Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Sorularım

Gönderen aydogank 
Sorularım
03 March 2010 16:08
Merhaba arkadaşlar, çok fazla sorum var. O yüzden ayrı bir başlık açma gereği duydum. Kusura bakmassınız inşallah.

Softmodlu Wii, 8GB USB ve 1GB Micro SD kullanıyorum.

1- Japonca oyun indirdim, loader olarak WiiFlow kullanıyorum. Biraz kurcalamama rağmen renk ayarlarını yapamadım hala siyah beyaz.

2- Bleach Versus Crusade oyunu ilk zamanlar düzgün çalışıyordu bu sıralar Loading. kısmında takılıyor.

3- Wii'de önereceğiniz programları bekliyorum.

4- Bazı videolarda gördüğüm kadarıyla oyunları menüdeki gibi kanal şeklinde görebiliyorsunuz falan. Bunu nasıl yapıyorsunuz?

5- WiiWare oyunlarını nasıl oynayabiliyoruz? Bir kaç adet oyun indirdim dosya türlerini hatırlamıyorum ama açamadım.

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

Re: Sorularım
03 March 2010 16:58
1-WiiFlow da bilemiyorum ama CFG ile yapabilirsin
2-Oyunu USB den oynuyorsan ve wbfs formatlıysa usb bozuk olabirilir(benimkide böyle olmuştu).başka bir USB ile dene
3-HBC programı diyorsun dimi?eğer öyleyse ve internetin varsa HBB programını sd karta atarak wiiden program indirebilirsin(birsürü de HB oyun var)
4-WiiCrazy'inin sunduğu Crap ile yapabilirsin:WiiCrazy
5-Wiiware VC ve bazı kanallar .wad uzantılı olurlar.Bunları wad manager ile kurabilirsin:Wad managerburada hem down edebilirsin hemde kullanımı yazıyor(ingilizce)

anladığım kadarıyla senin wii pal dimi?
03 March 2010 17:20
Evet, Wii PAL.

CFG'yi kullanıyordum ama geçen loaderı update ettim (makineyi değil yanlış anlaşılmasın) error veriyor açarken. WiiFlow'u indirdim ben de.

Cevaplar için teşekkür ederim, kısa zamanda deneyip bilgilendiririm.
İyi akşamlar. .)
03 March 2010 17:28
birşey değil
03 March 2010 19:33
1- Japonya NTSC standardı kullandığı için senin TV tüplü ise Wiiflow'dan görüntü ayarını değiştirmen gerekiyor. Ayarlarını değiştirmek için wiiflow başlığına göz atmanı tavsiye ederim (benim internet biraz nane olduğu için Tak! diye açamıyorum malesef)

2- Sebebi kullandığın USB Loader'dan kaynaklanıyor. Güncelledim dmişsin, çözüm burada. Şuan hangisini kullanıyorsun bilmiyorum ama en iyisi CFG USB Loader V53. Hem yakında ufak bir sürprizimiz de olacak bu Loader için. grinning smiley

3- Sen ne tür uygulamalar kullanmak istiyorsun veya neyi yapmak istiyorsun? Muallakta kalan bir soru bu.

4- Oyunları kanal olarak yükleyebiliyorsun. Bunun için yukarıda arkadaş söylemiş zaten. Şuan en iyi yöntem Crap.

5- Wiiware oyunların uzantısı Wad formatındadır. Bunları yüklemeden önce güvenilir kaynaklardan edindiğinize emin olun çünkü bazı wiivare oyunlar bozuk olabilir ve bannerbrick denilen bir arızaya (semibrick) sebep olabilir. Herneyse, yüklemek için öncelikle wad manager'i SD kartına yüklemen gerekiyor. Sonra yüklemek istediğin oyunu SD kartın kök dizinine WAD isminde klasör atıp onun içine atman gerekiyor. Bu wad oyunlar için forumda gerekli açıklamalar vardı sanırım. Ha bu arada wad oyunlarda bölge farkı oluyor ona dikkat etmelisin. Bu farkı gidermek için en iyi program showmiwads programı, bu program ile wad'ların bölge farkını kaldırabiliyorsun.

Biraz uzun oldu ama neyse grinning smiley

Dikkat etmekte ve okumakta her zaman fayda var...

1 kez düzenlendi. En son 03/03/2010 19:34 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
03 March 2010 20:12
Yok yok, uzun olsun iyi olsun. Ben okurum, sıkıntı değil.
Teşekkürler yorumların için.
03 March 2010 20:53
Başıma aldım belayı ya, CFG'yi sildim, netten indirip tekrar kurdum. Bu sefer HBC görmedi.

Bu arada bahsettiğim siyah-beyaz sorunu klasik olan sorun değil. Birkaç tane daha oyun var NTSC olarak onları renkli hale getirdim. Sadece tek oyunda sorun, neyse.
03 March 2010 21:04
1 nolu sorun için, her oyun video modunun force edilmesinde başarılı sonuç vermeyebilir. Bu arada ntsc destekleyen bir televizyonun olsaydı hiç bu sıkıntıyı yaşamayacaktın. Oyun ne bu arada?
30 March 2010 12:20
Arkadaşlar Merhabalar,
Konuya çok yabancı olduğum için sora sora bişeyler öğrenmek istiyorum.NTSC-PAL-NTSC/U neye göre değişiyor.Bölgelere göre mi yoksa TV nin desteklemesine göre mi?Bende 96 ekran Sony Tüplü Tv var bunun için hangi formattaki oyunları indireyim.

Şimdiden teşekkür ederim.
30 March 2010 12:45
bunlar ulke ye gore degisiyor avrupa pal kullaniyor usa ve japon da ntsc kullaniyor senin de pal oyunlari indirmen lazim, tabi tv destekliyorsa bunlar farketmeden hepsini indirip oynayabilirsin.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 26
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!