Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii'yi ağ depolama sunucusu(NAS) olarak kullanmak

Gönderen omercigingelini 
Wii'yi ağ depolama sunucusu(NAS) olarak kullanmak
07 February 2010 00:39
benim mp3 arşivim harici diskte duruyor ve arşive evdeki 1 desktop ve 2 laptop tan aynı anda ulaşmak istiyorum. gerçek nas lar biraz tuzlu geldi. dedim madem wii den de halihazırda usb disklere ulaşılabiliyor , ağa da wirelessla bağlanabiliyor, niye olmasın? devamlı açık tutmak bütçeye ne kadar zarar verecek diye güç tüketimine baktım, oyunda maksimum 19W, boştayken de 13W harcadığını görünce de tek sorun olarak, nasıl yapacağım kaldı.

WiiLi adındaki live linux dağıtımı bunu vadetmiş galiba ama o da ortalarda gözükmüyor. yine wii de linux dağıtımı olarak Wii Linux varmış. acaba onda böyle bir şansımız var mı? ya da bunun başka bir yolu var mı?

Re: Wii'yi ağ depolama sunucusu(NAS) olarak kullanmak
07 February 2010 01:29
Geexbox ile yapabilirsin sanıyorum, en son çıkan özel bir sürümü vardı bootmii ile wireless desteği içeren...
Wii için linux ile de olabilir, bir kaç linux dağıtımı çıktı wii için ama pek popüler olmadılar haliyle.

Yalnız şu var, wii'nin wireless performansı tam bir rezalet. Hızının seni tatmin edeceğini sanmıyorum.

Önerim wd live yahut egreat gibi bir zımbırtı alman, ben de elimdeki egreat'e daha bugün bir sata disk bağlayıp nmt uygulamarını yükledim. Zımbırtıya bağlı sata diske hem network share üzerinden hem de ftp ile erişmek mümkün. Arşive browser üzerinden de erişmek mümkün ayrıca. Oldukça kullanışlı geldi bana.
07 February 2010 11:26
wii linux un donanım desteğine baktım. usb2.0 ve wifi desteği var ama sadece MIKEp5 v2.6.32 MINI versiyonunda. MINI yi kullanabilmek için de bootmii nin boot2 ye kurulu olması gerekiyormuş galiba. bu konuda da kesin bilgi bulamadım. homebrew dan çalıştırdığımız bootmii yle mini çalışıyor mu çalışmıyor mu? çalışmaması gerek gibi geliyor bana smiling smiley

benim amacım eldeki donanımla bir şeyler yapmaktı ama şu haliyle imkansız gibi
07 February 2010 13:24
Yok mini bootmii as ios seçeneği ile kurduğunda da kullanılabiliyor...
07 February 2010 14:42
madem öyle diyorsun, sd yi hazırlamaya başlayalım yavaş yavaş smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 24
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!