Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Waninkoko CIOS rev 17'yi yayınladı

Gönderen WiiCrazy 
Waninkoko CIOS rev 17'yi yayınladı
17 January 2010 12:35
Değişiklikler şu şekilde,

- DIP plugin geliştirildi (bazı kısımları yeniden yazıldı).
- 001 hatası üzerine ekstra düzeltmeler
- DVD+DL hatası düzeltildi. (Dual Layer olayı)
- FFS plugin'i düzeltildi.

download etmek için : [www.megaupload.com]

ps: şimdilik izlenimler uyumluluğun arttığı yönünde... rehberlerde R14 geçen yerlerde bunu da kullanabilirsiniz.

1 kez düzenlendi. En son 17/01/2010 12:37 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Waninkoko CIOS rev 17'yi yayınladı
17 January 2010 13:00
bazi programlar rev14 disinda calismiyordu bunda da calisiyormu ornek gc oyunlari
17 January 2010 13:30
Denemek lazım, GC oyunları ile ilgili bir detay göremedim gbatemp'te.
17 January 2010 13:32
WiiCrazy

ps: şimdilik izlenimler uyumluluğun arttığı yönünde... rehberlerde R14 geçen yerlerde bunu da kullanabilirsiniz.

O zaman direk bunu deneyelim yani ?

Artık R14'e gerek yok diyebilirmiyiz kesin olarak ?

edit: yanlış yazım

1 kez düzenlendi. En son 17/01/2010 13:36 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
17 January 2010 13:38
Valla cios cios'tur... ortalama bir softmodcunun hemen nand emülasyonu, gc backup'ları gibi biraz daha fazla uğraşmayı gerektiren işlere girmeyeceğini düşünürsek R7'den itibaren tüö cios'lar iş görür... ha irili ufaklı farkları var...

R14 oldukça stabil şu anda ama R17'yi denemenin de bir sakıncası görünmüyor şu anda... Sonuçta fundamental bir değişiklik yok...
17 January 2010 13:59
Anladım dostum. winking smiley

Sevgili @tuzruhu bi konuda bana Wii'n D3-2 Board'sa veya yeni model Siyah Wii ise nand yedeğini ve pre-loader kurmazsan Wii'ye elvada de demişti. HBC olayını Salı gününe kadar yapacaktım (LAN Adaptor'ü bekliyorum kargodan) ama senin softmod oluyor sorun olmaz demene rağmen @tuzruhu'nun o mesajından dolayı şimdi ikilemde kaldım.

Sen ne dersin ? İllaki nand yedeği ve preloader'a gerek varmı benim konsolda ? (hatta siyah konsola Priiloader'ı kuran bir arkadaşı gördüm forumda - olmazsa Priiloader kur derseniz onu kurayım)

Amacımı az çok biliyorsun @WiiCrazy. HBC kurulumu + extra programlar (GeckoUS vb.) sonrası da direk Softmod olayları... (CIOS falan gerekecekse onlarıda zaten mecburen yapacağım)

Konuyu kirlettiysemde özür dilerim. Sormak zorunda kalıyorum bunları çünkü yeniyim Wii'de hack konusunda. Bir de Wii yeni board olunca iyice ikilemde kalıyorum.

Edit: yazım yanlışı yine smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 17/01/2010 14:00 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
17 January 2010 14:15
Preloader wad (wiiware / vc / homebrew programların kanal versiyonları) yüklemeleri yapman durumunda seni sağlama alan bir program. Ama pek tabii zorunlu değil bu ayrıca full brick durumunda da bir işe yaramaz.

Yedek konusuna gelince bunda korkulacak bir şey yok, tamamen zararsız ve oldukça da faydalı bir işlem. En azından full brick etme durumunda makineyi kurtarmak için hala bir umudunun olmasını sağlıyor. Her ne kadar bootmii'nin boot2'ye yüklenemediği makinelerde bu zor ve donanım yollu yapılmak zorunda olsa da yine de işinin ehli birini bulup wii'ni kurtarman imkansız değil.

Hep brick'ten bahsediyoruz ama, zor olan brick etmek aslında wii'yi... Rehberlerde çok riskli işlemler de yok.
17 January 2010 14:26
O zaman cesaretimi toplayıp Wii'yi 2-3 gün içinde hackliyorum dostum. Korkunun ecele faydası yok zaten. Zaten yazmış olduğunuz rehberler de çok basit olarak yapılacak işlemleri anlatmışsınız. Geriye sadece uygulaması kalıyor.

Tekrar teşekkürler.

Gelişmeleri ilk açtığım konuda paylaşacağım. smiling smiley
17 January 2010 19:54
Düzgün işlemler yapıldığı zaman softmod'un zararı yok ama genelde kullanıcılar harala gürele olaya dalıyor ve o kadar yazılıp çizilmesine rağmen reberlerin tamamı okunmadan işlem yapılıyor.

Softmod aslında o kadar basitki, ben bile ilk başladığım zamanlar deyim yerindeyse kazmanın tekiydim. Eski sitedeki rehberleri günlerce okur prova yapardım. Ancak Zelda oyunum gelince "Haydi bre Pehlivan" dedim ve adımlara yavaş yavaş başladım. Tabi önümde bilgisayar açık, her rehber için ayrı sayfalar, youtube'da videolar falan herşey açık. En ufak hataya mahal vermemek için tedbiri elden bırakmadım.

Sizler de tedbirli olursanız sorn çıkacağını sanmam.
17 January 2010 20:15
Kesinlikle katılıyorum dostum sana. winking smiley PC ile konsollarım aynı oda içerisinde. Hem rehber açık olacak hemde anlık müdahaleye hazır olucam Wii'de. Yarın ola hayır ola diyorum bakalım. Şans dileyin bana. smiling smiley
17 January 2010 21:22
GC oyunları ile ilgili problemin devam ettiğine dair bir yorum okudum gbatemp'te... fyi..
20 January 2010 12:04
wiiso da denenmiş bazı uygulamalrla ilgli aşağıdakiler yazıyor...

"Wii Homebrew Apps that work (that have been tested)
Though I'm expecting that all apps that worked with rev14 to work, lets make a list to make sure:
-Neo Gamma (every rev and beta that worked with cIOSrev14 should work with cIOSrev17)
-Gamecube Backup Launcher
-Wiiflow
-USB Loader GX (credz to troy512)
-PimpMyWii (credz to troy512)
-Triiforce (credz to Captain N)
-Multiboot
-WiiXplorer (credz to Captain N)

As you can see from above, rev17 just pwned them all and I know it was released like an hour before this thread, but I tested most of these things and it all works. cIOS rev17 is the best IMO."
20 January 2010 12:05
aga madem anliyorsun cevirip paylassaydin da bizde bi kac kelime anlasaydik smiling smiley
20 January 2010 13:13
ayni sakilde sana katiliyorum bende hic bisi anlamadim xD
21 January 2010 09:23
arkadaşlar özet olarak listedeki programların denendiği ve sorunsuz çalıştığı söyleniyor.

-Neo Gamma
-Gamecube Backup Launcher
-Wiiflow
-USB Loader GX
-PimpMyWii
-Triiforce
-Multiboot
-WiiXplorer
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!