürdiliyoruz. Ürünlerimizin şu an için resmi olarak dağıtımına başlanmıştır. Yapılacak olan siparişler 24 saat içinde gönderme işlemi tamamlanmış olacaktır. Büyük bir proje olduğundan dolayı yaptığımız işin mükemmel olduğundan geçmiş ve gelecekten emin olmamız gerekiyor. Beklediğinize değmiş olduğunu bizlere söyleyeceksiniz. PS Jailbreak’i düşündüğümüzden daha iyi bir seviyeye getirmemiz olası bir durum. Bir çok yeni özelliğini duyuracağız. Eylül’ün 15’inde ve hatta daha erken bir tarihte Backup Manager V1.1 yayınlayacağız. Beraberinde artış göstermiş çok değerli bir özelliği, ayrıca güvenirlik ve genişletilebilirliği mümkün olacak.

Update’lerle ilgili bir çok e-mail aldık. Bununla ilgili bir çözümümüz var (orijinal olmayanlar hariç). Bulduğumuz çözümü 7 gün içinde duyuracağız ancak bu sadece orijinal PS Jailbreak üniteleri için geçerlidir. PS Jailbreak’in pahalı olmasından dolayı bir çok talepte bulunuldu fiyat ve rekabet içerikli. Satıcılar ve kullanıcıların anlaması gereken bir şey var; ne için para ödediklerini bilmeliler. Destek ve yeni özellikler için bu kadar çok para ödüyorsunuz. Klon üreticilerin ürünleri ve derme çatma yapılan jailbreak’ler vereceğimiz destekten faydalanamayacak. Ucuza alınan ürünler için PS Jailbreak’in resmi update’leri bir işe yaramayacak. Herkes bir daha hatırlasın; tam olarak ne için para ödemek istiyorsunuz ? Bazıları PS Jailbreak’in çok pahalı olduğunu söylüyor fakat biz de şunu söylemek zorundayız; eğer bir şeylerin devam etmesini istiyorsanız verdiğiniz paraya sonuna kadar değecek. PS JAILBREAK Takımından teşekkürler. Çeviri: Khalkedon Elektronik
10 September 2010 23:02
@Khalkedon : İşin donanımından değil, yazılımından ekmek yemeyi planlıyoruz diyorlar yani özetle smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
11 September 2010 10:32
simdi yakinda ztn orjinalin digerlerinden farki olup olmadigi update gelince anlarizda (ztn o sorunu da halledilcegini düsünüyorum ne kadar zor olabilir ki sahte jb nin orjinalinden farksiz ve update destekli olmasi smiling smiley ) peki asil sorum su bu orjinal jb nin türkiyedeki fiyati nedir yada sizdeki fiyati ?
11 September 2010 13:24
Valla ban olayı olmaz ise Wii'de ki gibi bu olay alır başını gider iyice ama sanmıyorum Sony bu olaya izin versin veya anlamasın. Bir şekilde kopya oyuna izin veren PS3'ü XBOX360'da Microsoft'un yaptığı gibi anlar ve daha sonra ban biletini keser.

Oyunları kaynıyor şuan torrent sitelerinde. Açıkcası kendimi zor tutuyorum indirmemek için ama bi yandan da elimdeki 25 adet orjinal oyuna bakıp; Boşver olm bak alabiliyorsun orjinal oyun, kopya olayına hiç bulaşma diyorum. smiling smiley
12 September 2010 22:17
aga ne oldu geldimi? ne zaman gelir?gozum kulagim sendesmiling smiley
13 September 2010 10:09
Dedezade selamlar,
Orjinal PS Jailbreak'ler bugün geliyor, ben de çok heyecanlıyım smiling smiley Haberleri vereceğim burdan.
Re: PS3 PSjailbreak Geliyor (khalkedon)
13 September 2010 14:10
Fiyatı ne olacak acaba?
13 September 2010 14:18
Selamlar Tuzruhu,
Fiyat 100 tl.

Orjinal PS Jailbreak'ler geldi.

Açıklama: Her jailbreak orjinal Jailbreak olduğu anlamına gelmez. Orjinal Jailbreak PS Jailbreak'tir.

Orjinal PS Jailbreak'ler şimdi geldi ve hemen bu ilanı açtım. Her hangi bir oyun içi görüntü veremiyorum ama sizlere çektiğim doananıma ait görüntüyü youtube'a ekledim.

