Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

ACEMILER ONCE BURAYA

Gönderen dedezade 
ACEMILER ONCE BURAYA
30 December 2009 18:29
Oncelikle Forumumuza Hosgeldiniz ...
Bu foruma girmekteki amaciniz tabiki yedeklenmis oyun oynamak ve bunu nasil yapacaginiz konusunda bilgi almak ...
Nerden baslamaliyim ne yapmaliyim nasil yapmaliyim gibi sorular kafanizi kurcalamakta..
Burada kisa basliklarla ve yapmaniz gerekenler hakkinda bilgiler vererek bu sorularinizi cevaplamak istiyorum
KISA BILGILER:
Softmode: diye adlandirdigimiz wii ye kurulan yazilimlar ile wii nin hack lenmesi islemi size
yedeklenmis oyun oynamanizi saglamakta bu da dvd ,sdhc veya hdd uzerinden yapilmakta
wii ye kurulan medya player programlari ile dvd,divx.mp3...... gibi film veya muzikleri calistirabilme
bu medyalara hdd,sd,sdhc veya smb baglantisi ile pc nizden erismenizi saglamakta.

yukarida saydiklarimi wii nizde yapabilmek icin yapmaniz gerekenler ....
SIRASIYLA:
1.homebrew channel (hbc) olmazsa olmaz
2.bootmii(koruma ) ve yedek alma
3.custom ios(cios) olmazsa olmaz
4.preloader(koruma)bootmii yi boot2 olarak kuramayanlar icin koruma (tavsiyedir)
5.usb loader (sd,sdhc veya hdd icine atilan yedeklenmis oyunlari calistiran programlarin genel adi)
6.homebrew programlar(wii icin yapilmis ev yapimi programlar)
bu siralamada yer alan rehberleri forumumuzda bulabilirsiniz...
ayrica yedeklenmis oyunlari sd,sdhc veya hdd icine atmak icin pc ye kurulmasi gereken programlar var...
wbfs:sadece wii oyunlarinin atildigi fat veya ntfs gibi bir format bu formati pc de ancak wbfs manager gibi bir programla gorur ve oyun yukleme yapabilirsiniz bunun disinda bu formata cevrilmis hdd nizi baska hic bir islem icin kullanamazsiniz....
zaman gectikce wii icin yapilan usb loaderlar ilerlemekte daha once sadece wbfs formati kullanirken su an cfg loader gibi programlar ile fat32 ve ntfs formatina da destek geldi.
yanliz bunlarin kullanimi ve oyun atma sekli ve oyun uzantilari da farklilik gostermekte.
ONEMLI:
Wii ye hack islemi yapacak arkadaslarin oncelikle hangi versiyona sahip olduklarini bilmeleri gerekir
bunun icin wii menude wii-wii settings e girin ust sagda 3.2e 4.1e veya 4.1u gibi yazan numaralar versiyon numaralaridir.
guvenligi oncelik li siraya koyun ve bootmii kurup yedeginizi alin
bootmii ve yedek alma :
bu asamada da 2009 da cikan makinalar ile 2008 de cikan makinalar farklilik gostermekte bu konuyuda islemlere baslamadan once okuyun
forumumuzda gerekli bilgiler mevcuttur.

2 kez düzenlendi. En son 30/12/2009 19:54 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: ACEMILER ONCE BURAYA
23 December 2011 15:30
Arkadaşlar herkeze merhaba. Dün kampanyalardan yararlanıp 249tl ye güzel mario paketli bi wii aldım. Biliyorsunuzki orda oyun fiyatlarını görünce biraz dudağım ucukladı. Kısaca konuya girmek istiyorum bu işlerden anlayan biriyimdirde. Softmod olayını yapayım dedim. araştırmalarıma göre version farkında tıkandım kaldım. Bendeki version 4.3s yazıyordu. Ben bütün programları bulup halletmeme rağmen herşey en başına döndü. Ama internette yaptığım araştırmaya göre hdd ye oyun atıp burdan oynanabiliniyormuş bu versiyonlarda. hdd yi tanıtmaya bile gerek kalmıyormuş. Böyle bir şey varmı acaba onu merak ettim. Ayrıcana ben oyunda indirdim clonecd ile 2x te yazdırdım ama bu versiyonlar kesinlikle kopya cd de okumuyormuş. Böle oluncada hdd ye atacağım oyunlar iso olarak kalacakmı yoksa başka programla açarakmı atacaz içine. Yanlış birşey yazdıysamda lütfen uyarın beni.
23 December 2011 16:15
oyunlari pc den hdd ye wii backup manager adli program ile atiyorsun.osftmode yapman gerekli

