Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

usb loader hdd yi bazen görüyor bazen görmüyor yard

Gönderen kralgitarist 
usb loader hdd yi bazen görüyor bazen görmüyor yard
02 February 2010 19:47
arkadaşlar cfg usb loader kullanıyorum hdd min markası samsung s2 portable 500gb ilk önce çalıştırıyor ancak daha sonra oyundan çıkıp tekrar girmeye çalıştığımda hdd yi görmüyor hdd yi çıkartıp takıyorum cihazı kpatıp açıyorum zar zor tekrar çalışıyor acaba sizce sorunum nedir hdd den derseniz aynısından arkadaşımda kullanıyor bir sorunu yok usb loaderdendir dedim usb gx i kurdum ondada aynı wiiflow u kurdum ondada aynı arkadaşlar

Re: usb loader hdd yi bazen görüyor bazen görmüyor yard
02 February 2010 19:55
Harddiskin bir utility programı var mı? Bazı harddiskleri yazılımla uyku moduna girip şu saatte kapan gibisinden seçenekleri değiştirebiliyorsun.

Misal Seagate freeagent 1 tbyte. Yazılımla ne zaman uyku moduna gireceğini vs vs ayarlayabiliyorsun.
03 February 2010 02:07
hdd ye format atarken primery secenegi ile format atman gerekiyor. yani hdd nin ilk sirada olmasi lazim easus partitation magic adli programi kullanabilirsin
03 February 2010 18:26
yanlız ben wbfs ile format atıyorum
03 February 2010 18:35
farketmez once fat veya ntfs format atacaksin primery olarak sonra wbfs atacaksin
03 February 2010 22:57
dedezade beni affet ama primery ne oluyor yöntemmi yoksa program adımı google ye yazdım ama alakasız şeyler çıkıyor desene o kadar oyun çöpe gidecek
03 February 2010 23:00
dedezade
hdd ye format atarken primery secenegi ile format atman gerekiyor. yani hdd nin ilk sirada olmasi lazim easus partitation magic adli programi kullanabilirsin
bak burda sana program ismi verdim bunun sitesinde home kullanicilar icin program beles bu programi indiriyorsun kuruyorsun hdd ni takiyorsun programi calistiriyorsun
program zaten hdd nin karsisinda primery olup olmadigini yaziyor eger degilse bu sekilde format at yani bu programla o zaman duzelir
03 February 2010 23:01
tuzruhu
Harddiskin bir utility programı var mı? Bazı harddiskleri yazılımla uyku moduna girip şu saatte kapan gibisinden seçenekleri değiştirebiliyorsun.

Misal Seagate freeagent 1 tbyte. Yazılımla ne zaman uyku moduna gireceğini vs vs ayarlayabiliyorsun.
sayın tuzruhu dediğiniz program hdd ile bir cd vermişlerdi onun içinde mevcutmu ayrıca bendede freeagent 1tb hdd var ama bırak wii yi ps3 üm bile tanımıyor ayrıca xbox a da denedim olmuyor (flim izlemek için) sen nasıl çalıştırıyorsun acaba boş boş duruyor kenardagrinning smiley
03 February 2010 23:06
dedezade sendeki hiz nedir böyle süpersin valla ben böyle hızlı böyle güzel bir forum görmedim dediğin programı bulup indireceğim oyunları başka bir dske aktardıktan sonra gelişmeyi buraya bildireceğim saygılarımla dostum...birde bu primery dalgası nedir acaba disk nasıl olursa öyledir nasıl olursa öyle değildir?

1 kez düzenlendi. En son 03/02/2010 23:09 tarihinde kralgitarist tarafından düzenlenmiştir.
03 February 2010 23:11
dedigim gibi sen programi calistir pc nin ve hdd nin dahil hepsinin karsisinda primery diya yazar diger yazani hatirlamiyorum ama gordugunde anlarsin
04 February 2010 11:48
Ben WD 320 Gbyte MyBook kullanıyorum.

Seagate'i backup harddiski olarak kullanıyorum yanında gelen CD'yi çalıştırdığın zaman bir program kuruyor o program ile uykuya geçip geçmeyeceğini falan ayarlayabiliyorsun.
04 February 2010 20:48
dedezade
dedigim gibi sen programi calistir pc nin ve hdd nin dahil hepsinin karsisinda primery diya yazar diger yazani hatirlamiyorum ama gordugunde anlarsin
dedezade baktım ancak primery yazıyor bende dokunmadım başka ne olabilir acaba ? ayrıca hdd nin içi full oyun uyku moduna geçmesi mümkünmü tuzruhu oyun oynuyorum 2 dk sonra oyundan çıkıyorum hdd yi görmüyor uyumsuz olsa hiç görmez diye düşünüyorum ayrıca bugun test amaçlı arkadaşımdan wd my book hdd sinni aldım sorunsuz çalışıyor cihazdandır diye düşündüm ondada problem yok
05 February 2010 01:14
tek bolum olarak kullaniyorsan primery se yani ilk sirada format attiysan tuzruhunun dedigi gibi belli sure durdugunda uyku moduna girebilir.bunu da anca hdd nin kendi yazilimi varsa onla kapatabilirsin...
simdi bende seaget go 500 gb var bunu iki bolum kullanigimda senin cektigin sikintilari cektim ama tek bolumde kullaninca ayrica dedigim gibi bu sekilde de fat32 format atinca cok guzel calisiyor. ben fat32 kullaniyorum..
sunu da bilmek lazim wii bi konuda secici cok cok ucuza alinan hdd ler kimi zaman daha da iyi calisiyor yani belli olmuyor
tavsiye olarak sen genede o programla bi format at(primery) gene dene...
bana soracak olursan fat32 kullan derim hermes kurulumu yaparak hem boyle durumlarda oyunlarin tasinmasi kolay oluyor bir defa wbfs uzantili aldinmi oyunlari kopyala yapistir yaparak tasiyabiliyorsun ...hem hbc yi hdd uzerinden calistirabiliyorsun ...
ayrica hermes kurulumu ile bazi oyunlarin calismasini sagliyorsun , hermesden once bazi oyunlarin tanimadigi microfonu hermesle taniyor
ayrica eski surucun varsa dvd filmleri de izleyebiliyorsun ...
benim aklima bu konuda baska da bir sey yok...
05 February 2010 11:40
fat 32 formatında oyunlar daha fazla yer tutmazmı.