Lütfen izleyin:
[www.youtube.com]

2 kez düzenlendi. En son 13/09/2010 14:22 tarihinde khalkedon tarafından düzenlenmiştir.
13 September 2010 14:39
aga ben bir tane istiyorum,senin ile bir alisverisimiz olsun,yanliz hic yurt disi ile kargo olayina girmedim,herhangi bir problem olurmu?aslinda olacagini da sanmiyorum,nasil yapariz?
13 September 2010 15:45
PTT ile gönderebilrim, yoksa diğer türlü DHL, UPS ve benzeri kargo kuruluşları chip'ted daha çok para ister smiling smiley Beklemeye tahammülün var ise PTT ile göndereyim?
13 September 2010 15:49
yok aga beklemem bekleyememsmiling smiley ne kadardir ki kargo ucreti?bir de benim anlamadigim sen 100 tl diyorsun fiyata ama hollanda ve diger ulkeler de acayip farkli fiyatlar var ,acaba kim ne tutturursak diyemi dusunup fiyat veriyorlar
13 September 2010 21:34
benim yigende var ps3 bakam iste bekilyoruz herkes gibi tam olarak ne olcak isin dewamini getirebilcekler mi eger getirilirse ve cok güzel bi sekilde getirilirse esk de fln bulamazlarsa mecburen netten siparis gerekir bende seni oneririm hazir orjinal oldugu garanti güvenilir yer
13 September 2010 22:35
Dedezade ben yarın bir kargo şirketleri ile görüşeceğim fiyatlarla ilgili. Sanırım senin de dediğin gibi tutturabildiklerine oluyor biraz smiling smiley

129912994 düşüncelerin için teşekkür ediyorum, sağ olasın.
15 September 2010 13:00
Dedezade selamlar,

Bugün sorabildim fiyatları:

DHL: 53 Euro,

TNT: 53 Euro,
UPS Express: 57 $
UPS Saver: 52$
15 September 2010 13:24
sirf kargo fiyatimi bu fiyatlar ? bir de aleti deneme imkanin oldumu calisma sekli nasil, makinayi fisden cekmek falan gerekiyormus.
15 September 2010 19:51
Evet Dedezade sırf kargo masrafı bu. Belki de orada ödeme gibi bi seçenek olsa daha ucuza maal olabilir ancak ödeme işlemi bildiğim kadarıyla gönderici yapmak zorunda (bunu sormak aklım agelmedi bir daha çar sorarım yarın). Her ülkenin kendine ait bir fiyat politikası var. Türkiye maalesef çok berbat bu yönden (bir çok yönden olduğu gibi). PTT verseydim şimdiye gelmişti bile smiling smiley Bence yarın vereyim PTT'ye gelsin 1 hafta 10 gün içinde smiling smiley
16 September 2010 02:01
aga harbi ucmus bizim memleket,bu kadar kargo fiyatimi olur,durgun zamanlarda 120 euro ya amsterdam istanbul gidis-donus ucak bileti aldigimi bilirim ben.yani yuh diyorum,oglumun seyi kadar bir seyi getirecek el insaf.neyse fazla sinir yapmiyimsmiling smiley
aga birini buldum,senin ordan gelip alir,aah ahh gelemedik bir turlu istanbula,hic sevmiyorum ,uzak kaldikca da ozluyorum .
16 September 2010 07:32
dedezade
aga harbi ucmus bizim memleket,bu kadar kargo fiyatimi olur,durgun zamanlarda 120 euro ya amsterdam istanbul gidis-donus ucak bileti aldigimi bilirim ben.yani yuh diyorum,oglumun seyi kadar bir seyi getirecek el insaf.neyse fazla sinir yapmiyimsmiling smiley
aga birini buldum,senin ordan gelip alir,aah ahh gelemedik bir turlu istanbula,hic sevmiyorum ,uzak kaldikca da ozluyorum .

