Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Acil yardım. Çok acil ama !!!

Gönderen 860462 
Acil yardım. Çok acil ama !!!
20 December 2009 15:32
Arkadaşlar içerisinde 4.2e sürümü olan wii'me dün Wasabi Dx chip taktırdım. Chipinde 3.0 versiyonunu yüklediler ve denemelik korsan Smash Bros diye bir oyun oynattılar. Buraya kadar sorun olduğunu düşünmüyorsunuz tabi.

Birkaçtane 4x ile yazılmış oyun aldım eve geldim cd'leri okumadı. Kendim evde iso oyunlar indirdim 4x ile yazdırdım siyah ekranda türkçe anlamı "bir hata gerçekleşti makinayı kapatın operator manuelini okuyun" gibi yazı ile karşılaşıyorum.

Pedere söz verdik kopya oyun oynıycaz diye chip için para aldık şimdi hiç bir işe yaramayınca mahçup oldum. Sırası ile yapmam gerekenleri söylerseniz çok sevinirim. Tek çarem buraya üye olmak kalmıştı.

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler, cevaplarınızı burada bekliyorum.

(Forum kurallarını bilirim, daha önce açılmış konular takip edilir öyle yeni konu açılır ama inanın yaptım ve herşey çok karma karışık, yanlış birşey yaparsam brick olur diye sırasıyla sizden yardımcı olmanızı diliyorum. İllaki daha önce anlatılmıştır ama birde ayrıyetten bana yardımcı olursanız çok sevaba geçeceksiniz)

Re: Acil yardım. Çok acil ama !!!
20 December 2009 15:58
Çip konusunda pek bilgim yok yardımcı olamıyorum kusura bakma. Korsan oyun oynamak istersen aslında çip şart değil. Softmod denilen yöntemi de kullanabilirsin. Peder'in gözleri önünde internetten indirmiş olduğun oyunu CD'ye kaydetmeden çalıştığını gördüğünde büyük ihtimal gözlerine inanamayacaktır grinning smiley.

Backup Launcher veya GeckoOs'muydu neydi onu denedin mi?

(Dedim çip ile hiç tecrübem olmadı o yüzen backup launcher filan yazdım)
20 December 2009 17:05
Ee, peki verdikleri Super Smash Bros Brawl'da mı çalışmıyor şimdi?

Muhtemelen çip takımı ya da sürücü ile ilgili bir problemdir bence çipi taktırdığın yere geri götür.

SSBB'yi sana verdiler de o çalışıyor kendi yazdıkların çalışmıyorsa başka bir dvd writer ve başka medya kullanarak dene. Verbatim DVD-R'ler tavsiyedir, dvd-writer olarak da notebook sürücüsü kullanma.

Muhtemelen senin problemin çipin montajı ile alakalı gerçi.
20 December 2009 17:15
yok oyun onlarındı "bak çalışıyor işte" gibisinden oynadık biraz sonra eve gittim. Aldığım oyunlar çalışmadı. ilk yaptığım new super mario biraz çalıştı malum oda takılan versiyon olduğundan demo gibi kitlenip duruyor. Başka super marodan yaptım aynsıı olmasına rağmen çalışmıyor. Saçma sapan şeyler yaşıyorum. Evde 3 bilgisayar var biri cd'yi yazdırdığım diğer 2'side laptop. Şimdi tuzruhu abi bana yardımcı oluyor soft mod konusunda chipi boşverdik şimdilik. Ama sonra dönücem o konuya.

İlginize teşekkürler.
20 December 2009 18:21
E çalışmadığı bilinen NSMBW'yi denediysen gayet normal... Ayrıca eksik bilgi vermişsin bize, oyunların hiçbiri çalışmadı diyordun şimdi de NSMBW çalıştı sonra kilitlendi diyorsun... Neyse softmod yap bakalım.
20 December 2009 22:34
Sorun çipten olabilir düşüncesiyle başarılı bir şekilde softmod yüklenmiştir.

Çipin takıldığı yerden gelecek cevaba kadar konu kilitlenmiştir.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!