1 kez düzenlendi. En son 05/02/2010 11:44 tarihinde kralgitarist tarafından düzenlenmiştir.
05 February 2010 14:24
hayir ayni yer tutar
05 February 2010 15:18
mesela wbfs programı gibimi dvd boyutu 4,6gb olan oyunu 160mb ye fln düşürüyor oyununa göre tabi
05 February 2010 16:23
evet arkadasim su an hangi boyutlarda oyunu yukluyorsan bunda da ayni boyutta bir degisiklik yok .
ha su var fat32 de iso da destekliyor iso olarak birakirsan eger boyutu kuculmez
ama fat32 ye oyun atmak icin simple wbfs manager kullaniyorsun oyunun uzantisi wbfs oluyor boyutta kuculuyor wbfs de oldugu gibi
05 February 2010 17:56
simple wbfs manager aratıyorum artatıyorum bulamıyorum dedezade bildiğin link varsa verebilirmisin kusuruma bakma seninde başını ağrıtıyorum ama
05 February 2010 17:58
[konsol.tepetaklak.com] bu rehberde hem dosya mevcut hemde nasil kullanacagin
05 February 2010 18:22
ios222 üzerindenmi oynayacağız oyunları 249 u kullana bilecekmiyiz yoksa 2 si arasından seçimmi yapmam gerekecek dede zade
05 February 2010 19:06
fat veya ntfs yi ios222 veya 223 ile oynarsin
05 February 2010 19:08
birde cfg loaderen fat-dol olanini kullan fat32 olarak kullanacaksan hdd yi daha hizli aciliyor oyunlar
05 February 2010 19:36
yani 249 iptal oluyor anladığım kadarıyla doğrumudur?birde fat-dol u anlamadım cfg yi tekrarmı kurucam?

1 kez düzenlendi. En son 05/02/2010 19:38 tarihinde kralgitarist tarafından düzenlenmiştir.
05 February 2010 20:14
dostum dediklerini yaptım ancak senin verdiğin cfg v51 i ne yapacağımı anlamadım bendeki versiyon v52 buda gördü ancak oyunu seçtiğimde cihazın dvd sürücüsü yanıp yanıp sönüyor cihaz kitleniyor kol devre dışı kalıyor acaba nedendir?
05 February 2010 20:45
şöyle yazıyor booting wii game,plase wait...
switching to ıos222 for fat support.
ıos22 nload..(fat)
dvd sürücüsünün ışığı yanıp yanıp sönüyor
senin dediğin programda ise hdd yi hiç görmüyor yani v51
05 February 2010 20:53

Yukarıdaki resimde Device ve Partition ayarlarını görüyorsun değil mi?
USB Harddisk kullanmak için ayarlarını buna benzer yapman gerekecek.....

Senin ayarların nasıl?

Fat desteği için IOS 222'yi kullanın diyor. IOS ayarı ise aşağıdaki resimde yeşil bar'ın altında grinning smiley :

1 kez düzenlendi. En son 05/02/2010 20:58 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
05 February 2010 21:22
yaptım dostum teşekkür ederim herşey için bende kurulu olan usb loaderi n versiyonunu v52 fat yaptım şu an sorunsuz hem fat 32 formatındakı hdd mi görüyor hemde wbfs ile format attığım hdd mi görüyor üstelik ayarda istemiyor ayrıca dostum bende böyle resimdeki gibi gelmedi sd mi usb mi diye soruyordu usb yi seçtiğimde 30 saniye sayıyor hdd yi gtörmeyince resetleniyordu...emekleriniz için teşekkürler tuzruhu ve dedezade saygılrımla...ayrıca 4.3 update çıkmış diye okudum sitede sizden birisi söylemediği için doğruluk payı nedir?

2 kez düzenlendi. En son 05/02/2010 21:29 tarihinde kralgitarist tarafından düzenlenmiştir.
05 February 2013 23:19
merhaba ben pc ye usb flash belleğimi taktığımda flaşın ışığı yanıyor ama wii ye taktığımda ışığı yanmıyor bunun nedeni nedir acil yardım cuma gününe kadar halletmem lazım formatı wbfs 16Gb Stormax marka acilen yardım edin lütfen
07 February 2013 20:46
Konuyu hortlatmışsın.

Flash diski Wii dik konumdayken kenara yakın olan USB portuna takacaksın. WBFS eskidi artık. Daha çok ntfs kullanılıyor smiling smiley Hem ayrıca her bilgisayara taktığında formatlayayım mı ızdırabından kurtulursun smiling smiley
01 May 2015 15:41
arkadaşlar lütfen yardım edin bir sorunum var;
wii de 500 gb lık hdd yi sağ tarafada takıyorum usbloader gx i açınca oyunlar içini geri sayma yapıyor 2 defa sonucunda usb device not found yazıyor sizce bulmamasının nedeni nedir bu arada bilgisayarımdada görmüyor wii backup la c klasörünü açıyorum çünkü öncekinde de buradan oyun atmıştım fakat hdd dolu oyunlar gözükmüyor
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 18
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!