Çalıştığım yerde bir direktör var Hollanda'lı. Aslında bir sorayım bakayım ülkesine gitmeyi düşünüyor mu bu aralar grinning smiley
Düşünmüyorsa bile kafasına kurt düşürmüş oluruz the finger smiley

(öyle bir deyim vardı, neydi o içine kurt düşürmek falan değil. hiç aklında olmayan bişey kafasına sokmak manasında birşeydi. Bulamadım kafasına kurt düşürmüş oluruz dedim ama o değildi, başka birşeydi)
16 September 2010 07:37
Vay arkadaş kargo fiyatlarına bak smiling smiley
ben amerikadan koca koliyi 55 dolara getirtmiştim fedexle.Bu kargo şirketleri çığrından çıkmış smiling smiley
Ekleme:Khalkedon hocam orjinal ps jailbreak sizin getirttiğiniz sitesinde 170 dolara fln satılacak diyorlardı,nasıl oldu da 100 tl gibi bir fiyata getirtmeyi başardınız tebrik ederim,açıklamak istemezseniz de sorumu mazur görünüz meraktan sordum kafa karıştırmak değil amacım sizin güvenilir bir satıcı olduğunu herkes biliyor zaten

Saygılar

1 kez düzenlendi. En son 16/09/2010 07:39 tarihinde MScene tarafından düzenlenmiştir.
16 September 2010 09:59
@Diabolical : Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
16 September 2010 13:24
WiiCrazy
@Diabolical : Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme..
Ulan diyorum kafaya birşey düşürüyorduk ama neydi grinning smiley

Neyse belkide adama eşek demeyelim diye içten içe koruma moduna geçmiş olabilirim tongue sticking out smiley
Re: PS3 PSjailbreak Geldi (khalkedon)
19 September 2010 15:13

PS Jailbreak sayesinde yedeklenmiş PS3 oyunlarınızı ve internetten indirdiğiniz PS3 oyunlarını oynayabileceksiniz.

PS Jailbreak ile online kullanım sağlayamazsınız. Online oynama düşüncesi olanlar için şu anda ideal olmayan bir durum.
PS Jailbreak en son güncellemede çalışmaz, desteklediği version 3.41'dir.

Eğer bu version'un aşağısındaysanız şanslısınız demektir.

Eğer 3.41'i yüklemediyseniz size bu konuda ücretsiz olarak yardımcı olabiliyoruz. Sadece yapmanız gereken şey PS3'ünüzü bize getirmek olacak.

Eğer doğru bölgeye ait güncellemeyi yüklemezseniz PS Jailbreak çalışmaz.

Fiyat: 100 tl.

PS Jailbreak Çalıştırma Rehberi

Rehber 3 adımdan oluşmakta.

2) 3.41 Güncelleme Yapma
3 )Oyun Yükleme ve Başlatma
4) FTP Server ile PS3'ün HDD'sine oyun aktarımı yakında anlatılacak.

Şu anda PS3 FAT32 formatındaki USB HDD'leri tanıyabilmekte. Bu yüzden USB HDD'nizin formatını FAT32'ye dönüştürmeniz gerekmekte.
HDD'nizin formatı FAT32 ise bu adımı geçin.
FAT32 format atma programı, indirin: Format Atma Programı.zip
HDD'nizin hangi formatta olduğunu bilmiyorsanız lütfen hemen aşağıdaki video'yu izleyin.
Format atma işlemi video'da anlatılmıştır:[www.youtube.com]

2) 3.41'e Güncelleme Yapma

Bu bölümde dikkat etmeniz gereken şey hangi bölgeye ait PS3 kullanıyor olmanız.
Eğer PAL bir makineye NTSC-U güncellemesi yüklerseniz PS Jailbreak çalışmaz. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekiyor.

PAL PS3 sahipleri şu güncelleme dosyasını indirsin: [www.mediafire.com]

NTSC-U PS3 sahipleri şu güncelleme dosyasını indirsin: Geliyor...

NTSC-J PS3 sahipleri şu güncelleme dosyasını indirin: Geliyor...

İndirdiğiniz gerekli update dosyasını RAR'dan çıkartıp PS3 isimli klasörü USB HDD ana dizinine atın.

Güncellemeyi nasıl yapılacağını anlatan video: [www.youtube.com]

3) Oyun Yükleme ve Başlatma

GAMEZ ve manager.pkg dosyalarını indirin: [www.mediafire.com]

Gerekli açıklama video'dadır. Lütfen izleyin: [www.youtube.com]

20 September 2010 15:26
bugun almislar senin ordan,yanliz gecen guncelleme yaptim 3.41 e ama hangi bolge oldugunu bilmiyorum,insallah dogru bolgedir.
20 September 2010 16:24
dedezade
bugun almislar senin ordan,yanliz gecen guncelleme yaptim 3.41 e ama hangi bolge oldugunu bilmiyorum,insallah dogru bolgedir.

Dedezade özel mesaj attım lütfen kontrol et smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!