23 December 2011 16:22
Sayın admin karışmak gibi olmasın ama arkadaşımıza softmode yapabileceği bir link vermiyoruz?

23 December 2011 16:28
Valla allah razı olsun gerisi bana kalmış yapmaya çalışacağım artık çok teşekkür ederim.
23 December 2011 16:38
Arkadaşlar kusura bakmayın ama Letterbomb dosyasını arıyorum bulamıyorum nedense yardımcı olurmusunuz.?
23 December 2011 16:42
Tamam arkadaşlar ben olayı çözdüm ama şöle bir problem var 4.3s versiyon yok leterbomb da ne yapmalıyım acabamoody smiley..
23 December 2011 17:03
Bence wii yi internetten update et ondan sonra bak bide smiling smiley (internet ayarlarından internete bağlanma testinden sonra evet de ^softmode den sonra sakın evet deme^)
Ha bu arada sorularunı oraya yazarsan daha tatmin edici cevaplar alırsın

28 December 2011 15:08
keşke bütün rehberlere link bağlasaydın yeni wii aldım hiçbirşeydende anlamıyorum confused smiley
29 December 2011 21:49
once softmode yapicaksin, hack bolumunde ki oyunsuz yapilan rehber ile basla, daha sonra oyun oynama icin gerekli adimlara devam edersin

17 February 2012 16:26
Ya ben bu konularda hiç iyi değilim... Ben Wii aile paketini aldım. İçinde Wii Party ve Wii Sports vardı. Ama onlardanda açıkçası sıkıldım. Orjinal oyunların fiyatı belli. Bende indirerek çiplilerdeki gibi fln ucuz oyun istiyorum. Ama hiçte canım çip taktırmak istemiyor. Yani öyle üşengeçlik fln değil. Gözüm korkuyor. Softmode flndanda korkuyorum. Hep orjinal olsun istiyorum çipsiz olsunn istiyorum ama olmuyor. Çip taktırmadan veya softmode yaptırmadan neden orjinal olmayan oyun oynayamıyoruz? Wii'nin kumandası oyunları çok pahalıya kaçıyor acaba xbox veya psp3 move alsaydım daha mı iyidi? SD kart nedir? Çip taktırtmadan SD karta oyun yükleyerek oyun oynayabiliyormuyuz? Biliyorum bu soruların çok saçma ve size göre cevapları kolay sorular ama adı üstünde ben acemiyim grinning smiley Bu arada 1şeyden daha çekiniyorum. Wii remote controller. Çok pahalılar ya! Onlarında sahtesi fln var mı? tongue sticking out smiley grinning smiley Şimdiden tşklr...
17 February 2012 16:56
Maalesef öyle istediğiniz gibi olmuyor. Korsanı engellemek için Nintendo firması Orjinal olmayan DVD'leri okuyamayacak şekilde DVD okuyucuyu modifiye etti. Bunu geçmek için ek bir maliyet ile üstesinden gelebiliyorsunuz ama bunun sonucunda çip taktırmanız gerekiyor buda haliyle ek maliyet demek.

İkinci yöntem olan softmod ise çip taktırmak istemeyen ve USB diskten oyun oynamak isteyen kişiler için vazgeçilmez bir yöntem. Bunun dezavantajı var mı? Var. Ne yaptığınızı bilmeden işlem yaparsanız bu kış günlerinde Wii'yi şöminenin üstünde bir süs olarak kullanmak içten bile değil. Sakın gözünüz korkmasın çok zor bir olay değil. En fazla rehberleri takip ederek 1-2 saat süren bir işlem.

SD kart ise fotoğraf makinanıza taktığınız resimlerin kaydedildiği flash bellekten başka birşey değil.

Onun dışında aparatlar (Remote Controller, Zapper vs. vs. vs.) Nintendo'nun asıl para kazandığı zımbırtılardır. Bu yüzden bu kadar çok pahalılar.

Sahtesi var mı? Orjinaline yakın kalitede bir sürü sahtesi var ama bunlar Çin üretimi olduğu için sahtelerinin problem yaratma olasılığı biraz fazla.
18 February 2012 09:06
Sağolun. spinning smiley sticking its tongue out
1 Sorum daha olucak. Çip veya Softmode yaptıktan sonra wii'de değişiklikler oluyormu? Yani görüntü kalitesinde, garantisinde değişimler oluyormu? Orjinal gibi kalmasını beklemiyorum ama çok mu değişiyor?

