Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

XBOX 360 FW İşlemi

Gönderen dely 
XBOX 360 FW İşlemi
17 February 2012 14:52
Merhaba arkadaşlar. Burası Wii için özel bir forum ama madem ki xbox başlığı var neden bu konuya da dalmayalım değil mi?
xbox360 sahbi olan ve fw hakkında bilgi ve paylaşımda bulunmak isteyenlere buradan yardımcı olabilirim diye düşündüm. Çok uzman değilim ancak gerekli yönlendirmelerde bulunabilirim diye düşündüm!

Re: XBOX 360 FW İşlemi
01 March 2012 14:54
Ben daha yeni bi slim 4gb aldım.FW konusunda arada kaldım açıkçası...öyle online falan oyun oynadığımdan değil.ki ben live için yıllık ücret falan ödeme taraftarı zaten değilim...

Garip olan şu ki ben full orjinal oynamayı düşünseydim kesinlikle ps3 tercih ederdim xbox yerine.Almadan önce FW yaptırıp pc de zaten hazırda bulunan oyunları dvd ye yazmayı planlıyodum ama.Aleti FW siz aldım şimdide elim gidip içini açtırmaya el vermiyor.

Sebepte tamamen bu yani yoksa banmış live mış falan değil...

Kendim FW atmayı denemeyi düşünmüyorum ayrıca smiling smiley

***Wii konsolu ellerinde ölen adam... RIP Wii...***
01 March 2012 16:43
Bu slim 4 Gbyte'ın mantığı nedir? Oyunlar nerdeyseboyut olarak kentrilyon byte'a ulaştı. Bu konsol 4 gbyte. Esprisi harici USB disk falan takmak mı?
01 March 2012 18:10
Tuzruhu
Bu slim 4 Gbyte'ın mantığı nedir? Oyunlar nerdeyse boyut olarak kentrilyon byte'a ulaştı. Bu konsol 4 gbyte. Esprisi harici USB disk falan takmak mı?
4GB slim xbox360 düşük fiyat için çıkarılmış bir ürün ayrıca daha sonra herkes dilediği zaman istediği kadar bunu yükseltebilir(max.320gb). alırken paran yetmiyorsa paran olunca hdd takarsın mantığı gibi bir şey yani spinning smiley sticking its tongue out

ayrıca oyunlar xbox ta hdd yi kayıt ediliyor ancak bunun faydası oyunların açılış ve oyun içindeki geçiş sürelerini kısaltması oluyor. bir de xbox ın dvd sesini en aza indiriyor. bende elite modeli var ve 120gb doldu nerdeyse. eğer hdd ye kopyalamazsam oyunu baya bi ses yapıyor hele gece vakti oynarsan kafayı şişiriyor resmen smiling smiley

01 March 2012 18:17
s-co
Ben daha yeni bi slim 4gb aldım.FW konusunda arada kaldım açıkçası...öyle online falan oyun oynadığımdan değil.ki ben live için yıllık ücret falan ödeme taraftarı zaten değilim...

Garip olan şu ki ben full orjinal oynamayı düşünseydim kesinlikle ps3 tercih ederdim xbox yerine.Almadan önce FW yaptırıp pc de zaten hazırda bulunan oyunları dvd ye yazmayı planlıyodum ama.Aleti FW siz aldım şimdide elim gidip içini açtırmaya el vermiyor.

Eğer live olayı istemiyorsan FW en mantıklısı! ancak fw için kasa mutlaka açılacak çünkü dvd-rom a başka türlü ulaşılıp FW işlemi yapmak pek mümkün değil! Live hakkında ise önyargılı olma bence en azından belli bir bütçe ayırıp deneyebilirsin. eğer live üyelik alacaksan 12 aylık al derim. tabi fiyatı çok yüksek gelecek ama en azından dilediğince takılırsın. hem böyle bir bütçeyi yılda bir kez vermek çok da büyük bir masraf olmasa gerek. bu benim düşüncem tabi herkesin kesesine göre davranışı değişir. ancak bu live meretine girmeden de tadı çıkmıyor malesef microsoft da en çok kaymağı burdan yiyor. hakkını da vermek lazım psn den kat ve kat kaliteli ! turnuvalar ve arcade oyunlar için deneyebilirsin. zaten hem live girmeyecek hem de fw atmayacaksan üzgünüm orj. oyun almak zorundasın. bunlar çok masraflı işler diosan da o zaman ne diye xbox360 aldın diye sorarlar adama smiling smiley malesef vermeden almak allaha mahsus bir olay sadece!

