Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

ben neler yaptım

Gönderen cenk 
ben neler yaptım
12 October 2009 21:46
selam arkadaşlar,

bi arkadaştan 2006 model cipli wii aldım ama içinde ne çipi var belli değil ve bu cihaz pal. içinde hangi versiyon vardı onu da bilmiyorum çünkü o zaman dikkat etmemiştim sanırım 3.x li bir versiyondu. kadıköy yazıcıdan 2 oyun aldım, mario galaxy ki bu çalışmadı, diğeride medal of honor vanguard çalıştı (2 oyunuda taktığımda wii nin ana ekranındaki dvd kutucuğunda görüyordum).. ayrıca internet connectiona da oki dedi. ben biraz oynadıktan sonra aletin menülerini kurcalamaya başladım ve sistemi update ettim ve 4.2e oldu.

Artık oyunları taktığımda ama menudeki ilk dvd resmi olan kutucukta göremiyorum ve üzerine tıklayınca da içine girip soru işareti çıkartıyor.

Ne yapalım derken wiicrazy arkadaşla konuştuk buranın adresini verdi bende işten arta kalan zamanda burayı okudum. softmod olayına girdim, sd kart üzerinden, hebrew kanalı ekledim, bootmii olayını yaptım, backup aldım, dvdx de yaptım ama ne işe yaradı anlamadım derken, hbc'den ufak tefek oyunlar download ettim vb.. ama alet benim kopya dvdleri hala görmüyor..

ne yapmalıyım? bunun içindeki çipin muhtemelen wiikey olduğu tahmin ediliyor bunu mu update etmem lazım, ayrıca free loader falan diyorlar.. kısacası bu durumda bu alet kopya oyunları nasıl oynatır.

saygılar,

cenk/istanbul/34

Re: ben neler yaptım
12 October 2009 23:02
cd ile ugrasmadan usbloader kurup oyunlari hdd ye atip rahat rahat oynasan daha iyi degilmi
13 October 2009 05:29
@dedezade, tabii öylesi daha iyidir ama @cenk arkadaşımız eğer bu tip konuları takip etmemişse bu konudan bihaberdir muhtemelen, yoksa kimse netten indirip oynama rahatlığı varken oyun aramaz, hele hele satın almaz (:

şaka bir yana cenk kardeşim, oyunları USB'den oynaman için aletin çok kabaca sistemini buna uygun hale getirmemiz gerekiyor, mesela forumda benim 3.4 versiyonlu makinamı nasıl USB'den oynanabilir hale getirdiğime dair dolu telaş dolu mesajım var, WiiCrazy üstad sağolsun sayesinde hallettik, ama önce sana tavsiyem boş vaktinde buradaki rehberleri oku, youtube'dan gir videolu rehberlere de bak - tabii çoğu ingilizcedir-.

Aceleci olma, sabret, keza sabrına değecek.
13 October 2009 05:30
backup launcher uygulamaları ile disk kanalı yerine bu uygulamalarla yazdırdığın diskleri oynayabilirsin... neogamma sanırım şu an bu uygulamalar içinde en güncel olanı.

nintendo üzerinden update yaptıysan şu an makinanda kurulu boot2 sürümü boot2v4 olmalı, bu boot2 versiyonu sistemde yüklüyken downgrade tavsiye edilmiyor. senin de çipin ile ilgili problem 4.2 menu ve kullandığı ios ile ilgili olduğu için çipini ancak bu korumaları kaldırarak kullanabilirsin.

Oyunları açarken 003 error gibi bir hata alıyor musun?

ps1: Aslında bu konularda bilgiler de tam net değil, dediğim gibi en iyisi şimdilik neogamma gibi bir program kullanıp beklemede kal.
ps2: 4.2'ye nintendo'nun update'i ile geçtiğin için varsa bile sendeki IOS 249 işe yaramayan nintendo versiyonu ile değiştirilmiş olabilir. 3 numaralı aşama olan cios kurulumunu yapman lazım, lakin benim rehber 4.2'yi içermiyor. 4.2 için trucha bug restorer programının değiştirilmiş bir hali kullanılıyor. Internette nasıl yapıldığına dair rehberler falan var. Ben henüz çok ciddi bir şekilde inceleyemedim.

1 kez düzenlendi. En son 13/10/2009 05:38 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 October 2009 09:17
selam arkadaşlar,

bende atom gibi bi junior olmasaydı daha çok vakit ayırabilirdim ama oğlum çok vakit alıyor ve wii ile uğraştığımı görünce rotayı emekleyerek wii tarafına çeviriyor smiling smiley bu nedenle veriyim parasını hazır kopya alayım dedim..

@wiicrazy ; eğer hbc den download ettiğin oyun uygulama vb soruyorsan bunlar sorunsuz açılıyor ama kopya dvd oyunları soruyorsan, alete ttaktığımda hiçbir şekilde görmüyor, sanki hiç dvd takmamışım gibi.

bugün şirketten bi arkadaş orjinal wii oyunu getirdi akşam onu deneyeceğim, bakalım wii oyunu görecek mi..
ve denedim onu da görmedi..

1 kez düzenlendi. En son 13/10/2009 16:50 tarihinde cenk tarafından düzenlenmiştir.
14 November 2009 08:55
benimde aynı şekilde eski çipli wii var backup launcher la sorunu hallettim ama orjinal oyunda sorun çıkartmıyo gerçi iki tane var biri wii sports biri de red stell ikisinide sorunsuz oynuyorum
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!