Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii update Sorunu

Gönderen darga 
wii update Sorunu
01 April 2010 14:20
Öncelikle herkese merhaba....Daha düne kadar sorunsuz çalışan ve sitenizden aldığım bilgilerle softmod oyun oynayabildiğim cihazım wii update yaptıktan sonra usb loader veya neogamma gibi programları çalıştırmaz oldu...Yani usb den oyun oynayamıyorum.exception(DSI) ocurred! STACK DUMP- CODE DUMP gibi hatalar veriyor ve siyah bir ekran ve sayılar çıkıyor.Makinam 4.2 E PAL.Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim yanlış bir şey de yapmak istemiyorum.Gerçi update etmek sakıncalı deil demiş arkadaşlar bazı forumlarda lkm serisi haricinde ama neden böyle oldu anlamadım..

1 kez düzenlendi. En son 01/04/2010 14:22 tarihinde darga tarafından düzenlenmiştir.

Re: wii update Sorunu
01 April 2010 14:23
4.2 için cios yükleme rehberini uygulaman gerekiyor zira update cios'ları uçurduğu için hata alıyorsun.
01 April 2010 14:52
Maalesef cios kurulumu sırasında TBR yi çalıştırdığımda ios 15 downgrade yapıyorum sorun yok fakat ios 15 seçip ikinci adıma geçerken a tuşuna bastığımda aynı hatayı alıyorum siyah bir ekran code dump falan sayılar ne yapabiliriz acaba yanlış adımlamı başladım cios kurulumuna....

2 kez düzenlendi. En son 01/04/2010 15:01 tarihinde darga tarafından düzenlenmiştir.
01 April 2010 15:07
Yok mu bu işi çözecek arkadaş inşallah yılan hikayesine dönmez bu iş. Forumdan takip ettiğim kadarıyla daha karışık olaylar çözülmüş bu forumda yöneticilerin ilgi alakasıyla...Umarım çözebiliriz.
01 April 2010 15:08
@darga : daha önceden indirdiğin TBR programı ile yapıyorsan yanlış yapıyorsun... ilk mesajda güncellenmiş halinde TBRMOD veriliyor bununla yaparsan sıkıntı yaşamazsın...

en garantisi de offline yapmak... ilk mesajda hack.nus diye bir dosya var, bununla gerekli ios'ları nasıl indireceğin de yazıyor.
01 April 2010 15:52
Teşekkür ederim crazy işe yaradı..Tbr nin Güncel versiyonuyla internet üzerinden hallettim.

Bu arada sen daha tecrübeli olduğun için sana sormak istediğim bir şey var..Gerçi bu konuda foruma konu açmak istiyorum veya varsa forumda ben görmedim bilemiyorum...Konu şu internet üzerinden en çok oynanan oyunlar hangileri bazen bazı online oyunlara giriyorum hiç kimseyi bulamıyorum..İnternet üzerinden dünyada en çok oynanan oyunları bir listelersen eminim oyuncuların çok işine yarar...Hoşçakal.

1 kez düzenlendi. En son 01/04/2010 15:54 tarihinde darga tarafından düzenlenmiştir.
01 April 2010 18:47
Eski forumda online oyunları listelemiştik... aslında gerek yokmuş da listelemeye, wikipedia'da şöyle güzel bir liste mevcut : [en.wikipedia.org]

Hatta bir ara, bir arkadaş daha detaylı bilgiler içeren başka bir site adresi vermişti, online dışında lokal multiplayer'ları falan da gösteren bir siteydi... bulursam onu da eklerim.

Şahsen oynadığım online'da bolca adam bulabileceğin şunlar var,

Mario Kart
Tatsunoko vs Capcom
Call of Duty Modern Warfare Reflex
Dr.Mario(wiiware) - Hala çok eleman var mıdır bilemem uzun zamandır oynamıyoruz
Tetris Party(wiiware) - üstteki yorum bunun için de geçerli.

Neyse bunun Online oyun oynama bölümünde ayrı bir konu olması lazım...

edit: aha da buldum siteyi : Co-Optimus

1 kez düzenlendi. En son 01/04/2010 18:54 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!