Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.2E Orjinal Oyunları açamıyorum

Gönderen Batt 
Wii 4.2E Orjinal Oyunları açamıyorum
07 January 2010 15:01
Mrblar elimde versiyonu 4.2e olan siyah wii var internetten verisiyonunu 4.1den 4.2ye update ettikten sonra içinden çıkan orjinal oyunlarda çalışmamaya başladı cd yi taktığımda siyah bir ekranda an error has occurred ile başlayan bir yazı cıkıyor ve oyun açılmıyor düzeltme şansım varmı yardımcı olrusanız sevinirim.

Re: Wii 4.2E Orjinal Oyunları açamıyorum
07 January 2010 16:44
arkadasim simdi oncelikle 4.2 ye update ettikten sonra herhangi bir sey kurdunmu wiiye
softmode yukledinmi yani daha once softmod varmiydi
07 January 2010 16:50
hayır update ettikten sonra softmode yaptım
07 January 2010 17:28
tamam neler kurdun preloader kurdunmu
07 January 2010 17:34
- Bootmii'yi IOS
- Homebrew
- DVDX en sonda preloader kurdum

preloaderi kaldırım system memory iformatladım ama yine aynı
07 January 2010 17:58
keske sormadan bir sey yapmasaydin
preloader kurduysan wii menu hack de ayarlari disable yapsaydin problemin duzelirdi
disk surucuden update yapmamak icin kilit koyuyor preloader ayarlardan kiliti kaldirabilirdin
07 January 2010 18:03
başka bir aşlıkta bir arkdaşa önermişin preloader den hack menudekiayarları disable et düzelir diye ordan okyup denemk için preloader isonradan kurdum sorunu düzeltir belki diye faket o menuye girdğimde bütün liste disable gözküyodu yani ben preloaderi bu sorunu çözer diye sonradan kurdum
07 January 2010 18:22
yani sisteminde preloader yokken disk kanalindan oyun oynayamiyordun hata aliyordun bunun ustune preloadere kurup tekrar kaldirdin
yukarida yazanlari kurduktan sonra mi hata almaya basladin
yani hbc dvdx botmii kurduktan sonra
07 January 2010 18:26
mutemelen 3nü krudktan sonra oldu yada 4.2e yaptıktan hemen sonra 4.2e yapıp denemeden hemen üstüne hbc dvdx botmii kurdum çünkü
07 January 2010 18:35
o ucunun disk kanalina direkt bir etkisi olacagini dusunmuyorum ve ilk senden duyuyorum bu problemi bakalim wiicrazy ne diyecek bu ise ben burda tikaniyorum
07 January 2010 18:39
bende internette çok araştırdım böyle bir sorun bulamadım neyse bi şekilde halledicem artık ilgin için teşekkürler
07 January 2010 19:12
Oyun ntsc olabilir mi acaba?

Bana normal okuma hatası gibi geldi... belki de sürücü gerçekten arızalanmıştır...

1. Oyunun kullandığı ios sistemde olmasaydı doğrudan siyah ekranla karşılaşırdın...
2. Menüyü 249 ile açsaydın veya IOS reloading ile ilgili preloader hack'ini kullanmış olsaydın Error 002 alma ihtimalin vardı

An error occurred bıdı bıdı ise gerçekten bir problem olabileceğine işaret ediyor...

Herhangi bir yamanmış IOS 70 yükledin mi bu sisteme? Cioscorp tarzı bir şey falan?

ps: Oyunun ne olduğunu da söyler misin? Belki TBR adımları sonrasında truchaladığımız ios'lardan birini kullanıyordur oyun, gerçi trucha'lı olması doğrudan buna sebep olmaz ama bir ihtimal...

1 kez düzenlendi. En son 07/01/2010 19:14 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
07 January 2010 19:21
hayır yüklemedim ama geçen gün chip taktırmak için cihazı götütmüştüm drivekey taktılar sistem yemedi korsan cd ler çalışamdı fakat orjinaleri denettim çalışıyordu acaba çantada eve getirirken hasr görmüş olabilirmi sürücü birde az öcne denedim direk dvd içindeyken açmayı ekrana ilk olrak o ahta geliyor cd siz açında sistem menüye akdar sorunsuz açılıyor
07 January 2010 19:45
Drivekey hala sistemde ise ondandır yoksa muhtemelen ya bağlantı sorunu var ya da sürücü arızalanmış...

Geçenlerde unbrick etmek üzere epey eski model bir wii gönderilmişti bana aynen bu bahsettiğin arızayı ben de yaşadım..
Önce gayet güzel çalıştı, wii'yi kurtardım... akabinde bir iki defa daha drivekey'i sürücüye takıp çıkarma seansından sonra falan artık sürücü okumamaya başladı...

Belki de sürücüye giden kabloyu ters takmaktan vesaire olan bir şey olabilir... Drivekey'in bu anlamda bir etkisi de olmuş olabilir...

Ha bu arada sürücünün sesini iyice bir dinle, benim durumumda sürücü diski hiç döndürmüyordu bile... Diski alıp vermesinde problem yoktu...

Çip takmayı denediğin yere götürüp göstermeni tavsiye ederim, dediğim gibi muhtemelen sürücü arızalandı ya da drivekey ile ilgili varsa bu işin bir trick'i onu uygularlar herhalde...
07 January 2010 19:56
Yarın götürüp göstericem yardımların için teşekkürler
07 January 2010 20:35
DVD sürücü bozuldu ise DVD kanalında hiçbir şekilde orijinal veya kopya cd'ye erişim imkanınız olmaz. Oyunun bannerini bile yüklemez.
07 January 2010 20:41
yüklemiyo ztn dvd yi okumaya çalışıyo siyah ekranda o bahsettiğim yazı çıkıyo hata meydana geldi cd yi çıkart nintonda ya gir destek al vs ..
07 January 2010 21:04
Mekanik olarak bir arıza yok o zaman. Taşırken bişey oldumu gibisinden endişeye mahal yok.

Çalışan makinayı bozmuşta olabilir çipi takan zat. Wiicrazy'nin de deiği gibi bir göster o elemana.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!