Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

cIOSX rev21d2X

Gönderen WiiCrazy 
cIOSX rev21d2X
06 July 2011 20:17
Öncelikle kullananlar var mı? Yabancı forumlarda her derde deva olduğu söyleniyor, ios reload eden problemli oyunları da sorunsuz bir şekilde açtığı söyleniyor.

Malzeme burada : [gbatemp.net]

ps: Şu anda normalde alt-dol isteyen bir iki oyun ile denemeler yapıyorum bakalım durum neymiş, güncelleyeceğim bu mesajı bulduklarımla..

ps1 : Red Steel'i alt-dol ayarı olmadan açtı...
ps2: Disk uyumluluğu anlamında da daha iyi olduğu söyleniyor bu cios'un.
ps3: Şu millete sıkıntı olan oyunu da deneyeceğim... (Wii Dare idi oyunun ismi)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

3 kez düzenlendi. En son 06/07/2011 20:25 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: cIOSX rev21d2X
06 July 2011 20:34
Cios'u kurmak isteyenler için,

[www.wiidewii.com]

Apps klasörü altına zip içinden çıkan folder'ı atın, Homebrew Channel içinden çalıştırın...

1. Kurulumda hangi ios'u kullanmak istiyorsunuz kısmına wii'nizde yüklü bir cios seçin (249, 250, 222, 223, 236 vesaire)

2. Program size üç şey soruyor

* Select cIOS - D2X v3, D2X v4, D2X v5, D2X v6 seçenekler... cios'a getirdikleri yeniliklerle versiyon numarası artıyor, kurulum programında en son v6 var, bunu seçebilirsiniz...

* Select cIOS base - 37, 38, 53, 55, 56, 57, 58 - genelde 56 ve 57 tercih etmiş insanlar

* Select cIOS slot - 200 ve üstü bir rakam - Loader desteği olması açısından 249 ve 250'e değişik base'lerle yüklenmesi tavsiye edilir.

Wii'nizde internet bağlı ise online olarak gerekli ios'ları indirip yamayıp kuruyor cios'u, internet açık değil ise base ios olarak seçtiğiniz ios'u programın söylediği isimle söylediği yere sd kartınızda atmanız lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
07 July 2011 10:14
Şimdi kim bunu kuracak usta... Dertlere devaysa o başka tabii.. Bakmıyosun ama,sorunlu oyunlar bölümüne başlık açmaktan sıkıldım artık grinning smiley

07 July 2011 10:53
Valla metroid prime'ı sorunsuz oynatsın bana yeter... oyunu doğru düzgün hiç oynamadım kıçımı kaldırıp problemli diye smiling smiley

07 July 2011 14:22
bende kıçımı kaldırıp nihayet wii hd sindeki dosyaları wbfs ye çevirip pc ye atıp, hd ye ntfs format atacağım yolu yarıladım bu cios caiz ise bunu da yükleyeyim hazır kıç kalkmışken, 249 un bir versiyonu r4 mü desem r14 mü smiling smiley vardı birde 222 var oynatmadığı bir halt yoktu mplus oyunlarında video olayını yaptıktan sonra

NTFS sistemi görmedi, 249 r14 varmıs birde 222, cfg nin mload 222 si ile 1-2 oyun açıyor ama diğer oyunlarda sorun çıkarıyor sorun en kestirmeden ne yapayım

1 kez düzenlendi. En son 07/07/2011 20:53 tarihinde Cowboys tarafından düzenlenmiştir.
08 July 2011 06:53
Bir soru daha spam olacak amma velakin,

bu homebrew zamazingosunda tool var mı? otomatik olarak eksik veya seçilen ios cios herne haltsa yüklesin smiling smiley

08 July 2011 10:13
Vallaha anlamadım sorunu. İkinci mesajımda başta homebrew channel içinden çalıştırılabilecek installer'ını verdim zaten, yazdıklarımı takip ederek kurabilirsin... 249 ve 250'ye yüklesen yeterli... cfg'nin de güncel olması gerekiyor. Cfg'nin update özelliğini kullanarak onu da update edebilirsin.

