Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB Loader CFG veya Neogamma'ya tıklayınca kararan ekran ?!

Gönderen neo 
neo
USB Loader CFG veya Neogamma'ya tıklayınca kararan ekran ?!
28 February 2013 01:11
arkadaşlar merhabalar...

wii'yi mi bir arkadaşıma vermiştim. aylar sonra geri istedim. uzun zamandır oynamadığını dile getirdi.

aylar sonraki mario özlemimle bir hevesle aleti tekrar kurdum, diski taktım. açılış ekranında USB Loader CFG veya Neogamma'ya tıkladığımda ekran kararıyor. ve o şekilde kalıyor. ekrana pıt pıt pıt şeklinde belirli saniyelerde kısık bir flaş çakar gibi oluyor.

sizce problem nedir? neyi kontrol etmem gerekmektedir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Re: USB Loader CFG veya Neogamma'ya tıklayınca kararan ekran ?!
28 February 2013 06:19
Sd kart takilimi? kanal üzerinden de acsaniz sd kart içinde ilgili klasorun olmasi gerekir. homebrewchannel duruyormu?
28 February 2013 16:46
neo
arkadaşlar merhabalar...

wii'yi mi bir arkadaşıma vermiştim. aylar sonra geri istedim. uzun zamandır oynamadığını dile getirdi.

aylar sonraki mario özlemimle bir hevesle aleti tekrar kurdum, diski taktım. açılış ekranında USB Loader CFG veya Neogamma'ya tıkladığımda ekran kararıyor. ve o şekilde kalıyor. ekrana pıt pıt pıt şeklinde belirli saniyelerde kısık bir flaş çakar gibi oluyor.

sizce problem nedir? neyi kontrol etmem gerekmektedir?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Sanırım sizin arkadaş Update yapmış olabilir detaylı bilgi gerek.

hidden
Sd kart takilimi? kanal üzerinden de acsaniz sd kart içinde ilgili klasorun olmasi gerekir. homebrewchannel duruyormu?

Bende Neogamma SD kart istemiyor ama CFG USB Loader SD kart ister. HBC duruyor mu?
neo
28 February 2013 20:41
tekrar selamlar...

biraz daha aydınlatayım olayı.

ben bu aleti arkadaşımdan satın aldığımda zaten hacklenmişti, diskte bir sürü oyun vardı vs. hiç bir zaman yeni oyun atmadım içine. yöntemleri de araştırmamıştım zaten. akabinde bir arkadaşıma verdim oynasın diye işte.

arkadaşım update etmemiş.

sd kart takılı.

homebrewchannel dediğiniz dalgayla hiç alakadar olmamıştım bugüne kadar ama şimdi menü'den sol alttan sd kart'a tıkladığımda gelen menüde üstten 3. olarak görüyorum homebrewchannel'ı.

acaba diskte mi problem var diye pc'ye taktım. WBFS Manager 3.0 kurdum. ve onunla bakınca oyunlar görünüyor. yalnız şöyle bir ek bilgi vereyim. arkadaşım en son bu disk ile film falan taşımış. pc'ye takıp (disk ntfs bu arada) filmleri atmış vs (malum o esnada wii'nin dosyaları görünmüyor tabi.)

anlatacaklarım bu kadar şimdilik.

siz sorun ben kontrol edip size yazayım. hareket şeklimiz nasıl olmalı şimdi arkadaşlar?
neo
01 March 2013 21:09
yok mu arkadaşlar fikri olan?

olmadı aleti fabrika ayarlarına getirip, baştan yapacağım herşeyi artık...
01 March 2013 21:56
Siz hddyi 2 partition yapmışsınız anladığım kadarıyla. Yok tekse ntfs diskte wbfs klasörü varmı?
neo
01 March 2013 22:28
hocam disk ntfs. xp'den bakınca sadece arkadaşımın "filmler" klasörü görünüyor. WBFS Manager 3.0'dan load dediğimde de oyunları görüyorum. partition'a ayrıldığını sanmıyorum. formatından dolayı pc, wii'sel klasörleri görmüyor sanırım.
neo
01 March 2013 22:53
yalnız şimdi WBFS Manager ile tekrar baktım da... 54 nesne gösteriyor. 54'ü de oyun bunların. arkadaşım bilmeden klasör silmiş olabilir fikri doğdu ışık gibi. grinning smiley

soruyorum. oyunları ellemeden gerekli kurulumları yapabiliyor muyuz?
neo
02 March 2013 00:03
sorularımı tamamen cahilliğime verin. dedim ya ben bu aleti satın aldığımda zaten softmode yapılı gelmişti.

şimdi ben sd card'ı formatlayıp, wii'yi de fabrika ayarlarına alırsam (böyle bir ayar var mı bilmeden soruyorum tabi) yeniden softmod işlemi yaparsam, disk'i formatlamadan içindeki oyunlarla aynen devam edebilir miyim?

ayrıca sdcard'ın dosyalarının sağlam olup olmadığına bakmanın/bunu anlamanın bir yolu yok mu? tıklayabileceğimiz biryerler falan? mesela ana menüde aşağıdan sdcard'ı seçtikten sonra deneyebileceğimiz bir seçenek falan yok mu?

