Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

USB disk ile ilgili çok ilginç bir tesbit

Gönderen korkutsa 
USB disk ile ilgili çok ilginç bir tesbit
28 November 2009 21:41
Merhaba arkadaşlar,

İlginç bir tesbitim oldu geçenlerde sizlerle paylaşmak istedim zira başınıza gelirse tırmalamayın diye.

Wii sistemimi toshiba marka 2,5" usb disk ve codegen external disk kutusu ile hazırladım. Bir sürü oyunlar yükledim hepside çok güzel çalışıyordu. Şeytan dürttü elimdeki Everest marka kutunun üzerinde açma kapama düğmesi var diye diski söküp ona takarak kullanmaya başladım. İlk başlarda anlayamadım fakat oyunlar kilitleniyordu. Genelde de hep yüklediğim en son oyunları denediğimden oyunlarda arıza var zannediyordum. Fakat daha önceden sorunsuz oynadığım bir oyunu oynarken de kilitlenince aklıma değiştirdiğim disk kutusu geldi. Yine codegen marka eski kutuya alıp diski kullanmaya başladım sorun çözüldü. Böyle ilginç bir tesbit.

Disk markası v.s. önerenler oluyor fakat kullandığınız harici disk kutusundan dolayıda problem yaşanıyor olabilir benden hatırlatması.

Not: kutuda bir sorun yok zira bilgisayarda 60lık bir disk ile her gün kullanıyorum. Aynı zamanda 120lik WBFS ile formatlanmış diski taktıktan sonra bilgisayarda oyun yüklerkende hiç sorun çıkarmamıştı. Wii'ye bağlanınca sadece sorun çıkartıyordu.

Re: USB disk ile ilgili çok ilginç bir tesbit
28 November 2009 21:53
Ben yaşamadım ama (zaten bendeki disk 3.5) gbatemp'teki uyumluluk listesinin oluşma aşamasında bu enclosure denen zımbırtıların bazılarının uyumluluk problemi olduğu söyleniyordu. Uyumluluk listesine link vermek isterdim şimdi ama gbatemp'in wikisi down gözüküyor şu anda.
28 November 2009 22:03
Forumda bir yerde link vermiştim o listeye. bir bakayım nerdeymiş.

Edit: Link: [wiki.gbatemp.net]

Şuan gbatemp'te bakım var ama.

1 kez düzenlendi. En son 28/11/2009 22:14 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
08 December 2009 08:11
bendede ilginç bi olay oldu bende 160 gb hitach sata 2 2,5 vardı ona yükledim bütün oyunları wiiflow direk hata veriyodu usb loaderde oyunlar gözüküyor ama açmıyordu sonr a kardeşimden gine 160 gb hitach 2,5 model nosu farklı ve o sata 1 di ona yükledim sorun yok şimdilik takır takır çalışıyo sanırım sata 2 olması sorun çıkardı diye düşünüyorum
16 February 2010 08:23
3,5" bross marka 1TB destekli disk kutusunda 80gb ide kullanırken sorun yaşamaıyordum. sonra diskin kapasitesi az gelince 250 sata disk ile değiştirdim. kutu aynı kablolar değişti sadece. hem ide hem sata destekli kutu. wbfs int. ile dikten ciso ları önce pc'ye sonra yeni diske aktardım. çalışan oyunların bir kısmı artık çalışmıyor. siyah ekranda yada "licenced nintendo" yazısında kalıyor. sanırım disk ile ilgli uyum problemi yaşıyorum. ide disk alıp değiştirmeyi düşünüyorum. konu hakkında bir yorumunuz varmı???
16 February 2010 08:46
hdd yi yeni aldiysan yeniden format attinmi,hdd yi ilk sirada formatlaman yani primery format atman lazim yoksa sorun cikarabiliyor..
16 February 2010 13:52
önce windowsta format attım. sonra wbfs format atıp aldığım yedekleri yeni diske yükledim...
16 February 2010 15:31
tamam da ilk sirada yani primery format mi attin.bunu bilmiyorsan easus partitation programi ni arat home kullanicilara beles indir kur,bununla diski silip yeniden format at ama atarken primery secenegi ile at.ondan sonra wbfs manager ile format at
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!