1 kez düzenlendi. En son 18/02/2012 09:13 tarihinde AcemiWii tarafından düzenlenmiştir.
18 February 2012 10:25
Çip taktırırsan garantisi temelli gidiyor. Softmod yaptırırsan eğer bir problem olduğunda servise giderse ve özellikle bu cihazda "dur bakalım softmod varmı bi bakayım" derlerse o zaman garanti dışı kalır. Wii'nin servise gitme durumu nasıl oluşur? DVD okuyucusu bozulur, Bluetooth modülü arızalanır filan. Onun dışında bir arıza olmaz. Servis de gitmesine gerek kalmaz smiling smiley

Çipte donanım bazlı müdahale oluyor ki Nintendo bunu onaylamıyor. Softmod'da ise yazılım yolu ile müdahale ediyorsunuz. Ha Nintendo buna birşey der mi? Homebrew uygulama geliştirilmesine izin verdiği an bunu kabul etmiş oldu zaten. Softmod'u geri alabilir miyim dersen şuan Menü versiyonun 4.3 ise ondan daha yüksek bir güncellemenin çıkmasını beklemen gerekiyor. Ancak o şekilde sistemdeki Bütün CIOS'lar gidiyor vs. vs. vs.

Tavsiye ister misin? Softmod yap veya yaptır. Orjinal oyunlarla en fazla 2-3 ay idare edebilirsin.
18 February 2012 12:15
Teşekkürler gerçekten işime yaradı ama Softmode yaptıracağım Ankarada bir yer bilmiyorum... Ankarada yaptırabileceğim bir yer var mı? Softmode yaptırdıktan sonra orjinal oyun oynanıyor mu? grinning smiley
Menü versyonumu nasıl öğrenicem?

1 kez düzenlendi. En son 18/02/2012 12:21 tarihinde AcemiWii tarafından düzenlenmiştir.
18 February 2012 14:41
Rehberleri takip ederek sende yapabilirsin çok zor değil. Sadece birkaç kere okuman yeterli.

Yeni aldıysan büyük ihtimal 4.3E'dir. Öğrenmek için Wii Ana menüde sol alttaki Wii ikonunu seçiyorsun gelen menüden Settings'e giriyorsun Sol veya sağ üstte menü versiyonu 4.2E veya 4.3E şeklinde yazar.
18 February 2012 19:18
Mailesef 4.3E çıktı.... Ben daha çocuğum. Okul dönemindeyim. Annemlere softmode fln bahsettim ama annemler sınav dönemindesin 1 oyun yeter sana diyorlar. Napıcağımı bilemiyorum. sad smiley
18 February 2012 21:20
AcemiWii, yaş kaç?
19 February 2012 07:29
27 February 2012 08:46
Arkadaşlar baş acemi geldi (:
Sofmod rehberindekileri yaptım ancak tam olmadı sanırım. Mesela linkte verilen ios236 hata verdi , internetten başkasını indirip kurdum vb. İşlemler bittiğinde oyun açmayı denedim. 2 tane flash var ikisini de yeniden formatladım sonra birini wbs manager 3.0 ile .wbfs oyunlarını diğerine de backup ile 2 tane .iso oyununu attım(tersi de olabilir şimdi anımsayamadım). Arkadaki her iki yuvayada flashları taktım ancak aklımda kaldığı kadarıyla yalnızca dış taraftakiler oyun oynatıyor ki ordaki dosyaları gördü. Sadece dış tarafta olacak şekilde flashları tek tek denemeye karar verdim. Wbfs olanlardan zeldayı (ISO) denedim filmini oynattı ama oyuna girerken kilitlendi sanırım ekran karardı ses yok cihazdan kapatıp açtım. Rayman rabbite hiç uğramadı. Mario galaxyde (WBFS) ilk öğrenme kısmı gibi bir yerde biraz atladı zıpladı elmas kırdı sonra , sanırım esas kısım kaleye gelince yine kilitlendi. Önce Usbloader ile denedim sonra belki programdır diye neogamma ve usbloader gx yükledim ama sonuç alamadım. Son durum ise bütün işleri temiz olarak baştan yapayım dedim. Tekrar letterbombu hafıza kartına attım ama wiinin mesajlarında çıkmadı,eski tarihlere kadar gittim. Miileri kaybetmeyi bile göze aldım format sistem dedim. Ancak yine mesajlarda görünmedi.
27 February 2012 17:28
oyunlari flash da gorup calismis anladigim kadariyla, softmode ile ilgili olsaydi usb yi gormez veya usbloader acilirken hata verirdi, bunlar olmadigina gore problem softmode ile ilgili degil.flas bellegi fat32 format at wii backup manager ile oyunlari pc den flasa at, wii sport gibi basit bir oyun at, oyun aciliyorsa, softmode ile ilgili bir problem yok demektir.[www.wiidewii.com] bu rehberdeki anlatimla ciosun update yap.

