Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii softmode yardım (acil diyebiliriz smiling smiley )

Gönderen ****GhOsT**** 
Wii softmode yardım (acil diyebiliriz smiling smiley )
21 December 2009 21:20
Merhaba arkadaşlar elimde versiyonu 3.2 u olan bir wii var.Pal mı ntsce mi olduğunu bilmiyorm.Soft mode yapmak için 4.2 ye update yapmam lazım sanırım.Bu update i nerden bulup yapabilirim 4.2 ye (wii ile internete bağlanmadan) ayrıca bu pal - ntsc olayını işlemlere başlamadan önce öğrenmem lazım mı ?

Update yaptıktan sonraki işlemleride nasıl yapabiliriz biraz kafam karıştı onada yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekstra olarak başka bi sorum daha var.Wiikey çip takılı başka bi makinayı update yapmıştım çok önce kaça çıakrıdm hatırlamıyorum.Ondan sonra bazı çalıştırdığı oyunları hiç çalıştırmamaya bazılarındada açıp oyundan atmaya başladı.Tabi yeni oyunların çoğuda çalışmıyor sad smiley Bu neden kaynaklı olabilir? Onada softmode yapsam sorun düzelirmi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Re: Wii softmode yardım (acil diyebiliriz smiling smiley )
21 December 2009 21:43
makinan u oldugu icin ntsc e olsaydi pal olurdu
softmod yuklemen icin update etmen gerekmiyor bu versiyonda da softmoda gecebilirsin
ister bu versiyonda ister 4.2 de
sirayla
hbc kurulumu
bootmii kurulumu
cios kurulumu
hdd den oyun calistirma kurulumlarini yapacaksin
siralamaya gore forumdaki rehberleri takip edebilirsin
21 December 2009 21:59
Şuan kullandığım versiyona yükleme yapabiliyomuyum? 4.2 den öncekilerde zelda oyunu isteniyo deniyodu sanırım o yüzden ona geçmeyi düşünmüştüm.Bide daha düşüklerde bu işlemi yaptıktan sonra bazı oyunları açamama gibi bi problem olurmu?

Bide şimdi aklıma geldi 4.2 de pal olanlar sadece pal ntsc olanlar sadece ntsc oynuyabiliyo sanırım softmode tan sonra.Daha düşük versiyonlarda yapınca bu sorun olmadan ikisindende oynanabiliyormu?

Biliyorum çok soru soruyorum saçmada gelebilir ama cidden çok geri kaldım ve hiç bişey bilmiyorum bi sorun olmasın diye herşeyi öğrenmeye çalışıyorum.Birazdan bu işlemi yapıcam bi sorun olmaz inş.
21 December 2009 22:02
yok oyunlari acar menu versiyonu ile ilgisi yok
dedigim gibi update etmene gerek yok kendi versiyonuna uygun yuklemeleri yaparsan problem yasamazsin adimlari atlamadan sirayla yap
her oyunu oynarsin pal ntsc fark etmez
21 December 2009 22:04
Tamamdır dedezade teşekkür ettim.Ben bu işlemleri yapmaya birazdan başlıcam müsaitsen msn adresimi eklermisin.Gece buralardaysan belki acil yardıma ihtiyacım olabilir smiling smiley ?

ghost@forumvadisi.com
21 December 2009 22:06
bu gece sabaha kadar ara ara burdayim sana yardimci olurum
21 December 2009 22:13
Tamam o zaman bu gece beraber inşallah halledicez bu işi smiling smiley Ben bi 15-20 dk ya başlıycam haberleşiriz.
23 December 2009 21:47
Flood yapmış oluyorum ama kusura bakamayın smiling smiley Öncelikle yardımları için dedezadeye teşekkür ederim.Onunla beraber sorunsuz bir şekilde sofmode işlemini gerçekleştirdik smiling smiley

Şimdi bu konu için son bir sorun olucak neogamma ile ile indirdiğim oyunları açarken bi ayar yapmam gereklimi?Benim makina ntsc-u ama pal oyunlarım var daha çok.Bunları çalıştırıyor ama renkler siyah beyaz gözüküyor.Bunu düzeltmek için bi ayarı varmı?

Tamam bunu çözdüm kolaymış smiling smiley Ama oyundan çıktıktan sonra tekrar neogamma açarken siyah ekran olup takılıyo wii ye reset atmak gerekiyo.Bu neden olabilir ?

1 kez düzenlendi. En son 23/12/2009 22:42 tarihinde ****GhOsT**** tarafından düzenlenmiştir.
23 December 2009 23:11
USB Hardisk mi kullanıyorsun? DVD'den mi oynuyorsun?

Şayet USB harddisk kullanıyorsan Configurable Usb Loader V50 çıktı onu kullanabilirsin. Şuan hemen hemen bütün oyunları CFG Usb Loader çalıştırıyor ama Metroid Prime Trilogy oynamak istersen ben sadece Wiiflow 1.1'de çalıştırabildim. Onu da kenarda tutabilirsin. Fazla USB loader göz çıkarmaz tongue sticking out smiley

Ama yok ben DVD'den oynuyorum diyorsan hangi Neogamma versiyonunu kullanıyorsun?
23 December 2009 23:35
Daha usb olayına geçmedim yanımda usb hdd yok malesef.Ama kısa zamanda onada el atıcam inşallahsmiling smiley

Neogammar 8 beta7 kullanıyorum.Şuan yanımda yeni indirdiğim 1 tane oyun var o yüzden diğer oyunlardada aynı sorunu yapıyomu deneyemedim.Oyunu açtık ilk siyah beyaz çıktı sonra bi ayarı değiştirdim normal şekilde açıldı oyun ama her tekrar açışta sanırım onu tekrarlamamız gerekiyo.Neyse sonra sorun olmadan oyunu açıyorum ama oyundan çıktıktan sonra tekrar hbc girip neogamer ı açmak istediğimde load tan sonra siyah ekranda takılı kalıyo.Bu bende olan bi sorun mu yoksa oyundan çıktıktan sonra wii yi kapatıp açmamız mı gerekli.Yada benim makine ntsc (ntsc ydi sanırım versiyon 3.02u yazıyor buda ntsc-u oyunları sorunsuz çalışıyo dmeek oluyo dimi smiling smiley ?) ntsc veya pal oynadığım için mi böyle bi sorun yapıyo acaba ? Anlamadım bi türlü..

1 kez düzenlendi. En son 23/12/2009 23:59 tarihinde ****GhOsT**** tarafından düzenlenmiştir.
24 December 2009 09:21
Versiyonun yanındaki harf -U veya E- bölgesini belli ediyor. U olduu zaman NTSC demektir. PAL oyunları oynamak belki ama belki problem çıkartabilir. Bu TV ayarları ile ilgili. LCD kullanıyorsanız pek problem değil. TV'nin PAL veya NTSC desteği var ise sorun olmaz. Neogamma ayarları save ediyor mu bilmiyorum ama USB harddisk kullanmak her zaman daha sağlıklıdır. Şuan nerdeyse bütün forumlar USB Loader olayına ağırlık vermiş durumda. Ayrıca harddiskini SD kart gibi de kullanabiliyorsun.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!