Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Homebrew Channel 1.0.6 yayınlandı

Gönderen WiiCrazy 
Homebrew Channel 1.0.6 yayınlandı
07 October 2009 21:34
Uzun süre açık kalma durumunda kilitlenme problemi vardı, bu bug çözülmüş...

Internet bağlantısı olanlar doğrudan homebrew channel içerisinde gelen update sorusuna evet diyerek, olmayanlar hackmii installer'ın yeni versiyonunu indirerek yükleyebilirler.

Bootmii ve dvdx'de herhangi bir değişiklik yapılmamış.

Internet bağlantısı olmayanlar installer'ı aşağıdan indirebilirler
[www.bootmii.org]

Re: Homebrew Channel 1.0.6 yayınlandı
07 October 2009 21:53
Üstad bilgi için teşekkürler.

Sence bu tip update'leri hemen yüklemek faydalı mı, yoksa biraz etrafı gözlemek gerekir mi?
08 October 2009 05:22
Çirkin big bug'ı fix ettiği için hemen yükleyebilirsin. HBC'nin kendi auto-update kodu var zaten, çok fazla bir şey yapman gerekmiyor.
08 October 2009 05:54
Yok o açıdan demedim, yani update etmesi kolay olabilir ama diyeceğim o ki her yeni çıkan update'ü yüklemek güvenli mi, adamlar o bug'ı düzelteceğim deyip başka bir şeyi bozmuş olabilirler mi?

Bir de USB Loader GX'i kanal olarak kursak bir sakıncası olur mu dersin?
08 October 2009 06:37
Pek tabii mümkün fix yapayım derken bir şeyleri bozması ama bu bütün uygulamalar için geçerli sonuçta. Ha bozdukları şey bizi çok etkilemeyeceği için ben yapmakta sakınca görmüyorum.

USB Loader GX'i kanal olarak yükleyebilirsin, verdikleri wad'ın sağlam olduğuna eminsen. Ha şimdi "sağlam olduğunu nasıl anlayacağım?" diye soracaksın. İki yolu var, birincisi deneme ve yanılma, ikincisi gözlem... deneme yanılma yapabilmen için makinende banner brick'e karşı koruman olması lazım (preloader ve/veya bootmii), öteki yöntem de diğer kullanıcıların başarı/başarısızlık durumlarını bekleyip gözlemlemek şeklinde.

Bu arada forwarder olmayan kanalını yüklersen program her güncellendiğinde elemanların oluşturduğu yeni kanalı yüklemen gerekir. Bu yüzden forwarder olanını tercih et derim.
08 October 2009 07:21
İşte şu "banner brick" konusu canımı çok sıkıyor. Elimde sadece IOS olarak Bootmii ile alınan yedek dosyaları var. Sence bu bir koruma sayılır mı peki bu wad yükleme için?
08 October 2009 07:32
Ben homebrew güncellemesini yaptım ama bir sorun çıktı. Internet bağlantısı ile ilgili. Modemden IP almadı. Internet bağlantınız yok diyor.

Bakalım akşam eve gidince tekrar kontrol edicem.
08 October 2009 07:46
@eozen81 : koruma sayılır ama en kötü durumlar için, banner brick en kötü durum sayılmaz. bu arada preloader yükleyebilirsin sistemine.
08 October 2009 11:24
Üsted şu preloader'ı tam kavrayamadım ama artık iyice bir kurcalamam lazım, teşekkürler. O zamana kadar wad falan kurmayacağım.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 75
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!