Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii açılmıyor, yardımm...

Gönderen tazzyster 
Wii açılmıyor, yardımm...
03 March 2010 19:26
merhaba arkadaşlar,

2. el aldığım Wii yi softmode ile yaklaşık bir aydır sorunsuz olarak kullanıyordum. Dün 1-2 yeni oyun oynadım, oyunu kapatırken wii kilitlendi, ben de power tuşu ile kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda sadece siyah ekran geliyor ve öylece kalıyor.
Sorunun ne olduğu hakkında fikri olan var mı? yada İzmir de bana yardımcı olabilecek bir yer biliyor musunuz?

Re: Wii açılmıyor, yardımm...
03 March 2010 20:19
Muhtemelen yazılımsal bir problem değildir, zira oyunların ve usb loader'ların sistemin hayati bölgeleri ile pek işi olmaz.
Bir ihtimal wii'de bootmii boot2'ye yüklü ise açılışta sorunla karşılaşman muhtemelen... sd kart takılı ise sd kartı çıkarıp dene... wii'yi fişinden tamamen çekip bir süre bekleyip açmayı dene.

Softmod demişsin ama detayını vermemişsin.

1. Oyunları nasıl oynuyordun? (usb loader / cios corp(disk kanalından) / dvd'lerde backup launcher'lar kullanarak vesaire)
2. Hangi menü versiyonu yüklüydü? O versiyona downgrade ile mi gelmişti.
3. Oyun oynamanın dışında bir şey yapmadığına emin misin? Yaptıysan ne yaptın?

ps: wii'deki bluetooth modülünün arızalanması da wii'nin açılmamasına sebep olabiliyor bu arada.

1 kez düzenlendi. En son 03/03/2010 21:29 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
03 March 2010 21:29
Oyunları backup launcher la oynuyordum, versiyon 3.4. Update vs. hiçbirşey yapmadım, SD kartı hiç kullanmıyorum.
Dün Mario galaxy oyunundan çıkmak için home butonu ile ana menüye dönmeyi denedim, ekran siyah oldu ve kilitlendi, reset e bastım işe yaramayınca power a basarak kapattım.

Denemek için başka televizyona bağladım, epey bi bekleyip kapatıp açtım ama değişiklik yok, konsol üzerindeki yeşil ışık yanıyor, ardından hiçbir yazı gelmeden siyah ekran çıkıyor.

HBC bana kurulu geldiği için de hiç uğraşmadım kendim, dolayısıyla bootmii nin yüklü olup olmadığını bilmiyorum. Öğrenmenin bir yolu var mıdır?
03 March 2010 21:35
Öğrenmenin yolu şu, sd kart takılı değilken wii'ni açtığında,

sürücü ışığı bir defa yanıp sönüyorsa bootmii yüklü değildir.
bir defa yanıp söndükten sonra çok kısa süre ile iki defa daha yanıp sönüyorsa wii'de bootmii boot2'ye yüklenmiş demektir.
03 March 2010 21:40
Yine aynı şekilde power düğmesine bastıktan sonra reset tuşuna basılı tut bir ihtimal wii'ye preloader yüklenmiş ise preloader'ı açabilirsin böylece...

bootmii yahut preloader bu ikisi de yüklü değilse dediğim gibi bir ihtimal bluetooth adaptörü bozulmuş olabilir. ya da milyonda bir karşılaşılacak bir brick ile karşı karşıyasın. Şöyle söyleyeyim, yabancı sitelerde oyun oynarken wii'sini full brick eden birini ya bir kez görmüşümdür(o da hatırlayamıyorsam diye) ya da hiç görmemişimdir.
03 March 2010 21:59
öncelikle yardımın için çok teşekkürler,
anlaşılan bootmii ve preloader ın ikisi de yüklü değil bende. Bendeki bu şansla kesin o milyonda birin içine girerim zaten smiling smiley
peki bu tarz bir arızanın tamir edilme şansı veya bu konuda yardım alabileceğim birisi var mıdır?
Ürünün garantili/faturalı olmaması durumunda nintendo servisi ilgilenir mi?

birde savemii diye birşey görmüştüm, onun bana bir faydası olmaz değil mi?

çok soru sordum, kusura bakma smiling smiley
03 March 2010 22:12
Valla resmi servis hakkında net fikrim yok ama ilk kontrol etmen/ettirmen gereken şey bluetooth modülü... sağlam bir wii'den çıkarılmışını takarak test etmesi kolay...

Normalde servisler garanti dışında da olsa ek ücret alarak tamir etmeye çalışmalılar bu gibi durumları. Yurtdışında en azından böyle... garanti dışında olduğu için epey masraflı oluyor onu da söylemek lazım.

Yazılım temelli bir problem ise ve elindeki wii bootmii'nin boot2'ye yüklenebildiği wii'lerden biri ise infectus denen bir modchip ile kurtarmak yine mümkün...

Tabii önce software kaynaklı bir problem mi yoksa hardware kaynaklı mı onun tespit edilmesi lazım.

İzmirde işini görecek bir yer var mıdır fikrim yok, forumda DangerArea nick'li bir arkadaş vardı ege bölgesinde bir yerlerdeydi ama net hatırlayamadım yerini. Belki o yardımcı olabilir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 42
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!