Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Preloader + bootmii ! yoksa sadece birimi ?

Gönderen ozy_1976 
Preloader + bootmii ! yoksa sadece birimi ?
13 January 2010 16:37
su an sistemimde 2'side yüklü

wii'yi actigimda ilk önce bootmi cikiyor resete basip ilerliyorum(daha yedeklemedim)

arkasindan preloader(0.29) geliyor. onuda geciyorum

ve wii aciliyor.

sormak istedigim

1. soru hangisini kullaniyim. silersem neye dikkat edeyim !

2. soru preloader yeterli bootmi yi silin derseniz preloaderda yedekleme nasil oluyor. extra karta gerek varmi ?

Re: Preloader + bootmii ! yoksa sadece birimi ?
13 January 2010 16:56
ikisinide kullanabilirsin bunun faydasi olur zarari olmaz
her ikisinin de acilmadan direk wii menunun acilmasini saglayabilirsin gerekli ayarlamalari yaparak.
asil onemli olan bootmi ve bootmii ile yedek alarak alinan yedegi muhafaza etmek
preloader da yedek alma gibi bir durum yok
onun sistemi wii menuden once boot edildigi icin semi brick(wii menunun acilmamasi) durumlarda preloader kullanilarak gerekli program veya hbc ye ulasabilmeyi sagliyor ayrica region ile ilgili ayarlar yapmayi saglar..
ama bootmii@boot2 cok onemli
yani kisaca sisteminde ikisininde bulunmasinda bi sakinca yok
ama illada birini kaldiricam diyorsan preloadere kaldir ama tavsiye etmem
13 January 2010 17:00
sagolasin cok aciklayici oldu tesekkürler..

2008 ortasi benim wii

bootmi nin info menüsünde sysmenu de unkown boot1b boot 2v3 yaziyor.

bir yanlislik varmi.
yanlis bootmi mi yükledim acaba ?

1 kez düzenlendi. En son 13/01/2010 17:20 tarihinde ozy_1976 tarafından düzenlenmiştir.
13 January 2010 17:20
Bootmii'nin sürekli ekrana gelmesinin sebebi, SD kartın root'unda bulunan bootmii klasörüdür. Gelmesini istemiyorsan (yedek alma işleminden sonra tabii ki) bootmii klasörürün ismini değiştirebilirsin. Mesela "1bootmii" yaparsın, o ekran bir daha gelmez.

Ayrıca Senin kullandığın SD kart Wii standartlarına uyan bir kartmış. Normalde her SD kart ile açılmaz bootmii.
13 January 2010 17:38
tuzruhu
Bootmii'nin sürekli ekrana gelmesinin sebebi, SD kartın root'unda bulunan bootmii klasörüdür. Gelmesini istemiyorsan (yedek alma işleminden sonra tabii ki) bootmii klasörürün ismini değiştirebilirsin. Mesela "1bootmii" yaparsın, o ekran bir daha gelmez.

Ayrıca Senin kullandığın SD kart Wii standartlarına uyan bir kartmış. Normalde her SD kart ile açılmaz bootmii.

sagol usta

bu arada kart 2gblik kingston
13 January 2010 17:45
ozy_1976
sagolasin cok aciklayici oldu tesekkürler..

2008 ortasi benim wii

bootmi nin info menüsünde sysmenu de unkown boot1b boot 2v3 yaziyor.

bir yanlislik varmi.
yanlis bootmi mi yükledim acaba ?

yanlışlık yok, info kısmından buraya aktardığın boot1'in versiyonu... bootmii boot2'nin yerine geçerek yükleniyor... dolayısıyla oradaki bilgiyi bootmii açısından kendini açan yazılımın (boot1) versiyonu olarak değerlendirebilirsin. Bu daha çok kurulum esnasında önemli, desteklemediği bir boot1 olsaydı zaten boot2'ye kurulamazdı bootmii.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!