Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

(14-07-2012) 4.3 Softmode Rehberi

Gönderen dedezade 
Re: (14-07-2012) 4.3 Softmode Rehberi
27 January 2013 17:59
cansuozden123
Sulo03 ile aynı problem bende de var. 2 gündür uğraşıyorum. HBC yüklendikten sonra ios236 yüklemeye çalışırken controller devredışı kalıyor.
Konuyla ilgili yardımcı olur musunuz.
su an internetim yavas ama ben bir çozume ulastim sana da ayninini tavsiye edecegim ben her defasinda oflaine olarak hack olayi yapmayi deniyordum hep basarisiz oldum ilk once onlaine olmanin yolu evdeki kablosuz baglantin varsa bundaki sifreyi devre disi birakmak olmali.Daha sonra internet baglantilarindan buldugun kendi baglantina baglanman lazim.Daha sonra sana onerecegim hack programiyla hacklemen lazim sen birsey yapmiyorsun programa birk kez tikladinmi o kendi internetten otomatik indirip kuruyor butun gerekenleri yalniz sadece ingiliz ve fransizca dillerde program su sciifii-v5-final goglede aratirsan çok kolay bulacaksin. içindekileri aynen sd kartin koune at apss ve scifii dosyalari ayni sekilde..daha sonra hmb de çalistir orada scffiii goreceksin tikla dilini seç baslat ve sonucu bekle daha sonra hersey kendiliginden kurulacak kolay gelsin.Bizim oyunlar oflaine sekilde olmuyor ben internnetteki butun dillerde hack islemlerini denedim sonuca bu sekil ulastim yine birsey olursa yardimci olmaya çalisirim...
Ayrica bu sitenin guncel oldugunu dusunerek yardim talebinde bulundum konulara cevap 10 gunde bir veriliyor..Ve bu yontemler yeni wii lere olmuyor tavsiyelere riayet ettim fakat bu controler olayi farkli bulunan butun tavsiyeleri kurmaga kalkistiginizda ayni sekilde contorellerler devre disi!!! elestirim iyi yonden dusunulmeli wii yi turkiyede temsil eden bu buyuk sitenin yabanci dillerdeki sitelerle baglantili çalismasi lazim eger bu mumkun olmuyorsa yeni tavsiyelerle yerdimci olmaya çalisacagim tabi ilerliyen bos zamanlarimda..selametle

2 kez düzenlendi. En son 27/01/2013 18:11 tarihinde sulo03 tarafından düzenlenmiştir.

24 February 2013 16:23
Homebrew channel'ı yükledikten sonra bootmii de yükledim. Fakat sonrasında launch bootmii deyince benim wii da da sadece ekran geliyor. SD karta ios patch i attım dediğiniz gibi. İnterneti de homebrew channel da görüyor. Ama yine bir işlem yapamıyorum. Burada Tuzruhu eject power ve reset tuşlarıyla işlem yapılıyor ellemeyin demiş. E şimdi patch yapmak için ne yapmam gerekiyor ? diğer adıma geçemiyorum. Homebrew i çalıştırdığımda 5 seçenek geliyor. About, Launch bootmii, Shutdown, Exit to system menu, back. sağ üstte de IOS58 V24.32 olarak yazıyor versiyonu Homebrew channel da. Doğal olarak da Homebrew içerisinden birşey çalıştıramıyorum.

Bir de yönetici arkadaşlardan ricam, yazdığınız yazılar gerçekten değerli ve güzel. Ama sizler 10 başlık altında bunları farklı farklı yazınca doğal olarak bir çok şey karışıyor. Bir konuda homebrew bir konud bootmii anlatılmış misal. Birebir bağlantıları dolaylı olsa da var. Şimdi bakıyorum da patch kısmında sadece sd karta atın homebrew den yükleyin demişsiniz. Fakat tahmini hangi hataları alırsınız, alırsanız ne yaparsınız diye de detaylandırmamışsınız. 100 tane başlık yerine bunların tam olarak bağlantılı örneklemesiyle anlatmanız, en azından 7'den 77 ye herkezin anlamasını sağlar. 10 farklı sayfaya bakıp kafa karışıklığı ve baş dönmesi yaşanacağına derli toplu bir birlgi akışı sağlanabilirdi kanımca.