08 July 2011 10:19
Anlayamadığımı anlatmışım en azından smiling smiley

cfg kullanıyorum 249 r14 varmış sistemde NTFS desteklemiyor, onu bununda değiştirirsem sanırım sıkıntı kalmayacak, bazı oyunları 222 ile açıyorduk onada gerek kalmayacak gibi anlayamadığımı doğru anladı isem

08 July 2011 10:40
Evet r14 ile fat32/ntfs desteği yok, buna güncellersen bu desteğin olur...

Gbatemp'teki bu cios ile ilgili ilk mesajda müzik oyunlarında yavaşlık gibi bir sıkıntı olduğundan bahsedilmiş, onlar için hala hermes cios'a ihtiyacın olabilir smiling smiley

08 July 2011 14:28
Hocam bendeki cfg wiinnertag'daki versiyon,sorun olur mu?

08 July 2011 14:47
Alâ üstad alâ bu güzel bişeymiş başa sararsam derde çare buymuş birde üstüne channel oyunlarını usb/sd karttan çalıştırmaya da uyumluyumuş birde otomatik portakal kendi kendine indirecek oh alâ alâ
Microfonlu oyunlarla işimiz yok henüz
smiling bouncing smiley

08 July 2011 16:59
@djbaha : Resmi olmayan bir build olduğu için güncellemelerden mahrum olduğunu düşünürsek etkilenirsin evet.. yalnız cfg'nin kendisi zaten wiinnertag destekliyor... resmi sürümüne geçmeni tavsiye ederim...

@cowboys : Alâ hatta şukalâ smiling smiley

08 July 2011 18:04
Hocam wiinnertag sitesindeki build resmi bir builddi hatırladığım kadarıyla,fakat şu an baktım değiştirmişler sanırım. Yenileyeyim ben de bari..

01 August 2011 01:12
net_init failed diye bir hata alıyorum, NUS'dan dosyaları indirip SD karta mı atayım ne yapayım?

edit: kapıyı açmam sonucu ethernet kablosunun çıkmasından dolaylı indirememişim, ama yine de NUS ile hallettim. Bu arada CIOS süper, Wii Sports & Resort konsol paketi olarak indirmiştim açılmıyordu oyunlar, artık istersem oyunlarda reset bile atabiliyorum, ana menüye dönüyordu öbür türlü. Eğer grafiklerdeki kasmayı da bir nebze giderebilirse şükela olur (şu an kasıyor mu nasıl bilmiyorum, hiç oyuna girmeyi denemedim)

1 kez düzenlendi. En son 01/08/2011 01:33 tarihinde Hyperkin tarafından düzenlenmiştir.
01 August 2011 13:35
grafikte kasma gibi bir duruma rastlamadım ama zaten problemli oyunları listelemişler onlarda adını sanını duymadığım 2-3 adet oyun

01 August 2011 13:55
Ooh iyi o zaman, SSBB'u ve Metroid Prime Trilogy'i oynanamamıştım, hemen onları çekiyorum smiling smiley

01 August 2011 14:07
1 aydır yoktum buara birsürü sorunlada karsılastım kafam baya dağınık grinning smiley hiç bir şey anlamadım kısaca grinning smiley

05 August 2011 22:02
dual layer olan ssbb'i denedim, sorunsuz ve harikulade bir sekilde calisiyor smiling smiley bu oyunu bu zamana kadar oynamadigima yandim acikcasi. ancak online bolum bombos, en sik oynanan haritalard bile oyuncu bulamadim.

06 September 2011 15:44
249 ve 250 seçiyorum if you dowladed slot to newcios gibi hata alıyorum sebebi neden acaba.249 - 250 seçemiyorum.
06 September 2011 16:03
Wii'de Internet bağlantın var ise;

cIOSX rev21d2X installer dosyasını HBC üzerinden çalıştırıyorsun. Öncelikle hangi IOS'u kullanmak istiyorsun diye soruyor. 236'yı seçeceksin. Daha sonra ikinci menüde 3 seçenekli bir ekran gelecek. İlk seçenekte sol sağ tuşları kullanarak en son sürüme (V6 idi galiba) geleceksin. İkinci seçenekte IOS 58'i seçeceksin. Üçüncü seçenekte IOS seçme bölümü. Hangi IOS'a yükleyeceğimizi seçiyoruz. Biz 249'a getiriyoruz. Internet bağlantımız var ise okeyleyip yüklemeyi başlatıyoruz.

