Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Çok acayip bir durum. (Acil yardım gerekli)

Gönderen Roxaxis 
Çok acayip bir durum. (Acil yardım gerekli)
01 February 2010 00:12
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Dün Wiiflow ile "Final Fantasy Crystal Bearers" adlı oyunu açmayı denedim ama açmadı. cIOS 222 Hermes gerekli imiş. Bende onu yüklerken. error -1017 hatası aldım. Versiyonum 3.4E idi. Yabancı forumlarda Trucha Bug Restorer ile IOS 36'ya code fakesign yaparsam sorunumun kalkacağını söylediler. Bende Trucha Bug Restorerla işi hallettim derken telefon geldi (burrdan sonra olay başlıyor) ben telefonla konuşurken kardeşim gelip ana menüye dönmüş. Orda wii settings'e girip channel'lar dan Homebrew Channel'i silmiş.

Twilight-Hack.beta02 metoduyla Homebrew Channel'i tekrar yüklemeye çalışayım dedim ama IOS'lar oynadığımdan mıdır bir şeyde hata yaptım heralde hiçbir oyunu okumuyor wii. Ne yapacağımı şaşırdım. Hiçbir oyun çalışmıyor, menüde gezinip duruyorum boş boş.

Ne yapmalıyım?

Yardım edebilirseniz çok makbule geçer. Şimdiden çok çok teşekkürler.

Re: Çok acayip bir durum. (Acil yardım gerekli)
01 February 2010 00:28
Hiçbir oyunu okumuyor derken neyi kastediyorsun?

DVD'den mi okumuyor? USB Loader mi kullanıyorsun?

Şayet DVD'den okumuyor ise Neogamma'yı SD kartta apps klasörüne tekrar atıp HBC'nin içinden çalıştırailirsin.

Sonuçta giden sadece HBC kanalı.
01 February 2010 00:57
Şu an cihaz hiç bir şeyi açmıyor. Photo Channel'ı açmaya çalışıyorum girdiğimde bir kaç saniye bekledikten sonra geri wii menu'ye dönüyor. Oyun dediğim gibi ne olursa açmıyor. Orjinal Zelda'yı taktım oyunun zelda olduğunu gösteriyor ama girdiğimde siyah ekranla karşılaşıyorum. Diğer yüklü channel'lar da açılmıyor wii menu'ye geri gönderiyor beni. Sanırım Trucha Bug Restorer'da ne yaptıysam cihaza bişeyler yaptım maalesef sad smiley Bi nevi "Brick" gibi bişey sanırsam.
01 February 2010 01:05
bootmii ile yedek almismiydin yani boot2 ye kurulu bootmin ve yedegin varmi
yoksa sadece iosami kuruluyor bootmii
birde sadece hbc sildiginden eminmisin baska bir sey yapmis olmasin
acaba hbc nin kullandigi ios neydi onudami sildi sistemden
hbc yi yeniden kurdunmu
01 February 2010 01:31
Maalesef hiç birşey yapamıyorum şu an wii'den. Brick gibi bir şey oldu dediğim gibi. Bootmii ile yedeğim vardı ama dediğim gibi hiçbir yere giremiyorum. Yeniden HBC de kuramıyorum haliyle. Bootmii yedeğim de işe yaramıyacak gibi. Wii settings'e falan girebiliyorum ama. Acaba wii settings'ten Wii update 4.2 yapsam mı? o zaman ios'lar eski haline döner mi? Yada format wii system memory falan desem?
01 February 2010 01:49
arkadasim anliyorum seni ama soruma cevap vermedinki boot2 olarak mi yukledin bootmii yi yoksa sadece ios olarakmi
boot2 yukluyse eski haline doner telas yapmana gerek yok
eger degilse [konsol.tepetaklak.com] burdan hbc yi yuklersin
olmadi custom ios adimlarini da yaparsin versiyonuna uygun olani
ha baktin gene olmadi sistem update i kullanir 4.2 ye update edersin sonra cios kurulumunu yeniden yaparsin
01 February 2010 07:26
Kardesim ,yok yok brick filan degilsin,Versionum 3.2E idi' demissin versiyonun yukselmismi?Eger yok yukselmemisse,

Wii menuden herhangi bir kanali sectiginde direk siyah ekranda takili kalmiyorsan ki Orj.Zeldayi taktim wii menuye atti diyorsun Wii sports orjinal tak bakim durum ne bir yaz!Eger acip oynaryabilirsen durum vahim smiling smiley