Saygılarla...
25 February 2013 01:29
Evet arkadaşlar sonunda kendi problemimi çözdüm. Rehber için teşekkürler. Aslında elimdeki makinemi kuzenimden almıştım. R8 vardı yüklü. Adam sadece usb den oyun oynuyorum ben, diye ne yaptığını bilmiyormuş. Allah'ım sabır ver dedim. Neyse, usb loader'ı SD karta attım. Öncesinde ne kadar uğraşsam da apps adlı klasörü, bir türlü olmuyordu. Sonrasında ne oldu bilmiyorum ama Homebrew channel'da gözükür oldu usb loader. Sonrasında malum istediğim kadar oyunu oynayabiliyorum. Sorunsuzca. Ah bir de şu wii remote yerine gamecube pad ler ile tüm oyunları oynayabilsek. Hiç araştırmadım acaba Gamecube pad leri ile diğer gamepad destekli wii oyunlarını oynatan bir harici program ya da emulatör var mı wii için ? Hatta wii da game replay tarzında bir hex cheater var mıdır ?
28 February 2013 12:02
İyi günler...Aralık ayında beyaz NİNTENDO Wİİ FAMİLY EDİTİON OYUN KONSOLU aldım.Softmod yapmak istiyorum.Yazınızı gördüm gerekli programları indirdim.Sd kartı taktım ama mesajlar bölümünde (karti wii ye takin, wii de sag alt da da mektup seklinde ki mesajlar bolumune girin, bomba seklin de bir mesaj gorene kadar geriye dogru gidin,) 3 ay geriye gittim ama bombayı bulamadım.Farklı sd kartlarla da denedim sonuç yine aynı...Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim..
04 March 2013 23:22
Birinci sayfadaki ilk basamağa dikkat ettin mi? Orada letterbomb'u indirmen gerekiyor öncelikle.
05 March 2013 11:23
merhaba letterbomb kapandı napabilirim confused smiley
05 March 2013 20:48
Öncelikle herkese merhaba;

letterbomb'u "please.hackmii.com" sitesinden başka bir siteden edinmemiz mümkün mü? siteye erişim yok yaklaşık 14 saat oldu ama bir türlü erişemiyorum modmii

programını buldum ama oda aynı kaynağı kullanıyo oda indiremedi. Homebrew Channel kurmanın başka bir yolunu bilen var ve paylaşırsa sevinirim teşekkürler.
28 March 2013 22:03
merhabalar kolay gelsin. ben 3. adımda takıldım. offline olarak 3. adımı yapma şansımız yokmu ?
03 April 2013 16:58
merabalar latter bomb bir kere indirdim yükledim sonra wiiye format attım tekrar yapmak istiyorum indirdiğim dosyayı wiiye takıyom ancak bombalı mesaj gelmiyor
07 April 2013 11:41
tarih kaynaklı problem olabilir. yeniden indirip mesajlarda birkaç gün önceyi denemeni tavsiye ederim.
13 April 2013 10:36
[please.hackmii.com]

Letterbomb'u buradan indiriyorsunuz. Şuan site açık.
16 April 2013 15:34
THE_CROW
Evet arkadaşlar sonunda kendi problemimi çözdüm. Rehber için teşekkürler. Aslında elimdeki makinemi kuzenimden almıştım. R8 vardı yüklü. Adam sadece usb den oyun oynuyorum ben, diye ne yaptığını bilmiyormuş. Allah'ım sabır ver dedim. Neyse, usb loader'ı SD karta attım. Öncesinde ne kadar uğraşsam da apps adlı klasörü, bir türlü olmuyordu. Sonrasında ne oldu bilmiyorum ama Homebrew channel'da gözükür oldu usb loader. Sonrasında malum istediğim kadar oyunu oynayabiliyorum. Sorunsuzca. Ah bir de şu wii remote yerine gamecube pad ler ile tüm oyunları oynayabilsek. Hiç araştırmadım acaba Gamecube pad leri ile diğer gamepad destekli wii oyunlarını oynatan bir harici program ya da emulatör var mı wii için ? Hatta wii da game replay tarzında bir hex cheater var mıdır ?

Buna yine kendim cevap vereyim, oyunları oynamak için çıkan arayüz e zaten covers yani oyun kapakları ve cheat database den de hileleri indirip eski psx deyimiyle gameshark codes lar ile oyunu trainer kullanır gibi rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Bu da çok güzel düşünülmüş.
23 April 2013 17:25
Bundan 3 sene once yine bu formdan sizlerinde yardımıyla wii yi haclemiştim. Daha sonra ea sportsun active 2 diye bir ürününü aldım ancak işletim sistemim eski oldugu için çalışmadı şimdi hdd de yaklasık 50. tane oyun var hepsini çok guzel oynuyorum ama sormak ıstedıgım soru su ki wii yi update etmelimiyim şimdi kullandıgım version 4.1E etmezsem ne kacırmıs olabılırm ayrıca daha once hacklene bir wii yeniden hacklenebilir mi wii de nasıl yaptıgımı haıtlamıyorum priloader ve boot mi de yuklu ne yapmalıyım bana yardımcı olabılır mısınız
30 April 2013 12:42
Gerek yok. CIOS'ları güncellersin sadece. Onun dışında 4.3'ün bir artısı yok.

