Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

IOS 60 DİKKAT!! (4.0, 4.1'e geçecekler'e uyarı)

Gönderen WiiCrazy 
IOS 60 DİKKAT!! (4.0, 4.1'e geçecekler'e uyarı)
16 October 2009 17:36
Şu an dolaşımda olan bazı programların son versiyon IOS 60'ı yükledikleri söyleniyor. 4.2 ile beraber nintendo server'larında güncel olan IOS 60 artık kullanılmıyor ve 4.2 altındaki menülere yüklenmesi durumunda bootmii'niz yoksa makineye eyvallah dedirtecek şekilde brick sebebi oluyor.

Şu an nintendo server'larında 4.0 ve 4.1 sistemlere yüklenmesi durumunda makineyi brick edecek IOS 60'ın versiyonu v6400. 4.0 ve 4.1'e geçişte wii'ye yüklenmesi gereken IOS 60 versiyonu ise v6174.

Brick'e sebep olan programlardan bazıları aşağıdakiler,

Waninkoko's Firmware updater 4.0
Waninkoko's Firmware updater 4.1
WiiSCU .21
IOS60 Patcher

ps: WiiSCU'nun shop kanalının güncellenmesi için kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Re: IOS 60 DİKKAT!! (4.0, 4.1'e geçecekler'e uyarı)
16 October 2009 22:18
Ben Waninkoko'nun updater'i ile 4.0'a güncelledim ama!!! sad smiley
17 October 2009 09:14
Valla test etmedim ben, alıntı sadece. Ama külliyen uzak durmak lazım, özellikle de bootmii'si olmayan birinde oluşması durumunda geri dönülmez bir brick vakası söz konusu çünkü.

Programların bu hale gelmesi 4.2 update'inden sonra oldu bu arada, sen 4.2 yayınlanmadan önce mi 4.0'a geçmiştin?
17 October 2009 09:18
4.2 yayınlandıktan sonra geçtim ama HBC falan herşey çalışıyordu sadece USB loader test edemedim. Ancak yarın akşam test edebilirim.
17 October 2009 11:00
Usb loader'a bir etkisi olmaz waninkoko'nun updater'ının... tüm amacı o zaten smiling smiley
Gerçi zamanında nintendo'nun official 4.1'i ile update etseydin usb loader'ına yine bir şey olmazdı. 4.2 ayrı tabii, o gümletiyor.

Bu arada senin dediğin gibi brick olmadan başarı ile kullandığını söyleyenler de var. Belki de problem 4.1 updater'dadır sadece... Yine de tedbiri elden bırakmamakta fayda var.
25 November 2009 16:17
benim sistem 4.0 ve ben onu ilk aldigimda yanlislikla yapmistim ama update ettigimde en son 4.0 var idi ztn
o programlardanda bi haberim yani hic bi fikrim yoq soyledigin programlar hakkinda simdilik sadece oyun oynuyorum hic birsekilde birsey update etmiyorum ama bende hersey yüklü bootmii yüklü degil onu anlayamamistim bi yardim edersen sewinirim smiling smiley

bu arada benim cod 5 dvdsini wii okuyamiyordu yeni dvd cektim 2 gün sonra hic cizik v.b yoq acilirken okuyamiyor yada savasin ortasinda okuyamiyor fln bunun cozumu var mi? (simdi hicbir sekilde acmiyor basta okuyamiyor dvd sapa saglam iken bile sad smiley )
25 November 2009 16:28
Artık çipin bir önemi kalmadı gibi. Softmod ile birçok şeyi çözebiliyorsun. Sana tavsiyem softmod'un nasıl yapıldığına bir bakman. USB harddiskten çalıştığı için "dvd çizildi, sürücü ısındı, bana yamuk yapıyor" gibi şikayetlerin olmuyor. Arada Cod5 gibi oyunları çalıştırmak için extrem çözümler üretmek gerekiyor ki o da çok basit.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 60
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!