Suanda kesinlikle ve kesinlikle 4.2.. versiyona gecme! Sebebini assagida yazacam.( en bastan uyardim suanda update yapiyorsan fisi ceksmiling smiley) )

SD kart uzerinden yukleme yapilirmi 3.2e versiyonundan bilmiyorum benim hic 3.2 versiyonum olmadi,Eger yapilabiliyorsa sirasiyla wad manager 1.3 --> 1.4 --> 1.5 versiyonlarindan herhangi bir cios secerek bir wad yukleyebiliyormusun bak (yukle demedim) Sadece makinaya okutabilecekmisin onu ogrenelim. Buyuk bir ihtimal 1.3 calisirsa az bucuk duzelme sansin var smiling smiley) (Cboot2 kullanarak)

Eger zaten Yukaridakiler olmaz ise, Botmii nin yedegini nereye yuklemis olursan ol geri backup edemiyeceksin Taaa ki versiyonunu update edene kadar,Yalniz suanda update versiyonu 4.2 degil 4.3 oldugu icin update etsen bile orda takilip kalacaksin.Diyelimki 4.3 versiyonunu update ettin ozaman botmii yedegini geri yukleyip duzelebilirmiyim?Hayir duzelemezsin Sebeb : 4.3 un suanda hack mumkun degil bu durumda botmii yukleyemeyeceksin dogal olarak backup soz konusu degil.

Not: Yazdigin bilgiler dogrultusunda bilgi vermeye calistim eger daha cok bilgi verebilirsen daha cok bilgi olusabilir,1.5 aydir bu problemden kurtulmak icin yapmadigim tek sey Wii yi yere calmadigim kaldi.

//Sayin admin(ler) Eger mumkunse Cboot2 nasil yuklenir bir rehber hazirlarsaniz yabanci dille arasi iyi olmayan arkadaslar icin kolaylik olmus olur!
01 February 2010 08:37
Bannerbomb ile homebrew channel'a girebildim sonunda.(bunu daha önce niye denememiştim ki?) Şimdi arkadaşlar size sorum wii'nin ioslarında biraz karışıklık yapmışım ben galiba nasıl oluyorsa wii menu'den hiçbir şekilde bir yere erieşemiyorum. Wii sadece "restart" oluyor. Şu an homebrew channel'dayım. IOS ları ve makineyi düzeltebilecek bir program var mı? DOP-IOS falan gibi??
01 February 2010 08:50
"Dop-IOS MOD Report"
"Wii region", Europe
"Wii unique device id", 68879847

IOS Version, FakeSign, ES_Identify, NAND, Flash, USB 2.0
"250 (r65535)", Enabled, Enabled, Disabled, Disabled, Enabled
"249 (r17)", Enabled, Enabled, Disabled, Disabled, Enabled
"222 (r4)", Enabled, Enabled, Disabled, Disabled, Disabled
"55 (r4633)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"53 (r4113)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"50 (r4889)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"38 (r3609)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"37 (r3609)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"36 (r3351)", Enabled, Enabled, Disabled, Disabled, Disabled
"35 (r3088)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"34 (r3087)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"33 (r2832)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"31 (r3088)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"28 (r1292)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"22 (r777)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"17 (r517)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"16 (r257)", Enabled, Enabled, Enabled, Disabled, Disabled
"15 (r257)", Enabled, Enabled, Enabled, Disabled, Disabled
"15 (r257)", Enabled, Enabled, Enabled, Disabled, Disabled
"14 (r262)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled
"13 (r15)", Disabled, Disabled, Disabled, Disabled, Disabled

buyrun buda iosların durumu.

Nerde sorun olabilir ki? Bana normal göründü. Ama nedense wii menu'den giç birchannel'a girmiyor dediğim gibi.
05 February 2010 20:27
4.3 ne zaman çıktı ya?
05 February 2010 20:31
Roxaxis : probleminin sebebi Dop-IOS programı... bunun sign check eklenmiş versiyonu ios'ları dağıtıyormuş...

aşağıdaki başlıkta benzer bir şeyi dedezade'de yaşamıştı

[konsol.tepetaklak.com]

buradan 11.5 sürümünü indirip signcheck olayını yeniden çalıştır...

[www.wiibrew.org]
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!