28 February 2012 07:28
dedezade
oyunlari flash da gorup calismis anladigim kadariyla, softmode ile ilgili olsaydi usb yi gormez veya usbloader acilirken hata verirdi, bunlar olmadigina gore problem softmode ile ilgili degil.flas bellegi fat32 format at wii backup manager ile oyunlari pc den flasa at, wii sport gibi basit bir oyun at, oyun aciliyorsa, softmode ile ilgili bir problem yok demektir.[www.wiidewii.com] bu rehberdeki anlatimla ciosun update yap.

Sağolasın hocam, birkaç kapattım açtım vs sonra letterbomb yine göründü mesajlarda. tekrar hbcyi kurdum üstüne cfg70 kurdum , daha önceki rehberdeki mmm , neogammayı da kurayım dedim hazır elim değmişken.Diğer rehberdeki modmiiyi de kurdum ama pek birşey yapamadım. yine wiibackup managarle senin dediğin gibi wii sports + sport resort attım tek başına 4gb lık flasha,açtı sıkıntı yok. Daha diğer oyunları denemedim. onları da açar umarım.

Bir de remote konusu var ama bunu çözdükten sonra başka bir başlıkta bakarız artık.
04 March 2012 10:46
@paranomy ?? ne sordun

15 March 2012 10:37
Merhabalar,
wii konusunda ben de acemiyim. Çocuklarım için aldım (Kendimi de unutmayayım smiling smiley ). Tabii sports paketi en fazla bir ay idare edeceği için Soft mod yapmak istiyorum; ancak güvenli ve emin adımlarla ilerlemek istiyorum. Sorularımı cevaplandırırsanız memnun olurum.
1) Öncelikle Sd kartla ilgili olarak 2GB tın üzerinde olursa bir problem oluştur mu?
2) Versiyon 3.4 gözüküyor. Bu versiyon ile soft mod yapmak veya update edip son versiyon ile soft mod yapmak arasında fark var mıdır? (özellikle oyunlar açısından). Malum öğrendiğim kadarıyla versiyonda geri dönüş riskli oluyor. O yüzden bu işlemi bir kere yapmak istiyorum.
3) Harici 500 Gb lık sabit diskim var (Ayrıca konsolun tanıdığı kapasite miktarı ne kadardır?). Tamamıyla oyun için kullanmak istemiyorum. Hem oyun hem de diğer işler için kullanabilir miyim?
4) Gördüğüm kadarıyla soft mod için farklı programlar kullanılıyor. Wideii nin soft mode asistanının kullanıcı arayüzü çok kolay. Tavsiye ettiğiniz program hangisi olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
WII WBFS Oyun oynama problemi
16 March 2012 08:59
ustalar ben WBFS format li oyun indirdim ve wii externe festplatte deki WBFS oyunlarimin icine attim fakat bu indirdigim oyun wbfs formati olmasina ragmen görüküyo neden acaba cevap yazarsaniz sevinirim saygilar
16 June 2012 06:29
beyler ben wiimi sahtelettim ama sd kart kullanmadan nasıl cios update yapıcaz?
29 August 2012 14:52
Merhaba ,
Umarım bana yardımcı olabilecek birisi çıkabilir .
Sevgili abimiz yiğenine wii hediye etti . Wii 4,3 E kendisinde 1 yıldır vardı ve onun evinde defalarca kullandık .
Cihaz bize geldiğinde cihazı kırdığınız ve bu şekilde sürekli kullandığını söyledi .
Wii yi televizyona bağladık . SD cardı taktık .
ANcak Wii cd si elimizde yok .
1 tane yanında hard disc verdi ve oyunları buna atarak kullanabileceğimizi söyledi .
Wii yi televizyonda açtığımızda karşımıza wii nin bir sürü sayfadan oluşan bir ekranı çıkıyor . Bu ekranda üst sol köşede ilk olarak wii cd bölümü var . sonra sırakla diğer kanallar geliyor .
Biz ne yaptıysak oyunları açamadık ve anladığımız kadarıyla oyunlar silinmişti . ANcak ne yaptıysak Homebrew chanelda silindi .
Şu anda wii ekranı bana bakıyor ben ona ve hiçbir şekilde ne yaptıysak ilerleyemedik .
ELimizdeki wii zaten hack li ama tekrar bir kırma mı yapmak lazım , forumlarda sd cardın fat32 formatlı olması gerektiğini söylüyor ki ben bunu nereden anlayacağım .
sd cardı bilgisayara takdtıgımda içinde birkaç dosya var gözüküyor ama ben wii ye bagladıgımda sd cardın içerisi bombos gorunuyor .
sd card içerisine boot.elf dosyasını ve hack için gerekli olan hackmi içerisindeki private dosyasını kopyala yapıstır yaptım .
ancak hiçbir şekilde yol katedimiyorum .
lütfen birisi bana cihazın kurulumu ile ilgili yardımcı olsun sad smiley