02 March 2012 21:42
Tuzruhu
Bu slim 4 Gbyte'ın mantığı nedir? Oyunlar nerdeyseboyut olarak kentrilyon byte'a ulaştı. Bu konsol 4 gbyte. Esprisi harici USB disk falan takmak mı?

o 4gb ı sadece save ler için kullanıyordur heralde sahipleri.ki bende uğraşmıyorum harddiske oyunu install etmekle.gerçi 4 gb a oyun sığarmı bilmiyorum ama benim makinede bide + 20 gb hdd var ona sığar sanırım.

softmodsuz wii gibi işte tak oyunu oyna...

02 March 2012 21:53
dely
s-co

Eğer live olayı istemiyorsan FW en mantıklısı! ancak fw için kasa mutlaka açılacak çünkü dvd-rom a başka türlü ulaşılıp FW işlemi yapmak pek mümkün değil! Live hakkında ise önyargılı olma bence en azından belli bir bütçe ayırıp deneyebilirsin. eğer live üyelik alacaksan 12 aylık al derim. tabi fiyatı çok yüksek gelecek ama en azından dilediğince takılırsın. hem böyle bir bütçeyi yılda bir kez vermek çok da büyük bir masraf olmasa gerek. bu benim düşüncem tabi herkesin kesesine göre davranışı değişir. ancak bu live meretine girmeden de tadı çıkmıyor malesef microsoft da en çok kaymağı burdan yiyor. hakkını da vermek lazım psn den kat ve kat kaliteli ! turnuvalar ve arcade oyunlar için deneyebilirsin. zaten hem live girmeyecek hem de fw atmayacaksan üzgünüm orj. oyun almak zorundasın. bunlar çok masraflı işler diosan da o zaman ne diye xbox360 aldın diye sorarlar adama smiling smiley malesef vermeden almak allaha mahsus bir olay sadece!

Ordaki duyguyu anlatamadım sanırım grinning smiley Sadece içini açtırmaya gönlüm el vermemişti...Ki sonradan verdi aleti aldım gittim ama vırt vırt tarihinden sonraki üretimmiş.Bunlara fw atılamıyormuş...

Sonuç ne diye sorarsanda eve dönerken alınan 1 adet orjinal oyun ve sahibindene verilmiş 1 adet satılık ilanı...

1 ay ücretsiz live veriyor sende bilirsin.Girdim gördüm bana bi ekstrası yok.Şöyle söyliyim ben zaten oyunların senaryolarıyla takılıyorum.Misal COD oynamayı severim ama multiplayeri bana counter strike gibi geliyor.Futbol oyunları güzel olabilir ama ondada oyuncunun yanımda olması lazım benim keyif almam için.Kısacası live benlik birşey değil...

Herkes xbox live için alınır gibi bir fikir yürütüyor ama ben xboxu
1-Alırken ps3ten daha ucuz bulabileceğim için
2-FW atıp hali hazırda makineyi almadan indirdiğim oyunları kendim dvd ye yazarak oynamak için
3-odada tv yok kvm switch ile pcnin monitörüne bağladım.LCD monitördede hdpc desteği yok bu yüzden aldım

Memnun kaldınmı dersen şu fw hikayesi dışında bi sorunum yok ama controller pil göstergesi 4ten 3e düştükten sonra kopmaya başlıyor bu çok sinir bozucu...
Bide en son bir update istedi yap dedim demez olaydım çok komplike bu yeni dashboard eskisi daha güzeldi grinning smiley

Bunun dışında herşey normal.Vermeden almak Allaha mahsus tabi ama zaten makineyi aldık.Orjinal oyunda alıyoruz yavaştan.Bide internete girmeye paramı vereyim.Mümkün diil grinning smiley En kısa zamanda bunu satıp aynısından fw li alıp 25li bide boş dl dvd alıyorum.Benim için son noktada budur zaten...

Bana göre benim durumum gayet normal aslında...Bence hem fw isteyip hem live isteyenler daha anormal grinning smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!