Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wiim Hakkında Bilgi Eksikliği Var Anlamam Lazım

Gönderen XSaver 
Wiim Hakkında Bilgi Eksikliği Var Anlamam Lazım
30 July 2012 13:14
Merhaba arkadaşlar.Ben önceki yaz 4.3e wii aldım ve cd'siz softmod yapılmadığı için başka bir yere softmod yaptırdım.
Şimdi wii üzerinde birkaç şey denemek istiyorum(tema vb) ancak boot2 priloader var mı yok mu tam anlayamıyorum.Ama İos kesinlikle 249ionu biliyorum
Şimdi size wiinin homebrew içindeki dosyaları ve sd kartın içindeki dosyaları yazacağım
Homebrewin içinde:
-Multi Mod Manager 13.4
-Usb Loader
-NeoGamma
-Wad Manager

vardı wii'yi softmod yaptırdıktan sonra ben ayriyetten
-WiiMc
-WiiFlow
yükledim(Wii menüsüne kıasyol oluşturmaya çalıştım fakat işe yaramadı.O ayrı konu onuda cevaplarsanız sevinirim)

Sd'yi pc ye taktığımda:
apps(dosya)
private(dosya)
usb-loader(dosya)
wad(dosya)
boot.elf var

apps klasörünün önemsiz olduğunu biliyorum.Orada yüklenen dosyalar oluyor

private->wii->title(dosya),loc.bak ve loc var title içinde birsürü adı anlamsız gelen dosya var

usb loader dosyasını atlıyorum

wad'ın içindeki dosyaların adları:
cIOS202[38+60]-v4.wad
cIOS222[38+37]-v4.wad
cIOS223[38]-v4.wad
cIOS249[57]-v19.wad
cIOS250[38]-v19.wad
NeoGamma - NGRX.wad
USBLoaderCFG_Forwarder-UCXF.wad

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim smiling smiley

Re: Wiim Hakkında Bilgi Eksikliği Var Anlamam Lazım
30 July 2012 13:19
sen ne yapmak istiyorsun, ben anlayamadım, fakat ufak sorulara cevap vereyim

senini wii yeni herhalde, boot2 ye kurulu bootmii yoktur, priiloader var mı yok mu onun için wiiyi reset tuşuna basılı tutarak aç, karşına varsa priiloader çıkar, yoksa yoluna devam edersin.

uygulama kısayolları için forwarder denen wad dosyaları oluyor, biyerden indirip mmm ile yüklemen lazım, yalnız doğru wad'ı kullandığına emin ol.mesela senin klasörde USBLoaderCFG_Forwarder-UCXF.wad diye wad var, o menüdeki kısayol işte, diğerleri de onun gibi olacak

bak buraya dikkat et: TEMA İŞİNE KORUMAN YOKSA (PRİİLOADER veya boot2 bootmii) ASLA girme, makinen brick olabilir
gerçi temalar da çirkin zaten ben denedim, berbat ötesi. en iyisi nintendonun oricinal teması grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 30/07/2012 13:19 tarihinde adirakun tarafından düzenlenmiştir.
30 July 2012 13:28
adirakun
sen ne yapmak istiyorsun, ben anlayamadım, fakat ufak sorulara cevap vereyim

senini wii yeni herhalde, boot2 ye kurulu bootmii yoktur, priiloader var mı yok mu onun için wiiyi reset tuşuna basılı tutarak aç, karşına varsa priiloader çıkar, yoksa yoluna devam edersin.

uygulama kısayolları için forwarder denen wad dosyaları oluyor, biyerden indirip mmm ile yüklemen lazım, yalnız doğru wad'ı kullandığına emin ol.mesela senin klasörde USBLoaderCFG_Forwarder-UCXF.wad diye wad var, o menüdeki kısayol işte, diğerleri de onun gibi olacak

bak buraya dikkat et: TEMA İŞİNE KORUMAN YOKSA (PRİİLOADER veya boot2 bootmii) ASLA girme, makinen brick olabilir
gerçi temalar da çirkin zaten ben denedim, berbat ötesi. en iyisi nintendonun oricinal teması grinning smiley

Çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.Makinem aslında yeni değil.Önceki yaz aldım. ve tepe tepe her özelliğini kullandım.Ama bu soruları uzun zamandır biriktiriyordum.Wii'yi resete basarak açıyorum ama nafile.Acemiliğime ver.
Wad konusunda da o dosyaları bulmaya çalıştım ama bulamadım.Oyunları wii menüsüne koymayı istiyorudm
30 July 2012 13:36
açılana kadar basılı tutuyorsun değil mi reset'e
30 July 2012 16:39
oyunlara kisayol yani kanal yapabilmek icin crap adli uygulamayi kullanacaksin crap bu siteyi kuran wiicrazy arkadasin yazmis oldugu bir program, forumda konusu mevcut. yanliz bu tarz wad kurulumlari yapmadan once sistemine priiloader yuklemen lazim,sd kartindaki privat ve boot.elf dosyalarini silebilirsin.

30 July 2012 19:03
adirakun
açılana kadar basılı tutuyorsun değil mi reset'e

neden olmuyor anlamıyorum.wii tam kapalıyken resete basıyorum ondan sonra açma tuşuna basıyorum ama normal bir şekilde açılıyor

dedezade
oyunlara kisayol yani kanal yapabilmek icin crap adli uygulamayi kullanacaksin crap bu siteyi kuran wiicrazy arkadasin yazmis oldugu bir program, forumda konusu mevcut. yanliz bu tarz wad kurulumlari yapmadan once sistemine priiloader yuklemen lazim,sd kartindaki privat ve boot.elf dosyalarini silebilirsin.

biliyorum crap'i.belki daha kolay bir yolu vardır diye sormuştum ama yokmuş demek ki... neyse sağlık olsun grinning smiley
30 July 2012 21:01
ne olacak priiloader yoktur, yükleyeceksen yükle kolay zaten.
wiimc gibi programlar için menüye kanal dosyaları hazır var zaten internette ben kurdum bugün, crap oyunlar için. lazımsa aratıp indirebilirsin
31 July 2012 21:35
adirakun
ne olacak priiloader yoktur, yükleyeceksen yükle kolay zaten.
wiimc gibi programlar için menüye kanal dosyaları hazır var zaten internette ben kurdum bugün, crap oyunlar için. lazımsa aratıp indirebilirsin

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Şu anda preloader ve Darkwii theme wii de kurulu senin sayende.Son isteğim wiimc wad dosyasınının linkini atabilir misin ?
31 July 2012 21:47
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!