Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SD Card Sorunu.Not :Acemiyim smiling smiley

Gönderen N0NaG 
SD Card Sorunu.Not :Acemiyim smiling smiley
05 February 2010 16:10
Merhaba. Sitenize yeni üye oldum. Acemiyim.
TP hack ve homebrew kurmaya çalışmaktayım fakat yapamıyorum.
Wii versiyon 4.0E yüklü
SD Card 4GB Sony FAT 32 ile formatladım.
Wii Save bölümüne geldiğimde şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum
"The device inserted in the SD card slot cannot be used."
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 05/02/2010 16:11 tarihinde N0NaG tarafından düzenlenmiştir.

Re: SD Card Sorunu.Not :Acemiyim smiling smiley
05 February 2010 16:17
4.0'dan itibaren TP hack'e gerek yok. O eskidendi. tongue sticking out smiley

4.0'dan itibaren bannerbomb ve hackmii installer ile hack işlemlerini yapıyorsun. Eğer dosyalarını SD karta olması gerektiği gibi koyduysan (ilgili başlıklarda şeması var) Wii açıldığı zaman sol altta SD ikonu var ona tıklıyorsun ve bannerbomb'un çalıştığını gösteren bir uyarı ekranı ile karşılaşıyorsun. Hack işlemi bu şekilde.

4.0'dan itibaren Data Management menüsüne girmen gerekmiyor.
05 February 2010 20:18
sd karttanda kaynaklanabiliyor bendede aynı problem olmuştu sd kartı değiştirdim sorunum çözüldü dostum mikro sd kullan
05 February 2010 20:23
Hatırlatma : TP Hack 4.0 ve üstü menülerde çalışmaz
05 February 2010 23:05
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.
Dediklerinizi denedim fakat olmadı.
SD kart psp'de çalışıyor fakat format atıp wii takınca çalışmadı.
Nette biraz araştırdım.Resmi Nintendo sitesi notlarına da baktım pek açıklayıcı gelmedi.
Panasonic tarafından hazırlanan SDFormetter V2.0.0.3 programı ile SD Card formatladım.
Deneme amacıyla SD kart içine birkaç resim atıp Photo Channel açtım.
Fakat Sd karttaki resimleri görmek için tıkladığımda This card is not usable.( Bu kart kullanılamaz) yazıyor. sad smiley
Ayrıca daha önce Wii'yi tamire vermişti. Cd takılan bölüme 3 tane CD aynı anda zorla takmaya çalışan yeğenim yüzünden Wii zarar görmüştü fakat tamir ettirdim. Onunla bir ilgisi yoktur sanırım.
05 February 2010 23:38
sd biraz şans işi. format için özel bir program kullanmana gerek yok. windows tan direk sağ tıklayıp fat32 olarak hızlı format atabilirsin. fakat benim gördüğüm kadarıyla en iyi sonuç 2gb lık micro sd lerden alınıyor. sandisk tavsiye ediliyor, ayrıca bendeki toshiba sd de gayet sorunsuz.
05 February 2010 23:42
İki ihtimal var zaten ya sd kart uyumsuz ki aslında düşük ihtimal ya da wii'de bir donanım arızası var sd kart fonksiyonları ile ilgili. Öncelikle başka bir sd kartla deneme yapman faydalı olur. 4.0'dan sonra yayınlanan menü versiyonları bildiğim kadarıyla sd/sdhc kartları ile ilgili uyumluluk anlamında bir iyileştirme raporlamadılar.

Kurduktan sonra olmasa da olabiliyor ama sd kart ne yazık ki homebrew channel kurmak için gerekli.
06 February 2010 15:42
3 farklı SD Card denememe rağmen
(Micro SD-1gb FAT/FAT32 - Micro SD-2gb FAT/FAT32 - Sony Memory Stick PRO Duo 4gb FAT32/exFAT)
Sd kartları her takışımda
"The device inserted in the SD card slot cannot be used." uyarısı alıyorum
Yabancı bir sitede aynı sorunu yaşıyan birini buldum. Şöyle yazmış.
newbie to this forum,i am trying to softmod my wii which is on ver 4.0e,problem i am having is the wii will not accept my sd card,i have tried a sandisc 2gb mini with adaptor and also a 256mb card,when i insert card it comes up booting then returns message device in the sd slot cannot be used,heve tried formatting with the panasonic formatter etc and still get the same message,have read on forums that it possibly a faulty reader in the wii,can anybody suggest any other way to chek this before i dismantle the wii,it is approx 2 years old and hardly used.
Denilenleri yaptım fakat sorunum devam ediyor
Acaba Ver 4.0E'yi yükseltsem SD kartları görmesini sağlar mı?
Ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.
06 February 2010 15:44
4.0'ı yükseltmen pek birşey kazandırmaz. 4.0'da zaten sol altta SD kart ikonu çıkıyor.

4.1 ve üstünde ise SDHC desteği geldi yenilik olarak. Donanımsal bir problem olabilir sendeki Wii'de. Bunu anlamanın en kolay yolu sendeki SD kartı başka bir Wii'de denemek.
06 February 2010 16:15
Bence 4.0'ın üstüne çıkmak fayda sağlamaz, dediğim gibi 4.0'ın üstü versiyonlarında bu konuda bir iyileştirme yapılmadı.

Aşağıda bakabilirsin sistem menünün release history'sine...

[www.wiibrew.org]

oradan alıntı yapayım

wiibrew
4.0 SDHC support added and possibility to launch channels on an SD card. Also, an update of the Wii Shop Channel to download onto an SD card. A "transfer" button has been added in the Wii console's Data Management menu. Update to block the Twilight Hack.

4.1 Fixes a problem related to the Wii MotionPlus video and the SD Card Menu.

4.2 Intended solely to block hacking/piracy attempts. Among the changes were a fix for Bannerbomb v1, overwriting BootMii (as boot2) with boot2v4, blacklisting the title IDs "HAXX" and "DVDX", and several preventative IOSes (222, 223, 249, 250). Region-free hacks do not currently work, and Wiis converted to and from the Korean region were bricked with Error 003.

Yapabileceğin en mantıklı hareket başka sd kart denemek, misal mavi etiketli sandisklerin çalıştığına %100 garanti verebilirim. O da çalışmaz ise wii'yi açıp bir ne olup bitiyor diye bakılabilir.
06 February 2010 19:56
Sandisk (mavi etiketli) 2gb sd kart da aldım FAT ve FAT32 formatladım fakat yine wii görmedi.
Her seferinde şöyle diyor;
"The device inserted in the SD card slot cannot be used."

Sanırım içini açmaktan başka çarem kalmadı. eye rolling smiley
06 February 2010 20:32
bence anlamıyorsan cihazı yaptırdığın yere götür
06 February 2010 20:42
Arkadaşlar sorunu hallettim.
Aslında hiçbir şey yaptığım söylenemez, sadece Wii'nin içini açtım ve Wii kapağı açıkken sd kart takıp denedim çalıştı.
Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.
Konu kilitlenebilir yada kaldırılabilir winking smiley
06 February 2010 20:44
Bu arada belirtmekte fayda görüyorum.

Aşağıdaki resimde SD kartın sol tarafında birçentik var. Bu çenik ile SD karta yazma ve silme yapamıyorsunuz. Bu kilit hangi pozisyonda? Aşağıda ise Kilitli yukarıda ise yazma silme yapabilirsiniz. Olmaz ama ne olur ne olmaz diye yazayım dedim.

06 February 2010 20:47
Sorun çözüldüğüne göre konu kilitlenmiştir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!