GÜncel USB Loader, güncel CIOS kullandıktan sonra her türlü oyunu çalıştırırsın.
16 June 2013 18:38
Selamlar ben wiiye softmod yapmaya çalışıyorum ancak mac adresi girdiğimiz yerde sorun var ve expolit inmiyor netten başka bir yol varmı makinaya softmod yapabileceğimiz teşekürler
17 June 2013 21:04
mac adresini siteye yazıp rar dosyasını indirmen şart. rar'ın içinden çıkan uygulama sayesinde homebrew channel'ı kurarak softmoda başlamış olursun.
11 November 2018 20:26
merhaba
bu forumu ilk wii aldığım zamanlarda çok takip etmiştim. Sağolsunlar onların sayesinde wii ye boot2 yedeği alıp softmod yaptım.
çok güzel zamanlarda kullandık.sonrasında xbox360, 3DS, psp3000 ve nintendo wii u aldım.ama wii nin yeri bambaşka.
3 yıldır hiç kullanmamıştım. önce 4.3E ye güncelledim ve burdaki rehberi kullandım softmod tamamlandı.
geçenlerde ana menüye kanal ekleyeyim dedim Crap ile kanal oluşturdum ama hangi loaderi seçeceğimi bilemiyordum. sonrasında 3 farklı crap denemesinden sonra makina brick oldu smiling smiley
Allahtan boot2 yedeğim var hemde 2 ayrı zamandan. ona güvenerek rahat davrandım.
Yakın zamanda aldığım yedeği yüklerken hata verdi. Bu makineye ait imaj değil gibi birşey.
işte o zaman içim sızladı makina pert oldu diye. sonra aklıma 2011 yılında ilk aldığım imaj geldi.
onu yüklerken hata vermedi ama ben yükleme teyit ediliyor kısmını geçinçe makina yine açılmadı.
son kez bir daha denedim bu sefer sabırla bekledim sonuç olumlu smiling smiley
4.2E sistemim açıldı. sistem güncellemesi yapıp yeniden 4.3E ye buradaki bilgilerden softmod yaptım.
gerçi indirme dosyaları silinmiş softmod için. başka bir yerden temin ettim.

Crap olayına bir daha girdim çünkü her defasında usb loader e gir ordan oyunu bul çalıştır sonra başka bir oyuna geçmek için aynı olaylar zor geliyor.
işin özü loader seçiminde Configurable usb loader v70 ti benim kullandığım. crap ayarlarında CONFİGURABLE FORVARDER (nointro) olanı seçmemiz gerekiyor. bu şekilde kanallarımı yükledi çalışıyor.

Uğraşması eğlenceli softmod yada Jailbreak. Heyecanlı bir iş. 3DS ve Wİİ U yu da kendim softmodladım.

laf uzadı. iyi akşamlar
28 March 2019 20:39
@nasri : Crap kullanımında sıkıntı loader'dan ziyade hangi oyuna kanal yaptığınızla alakalı. Crap online olarak banner brick yapacak oyunları kontrol ediyor ve sizi uyarıyor. Ancak kontrol eklemediğim bir oyuna denk gelmiş olabilirsiniz. Malum uzun zamandır programları güncellemiyorum. Crap diye bir şey de kalmadı bu arada. WiiGSC yapmıştım en son ben onu smiling smiley

Güvenlik ile ilgili zamanında yaptığımız uyarıların bugünlerde işe yaramış olması hoş olmuş cool smiley

Geçenlerde bit pazarından bir tane wii aldım, wii'nin içinden bir adet sd kart çıktı... sd kart'a bakıyorum... vay diyorum arkadaş bizim gibi homebrew kısmıyla ilgili sağlam yüklemeler yapmış.. geexbox, quake filan bile yüklemiş diyorum... sonra dosyalardan birinde kıllandım... bilgisayarımda bir arama yaptım, baktım forumda paylaştığımız sd kart imajıymış smiling smiley Seneler öncesine gittim smiling smiley

ps: İçinde Sandisk Extreme III 2 GB sd kartı bulunan wii'nin sahibi bu mesajı gördüyse ve olaki wii'sini çaldırdı ise bana özel mesaj atsın. Kendisini wii'sine kavuşturayım. (Mii'sinden ismini biliyorum, muhtemelen bizim forumu takip etmiş birisi)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
04 March 2021 20:46
ustam seneler sonra cihazı ortaya çıkardım. Hiç bişi hatırlamıyordum. Oyun falan da çalıştıramıyordum. Rehberiniz ile oyunlar çalışır oldu emeğinize sağlık tekrardan smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 19
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!