çok sık soruyorum ama haftasonu geldi malum, bir an önce kavuşmak istiyorum wii oyunlarıma. smiling smiley
02 March 2013 04:39
Bana kalırsa ntfs ise ve herhangibir virus vb gibi bir şey yüzünden wbfs klasoru gizli hale gelmemişse oyunlari arkadaşınız silmiştir. En basitinden Winrarı çalıştırıp winrar üzerinden sizin sürücünün içine bir girin bakalım wbfs klasoru gizlimi? Total commanderde gizli kl asorleri gosterir. Eğer yoksa wbfs klasörü oyunlar yok demektir. Soft mod yapılı ise hbc açılıyorsa wiinize bir şey yapmayın. En basitinden torrent sitelerinden en ufak worms gibi bir oyun indirip wiibackup manager ile hddye atıp deneyin.
neo
02 March 2013 12:14
peki hocam silmişse eğer WBFS Manager ya da WiiBackupManager içinden bakınca oyunları nasıl görebiliyorum ki?
neo
02 March 2013 12:34
neyse olay biraz daha netleşti. bu disk 2'ye ayrılmış. biri wii formatında, birisi de ntfs. haliyle pc'den ntfs olan kısımda filmleri görebiliyorum. WBFS Manager ya da WiiBackupManager ile girince de oyunları görebiliyorum. sanırım olay wii'nin kendisinde yatıyor.
neo
02 March 2013 13:48
gene ben grinning smiley

bu sefer de wii üzerinden bilgi vereyim:

ana menüdeki kanallar şunlar:

Disc Ch
Totad Tomorrow Ch
USB Loader GX
BBC iPlayer
Neo Gamma
internet Ch
Mii Ch
Photo Ch
Forecast Ch
Nintendo Ch
Everbody v. Ch
News Ch
Wii Shop Ch
Mii Contact Ch

SD karta tıkladığımda gelen ekrandaki kanallar da şunlar:

USB Loader GX
Neo Gamma
internet Ch
Wii fit Ch
Mario cart Wii
Homebrew Ch

sd karta tıklıyorum. oradan homebrew'e tıklıyorum. sonra Start diyorum. "this channel cannot be launched on this wii console" uyarısı veriyor.
02 March 2013 18:10
Ustam tamam demekki hdd 2 partition. Ama wbfs olanın primary partition olması lazım. Bu böyle ise wiideki usb loader gx çalıştırınca ne oluyor? Açılıyor ama diski ve oyunlarimi görmüyor. Görmüyorsa primary partition olup olmadığını kontrol edin wbfs olan bölümün.

Eğer arkadaşınız internetten update falan yapmışsa sorun baştan söylendiği gibi bundan olabilir. geri güncelleme sonrası softmod nasıl olur ne yapılır bilmiyorum. Ama güncelleme olmamışsa hbc niye çalışmıyor? Yani sd kartta hbc dosyaları eksik falan olsa bu hatayı vermez yani.

1 kez düzenlendi. En son 02/03/2013 18:12 tarihinde hidden tarafından düzenlenmiştir.
neo
02 March 2013 18:51
hocam ben bugün sabırsızlık edip aleti fabrika ayarlarına alıp yeniden softmod yaptım. hiç bir hata almadım.

lakin şimdi usb loader'a girince diski hep sayıyor ama bulamıyor.

belki dediğin gibi wbfs olan bölüm primary partition değildir diye böyledir. o bölümü primary partition olarak nerden nasıl yapabilirim?
02 March 2013 20:42
Easeus partition manager ile bakabilirsiniz. Freeware programdir. Onun üzerinden görebilir veya değişiklik yapabilirsiniz. Bu hdd ile daha önce oyun oynamıştınız degilmi. Birde hdd yi wiinin sadece 1 usb portu görür. Doğru porta taktıgınızdan emin olun. Ayrıca dediğim gibi her diski wii tanımıyor. Ama siz bu diskten oyun oynamıştım demiştiniz.
04 March 2013 23:30
Senin sorununu cevaplayayım. Kanallar SD karta taşınmış. SD karta taşındığı için çalışmıyor. Harddiskte problem yok. Bilgisayara taktığınızda format atayım mı diye soruyorsa Disk formatı WBFS'dir. İkiye bölündü ise diğer bölüm görünür. WBFS görünmez.
11 March 2013 19:57
Tuzruhu
Senin sorununu cevaplayayım. Kanallar SD karta taşınmış. SD karta taşındığı için çalışmıyor. Harddiskte problem yok. Bilgisayara taktığınızda format atayım mı diye soruyorsa Disk formatı WBFS'dir. İkiye bölündü ise diğer bölüm görünür. WBFS görünmez.

Çok sağol. Ben de buna benzer cevap verecektim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
neo'nun en son sorununa dönelim...

USB Loader GX in USB yi görmesi için 2 Yol var.

Birincisi: hidden'in çözümü:

hidden
Easeus partition manager ile bakabilirsiniz. Freeware programdir. Onun üzerinden görebilir veya değişiklik yapabilirsiniz. Bu hdd ile daha önce oyun oynamıştınız degilmi. Birde hdd yi wiinin sadece 1 usb portu görür. Doğru porta taktıgınızdan emin olun. Ayrıca dediğim gibi her diski wii tanımıyor. Ama siz bu diskten oyun oynamıştım demiştiniz.

İkincisi: Bunu az önce buldum

Filmleri yedekle. Daha sonra oyunları yedekle.-Sabırlı Ol.-(Oha!!! 54 oyun mu?! 54 oyun * 4,5 GB(ortalama) = 243 GB !!!) En sonunda diski NTFS formatıyla biçimlendirip WBFS Manager üzerinden WBFS formatıyla biçimlendir. En sonunda oyunları yüklersin.-Yine sabırlı ol.-

Ben bu dipnot işine fazla takıldım.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 10
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!