Böyle yapmamızın sebebi CIOS'umuzu 58 tabanlı 249 üzerine kurmuş oluyoruz. Daha sonra CFG'nin 58 tabanlı bir versiyonu var V70 onu CFG içerisindeki Global Settings bölümünde güncelleme bölümünden bulup güncelle diyerek indiriyoruz.

Bu kadar.
06 September 2011 16:12
tuz ruhu arkadaş yanıtın için sağol ilkseçenek bizde ios236 çıkmıyor 3lüde değil alternatif varmı ? 250 ,249 seçsem wii kumandası devredışı kalıyor! ?
07 September 2011 07:25
Anlaşılan yeni bir rehber yapmak farz oldu. Neyseki elimde sıfır bir Wii var, onun üzerinden resimli Videolu yeni bir rehber hazırlayayım haftasonu.
02 October 2011 21:11
Tuzruhu
Wii'de Internet bağlantın var ise;

cIOSX rev21d2X installer dosyasını HBC üzerinden çalıştırıyorsun. Öncelikle hangi IOS'u kullanmak istiyorsun diye soruyor. 236'yı seçeceksin. Daha sonra ikinci menüde 3 seçenekli bir ekran gelecek. İlk seçenekte sol sağ tuşları kullanarak en son sürüme (V6 idi galiba) geleceksin. İkinci seçenekte IOS 58'i seçeceksin. Üçüncü seçenekte IOS seçme bölümü. Hangi IOS'a yükleyeceğimizi seçiyoruz. Biz 249'a getiriyoruz. Internet bağlantımız var ise okeyleyip yüklemeyi başlatıyoruz.

Böyle yapmamızın sebebi CIOS'umuzu 58 tabanlı 249 üzerine kurmuş oluyoruz. Daha sonra CFG'nin 58 tabanlı bir versiyonu var V70 onu CFG içerisindeki Global Settings bölümünde güncelleme bölümünden bulup güncelle diyerek indiriyoruz.

Bu kadar.

bu şekilde yapınca zaten 249 da 58 var fln diyo kırmızı bi yazıyla (existing (c)IOS detected in the slot 249, it will be overwrite if you install a new cIOS into this slot) ... gene de ok dedim yüklüyo şimdi... yükledi...

sonra sports resortu açtım kılıç oyununda takıldı gene yahu!... bi çözemedim gitti sad smiley
03 October 2011 09:57
indirdiğin oyun ise oyunun kendisinde bir bozukluk olabilir. Ben aynı yöntemle 2 wii'ye yüklemiştim sorunsuzca çalışıyor.
05 October 2011 19:42
Tekrar indirebilirim tabi... Şimdi de marjı galası nin tam bölüm sonunda sabit olmayan yerlerde takılma oluyo... Acaba bunun bu yeni cios ile alakası olabilir mı?
16 October 2011 20:30
sorunumu normal eski ioslarımm neyse onları tekrar yükleyerek(forumdaki diğer arkadaşların paylaşımlarından..shadowman_20 *) ve cfg usb loader in son sürümünü yükleyerek çözdüm...
18 October 2011 12:16
Benim makina 4.1e 236 yok bende hangi ios u secmem lazım kı ? 36 yada 58 secip sonrasında v6 - 58 - 249 mı yapmam lazım ?
18 October 2011 16:30
tuzruhu ne zaman yapabilirsin rheber vede driver ve hawx2 çalıştırıyormu bu

BRK_
02 November 2011 23:32
@Drummachine 36 yi secip v6 - 58 - 249 yapabilirsin

06 November 2011 10:15
rehber ne zamana çıkar bende yapmak istiyorum driver sanfransisco ve black ops update sorunlarına ilaç olabilir

BRK_
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!