Gökçe
29 August 2012 16:48
gokches
Merhaba ,
Umarım bana yardımcı olabilecek birisi çıkabilir .
Sevgili abimiz yiğenine wii hediye etti . Wii 4,3 E kendisinde 1 yıldır vardı ve onun evinde defalarca kullandık .
Cihaz bize geldiğinde cihazı kırdığınız ve bu şekilde sürekli kullandığını söyledi .
Wii yi televizyona bağladık . SD cardı taktık .
ANcak Wii cd si elimizde yok .
1 tane yanında hard disc verdi ve oyunları buna atarak kullanabileceğimizi söyledi .
Wii yi televizyonda açtığımızda karşımıza wii nin bir sürü sayfadan oluşan bir ekranı çıkıyor . Bu ekranda üst sol köşede ilk olarak wii cd bölümü var . sonra sırakla diğer kanallar geliyor .
Biz ne yaptıysak oyunları açamadık ve anladığımız kadarıyla oyunlar silinmişti . ANcak ne yaptıysak Homebrew chanelda silindi .
Şu anda wii ekranı bana bakıyor ben ona ve hiçbir şekilde ne yaptıysak ilerleyemedik .
ELimizdeki wii zaten hack li ama tekrar bir kırma mı yapmak lazım , forumlarda sd cardın fat32 formatlı olması gerektiğini söylüyor ki ben bunu nereden anlayacağım .
sd cardı bilgisayara takdtıgımda içinde birkaç dosya var gözüküyor ama ben wii ye bagladıgımda sd cardın içerisi bombos gorunuyor .
sd card içerisine boot.elf dosyasını ve hack için gerekli olan hackmi içerisindeki private dosyasını kopyala yapıstır yaptım .
ancak hiçbir şekilde yol katedimiyorum .
lütfen birisi bana cihazın kurulumu ile ilgili yardımcı olsun sad smiley

Gökçe

duygulandım :'( good story bro

[www.facebook.com]
STEAM-ID:wiismash
Wii Friend Code:0861-5073-7086-9230
Wii Brawl:3182-2383-4750
Wii BlackOps:0104-9659-1761
PES 12:0261-7492-9473
GoldenEye 007:yakında yazıcam
Conduit2:
Mario Kart Wii:
29 August 2012 22:11
Su an hangi kanallar var wii nin menusunde hepsini bir yaz ben basana yardimci olayim

04 September 2012 11:11
herkese merhaba

yaklaşık 1 yıldır 4.3e softmoded wii kullanıyorum. düne kadar da keyfim yerindeydi. dün orijinal u draw tablet ve oyun aldım. oyunu taktıktan sonra ekranda update ettiğini ve beklememi söyledi. internet bağlantım kapalı olduğu için hiç sıkıntı yapmadım ve bekledim. update tamamlandı dedkten sonra orijinal oyunu açtım, oynadım. daha sonra usb'den başka bir oyunu açmak istedim. usb loader cfg kullanıyorum ya da kullanıyordum. şimdi hiçbir oyunu açmıyor.
settings'in altında "frmat wii system memory" var. buradan hafızayı silip tekrar softmode yapsam olur mu?

sizce ne yapmalıyım?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sevgi ve saygılarımla,
s.u.u.s.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!